Board index Fudbal Reprezentativna takmičenja

Reprezentacija BiH

Reprezentacija BiH

Postby Marcos » 12 Nov 2012, 23:52

Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Selektor: Safet Sušić
Pomoćni trener: Borče Srdojević
Pomoćni trener: Elvir Baljić
Trener golmana: Tomislav Piplica
Doktor: Reuf Karabeg
Fizioterapeut: Radomir Ćosović
Fizioterapeut: Ismar Hadžibajrić
Sekretar: Elmir Pilav
Ekonom: Fuad Kečo
------------------------------------------------------------
Kadar:

Golman/Goalkeeper
1. Asmir Avdukić
2. Asmir Begović
3. Kenan Hasagić
4. Ibrahim Šehić
Odbrana/Defender
5. Muhamed Bešić
6. Sanel Jahić
7. Adnan Mravac
8. Safet Nadarević
9. Boris Pandža
10. Saša Papac
11. Emir Spahić
12. Ognjen Vranješ
Srednji red/Midfield
13. Senijad Ibričić
14. Senad Lulić
15. Darko Maletić
16. Haris Medunjanin
17. Zvjezdan Misimović
18. Mensur Mujdža
19. Miralem Pjanić
20. Elvir Rahimić
21. Sejad Salihović
22. Semir Štilić
23. Adnan Zahirović
Napad/Forward
24. Edin Džeko
25. Vedad Ibišević
26. Zlatan Muslimović
27. Ermin Zec

LISTA STRIJELACA
1. Edin Džeko 26
2. Zvjezdan Misimović 25
3. Elvir Bolić 22
4. Sergej Barbarez 17
5. Elvir Baljić 14
6. Vedad Ibišević 14
7. Zlatan Muslimović 11
8. Dželaludin Muharemović 6
9. Hasan Salihamidžić 6
10. Miralem Pjanić 6

Od 30.11.1995 do danas, reprezentacija BiH odigrala je 154 utakmice sa ukupno 61 selekcija.
99 utakmica su bile zvanične, a 54 prijateljske. U 57 susreta naša selekcija je pobijedila, 35 susreta je završeno neriješeno, a u 62 susreta naša selekcija je poražena. Postigli smo ukupno 211, a primili 220 golova.
Last edited by Marcos on 13 Nov 2012, 00:10, edited 1 time in total.
User avatar
Marcos
 
Posts: 62
Joined: 11 Nov 2012, 14:34
Location: Klagenfurt

Re: Reprezentacija BiH

Postby Marcos » 12 Nov 2012, 23:56

Vidim komšije imaju svoj topic sa svojim repkama pa zašto onda da i BiH nema svoj :okk:

Većina je vjerovatno upoznata sa činjenicama koje sam iznio u prvom postu ali eto da se ima i napismeno.
Ove kvalifikacije nam za sad idu jako dobro i ono što je možda i najvažnije BiH igra stvarno lijep fudbal.
Vremenom ću se malo i pozabaviti igračima koji nadolaze a i odlaze, jer je to jako interesantno za BiH s'obzirom na veliki broj igrača koji su spletom okolnosti po bijelom svijetu a imaju naše korjene. :thumbup:
User avatar
Marcos
 
Posts: 62
Joined: 11 Nov 2012, 14:34
Location: Klagenfurt

Re: Reprezentacija BiH

Postby Felipao » 13 Nov 2012, 00:12

Super fudbal igra BiH poslednjih godina.
Mali off al kad bi se spojio vas napad,odbrana Srbije,sredina Hrvatske i golman Slovenije kakva bi to paklena repka bila :D
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Reprezentacija BiH

Postby VMJunior » 13 Nov 2012, 00:15

Meni je strasno gotivna BIH reprezentacija,naravno,pre svega ofanzivni deo.
Nema menadzera a da ih jednom ne uzmem.

A posebni :blue: za mladu reprezentaciju i 4-4 sa Nemcima posle koje sam odrao SK Mozzart! :okk:
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Reprezentacija BiH

Postby Marcos » 13 Nov 2012, 00:22

Felipao wrote:Super fudbal igra BiH poslednjih godina.
Mali off al kad bi se spojio vas napad,odbrana Srbije,sredina Hrvatske i golman Slovenije kakva bi to paklena repka bila :D


To se vjeruj mi dosta ljudi zamisli, dobro ne bih ja tu isključio ni ofanzivni dio Crne Gore kao ni našeg golmana Begovića za kojeg sam apsolutno siguran da ide u neku od TOP5 ekipa Premier lige.
Evo nešto tipa ovo: Handanović(Begović), Kolarov - Subotić(Ivanović) - Vidić - Srna, Modrić - Pjanić - Jovetić, Vučinić - Ibišević - DŽEKO!! :copa1:
User avatar
Marcos
 
Posts: 62
Joined: 11 Nov 2012, 14:34
Location: Klagenfurt

Re: Reprezentacija BiH

Postby Marcos » 13 Nov 2012, 00:23

VMJunior wrote:Meni je strasno gotivna BIH reprezentacija,naravno,pre svega ofanzivni deo.
Nema menadzera a da ih jednom ne uzmem.

A posebni :blue: za mladu reprezentaciju i 4-4 sa Nemcima posle koje sam odrao SK Mozzart! :okk:


Vjerovao ili ne ja sam tad našao u jednom lokalu da BiH daje gol @1,85 i momački natrpao....nisu loši BiH omladinci, ima tu potencijala.
User avatar
Marcos
 
Posts: 62
Joined: 11 Nov 2012, 14:34
Location: Klagenfurt

Re: Reprezentacija BiH

Postby VMJunior » 13 Nov 2012, 00:27

Za malo im(vam) je izmakao baraz za EP ako se ne varam.Mislim,bilo je potrebno da se i poklopi nekoliko rezultata ali uglavnom ste bili u igri do kraja sto uopste nije zanemarljivo.

Kakva su ocekivanja od Milana Djurica ,strelca het-trika na tom mecu? :blue: Moze li biti nesto od njega?
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Reprezentacija BiH

Postby Marcos » 13 Nov 2012, 00:31

Đura ili ti naša verzija Žigića :) cool momak, iskreno bojim se da će u tom Calciu slabije se progurati, sreća pa je mlad...ja bih ga volio viditi u naravno perspektivnijim ekipama od Cremonesea(iako je naravno pod ugovorom sa Parmom).
User avatar
Marcos
 
Posts: 62
Joined: 11 Nov 2012, 14:34
Location: Klagenfurt

Re: Reprezentacija BiH

Postby Marcos » 13 Nov 2012, 00:37

Znam da je ovo malo off ali morao sam ovo postaviti jer i dan danas se sjećam ove scene :lollol:

http://youtu.be/hy3lBnSQGrA
User avatar
Marcos
 
Posts: 62
Joined: 11 Nov 2012, 14:34
Location: Klagenfurt

Re: Reprezentacija BiH

Postby ОГИ » 13 Nov 2012, 00:41

Reprezentativci Bosne i Hercegovine, koji će 14. novembra odigrati prijateljsku utakmicu protiv Alžira, već su doputovali u ovu zemlju, te se smjestili u hotel "Sheraton". Na okupljanju su se pojavili svi osim Edina Džeke, Asmira Begovića i Tonija Šunjića.

Edin Džeko će se priključiti Zmajevima u toku večeri, kao i selektor Safet Sušić, dok će na okupljanje Begović doći sutra.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Reprezentacija BiH

Postby Marcos » 16 Nov 2012, 03:00

User avatar
Marcos
 
Posts: 62
Joined: 11 Nov 2012, 14:34
Location: Klagenfurt

Re: Reprezentacija BiH

Postby Marcos » 16 Nov 2012, 03:11


:maher: :navodno: :bliss:
User avatar
Marcos
 
Posts: 62
Joined: 11 Nov 2012, 14:34
Location: Klagenfurt

Re: Reprezentacija BiH

Postby Hezonja » 22 Jan 2013, 01:34

Seferović: Čuo sam se sa Spahićem, dolazim u Ljubljanu
Piše: E. Škorić
Haris Seferović, ofanzivac Fiorentine, dobio je poziv Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine za upoznavanje i druženje sa igračima i stručnim štabom u Ljubljani 6. februara.

U Nogometnom savezu naše zemlje iskoristit će odigravanje prijateljske utakmice sa Slovenijom za upoznavanje s mladim, talentiranim igračima, koji bi mogli u budućnosti činiti okosnicu naše reprezentacije. Poziv su tako dobili Sead Kološinac, Alen Halilović, Sead Hajrović, Haris Seferović...

Seferović je za SportSport.ba kazao kako će putovati u Ljubljanu i kako je spreman igrati za bh. reprezentaciju.

"Čuo sam se sa kapitenom Spahićem, doći ću u Ljubljanu, ostalo mi je još samo da rezervišem let. Velika mi je čast što ću imati priliku da upoznam sve bh. igrače. Već sam ranije upoznao Džeku, Spahića, Ibričića i evo nedavno i Pjanića", kaže Seferović u razgovoru za SportSport.ba, dodavši:

"Trebam da se odajvim iz švicarske mlade reprezentacije i da onda zaigram za bh. reprezentaciju. Naravno da mi je želja da zaigram za BiH, ali želim najprije da posjetim reprezentaciju i da popričam sa selektorom Safetom Sušićem, da vidim kakvo on ima mišljenje o meni i da li računa na mene za reprezentaciju."

U Fiorentini Seferović sve češće igra, zbog čega je jako sretan. "Zadovoljan sam, igram sve više i zasad je dobro. Do ljeta ćemo vidjeti šta i kako, ali moguće je da na ljeto odem iz kluba. No, ranije da bi se o tome pričalo."

Posebno je oduševljen Pjanićem, kojeg u budućnosti vidi u nekom velikom klubu.

"Veliki je igrač i čeka ga velika karijera. Mislim da će biti u samom vrhu svjetskog nogometa. Nedavno smo se upoznali kada je Fiorentina igrala protiv Rome. Odličan je momak i bit će mi drago ako budemo dijelili i reprezentativnu svlačionicu."


http://sportsport.ba/bh_fudbal/seferovi ... janu/96700
Hezonja
 
Posts: 15233
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Reprezentacija BiH

Postby Sony » 06 Feb 2013, 23:00

Marjan dominira opet:

''Понављам, фудбал се игра на терену и тешко је ову екипу Партизана победити на дуже стазе'' - рекао је бивши тренер Партизана.
User avatar
Sony
 
Posts: 8972
Joined: 04 Jun 2011, 19:40

Re: Reprezentacija BiH

Postby ОГИ » 06 Feb 2013, 23:09

"haha, oko moje plavo" "ljubavi moja"
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Next

Return to Reprezentativna takmičenja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests