Board index Fudbal Reprezentativna takmičenja

UEFA Nations League

Re: UEFA Nations League

Postby neza » 10 Sep 2018, 19:07

Gde cete vi to drljati o nasoj igri?
Onaj samo zakljucao temu a na kojoj se pise aj pogodi... :krsti:
neza
 
Posts: 3776
Joined: 15 Sep 2011, 10:38
Location: NS

Re: UEFA Nations League

Postby JNA » 10 Sep 2018, 19:16

User avatar
JNA
 
Posts: 8823
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: UEFA Nations League

Postby lockdown » 10 Sep 2018, 20:39

Inzaghi wrote:
Image

Pobednici grupa u najjačoj ligi izboriće plasman na ‚fajnal for‘, koji je zakazan za jun naredne godine. Najslabiji timovi iz svake grupe će se seliti u niži rang, dok će najbolji u ligama B, C i D napredovati u viši.


Bolje da ostanes u nizem rangu, lakse doguras do prvog mesta, kad udjes u A ligu nema sanse da je osvojis I stignes do final 4
Danju fin, noću Čarli Šin.
User avatar
lockdown
 
Posts: 21027
Joined: 22 Jun 2011, 13:15

Re: UEFA Nations League

Postby Puta Tapar » 11 Sep 2018, 10:12

Kakav promašaj od takmičenja zbog kojeg su prekinute sve evropske lige koje su se taman zahuhtale-
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3141
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: UEFA Nations League

Postby Raoul Duke » 11 Sep 2018, 10:25

Па ово је свакако био термин за репрезентације и раније, ако се не варам. Само се игра ова Лига нација, уместо пријатељских.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: UEFA Nations League

Postby Tufi » 11 Sep 2018, 10:46

Oće li neko da mi da objašnjenje zašto je promašaj?

Evo se u CG lože da će biti prvi u grupu (što nije nemoguće) i sa ekipama poput Bugarske/Škotske /Finske igrati za plasman na EURO
Last edited by Tufi on 11 Sep 2018, 11:37, edited 1 time in total.
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

Re: UEFA Nations League

Postby Inzaghi » 11 Sep 2018, 11:27

Ja stvarno ne znam.
Takmicenje je dobro. Bilo dobrih tekmi. Velika sansa za male da se bore i osvajaju bodove. Bilo tu mnogo dobrih meceva.
Godinama ce se izmesati takmicenje pa ce biti velike borbe za mesto gore.
Neke ekipe (poput nas) imaju lepu sansu da iz prve LN obezbede mesto na Euro. Nama ni onomad kad pola ekipa islo na EP nije bilo dovoljno, a da ne pricam za ligu D. Sto, lepo bi bilo videti Luksemburg na evropskom. Evo imaju i klub u LE.

Da nije promasaj pokazuju najjaci sastavi ekipa. Pa cak i u startnih 11 bez kalkulacija. Francuzi u Minhenu igrali oprezno i da urade nesto, bukvalno su odigrali takticki kao da je prvenstvo neko. Sto pokazuje da im je stalo kao i svima. Dobro popunjeni stadioni, i sto bi Vlada rekao dosta gostujucih navijaca u bas velikom broju meceva.

Jedno lepo takmicenje, zamenice dosadne prijateljske utakmice. Itekako je imalo sta da se prati ovih dana.

Ali to sto smo mi tezak neki mentalitet, nemamo niti cemo ikada imati kult nacionalne ekipe, to je nas problem jer smo pecinski ljudi. Cak i onomad je bio problem toga sa Anticem da se ne lazemo. Samo sto je bio rezultat posle mnogo godina. Inace i dalje 50% ljudi ne priznaje to. Ovo sada jeste menadzerska ekipa, ekipa fss. Ali je ne mogu da ne gledam neke igrace kada znam da daju sve od sebe.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17436
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: UEFA Nations League

Postby Čekicar » 11 Sep 2018, 11:47

Tufi wrote:Oće li neko da mi da objašnjenje zašto je promašaj?

Evo se u CG lože da će biti prvi u grupu (što nije nemoguće) i sa ekipama poput Bugarske/Škotske /Finske igrati za plasman na EURO


Sam si dao odgovor....Euro u Francuskoj im nije bio dovoljan dokaz da nije dobro razvodnjavati kavlitet..

Ova liga nacija kod mene bas nije zazivela...niko ziv ne gleda...1min neke tekme nisam pogledao,niti cu.....Nasli masu da sisaju...samo marketing,marketing,merketing i lova,lova,lova....Prijateljske im niko ziv nije gledao...a malo im profita...A sto je najgore sistem takmicenja u ligi nacija presmesan...

Pazi samo neka ekipa iz Grupe A ce moci da osvoji ligu nacija....igrace prvoplasirani iz 4 grupe 1/2....i ti si sampion lige nacija :laugh: ...u prevodu ti si sampion prijateljskih utakmica :laugh:

Ekipe iz B,C,D ne mogu biti prvaci lige nacija.

Sta ti samo daje liga nacija,daje ti sansu da preko iste odes na Euro......Iz redovnih kvalifikacija ce ici 2 prvoplasirana tima iz grupa direktno na euro..znaci nema baraza....A liga nacija ti daje baraz.....jer onda recimo svi prvoplasirani iz B(pod uslovom da nisu bili u top2 u kvalifikacijama) igraju za mesto na Euru....ako je neka prvoplasirana iz B bila u top2 u kvalama onda drugoplasirani iz te grupe u ligi nacija ulazi u taj baraz...

I sta predstavlja liga nacija za repke iz A? :laugh: ....klasicne prijateljske utakmice...najbolje da Francuska,Spanija itd nece biti u top2 u kvalama......pa su im uveli kao titulu u ligi nacija...trazi se sampion prijateljskih utakmica...a masa se vise zainteresuje jer igraju jake repke medjusobno...

Liga nacija-prijateljske utakmice i baraz...kako za koga...Grupa A-klasicne prijateljske tekme a one su i najjace i vredelo bi ih pogledati ali posto su prijateljske,nebitne su...
Ko voli neka gleda Kosovo-Azerbejdzan i Finska-Madjarska.. :biggrin:

Recimo da uzmemo u obzir C gde smo mi....Mi budemo u top2 u kvalama kao i Grcka....i onda neko od sledecih ide na EP...Crna Gora/Skotska/Slovenija/Finska

E sad samo ne znam da li i iz D tako neko ide sigurno na EP....Mislim logicno je da je tako ali ne zelim da poverujem u to....To bi bila tragedija.


Edit:Kada se izvlace grupe za kvalifikacije za EURO?

Recimo masa se lozi na ligu nacija a moguce je da je bolje ne biti prvi i otici u B,citaj u jacu grupu....Jer ako dobijemo slabu grupu u kvalama,sta ce nam prvo mesto u ligi nacija?..sta ce nam plasman u B?...Ostajes takticki u C i cekas paklenu grupu u kvalama i onda iskoristis taj dzoker da preko finske odes na EP....

Jebo ih sistem...

Edit:Evo nasao sam,zreb za kvale za euro 2020 je 2. decembra...

Znaci jos 2 tekme u oktobru i 2 u novembru....Znaci odradili su takticki ovu sirotinju da moraju da se loze na ligu nacija a burzoazija iz A moze da ladi jaja i igra prijateljske :lollol:...A ove iz A pale sa sampionom prijateljskih tekmi :biggrin:

Ozbiljna mafija ali ozbiljna...

Pazi koje pretnje je Danska dobijala...pretili im izbacivanjem sa Eura...pa cekaj,sta nekoga boli kurac sa kojim timom cu ja da igram??..ludilo mozga.....usrali su se da to ne zazivi iz raznoraznih razloga...da buranija igra ligu nacija...
Last edited by Čekicar on 11 Sep 2018, 12:04, edited 1 time in total.
I FEEL DEVOTION
User avatar
Čekicar
 
Posts: 8112
Joined: 18 Jan 2017, 12:17

Re: UEFA Nations League

Postby Tufi » 11 Sep 2018, 12:03

Grupe se EURO se izvlače nakon završetka Lige Nacija ( 2.12.) jedini kriterijum po kome će se određivati šeširi je rezultat u Ligi Nacija.

Pa ne mogu biti prvaci lige nacija kad su u drugoj ligi, ali mogu ući u ligu iznad svoje
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

Re: UEFA Nations League

Postby Čekicar » 11 Sep 2018, 12:06

Daj Tufi druze,prvak lige nacija,nemoj me zasmejavati :laugh:

Nazovimo stvari pravim imenom...Trazi se prvak prijateljskih utakmica.
I FEEL DEVOTION
User avatar
Čekicar
 
Posts: 8112
Joined: 18 Jan 2017, 12:17

Re: UEFA Nations League

Postby neza » 11 Sep 2018, 12:28

Hmm, prijateljskih?
Cek tu mozemo da igramo i sa zemljama sa koijima je samo Zvalonja prijatelj.
E onda nisu prijateljske!
neza
 
Posts: 3776
Joined: 15 Sep 2011, 10:38
Location: NS

Re: UEFA Nations League

Postby Гроф Тинторето » 11 Sep 2018, 12:52

Valjda svi LN posmatramo kao dodatne kvalifikacije za EP i boli nas dupe da li cemo biti prvaci LN ili ne. Bitna su prvenstva, a sto se tice EP, nama jedne kvalifikacije nisu dovoljne i samim tim je ovo za nas bombona. Mada, nisam siguran da sa ovim strucnim kadrom mozemo da iskoristimo jednu od dve sanse koje su nam pruzene.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31911
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: UEFA Nations League

Postby Фантом » 11 Sep 2018, 13:09

Cekic, ja mislim da ni tebi nije jasno sta ti smeta kod Lige Nacija.

Liga nacija je zamena za prijateljske sta tu ima nejasno, zbog toga je i pravljena, ubacili malo kompetitivnosti da se digne gledanost, sve logicno.

I naravno da nisu obicne prijateljske ima neki ulog plus ima nesto i do prestiza, npr grupa je ESP/CRO/ENG nikome od njih nece biti svejedno da ispadnu u drugu ligu i da igraju sa Bosnom, Ceskom i ko god dodje iz C umesto sa najjacima.

Naravno da nije zazivelo kada je tek prvi termin prosao, ali bice tu ozbiljne ludnice kad se malo zakuva u grupama.
дошао да вређа
User avatar
Фантом
 
Posts: 5421
Joined: 12 Oct 2016, 12:43

Re: UEFA Nations League

Postby Čekicar » 11 Sep 2018, 13:21

Фантом wrote:Cekic, ja mislim da ni tebi nije jasno sta ti smeta kod Lige Nacija.


Meni je sve kristalno jasno ali izgleda da vama nije..

LN je zamena za baraz repkama iz B,C,D dok je repkama iz A friendly ..a masa se izlozila eeej Spanija-Englesa,Italija-Portugal..puca braco...a Mancini izbaci drugu postavu u Lisabonu,car :laugh: .....

Pre je isao prvi iz kvalifikacionih grupa na EP a drugoplasirani u baraz.....Danas prva 2 iz grupa idu na EP direkt + baraz kroz LN......tezi se kvanitetu a ne kvalitetu..

Фантом wrote:
I naravno da nisu obicne prijateljske ima neki ulog plus ima nesto i do prestiza, npr grupa je ESP/CRO/ENG nikome od njih nece biti svejedno da ispadnu u drugu ligu i da igraju sa Bosnom, Ceskom i ko god dodje iz C umesto sa najjacima.



:laugh:

Hrvatskoj je deset puta bolje da ispadnu u B...u narednom ciklusu pregaze Bosnu,Cesku i ostalu buraniju...a u kvalama mogu i da se zajebavaju....pa opet u A grupu...i tako do sutra...svako drugo EP imaju zicer preko LN u slucaju da im uleti jaka kvalifikaciona grupa....Mada posto 2 idu direkt ne moze ni biti tesko u kvalifikacionoj grupi....Bukvalno se prelako plasiras na EP.

Al daj da menjamo nesto....to lozi masu,samo novina...zasto imati prijateljske,stavis im drugi naziv i oni odlepe......Uskoro ce i finale LS u New Yorku,Pekingu....

Suma sumarum...nemas prijateljskih utakmica,nemas baraz..imas LN...Sta je proizvod?...kvantitet a ne kvalitet...i nikada laksi plasman na EP.
I FEEL DEVOTION
User avatar
Čekicar
 
Posts: 8112
Joined: 18 Jan 2017, 12:17

Re: UEFA Nations League

Postby Inzaghi » 11 Sep 2018, 13:38

Čekicar wrote:Ova liga nacija kod mene bas nije zazivela...niko ziv ne gleda...1min neke tekme nisam pogledao,niti cu......


Pa to sto kod tebe nije zazivela ne znaci da nije u Evropi. A to da neko ne moze osvojiti iz B,C,D je glupost. Kao da si rekao da niko iz Cempionspa, Lige 1 i Lige 2 ne moze da osvoji EPL. Pa nije ovo takmicenje za jednu sezonu kraj. Bori se, guraj napred udji u A i osvoji.

Cuj drugi sastav. Nije igrao Baloteli, igrao Ciro.

Jednostavan je izbor. Ko ne zeli neka ne gleda. A ne da prosipa pricu o glupavom takmicenju.

Ideja je odlicna, dobili smo dosta novih meceva za ova tri meseca, a mene kao velikog ljubitelja reprezentativnog fudbala to raduje. Sto pokazuju sastavi timova i poseta na stadionima i tacka.

I Finska Madjarska je bila odlicna utakmica. Ali najlakse kenjati.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17436
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

PreviousNext

Return to Reprezentativna takmičenja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests