Board index Fudbal Reprezentativna takmičenja

Fudbalska Reprezentacija Srbije

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Puta Tapar » 15 Nov 2021, 18:15

raikkonen wrote:Možda nije prava tema al da pitam

Zna li se kad je pauza u klupskom fudbalu sledeće sezone znog SP i kad se nastavlja? Kad uopšte počinje sledeća sezona, verovatno nešto ranije nego obično?

Nije još ozvaničeno, zavisi od lige do lige ali pauza tj. pripreme će početi dvadesetak dana pre početka Mundijala.
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3141
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 15 Nov 2021, 18:44

Pripreme počinju samo 7 dana pre Mundijala, ne više. Englezi su prvi objavili raspored prvenstva za narednu sezonu, poslednje kolo pre pauze je 14.11. a nastavak lige tek krajem godine, tako će biti svugda gde su se plasirale zemlje učesnice, pauza mesec i po dana u tim ligama i takmičenjima. Jednostavno nema prostora za neke pauze i pripreme pred SP, fudbaleri dolaze u punoj spremi u Katar. Lige će početi 7 dana ranije, nema prostora ni za raniji start.

LŠ, LE i LK će imati 6 termina u septembru, oktobru i samim početkom novembra, 3 puta po 2 vezane sedmice. U oktobru nema reprezentativne pauze od deset dana kao do sada, LN 4 kola u junu i 2 u septembru.

Baš me zanima da li će se naše prvenstvo prekidati, mislim da nema smisla :biggrin:
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7826
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby baketa96 » 15 Nov 2021, 18:53

Radonjaa wrote:
Dylam Dop wrote:@baketa

Katar je skup + vazece su zabrane tocenja alkohola po javnim mjestima. Vjerovatno ce do iduceg ljeta liberalizovati propise na odredjeni rok, ali ce alkohol i dalje biti vraski skup za prosjecan dzep, kao i veci dio drugih usluga.


Drugarica studira u Kataru, koliko sam shvatio, nije potpuno zabranjeno da se pije u javnosti, ali je npr zabranjeno biti pijan, a do alkohola nije lako doći, tj postoji (pretpostavljam državni) lanac prodavnica alkohola, koji ima monopol. Mislim da u tim prodavnicama mogu da trguju jedino stanovnici Katara (državljani + oni koji imaju boravišnu dozvolu) koji nisu muslimani. A kad npr studenti oće da piju po sobama, zovu neku vrstu ,,dilera'' alkohola, koji im nabavljaju alkohol, a posle dođu za ambalažu, jer to ne bi mogli tek tako da bace u smeće. Baš ću pitati za cijene, čini mi se da je pominjala piva od po 12 - 13 dolara po hotelima i barovima, mada će u vrijeme SP vjerovatno biti malo dostupniji alkohol i malo niže cijene.


Prosvercovace se domaca rakija :laugh:

Salim se naravno, ali ajde te cijene oko alkohola snasao bih se nekako. Radije bih da znam kolike su sanse da se dodje do karata koje organizuje savez.
Ne znam kako je to islo proslih godina, sada sam konacno u situaciji da ovako nesto mogu da planiram, godinu dana stednje bi bilo dovoljno za ovo, makar grupna faza da se isprati :okk:
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5571
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 15 Nov 2021, 18:55

Pitanje je da li će i to moći.

Za Rusiju se koliko sećam apliciralo po utakmici, nije bilo paketa za sve naše mečeve...

Nek Angus prozbori, on je bio na licu mesta :D
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34245
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Gerzovo » 15 Nov 2021, 19:41

Ali kakvo je veselje u Banjaluci bilo, ne smijem pomisliti šta bi se radilo da uhvatimo neko polufinale...

Katar je vjerovatno preskup za nas obične smrtnike, na jednu utakmicu da se čovjek i nategne otići, ali da se poslije za druge stvari stisne :biggrin:

Jedva čekam prvu sljedeću utakmicu reprezentacije na domaćem terenu. Bože zdravlja, dolazim, treba momke i selektora na max ispoštovati, sa punim JNA ili Mitićem.

Biće zanimljiv spisak putnika, njih 23 za Katar.
User avatar
Gerzovo
 
Posts: 921
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Angus Young » 15 Nov 2021, 20:00

baketa96 wrote:
Prosvercovace se domaca rakija :laugh:

Salim se naravno, ali ajde te cijene oko alkohola snasao bih se nekako. Radije bih da znam kolike su sanse da se dodje do karata koje organizuje savez.
Ne znam kako je to islo proslih godina, sada sam konacno u situaciji da ovako nesto mogu da planiram, godinu dana stednje bi bilo dovoljno za ovo, makar grupna faza da se isprati :okk:


Baxter Stockman wrote:Pitanje je da li će i to moći.

Za Rusiju se koliko sećam apliciralo po utakmici, nije bilo paketa za sve naše mečeve...

Nek Angus prozbori, on je bio na licu mesta :D


Evo me :biggrin:

Sve ide preko fifinog sajta, nema veze sa savezima (bar je tako bilo za Rusiju). Tada se u decembru otvarala prodaja za prvi krug kupovine, 85e je bila najjeftinija karta po utakmici i birao si za koje utakmice apliciraš (najviše 4 za jednu utakmicu). Moraš imati na računu koji ostavljaš kao podatak novac u vrednosti karata za koje apliciraš. Čekalo se najkasnije do marta za odgovor da li ti je odobrena kupovina ili ne. Nama su javili bukvalno u martu da smo odbijeni za Brazil, tipa u petak, a u ponedeljak je počinjao drugi krug kupovine i tad su se prodavale samo preostale karte po principu ko pre devojci njemu devojka :biggrin: Nismo uspeli za Brazil da apliciramo ni tad zbog navale, ali smo prihvaćeni za utakmicu sa Švajcarskom posle prvog klika i odmah nam je stigla potvrda i skinut je novac za dve karte sa računa.

Kasnije biraš da li ćeš da ti karta stigne na kućnu adresu (što smo mi izabrali) ili da je pokupiš u ambasadi, u ovom slučaju je bio ruski dom u Beogradu kao mesto za preuzimanje karata.

Ako te odbiju ne šalju obrazloženje zašto si odbijen, samo da možeš aplicirati ponovo u drugom krugu ako uspeš.
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19603
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby baketa96 » 15 Nov 2021, 20:05

Aha, moze se to odraditi samo da se na vrijeme aplicira za karte :)
Pretpostavljam da ce to biti nedje na proljece

Gledam nesto cijene u Dohi, skuplji je Stockholm :D
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5571
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Angus Young » 15 Nov 2021, 20:08

Bitna stavka je i da imaš sreće da ti odgovore među prvima, jer onda imaš više vremena da se snađeš za prevoz i smeštaj i možda da uhvatiš jeftinije cene.

Znam ljude koji su prošli 100+ evra jeftinije od nas za avion, samo zato što su dobili odgovor mesec dana ranije da im je prihvaćena kupovina.
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19603
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Sir Oliver » 15 Nov 2021, 20:47

Anticipirajuci buducnost, mislim da je vazno reci da je Piksi napravio pre svega igru pa tek onda tim. Upravo zbog toga promene igraca nisu toliko uticale. Da li je Andrija ili Radonjic desno. Da li je Sergej vise napred ili pozadi. Da li je spic Mitar, Vlahovic ili obojica i tako dalje...sve to nije vise toliko bitno, koliko je bitno da su uspostavljeni neki principi, postvljene linije i uvezbane neke akcije.

S druge strane, kao rezultat, vec imamo citavu ekipu, pa cak i visak u odnosu na 20 fudbalera (osim golmana) koji mogu da putuju na svetsko prvenstvo. Natavno, pod uslovom da ne bude povreda, to su sledeci ljudi:
- Bleki, Nastasic, Kalaba, Veljkovic i Spajic
- Lazovic, Radonjic, Kostic, Andrija
- Gudelj, Lukic, Sergej, Maksimovic, Tadic, Djuricic
- Mitar, Vlahovic, Jovic

Ovo je vec 18 imena. Dakle, za jos dva mesto ce se boriti Mitrovic, Ristic, Grujic, Racic, Gacinovic...Ali, prakticno, oformljena je citava ekipa i cak sira baza igraca koji mogu da uskoce.
Last edited by Sir Oliver on 15 Nov 2021, 20:51, edited 2 times in total.
"SPORT POSTOJI DA BI PRAVDA POBEDJIVALA"
User avatar
Sir Oliver
 
Posts: 4659
Joined: 20 Sep 2013, 10:16

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Dubis81 » 15 Nov 2021, 20:49

Brišu se parni kartoni za svetsko, pa tako je oduvek bilo i koliko se sećam samo se crveni računao.
To se lako proveri, ukuca se pravilnik za kvalifikacije FIFA i u pdf skineš.
Sviđa mi se što Bugari i Irci muški igraju za sada!!!
Dubis81
 
Posts: 427
Joined: 26 Aug 2020, 10:50

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 15 Nov 2021, 20:59

Ove godine bilo je 26 igrača za EURO, ne bi me čudilo da taj broj prihvati i FIFA za Katar.

Ako Italija ode u baraž onda postoje i šanse da igraju finale istog sa Portugalom, nema povlašćenih za finale. Žreba se 6 parova i spajaju 1-2, 3-4 i 5-6 pa šta kome zapadne.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7826
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby JoJo » 15 Nov 2021, 21:07

Sir Oliver wrote:Anticipirajuci buducnost, mislim da je vazno reci da je Piksi napravio pre svega igru pa tek onda tim. Upravo zbog toga promene igraca nisu toliko uticale. Da li je Andrija ili Radonjic desno. Da li je Sergej vise napred ili pozadi. Da li je spic Mitar, Vlahovic ili obojica i tako dalje...sve to nije vise toliko bitno, koliko je bitno da su uspostavljeni neki principi, postvljene linije i uvezbane neke akcije.

S druge strane, kao rezultat, vec imamo citavu ekipu, pa cak i visak u odnosu na 20 fudbalera (osim golmana) koji mogu da putuju na svetsko prvenstvo. Natavno, pod uslovom da ne bude povreda, to su sledeci ljudi:
- Bleki, Nastasic, Kalaba, Veljkovic i Spajic
- Lazovic, Radonjic, Kostic, Andrija
- Gudelj, Lukic, Sergej, Maksimovic, Tadic, Djuricic
- Mitar, Vlahovic, Jovic

Ovo je vec 18 imena. Dakle, za jos dva mesto ce se boriti Mitrovic, Ristic, Grujic, Racic, Gacinovic...Ali, prakticno, oformljena je citava ekipa i cak sira baza igraca koji mogu da uskoce.


Ovde nedostaje Mladenovic, mozda i Terzic...
KK Partizan ce osvojiti sve u sezoni 21/22!
User avatar
JoJo
 
Posts: 3606
Joined: 20 Jun 2017, 21:11

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Dubis81 » 15 Nov 2021, 21:10

Hajzenberg wrote:Ove godine bilo je 26 igrača za EURO, ne bi me čudilo da taj broj prihvati i FIFA za Katar.

Ako Italija ode u baraž onda postoje i šanse da igraju finale istog sa Portugalom, nema povlašćenih za finale. Žreba se 6 parova i spajaju 1-2, 3-4 i 5-6 pa šta kome zapadne.

Ne sekiraj se, izmisliće FIFA da se po rang listi odvoje timovi ako se desi da Portugal i Italija igraju baraž.
Sigurno neće to prepustiti sreći.
Oni su samo odredili za prvi meč nosioce tako da su ostavili sebi pravo da to promene za finalne mečeve, i neće im biti prvi put da to rade.
Obožavam ove Škote, pa ovo je frenetična borba za nacionalni dres.
Za nas je odlično što Pojlska gubi, odvojićemo se još na tabeli FIFA.
Dubis81
 
Posts: 427
Joined: 26 Aug 2020, 10:50

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby veljkos161 » 15 Nov 2021, 21:27

Nek prodju Italijani,nema smisla da osvojimo boginju a da oni ne budu deo turnira.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 15 Nov 2021, 21:32

Ne može FIFA ništa da izmeni u zadnji čas, pravila žreba se znaju i tako će i biti, uostalom videćete 26.11. kada je žreb, nebitno da li sa ili bez Italije.

Poljska ako izgubi večeras onda gubi čak 14,7 bodova a ako bude nerešeno onda gubi 2,2 boda a pobeda joj donosi 10,3 bodova.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7826
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

PreviousNext

Return to Reprezentativna takmičenja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests