Board index Fudbal Reprezentativna takmičenja

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Postby bekrinjo » 09 May 2011, 16:24

2-0
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Postby Tumbas » 09 May 2011, 16:28

Bata Djoro, gde je moje dete... :harmonikas:
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Postby kocic » 09 May 2011, 16:29

djoric bi trebalo da ima neki rezervni plan :lol:

kakav nas sumrak ceka ni najcrnji pesimisti ne mogu da pretpostave... tek cemo da platimo racun za djorica i toleta...
vratite kezu!!!
User avatar
kocic
 
Posts: 874
Joined: 22 Mar 2011, 18:21

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Postby gondolijer » 09 May 2011, 16:40

Onog ko je nasu decu dao u ruke bata djori (citaj Tole), treba poslati u Hag. Godinama bice posledice ovoga.
gondolijer
 
Posts: 1204
Joined: 08 May 2011, 01:09

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Postby kocic » 09 May 2011, 16:46

3:0
dobar back up plan :blue:
vratite kezu!!!
User avatar
kocic
 
Posts: 874
Joined: 22 Mar 2011, 18:21

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Postby AirBall » 09 May 2011, 16:49

Bata Djora umesto da valja komplet lepinje i duvan cvarke po Zlatiboru on resio da bude pogrebnik srpskog fudbala...

Ja njemu dve nacrtane ovce ne bi dao, a kamoli decu od 16 godina da vaspitava...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106322
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Postby 71:70 » 09 May 2011, 17:09

Ma nije djora kriv, mi smo g...a!
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Postby Burke » 09 May 2011, 18:30

Tumbas wrote:Bata Djoro, gde je moje dete... :harmonikas:


:blue:
Burke
 
Posts: 7024
Joined: 18 Mar 2011, 22:06
Location: Na zadatku

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Postby bekrinjo » 10 May 2011, 09:16

POSLE ELIMINACIJE SRBIJE SA EP
Đorić: Ja sam kriv, poraze kadeta smatram ličnim neuspehom

Fonet | 09. 05. 2011. - 20:54h | Komentara: 110
Selektor kadetske fudbalske reprezentacije Srbije Milovan Đorić preuzeo je na sebe odgovornost za neuspeh na prvenstvu Evrope, koje se održava u Beogradu, Novom Sadu, Smederevu i Inđiji.

"Svu odgovornost primam na sebe. Na kraju sam trenerske karijere, a pred ovim momcima je svetla budućnost. Osim u drugom poluvremenu protiv Engleske, na svim ostalim mečevima smo podbacili", rekao je Đorić.

On je dodao da se u igri naših mladih fudbalera osetilo da nisu imali dovoljno takmičarskih utakmica, zbog čega su u važnim trenucima bili uplašeni.

"To se najbolje videlo posle brzog vođstva Engleske od 3:0. U tim trenucima dečaci su delovali uplašeno. Primili su tri gola bez šanse protivnika i zato ne mogu mnogo da im zamerim. Imam, međutim, neke druge zamerke, koje ću reći
samo igračima", rekao je Đorić.

Iskusni trener je dodao da je jedino zadovoljan igrom Srbije u drugom poluvremenu protiv Engleske.

"Ovaj plasman smatram ličnim neuspehom. Igrali smo u jakoj grupi, ali to ne može da bude opravdanje. Ne mogu da osporim čistu i ubedljivu pobedu protivnika", priznao je Đorić.
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Postby kocic » 10 May 2011, 12:34

dirljivo... izgubili su jer je on na kraju karijere... srbijo medju sljivama :pop:
vratite kezu!!!
User avatar
kocic
 
Posts: 874
Joined: 22 Mar 2011, 18:21

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Postby bekrinjo » 10 May 2011, 22:55

DOKLE VIŠE MILOVAN ĐORIĆ !!! (video)
Izvor: SOS kanal // Objavio: Nebojša Petrović // vreme: 10 maj, 2011, 15:18 // 4 KomentaraDOKLE VIŠE MILOVAN ĐORIĆ !!!

Lik i delo Milovana Đorića već je apsolviran na frekvenciji SOS kanala. Poslednji u nizu komentara o zakučastim rabotama sive eminencije srpskog fudbala završili smo retoričkim pitanjem: Ima li kraja diktaturi Milovana Đorića, ili je penzija jedini spas?

