Board index Fudbal Reprezentativna takmičenja

Fudbalska Reprezentacija Srbije

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Malkovic » 31 Mar 2021, 09:56

Видећемо шта ће бити с Каменовићем пошто на лето оде у Италију.
Данас пламсаш само од крви најбољих
што су мачу дали своја тела справна;
блештећи у духу и у чистој вољи,
божанствена света земљо Православна
User avatar
Malkovic
 
Posts: 4275
Joined: 20 Feb 2020, 13:46
Location: Šabačka Pocerina

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Џејси Керол » 31 Mar 2021, 10:25

Malkovic wrote:Видећемо шта ће бити с Каменовићем пошто на лето оде у Италију.

Da jos malo stasa po meni treci stoper mora da bude Toza Markovic, pa onda trio iz Partizana na stoperu, jbg :D
Da mi je neko pricao da cu Svetozara prizivati i reprezentaciju, ne bih mu verovao, sa njim dobijamo tri razlicita stopera, on desno, Bleki u sredini i Kalaba levo, al polako :laugh:

Piksi mi nije bio jasan juce samo sa Zivkovicem, realno ne moze bas svako da igra wb, al dobro.
Shvatio je da je napravio gresku i ispravio je, vratio je Rajkovica u prvih 11 i to mi se isto svidja.
Grujica sam maltene zaboravio, dosta je dobro defanizvno odigrao juce, kao sto ste rekli protiv nekih fizicki dominantijih ekipa, on mora biti parnjak Gudelju.

E da



Najvise se burazer raduje :blue:
miris prčevine
User avatar
Џејси Керол
 
Posts: 13038
Joined: 01 Apr 2014, 20:15

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 31 Mar 2021, 10:28

Sensei i Miyamoto vode u Katar :blue:
Image
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34199
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Monogamija » 31 Mar 2021, 10:29

Živković u Paoku igra krilo i nema toliko defanzivnih zadataka, fokusiran je na napad i igra blizu golu, ispratio sam par utakmica Paoka i čovek je preporođen.
Borjan - Stojković, Degenek, Savić, Rodić - Jovančić, Krstičić - Srnić, Ben, Marin - Pavkov
06.11.2018. Crvena Zvezda 2 - 0 Liverpul

SINIŠA MIHAJLOVIĆ 20.02.1969.-16.12.2022. Večna ti slava ljudino!
User avatar
Monogamija
 
Posts: 4522
Joined: 12 Aug 2017, 13:45

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby mmarko28 » 31 Mar 2021, 11:04

Sir Oliver wrote:Tacno je da nemamo pismene bekove, ali nemamo ni stopere za tri pozadi. Nije dobra ni jedna varijanta, ali sa cetiri barem ima manje prostora da se pokriva po igracu i 'matching' je adekvatniji.

Primer: sa Kosticem onako visoko, Pavlovic je prakticno igrao levog beka i pokusavao da juri tudja krila, koja su u principu mnogo brza od njega - a pritom smo dodatno ostajali sa manjkom stopera u sredini. Naravno da onda Pavlovic izgleda kao losiji igrac nego sto jeste posto je stavljen u nemogucu situaciju. Normalno je da kasni da zatvara po boku, posto juri igrace koji mogu da ga ostave po 20-30 metara na 100 metara. Jednostavno, pokriva preveliki prostor. Tu mora ili Kostic povucenije, ili levi DM koji se mnogo vise vraca nazad i popunjava nastale rupe. Mi nismo imali ni jednu od te dve stvari ni na jednoj od tri utakmice koje smo igrali...Sa cetiri igraca pozadi, krila bi jurio mozda losiji ali svakako brzi igrac od Pavlovica, a on bi zatvarao ako krilo slucajno prodje. Verovatno bi se pojavio manjak u nekoj drugoj fazi igre - sto bi onda trebalo resavati - ali barem ne bi imali ovu promaju pozadi koju smo imali u ove tri utakmice...

Da se razumemo, super smo prosli. Mnogo srece protiv Portugala i da se zahvalimo Mitru. Sreca je vazan kvalitet i ne zelim da je potcenjujem. Ali, nece uvek da je bude ako se ne rese strukturni problemi u igri, koji su, kada je nasa odbrana u pitanju, nesumnjivi...


Slažem se da ima problema sa tim da Kostić i Radonjić stoje previše visoko i ne vraćaju se dovoljno. Ali, to nije do formacije koliko do taktičke discipline samih igrača i uigranosti. Pavlović u nekim situacijama mora da izadje visoko u toj formaciji, to se od njega traži. Ali, onda mora da dodje do drugih pomeranja koja bi zatvorila te rupe, a toga kod nas nema uvek jer je ekipa neugirana. Mislim da je naša reprezentacija još od 2012-2013 trebala da igra u ovoj formaciji jer smo imali igrače više za tu formaciju. Kad je Mihajlović postao selektor pokušao je da je odmah uvede ali su i igrači počeli da se bune kako oni ne znaju da igraju tu formaciju pa je brzo odustao.

Mislim da je nama mnogo veći problem što naša odbrana pokloni protivniku 5-6 lopti na 30 metara od gola. Bukvalno smo svaki gol u ova 3 meča primili zbog velikih gluposti odbrane, a ne zbog neke veštine ili dobre akcije protivnika. Kod prvog gola Iraca Milenković glavom poklanja loptu Ircima na 30 metara od gola, onda pliva u prostoru prilikom centrašuta i kao posledica toga Mladenović ostaje sa fizički višim i jačim igračem na skoku. Drugi gol je trebalo pripisati Stefanu Mitroviću, a ne Ircima. Protiv Portugala oba puta Milenković pravi greške koje jedan štoper iz ozbiljne lige ne sme da napravi. Protiv Azera Kostić poklanja penal, a pored toga su im Pavlović i Gudelj poklonili lopte na 25-30 metara od gola koje su dovele do gol šansi. Sve dok srpski fudbal bude pravio odbrambene igrače koji ne znaju da igraju sa loptom i nisu naviknuti da igraju protiv presinga imaćemo ovakve gluposti u reprezentaciji.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 31 Mar 2021, 14:31

Dok se brojne evropske reprezentacije budu spremale za šampionat kontinenta, Srbija će otputovati na azijsku turneju. Prema ranijem planu i programu, Orlovi će 3. juna odleteti na Daleki istok, gde će ih čekati prijateljski mečevi sa Japanom i Južnom Korejom. Da li će biti takav i raspored utakmica i koji će biti datumi, to će biti naknadno objavljeno.

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/red-voznje-orlova-u-junu-u-aziju-test-sa-katarom-pa-finis-ka-sp/383055
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34199
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 31 Mar 2021, 14:35



:lollol:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34199
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 31 Mar 2021, 14:37

Jebali ih Japana i Koreja, neki dinar da se slije u kasu saveza očigledno, a i Piksijeve veze sigurno. Proveriti neke igrače koji sada nisu mogli biti ovde, bolje bilo ipak u Evropi ostati i odigrati dva meča ako ne sa nekom od ovih desetak najboljih ekipa onda sa nekom ekipom sličnog kvaliteta kao našom a što bi nam dosta značilo, kako zbog nastavka kvalifikacija tako i zbog eventualnog baraža pa da vidimo gde smo u odnosu na neke Čehe, Šveđane, Poljake, Austrijance...
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7825
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 31 Mar 2021, 14:47

Razmišljao sam sinoć o paraleli između Saleta Đorđevića i Piksija.

Obojica dolaze u lošim trenucima u reprezentaciju, nakon ne tako dobrih rezultata u prethodnim trenerskim karijerama.
Obojica imaju taj zarazni mentalitet pobednika koji prenose na ostatak svlačionice koji nose iz igračkih dana.
Naravno, karijera jednog nije obeležena medaljama, ali doprinos i značaj Piksija u vreme njegovog igranja u reprezentaciji je vrlo sličan.

I opet, Sale od Tea pravi zver i Bogdana dovodi do najbitnijeg igrača, a isto tako sad i Piksi stavlja Tadića na mesto kreatora, a Mitra na poziciju surovog egzekutora.

Tadić/Teo - mađioničari
Mitar/Bogdan - egzekutori
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34199
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Nikola » 31 Mar 2021, 16:28

Dve reci - rodjeni pobednici
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8863
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby bezvezarije » 31 Mar 2021, 19:05

Mitar Bogdan dajte molim vas, Bogdan je ipak evropska top klasa. Mitar je nešto kao Raduljica 2014.
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1874
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby veljkos161 » 31 Mar 2021, 19:08

bezvezarije wrote:Mitar Bogdan dajte molim vas, Bogdan je ipak evropska top klasa. Mitar je nešto kao Raduljica 2014.

Istina, ali i Mitar u reprezentaciji trpa ko Levandovski u Bajernu.
Isto ko sto i Bogdan bolje igra za Srbiju nego u Nba npr.
Po ucinku je poredjenje na mestu.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7392
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby СрбинПодгорица » 31 Mar 2021, 20:18

Увијек ћу више цијенити играча који игра много боље за репрезентацију него за клуб. Који к...ц има Србија од играча који разбија по великим клубовима ако у дресу репрезентације се понаша као примадона. Александар Митровић ем што даје голове ем га има свуда на терену. Ону контру против Португала је он покрену јер покупио лопту на нашој половини.
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 17021
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Bogisa91 » 01 Apr 2021, 00:26

Realno mi nemamo nikakve koristi sto Jokic daje 30 po mecu za Denver kada ga je matori Luisl Skola skolovao i trpao na SP. Tako isto mislim i za sve igrace i u svim sportovima. Dok Jokic ne bude u reprezentaciji ono sto je bio recimo Pedja Stojkovica bice mi svejedno kako igra tamo i on i bilo koji drugi igrac. Tako i za Mitrovica mislim i sve druge.
Bogisa91
 
Posts: 1125
Joined: 01 Aug 2020, 13:44

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby stihl » 01 Apr 2021, 06:35

HS SAZNAJE: Ko je ovo očekivao? Čovek iz KK Crvena zvezda postaje predsednik FS Srbije!
https://hotsport.rs/2021/03/31/hs-sazna ... fs-srbije/
User avatar
stihl
 
Posts: 9009
Joined: 17 May 2011, 20:42

PreviousNext

Return to Reprezentativna takmičenja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests