Board index Fudbal Reprezentativna takmičenja

Reprezentacija Hrvatske

Reprezentacija Hrvatske

Postby B.B.B » 07 Jun 2011, 23:21

Image

Evo da ne pisem puno o uvodu, ovdje mozete naci sve o Hrvatskoj repki http://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvatska_n ... ezentacija a ovo su sluzbene stranice saveza http://www.hns-cff.hr/

Od samostalnosti odigrali smo 6 natjecanja od 8 sto je jedan veliki uspjeh za mladu reprezentaciju. Najveci uspjesi su 2 cetvrtfinala na Europskom prvenstvu, 1996 i 2008 te naravno, broncana medalja sa SP 1998 godine.

U Hrvatskoj se najvise navija za Dinamo i Hajduk, ali reprezentacija ima kultni status, ona se voli do savrsenstva. Nacionalni naboj tada je vrlo jak, pobjede se proslavljaju burno a porazi bolno i u suzama. Najvece razocarenje smo dozivjeli protiv Turaka 2008 na EP.. vjerujte mi ljudi ovo je jako bolilo, mnogo suza se isplakalo, mnogo tuge u pivu utopilo. Bolilo je kao da si izgubio nekoga. Znam da je suludi ali zelim vam objasniti i pribliziti nasu ljubav za Reprezentacijom, kad ona igra sve drugo stane.

Sada su aktualne kvalifikacije za EP 2012 gdje je Hrvatska dijeli drugo mjesto sa Izraelom ali ima i utakmicu manje a Grcka nam bjezi jedan bod

1 Grčka 6 +5 14
2 Hrvatska 6 +7 13
3 Izrael 7 +3 13
4 Gruzija 7 0 9
5 Latvija 6 -4 4
6 Malta 6 -11 0

Do kraja kvalifikacija igra se jos..

02.09.2011. Izrael - : - Grčka
02.09.2011. Gruzija - : - Latvija
02.09.2011. Malta - : - Hrvatska
06.09.2011. Hrvatska - : - Izrael
06.09.2011. Latvija - : - Grčka
06.09.2011. Malta - : - Gruzija
07.10.2011. Grčka - : - Hrvatska
07.10.2011. Latvija - : - Malta
11.10.2011. Hrvatska - : - Latvija
11.10.2011. Gruzija - : - Grčka
11.10.2011. Malta - : - Izrael

Ocekujem laganu pobjedu na Malti ali i kiks Grcke protiv Izraela. Pred prepunim Poljudem ocekujem pobjedu nad izraelcima a tko zna sta moze biti u utakvici Latvije i Grcke. Nadam se da cemo pred utakmicu sa Grckom imati vise bodova na kontu te da ce nam i remi biti dovoljan za prvo mjesto, i u zadnjoj tekmi ocekujem samo ovjeru EP. Naravno to su samo zelje, oce li realnost biti drugacija vidjet cemo. Cinjenica je da Hrvatska igra jako lose, lose igramo jos od ispadanja protiv Turaka i nesto ce se morati mijenjati ako zelimo prvo mjesto i direktan nastup na EP..ja vjerujem da ce Vatreni to moci i da cemo biti pravi kad bude najpotrebnije.

I za kraj, prilazem video sa tekme protiv Gruzije, pogledajte koja je to ludnica bila kad je Hrvatska izjednacila te povela, sreca je bila neizmjerna i to je to o cemu vam ja pricam kad igra nasa repka.

User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: Hrvatska reprezentacija

Postby Stoxan » 10 Jun 2011, 00:47

Hrvatsku čeka teška kazna zbog izgreda navijača u Splitu. Glavne zamerke UEFA su svastika na severnoj tribini, baklje i povici sa tribina.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Hrvatska reprezentacija

Postby B.B.B » 10 Jun 2011, 20:46

Da..nazalost ..nadam se ipak da ce kazna biti tesko novcana inace cemo mozda i odlucujucu tekmu protiv Izraela igrati pred praznim tribinama..
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: Hrvatska reprezentacija

Postby FreddyHouse » 11 Jun 2011, 17:32

B.B.B wrote:Da..nazalost ..nadam se ipak da ce kazna biti tesko novcana inace cemo mozda i odlucujucu tekmu protiv Izraela igrati pred praznim tribinama..

Iskreno zasluzujete da budete diskavlifikovani za takve incidente.
User avatar
FreddyHouse
 
Posts: 1484
Joined: 16 Mar 2011, 11:28

Re: Hrvatska reprezentacija

Postby B.B.B » 11 Jun 2011, 22:19

FreddyHouse wrote:
B.B.B wrote:Da..nazalost ..nadam se ipak da ce kazna biti tesko novcana inace cemo mozda i odlucujucu tekmu protiv Izraela igrati pred praznim tribinama..

Iskreno zasluzujete da budete diskavlifikovani za takve incidente.


E pravi se javio..ako Srbija za incidente u Gjenovi nije izbacena ili Rumunjska zbog potpore Ratka Mladica e onda bome ni Hrvatska nije za ovo.

Nadam se velikoj novcanoj kazni, ne bi bilo neposteno ni igranje bez navijaca
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: Hrvatska reprezentacija

Postby FreddyHouse » 12 Jun 2011, 15:30

B.B.B wrote:
FreddyHouse wrote:
B.B.B wrote:Da..nazalost ..nadam se ipak da ce kazna biti tesko novcana inace cemo mozda i odlucujucu tekmu protiv Izraela igrati pred praznim tribinama..

Iskreno zasluzujete da budete diskavlifikovani za takve incidente.


E pravi se javio..ako Srbija za incidente u Gjenovi nije izbacena ili Rumunjska zbog potpore Ratka Mladica e onda bome ni Hrvatska nije za ovo.

Nadam se velikoj novcanoj kazni, ne bi bilo neposteno ni igranje bez navijaca

Da li si svestan koliko je kacenje svastike na tribini kaznjivo? Ceo svet je okrenut anti-fasizmu i jevrejski lobi koji je najjaci na svetu pokusava ovo svim silama da totalno unisti. Vi koji ste tokom vase istorije imali mislim najvise problema sa raznim svastikama i slicno opet potezete istu pricu. Nisam subjektivan,slazem se da se incidenti u Djenovi katastrofalni,ali su licne prirode protiv naseg saveza. Rumuni su totalno ne bitni u bilo kojoj situaciji sto se tice Mladica (da su okacili transparent sa Gotovinom ja bi im se samo nasmejao). Mislim da je kacenje svastike mnogo tezi prekrsaj,a pritom i mnogo vecih razmera nego neki sto se ticu individua i saveza. Drago mi je da sa tobom mogu da diskutujem o ovome na lep nacin ;)
User avatar
FreddyHouse
 
Posts: 1484
Joined: 16 Mar 2011, 11:28

Re: Hrvatska reprezentacija

Postby B.B.B » 12 Jun 2011, 18:25

A sta da ti kazem...strasno je to sto se dogadja..ali kako tome stati na kraj?
Zasto da reprezentacija i svi pravi ljubitelji nogometa pate zbog toga..?

Ja zbilja mislim da diskvalificiranje ne bi nista pomoglo, sta bi konkretno to promijenilo?
Ali eto..nisam ni ja subjektivan po pitanju ovoga, ja znam da svim srcem navijam za nasu repku, da nikad nisam i nikad ne bi se sluzio ovakvim stvarima i zasto da ja i meni slicni ispastaju zbog ovih budala...ne znam..
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: Hrvatska reprezentacija

Postby FreddyHouse » 12 Jun 2011, 18:57

B.B.B wrote:A sta da ti kazem...strasno je to sto se dogadja..ali kako tome stati na kraj?
Zasto da reprezentacija i svi pravi ljubitelji nogometa pate zbog toga..?

Ja zbilja mislim da diskvalificiranje ne bi nista pomoglo, sta bi konkretno to promijenilo?
Ali eto..nisam ni ja subjektivan po pitanju ovoga, ja znam da svim srcem navijam za nasu repku, da nikad nisam i nikad ne bi se sluzio ovakvim stvarima i zasto da ja i meni slicni ispastaju zbog ovih budala...ne znam..

:bravo: :goodpost: Apsloutno se slazem! Ja stvarno ne mogu da verujem da niko ne moze da ugasi ili obuzda tu grupu ljudi ili je razlog drugaciji. Mozda to nekom nije u interesu?
User avatar
FreddyHouse
 
Posts: 1484
Joined: 16 Mar 2011, 11:28

Re: Hrvatska reprezentacija

Postby B.B.B » 12 Jun 2011, 20:39

FreddyHouse wrote:
B.B.B wrote:A sta da ti kazem...strasno je to sto se dogadja..ali kako tome stati na kraj?
Zasto da reprezentacija i svi pravi ljubitelji nogometa pate zbog toga..?

Ja zbilja mislim da diskvalificiranje ne bi nista pomoglo, sta bi konkretno to promijenilo?
Ali eto..nisam ni ja subjektivan po pitanju ovoga, ja znam da svim srcem navijam za nasu repku, da nikad nisam i nikad ne bi se sluzio ovakvim stvarima i zasto da ja i meni slicni ispastaju zbog ovih budala...ne znam..

:bravo: :goodpost: Apsloutno se slazem! Ja stvarno ne mogu da verujem da niko ne moze da ugasi ili obuzda tu grupu ljudi ili je razlog drugaciji. Mozda to nekom nije u interesu?


Eh..teorije zavjere su svuda oko nas...ne bi puno o tome jer ima svakakvih teorija, uostalom kao i kod vas i incidentu u Gjenovi. Jedna teorija moze biti i cisto ne nogometni razlog..destabilizacija Hrvatske prije pregovora za ulazak u EU (nije da sam protiv toga ali ne na ovaj nacin). Ma puno je toga...tesko je naci pravi razlog a mozda on i ne postoji osim da nazalost jos uvijek postoje one budale koje na ovaj nacin lijece svoje frustracije, misle da su cool, da su face..a u biti su obicne nule..

A vidi ovako, imas ti kakav prijedlog kako takve obuzdati? Ja ga zbilja ne vidim, kako obuzdati navijace Rada da pale Hrvatsku zastavu, Grobare koji vise transparente dogodine u Kninu, one sto vicu noz, zica, Srebrenica, Hajdukovce i Dinamovce sto vicu Ubij Srbina i Jasenovac i Gradiska stara..kako to sprijeciti?

Ja mislim da se to ne moze iskorijeniti jos dugo vremena, prije svega bi se trebao promijeniti mentalni sklop naroda, ne odgajati djecu u mrznji, promijeniti stanje u drzavama, jer sve je to odraz toga...ma ne znam, teska je ovo tema i ne mozes a da ne odes u politiku a to ipak ne bi, znam samo da pravi navijaci kao i reprezentacije te klubovi, ne bi trebali ispastati zbog takvih nikako, drugi nacin se mora naci.

Mozda da se pojedinacno procesuiraju svi izgrednici? Da postoje bolje kamere za prepoznavanje pa fino nadjes takve i lupis mu dozivotnu zabranu pristupanja sportiskim manifestacijama...zbilja ne znam.
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: Hrvatska reprezentacija

Postby FreddyHouse » 12 Jun 2011, 22:06

B.B.B wrote:
FreddyHouse wrote:
B.B.B wrote:A sta da ti kazem...strasno je to sto se dogadja..ali kako tome stati na kraj?
Zasto da reprezentacija i svi pravi ljubitelji nogometa pate zbog toga..?

Ja zbilja mislim da diskvalificiranje ne bi nista pomoglo, sta bi konkretno to promijenilo?
Ali eto..nisam ni ja subjektivan po pitanju ovoga, ja znam da svim srcem navijam za nasu repku, da nikad nisam i nikad ne bi se sluzio ovakvim stvarima i zasto da ja i meni slicni ispastaju zbog ovih budala...ne znam..

:bravo: :goodpost: Apsloutno se slazem! Ja stvarno ne mogu da verujem da niko ne moze da ugasi ili obuzda tu grupu ljudi ili je razlog drugaciji. Mozda to nekom nije u interesu?


Eh..teorije zavjere su svuda oko nas...ne bi puno o tome jer ima svakakvih teorija, uostalom kao i kod vas i incidentu u Gjenovi. Jedna teorija moze biti i cisto ne nogometni razlog..destabilizacija Hrvatske prije pregovora za ulazak u EU (nije da sam protiv toga ali ne na ovaj nacin). Ma puno je toga...tesko je naci pravi razlog a mozda on i ne postoji osim da nazalost jos uvijek postoje one budale koje na ovaj nacin lijece svoje frustracije, misle da su cool, da su face..a u biti su obicne nule..

A vidi ovako, imas ti kakav prijedlog kako takve obuzdati? Ja ga zbilja ne vidim, kako obuzdati navijace Rada da pale Hrvatsku zastavu, Grobare koji vise transparente dogodine u Kninu, one sto vicu noz, zica, Srebrenica, Hajdukovce i Dinamovce sto vicu Ubij Srbina i Jasenovac i Gradiska stara..kako to sprijeciti?

Ja mislim da se to ne moze iskorijeniti jos dugo vremena, prije svega bi se trebao promijeniti mentalni sklop naroda, ne odgajati djecu u mrznji, promijeniti stanje u drzavama, jer sve je to odraz toga...ma ne znam, teska je ovo tema i ne mozes a da ne odes u politiku a to ipak ne bi, znam samo da pravi navijaci kao i reprezentacije te klubovi, ne bi trebali ispastati zbog takvih nikako, drugi nacin se mora naci.

Mozda da se pojedinacno procesuiraju svi izgrednici? Da postoje bolje kamere za prepoznavanje pa fino nadjes takve i lupis mu dozivotnu zabranu pristupanja sportiskim manifestacijama...zbilja ne znam.

Imas prava kad kazes da je veoma tesko ove stvari odvojiti od politike. O politici nemamo svrhe raspravljati i diskutovati jer tome naravno nema kraja jer smo obojca veoma subjektivni koliko god se trudili biti objektivni. Ali ova tema mi je izuzetno zanimljiva pogotovo kad da imam sagovornika kao sto si ti :biggrin:
Mislim da je najveci problem drzava koja ne ulaze dosta energije za suzbijanje takvih stvari. mislim da je to posledica velikog straha da ne ostanu bez fotelja u vlasti.Zasto? Zato sto kad bi preduzeli drasticne mere za suzbijanje takvih stvari,stvorili bi veliki gnev u narodu,jer bi onda oni ispali zrtve,a politicari bi predstavljeni kao izdajice svoga naroda i strani placenici,a opozicija bi to veoma rado iskoristila na svoju korist organizovanjem raznih mitinga i skupova gde bi oni bili predstavljeni kao heroji. Kada bude postojala jasna namera drzave da se stvore prijateljski odnosi dveju drzava (veoma tesko jer je od rata proslo veoma malo) i kad narod to bude vecinski podrzao mislim da ce se te stvari veoma lako resiti. Ali mi i dalje imamo veoma nerazjasnjene racune i svaka izjava nasih zvanicnika se posmatra sa oprezom i nepoverenjem. Nadam se da ce nam administratori oprostiti zalazenje u politiku,jer je u ovom slucaju veoma usko povezana sa stanjem na nasim stadionima i u nasem sportu.
User avatar
FreddyHouse
 
Posts: 1484
Joined: 16 Mar 2011, 11:28

Re: Hrvatska reprezentacija

Postby B.B.B » 12 Jun 2011, 22:52

Imas prava kad kazes da je veoma tesko ove stvari odvojiti od politike. O politici nemamo svrhe raspravljati i diskutovati jer tome naravno nema kraja jer smo obojca veoma subjektivni koliko god se trudili biti objektivni. Ali ova tema mi je izuzetno zanimljiva pogotovo kad da imam sagovornika kao sto si ti
Mislim da je najveci problem drzava koja ne ulaze dosta energije za suzbijanje takvih stvari. mislim da je to posledica velikog straha da ne ostanu bez fotelja u vlasti.Zasto? Zato sto kad bi preduzeli drasticne mere za suzbijanje takvih stvari,stvorili bi veliki gnev u narodu,jer bi onda oni ispali zrtve,a politicari bi predstavljeni kao izdajice svoga naroda i strani placenici,a opozicija bi to veoma rado iskoristila na svoju korist organizovanjem raznih mitinga i skupova gde bi oni bili predstavljeni kao heroji. Kada bude postojala jasna namera drzave da se stvore prijateljski odnosi dveju drzava (veoma tesko jer je od rata proslo veoma malo) i kad narod to bude vecinski podrzao mislim da ce se te stvari veoma lako resiti. Ali mi i dalje imamo veoma nerazjasnjene racune i svaka izjava nasih zvanicnika se posmatra sa oprezom i nepoverenjem. Nadam se da ce nam administratori oprostiti zalazenje u politiku,jer je u ovom slucaju veoma usko povezana sa stanjem na nasim stadionima i u nasem sportu.


Znas kako, u biti ja za sebe mislim da sam objektivan. Pazi ja to isto sto pisem za Hrvatsku repku i klubove, pisem i za vasu, dakle po meni, klubovi, repke i oni pravi navijaci ne bi trebali biti zrtve ovih huligana, ovdje se obojica slazemo i obojica pokusavamo nesto napisati na temu kako to sprijeciti. A ja takodjer zbilja ne podrzavam sve te ispade, i mislim da se te ljude treba procesuirati i kazniti, ali njih kao pojedince a ne klubove i repke..ne znam da li ti podrzavas ispade sa vasih tribina ali ja odgovorno tvrdim da ispade svoje zemlje ne podrzavam i osudjujem.

Sto se tice politike, mislim ajmo realno..mnoge, ali mnoge stvari jednostavno ne mozemo pricati bez upletanja politike makar ovako umjereno kako mi radimo. Pa recimo i jedna regionalna liga ima itekakve veze sa politikom, ma neizbjezno je koliko god se mi trudili i moje misljenje je da bi admni ipak trebali malo da popuste sto se tice politike..on nemaju podforum o politici ali moramo shvatiti da je politika nazalost danas dio sporta, a pogotovo izmedju nase dvije zemlje, to je realnost. Pa i u intervjuu sa Savo Milosevicem mozes naci politiku, nemojmo se truditi to suzbiti, bolje da radimo na sebi samima da mozemo pricati u civiliziranom tonu i to ce biti dovoljno.

Sve sto si rekao za nase dvije drzave aposlutno se slazem, pa zar sami nekazemo za svoje lige da ce biti bolje kad stanje u drzavama bude bolje, isto tako je i sa ovim. Medjutim ne zanosim se..nemozes ti preko noci promijeniti ljude i mentalne sklopove...to jednostavno ne ide i jedino se mozemo nadati da ce neke nove generacije prevazici ovo sto mi sad radimo ili..ili cemo bogovski poceti da kaznjavamo prestupnike, tako jako da nikome ne padne napamet ikada vise da radi svastike, pali zastave itd...a to je opet na nasim drzavama..nije da se ne moze...nije ni u Engleskoj sve idelano, poznati su po svacemo ali pogledaj samo kako su oni slozili svoj model koji i dan danas funkcionira
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: Hrvatska reprezentacija

Postby FreddyHouse » 12 Jun 2011, 22:59

Da li delis moje misljenje da regionalna liga bi jedino mogla da funkcionise zabranom gostujucih navijaca? I da li mislis da bi ta zabrana smanjila zainteresovanost gledalaca kao sto je u pitanju kosarka?
User avatar
FreddyHouse
 
Posts: 1484
Joined: 16 Mar 2011, 11:28

Re: Hrvatska reprezentacija

Postby B.B.B » 12 Jun 2011, 23:21

FreddyHouse wrote:Da li delis moje misljenje da regionalna liga bi jedino mogla da funkcionise zabranom gostujucih navijaca? I da li mislis da bi ta zabrana smanjila zainteresovanost gledalaca kao sto je u pitanju kosarka?


Pa ne bas, po meni liga bez gostijucih navijaca, onog zanosa i uzbudjenja koji osjetis kad ides za BG,ZG,ST..nema smisla..
Sto se tice zainteresiranosti..ipak mislim da ne bi zabrana gostujucih navijaca utjecala na to, sve ovisi bi li ta liga bila centralna, tj da se ne igra po nekakvom kup sistemu vec prava liga sa 3o i kusur kola i onda doigravanje po kup sistemu u domacim ligama.Ovisi i to da li bi iz te Lige imali izlaz za Europu.

Nazalost prije ove lige, svi igraci te gostujuci navijaci ako ih bude, moraju se dobro pripremiti za razne verbalne ispade, jer bit ce ih..no bitno da nema nasilja. Takodjer i ovo je siroka tema i zbilja treba dovesti sve do savrsenosti da bi navijaci imali dugogodisni interes(a ne samo godinu dvije dok smo na pocetku) i da uzivamo u zbilja jednoj dobroj ligi. No necemo ovdje o tome, ipak mislim da ovo nije tema za to
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: Hrvatska reprezentacija

Postby B.B.B » 17 Jun 2011, 21:37

Novcana kazna hvala Bogu..doduse najveca u nasoj povjesti.. :D ali sve je bolje od praznih tribina
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: Hrvatska reprezentacija

Postby FreddyHouse » 18 Jun 2011, 16:59

B.B.B wrote:Novcana kazna hvala Bogu..doduse najveca u nasoj povjesti.. :D ali sve je bolje od praznih tribina

Koliko sam video kaznjeni ste sa 80000 eura?
User avatar
FreddyHouse
 
Posts: 1484
Joined: 16 Mar 2011, 11:28

Next

Return to Reprezentativna takmičenja

Who is online

Users browsing this forum: DotBot 1.2, Lisica and 7 guests