Svaki put kada prelistavam elaborat o gafovima El grande Milovana, zapitam se koliko je u stvari krivica do Đorića. Setim se uvek rečenice Dušana Kovačevića u Profesionalcu, kada kaže: „Nije SLoba kriv, mi smo krivi“.

E, baš ta zamenica za prvo lice množine, izaziva kod mene dodatnu konfuziju. Koji to mi? Pa kompletan fudbalski establišment na prostorima ove skučene Srbije.

Počev od trenerskog esnafa, za koji Milovan Đorić predstavlja fudbalsko božanstvo. Ne postoji čovek iz struke koji sme javno da iznese svoje mišljenje, a verujte mi, po ovom pitanju svi su jednoglasni. Ovde ne važi čuvena misao američkog intelektualca Lipmana “kada svi misle isto, niko ne misli dovoljno“, jer fudbal nije politika. U najvažnijoj sporednoj stvari na svetu, ili znaš ili ne znaš, a među ovima koji misle da Đorić ne zna, ima mnogo trenera koji su svoje znanje potkrepili rezultatima i trofejima.

Na neki način, mogu da ih razumem. Bez licence nema ni rada, a tu Đora ne samo da vedri i oblači, nego i pušta kišu.

Posle stručnjaka i njegovih kolega, na red dolazimo mi novinari. Nisam primetio u medijima osude na račun FSS što je po ko zna koji put prešao preko svih stvari iz prošlosti i ulogu učitelja srpskih kadeta poverio Milovanu Đoriću. U jednom uticajnom sportskom listu, koji neobično cenim, dan uoči odlučujuće utakmice protiv Engleske, čitam tekst sledeće sadržine: „Poznavajući Milovana Đorića, sigurni smo da će protiv Engleza odabrati pravu taktiku za konačan uspeh“. Čitam i ne verujem, da li mislimo o istom čoveku.

Da li je to taktika koju je taj trenerski mag odabrao i za utakmicu protiv Hrvatske, kada je naša mlada reprezentacija doživela najteži poraz u istoriji na domaćem terenu?

Da li je to taktika koju je pokušao da odabere za baraž u Španiji protiv Engleza, kada je ta ista generacija pretrpela novo poniženje? Kažem pokušao, jer je na tu utakmicu umalo zakasnio, a tokom leta iz Hondurasa nastojao da sazna ko je uopšte pozvan pod nacionalnu zastavu.

Da li je to taktika koju je Đorić znalački pripremio i za duel sa Rusijom, kada se ceo stadion C. zvezde, hvatao za glavu i smejao njegovoj odluci da kod vođstva Rusa izvuče iz igre oba napadača Kežmana i Drulića, a u špic pošalje Dejana Stankovića i Predraga Đorđevića?

Ako su to bile pobedničke taktike, onda potpuno shvatam kolegu koji je gajio optimizam pred utakmicu odluke u Inđiji.

Ne treba biti mudar, pa doći do zaključka da najveću odgovornost snosi rukovodstvo FSS. Mnogo muka imali su Tomislav Karadžić i Zoran Laković da uvere nadležne organe UEFA kako Srbija zaslužuje da dobije organizaciju velikog takmičenja. Oficijelno Prvenstvo Evrope ne dobija svako, već isključivo zemlje koje prate moderne tokove i pokazuju vidan napredak u radu sa mlađim kategorijama.

Zato je i ova odluka predstavljala čast za sve u srpkom fudbalu i onda je devalvirana nerazumnom i krajnje neracionalnom odlukom. Svi napori oko podizanja rejtinga i promocije našeg Saveza na velikoj sceni obrisani su jednim potezom gumice. Imenovanje Milovana Đorića za selektora kadetske reprezentacije, definitvno je najveći promašaj i straobalan autogol aktuelnog rukovodstva FSS.

Da li je Srbija mogla da dobije bolju šansu da prvi put u istoriju pošalje svoju decu na završni turnir Svetskog prvenstva. Još su u sećanju bravure Roberta Prosinečkog, Peđe Mijatovića, Zvonimira Bobana, Dragoja Lekovića, Šukera, Jarnija i ostalih članova čuvene “čileanske” generacije za koju je taj Mondijal “87. bio prvi korak na zvezdanoj stazi ka fudbalskim visinama.

U to sazvežđe budućih asova na veoma jednostavan način mogli su da odu i Vojno Ješić, Mandić, Ožegović, Radaković, Lazar Marković…

Neophodna je bila samo jedna pobeda. Zar je toliko teško izbeći samo poslednje mesto u grupi, i to na domaćem terenu. Pa to nije pošlo za rukom samo Luksemburgu, od kako se organizuju šampionati Evrope u ovom uzrastu.

Ali, deca su najmanje kriva. Njima treba odati priznanje. Preživeli su pravu torturu u proteklih godinu dana. Zapostavili školske obaveze, odrekli se nastupa za svoje klubove, okupljali se u nenormalnim uslovima i terminima i pritom, morali da slušaju savete i instrukcije fudbalskog analfabete.

Vojnički režim priprema više je ličio na rijaliti „Može biti samo jedan“, a na kraju će ostati zaista samo ON. Čovek kome niko ne može ništa. Tražio je i dobio da bude selektor kadeta kako bi bar jednom u karijeri mogao da učestvuje na velikom takmičenju. Sreća, pa smo kao domaćini bili oslobođeni kvalifikacija. Šta je sledeće? Možda posao u nekom timu Lige budućih šampiona?

I na kraju. Koliko puta treba da ponovimo da je suština rada sa mlađim kategorijama, stvaranje igrača za starije selekcije. Ostaje nada da će ovi momci klase 94 što pre zaboraviti sve što su naučili u kadetskom uzrastu i da će se uspešno razvijati uz pomoć pravih stručnjaka.

Ipak su to deca. U trenutku kada su svi skidali pritisak sa njih i govorili da rezultat nije prioritet na ovom turniru, selektor je izašao za govornicu na Skupštini FSS i obećao odlazak na SP u Meksiko. Pedagoški, nema šta.

Samo je jednu stvar zaboravio. Ovoga puta ne može bez kvalifikacija.

Znajući da ovo nije kraj rušilačke misije koju već decenijama u srpskom fudbalu sprovodi njegovo visočanstvo iz Užica, neka ovo bude apel rukovodstvu FSS: Gospodo sa Terazija, dokle više Milovan Đorić?!

User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Postby mali_buda » 10 May 2011, 23:10

Bio sam na utakmici sa Rusijom koju Petrovic pominju i odlicno je opisao situaciju na tribinama kod pomenutih izmena. Ljudi su se prvo cudili, a posle im bilo smesno. Kad gledam utakmice lokalnog kluba, skoro nikada ne idem pre kraja, utakmicu sa Rusijom sam napustio 15min pre kraja.

Ko je, bre, taj Milovan Djoric? Zbog cega je on nedodirljiv?!!!
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Postby Unexpected » 11 May 2011, 12:21

Đoriću, vreme je za šah i domine!
11. maj 2011. 09:31 > 11:05

Milovan Đorić, na radost svih koji vole fudbal u ovoj zemlji, konačno neće više biti selektor. Ali, pre penzije morao je da upropasti i generaciju U17.

Image

Milovan Đorić je decenijama u srpskom fudbalu. Nekadašnji bek Crvene zvezde uspeo je svih ovih godina da preživi, bude u raznoraznim fudbalskim forumima u kojima se donese odluke, bio je selektor raznih selekcija - i gotovo po pravilu bio je neuspešan.

Neuspeh izuzetno talentovane generacije srpskih fudbalera, odnosno kadetske selekcije (igrači do 17 godina) na Evropskom prvenstvu čiji smo domaćin, postavlja logično pitanje: kome je uopšte palo na pamet da čoveka koji je u ozbiljnim godinama postavi da bude selektor igračima čiji može da bude deda!?

Nije samo stvaru shvatanju fudfbalske igre, već i psihologije tih momaka. Teško da bi jedan Đorić sa svojih 66 godina mogao uopšte da razume rečnik koji koji koriste tinejdžeri koji imaju po 15, 16 godina.

Posle debakla od Engleza (0:3), Đorić je izjavio: "Ja sam odgovoran, dečaci nisu ništa krivi, nemojte njih da žigošete. Neki su dali maksimum, neki ne mogu više...".

Verujemo da nijednom sportskom novinaru u Srbiji nije palo na pamet da žigoše i okrivljuje igrače. Naprotiv. Zna se ko je kriv.

Nije stvar ni u rezultatima. Normalno je u sportu i izgubiti. Ali, od ovih momaka bi trebalo napraviti nove Vidiće, Ivanoviće...A već na početku svojih karijera "ubijeni su u pojam", jer su ih isprašili vršnjaci iz Engleske, Danske...

Naravno da je kriv selektor, ali i onaj ko je odlučio da ga postavi na to mesto.

Pojedini naslovi u današnjoj beogradskoj sportskoj štampi glase: "Đoriću, idi igraj šah!" (list "Sport"),
"Mr. Neuspeh" ("Kurir").

"Blic" je preneo Đorićevu izjavu da mu je ugovor sa FSS istekao i da "sigurno više neće biti selektor".

"Do sada sam imao ugovor o delu, međutim sada više neću biti na platnom spisku. Ostaću uz ljude iz Saveza, više neću imati nikakvu funkciju, ali tu sam, u našem fudbalu. Žao mi je sebe što završavam na ovakav način, ali žao mi je i momaka koji počinju karijere na ovakav način", rekao je Đorić.

"Kurir" podseća da su pripreme kadetske selekcije za EP bile najskuplje i najduže u istoriji FSS!

Tu je i lista najvećih Đorićevih neuspeha: kvalifikacije za EP mladih 2000. godine (eliminacija u baraž meču od Engleza), potom kvalifikacije za SP u Japanu i Južnoj Koreji 2002. - poraz od Rusije u Beogradu (0:1) i ostavka posle trećeg meča na klupi reprezentacije SR Jugoslavije, neuspeh kadeta na EP 2011. godine.

List "Sport" decidirano traži od Đorića da se više ne meša u fudbal. Ima i drugih razonoda, poput šaha, recimo.

"Doveli smo Evropu u svoju kuću, a onda se posuli pepelomzbog jednog čoveka. Da li smo iznenađeni? Nismo! Da li smo razočarani? Jesmo! Milovanom Đorićem! I nije prvi put", piše u uvodnom delu članka u "Sportu" i konstatuje: "Ima li neka nova igračka kojom bi se bavio Milovan Đorić? Ne, trener koji iza sebe ostavlja pustoš, najavio je kraj trenerske karijere. Okreće se Kalemegdanu i šahu. Dosta mu je 'izazova'".

Đorić na mestu selektora kadetske reprezentacije je bio izbor direktora Trenerske škole FSS Dušana Savića.

I on je shvatio da je pogrešio.

"Ostvarili smo rezultat koji nismo očekivali. Moramo izvući pouke iz svega ovoga", rekao je Savić za "Sport".

Upitan kolika je odgovornost selektora u celoj priči, Savić je odgovorio kontrapitanjem: "A šta vi mislite?".

Novinar mu je odgovorio: "Nema dileme, velika je odgovornost selektora. Ali, kakvo je vaše mišljenje?".

"Slažem se sa vašim odgovorom...Samo, pitanje je malo lično", rekao je Dušan Savić, koji je inače veliki prijatelj sa Đorićem.

(P. Vujić - MONDO)
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Postby KKP » 11 May 2011, 13:34

Milovan Đorić je jedan od najvećih zla (da tako kažem) u našem fudbalu, ikada! Čovek upropasti sve što dotakle, potpuni diletant, vezara, meni nije jasno šta je on tražio sve ove godine u fudbalu... :tap:

Ovog bi trebalo g..... motkom, velika sramota za naš fudbal, koji i onako ne stoji lepo... :wacko:
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Postby kocic » 11 May 2011, 13:58

on je samo glasnogovornik i ker onog koji ga pusta sa lanca kad je potrebno... odstranjivanjem njega iz naseg fudbala ce dosta da oslabi don toletonea ali ipak on treba da bude krajnja meta svih napada a ne ovaj debilic koji je zagrizao vise nego sto moze da proguta.
vratite kezu!!!
User avatar
kocic
 
Posts: 874
Joined: 22 Mar 2011, 18:21

PreviousNext

Return to Reprezentativna takmičenja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 60 guests