Board index EP u Fudbalu Nemačka 2024

Европско првенство у фудбалу - Њемачка 2024

Који су домети српске репрезентације на Еуру 2024?

Елиминација у групној фази
30
58%
Елиминација у осмини финала
13
25%
Елиминација у четвртфиналу
4
8%
Полуфинале
1
2%
Финале
0
No votes
Титула
4
8%
 
Total votes : 52

Re: Европско првенство у фудбалу - Њемачка 2024

Postby Tileoleo » 16 May 2024, 15:44

Могао је Бранта да убаци уместо Бајера нпр. не би погрешио. Мада да, огромна је гужва напред, треба то све распоредити. Баш ме занима ко ће му играти нападача, Фулкгруг или Хаверц, контам да ће са једним да изађе а Сане и Мусијала да буду са стране.

Грос је богами одличан и напред као и назад, он је један од најбољих асистената у ПЛ ове сезоне, типа има 10 или 11 асиста. Сјајан играч ал вероватно ће са клупе да крене, видећемо.
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3486
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Европско првенство у фудбалу - Њемачка 2024

Postby Lajger » 16 May 2024, 18:45

grobar_Zvornik wrote:Зли језици би рекли никад више Шваба у тиму нису имали у протеклих 25 година.

Tako će i da prođu .
Prolazilo je dok su Džamali bili samo dodatak jelu ,sad su Nemci dodatak jelu
Lajger
 
Posts: 2951
Joined: 26 May 2021, 15:12

Re: Европско првенство у фудбалу - Њемачка 2024

Postby Zappa » 16 May 2024, 19:16

grobar_Zvornik wrote:Зли језици би рекли никад више Шваба у тиму нису имали у протеклих 25 година.


Čudno.. Jedino Gundogan nema nemačke krvi, a verovatno i Kurd Undav.
Tah, Rudiger, Pavlović, Musala, Sane majke su Nemice...
A ostalih 21 igrača verovatno čisti Nemci...Cak imaju i Ruskog Svabu..

Čekamo Svajcarsku, Austriju, Francusku..
Zappa
 
Posts: 7688
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Европско првенство у фудбалу - Њемачка 2024

Postby grobar_Zvornik » 16 May 2024, 19:21

Јесте мјешанци.

Сјећам се оног првенства када им је ваљда 55% састава било "страно" тијело.

Што се Швајцараца тиче, они су ипак друга прича, имајући у виду кантоне, језике и чињеницу да је швајцарска нација практично измишљена.
Французи су друга прича. Недавно ми искочи неки постер њихове селекције из деведесетих, 10 бијелаца и један црнац. Сад је малтене обратно.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 32122
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Европско првенство у фудбалу - Њемачка 2024

Postby Zappa » 16 May 2024, 19:28

Istina, i Švajcarska i Austrija su izmisljene države.. Ali Švajcarska za razliku od Austrije uvek ima mnogo veći broj igrača koji su potomci doseljenika..
Razlog zašto je tako ne znam...
Zappa
 
Posts: 7688
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Европско првенство у фудбалу - Њемачка 2024

Postby grobar_Zvornik » 16 May 2024, 19:33

Грубо речено зато што је проценат Германа значајно мањи у односу на Остерејх,што је и разумљиво имајући у виду историјски контекст. Швајцарска је буквално мјешанац свега и свачега, од Германа, Словена, Латина, прекоокеанаца.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 32122
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Европско првенство у фудбалу - Њемачка 2024

Postby Desetka » 16 May 2024, 19:45

Da li se saznalo na kraju da li je Pavloviću stvarno majka Nemica ili je samo nasa žena rodjena gore? Bas me zanima da li je mali to slagao.
hej Pjano, skoci daj gol glavom

To je juris, to je nalet. Nema milosti, sve ili nista. To je Crvena Zvezda u svom elementu, to je Crvena Zvezda u svom punom sjaju.
User avatar
Desetka
 
Posts: 3139
Joined: 07 Jun 2012, 21:37

Re: Европско првенство у фудбалу - Њемачка 2024

Postby grobar_Zvornik » 16 May 2024, 20:23

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 32122
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Европско првенство у фудбалу - Њемачка 2024

Postby Lajger » 16 May 2024, 21:01

grobar_Zvornik wrote:Јесте мјешанци.

Сјећам се оног првенства када им је ваљда 55% састава било "страно" тијело.

Што се Швајцараца тиче, они су ипак друга прича, имајући у виду кантоне, језике и чињеницу да је швајцарска нација практично измишљена.
Французи су друга прича. Недавно ми искочи неки постер њихове селекције из деведесетих, 10 бијелаца и један црнац. Сад је малтене обратно.

Sve i da imaju kvalitetne belce ne bi smeli da ih pozovu .
Ipak ide forsiranje raznovrsnosti.
Ne sme belac ,jer ipak bela krivica .
Lajger
 
Posts: 2951
Joined: 26 May 2021, 15:12

Re: Европско првенство у фудбалу - Њемачка 2024

Postby grobar_Zvornik » 16 May 2024, 21:50

Не бих се сложио.
Одмах да смо јасни, детаљ "странаца" сам навео у контексту како се Европа мијења,не да бих подржавао расизам, далеко било.

Што се тиче Француза, сваки бијелац који има квалитет за репрезентацију је у њој. У овом тренутку, у француском фудбалу далеко већи мотив да успију имају момци црне пути. У омладинским категоријама 80% свега што је талентовано нису бијелци. То се може поистовијетити са примјером да је мотив студента из малог мјеста увијек већи од мотива студента из великог центра.

Кад већ поменусмо Швабе, изузев Хаверца, њима је прва нападачка опција Фулкруг. Тај не би био на списку од 70 играча у вријеме оне сјајне генерације Клосеа.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 32122
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Европско првенство у фудбалу - Њемачка 2024

Postby Zappa » 16 May 2024, 22:10

Тај не би био на списку од 70 играча у вријеме оне сјајне генерације Клосеа.


Ne bih se složio...Sem Klosea i Podolskog,Birofa u reprezentaciji poslednjih 20.godina nemaju fantastične spiceve..

Pogledaj sastav 2006, Nojvil, Asamoa..
Pre toga klasa Birof, rezerva Bajerna Janker,Nojvil..
Pa su godinama koristili Kuranjija, Fredija Bobica, Brdarica. Oni su Ulfa Kirstena koristili sa 35 godina..

Daleko je to od ranga italijanskih, francuskih, argentinskih, španskih, brazilskih, holandskih spiceva. To su bili dobri bundes liga igrači, daleko od svetske klase.. Cak su Bajernu u napadu stranci igrali

Bacih pogled na mladje kategorije Nemaca i za razliku od seniora gde su uvek većina pravi Nemci u mladim kategorijama većina su Afrikanci i Balkanci koji kasnije ne ostvare svoj potencijal..
Zappa
 
Posts: 7688
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Европско првенство у фудбалу - Њемачка 2024

Postby grobar_Zvornik » 16 May 2024, 22:14

А Гомеза си заборавио. :biggrin:
Био је Нојвил квалитетна глава, само што га никад нисам сматрао класичном деветком. Курањи је исто био топ нападач у БЛ.

Друго, могуће да ја потцјењујем Фулкруга. Једноставно ми је некако недоречен и визуелно и тактички.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 32122
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Европско првенство у фудбалу - Њемачка 2024

Postby ИлићКапитен22 » 16 May 2024, 22:20

Французи 19 црнаца јбт...
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 24035
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: Европско првенство у фудбалу - Њемачка 2024

Postby Tegi » 16 May 2024, 22:50

Zappa wrote:
Тај не би био на списку од 70 играча у вријеме оне сјајне генерације Клосеа.


Ne bih se složio...Sem Klosea i Podolskog,Birofa u reprezentaciji poslednjih 20.godina nemaju fantastične spiceve..

Klose je Mitrović u nemačkim okvirima, reprezentativna karijera daleko iznad klupske.

Bio je vrlo loš u Bajernu, Gomez se u početku baš mučio tamo, pa su panično dali pasoš Kakauu pred SP 2010. Ali se na samom takmičenju ponovo niotkuda raspucao.

Razlog zašto je on najbolji strelac SP svih vremena počiva u tome što mu je konkurencija bila baš loša. U Brazilu im je sa 36 godina bio jedini špic i tu je uspeo da ugura 2 gola i pretekne Ronalda. Gecea i Širlea su koristili kao lažne špiceve kada bi se Miro umorio i upravo im je taj duo doneo odlučujući gol protiv Argentine.

Nakon toga kreće mučenje sa Vernerom i njihova najveća rezultatska kriza ikada.

Da su u prve dve decenije Nemci imali špiceve kakvim ih je Zvornik predstavio, Klose ne bi igrao na više od 2 Svetska prvenstva, a kamolio poobarao tolike rekorde.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 21005
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Европско првенство у фудбалу - Њемачка 2024

Postby NEDJA » 16 May 2024, 23:30

Ja sam kao klinac sto puta premotavao VHS kasetu gde su bili svi golovi sa Mondijala u Italiji 1990. Ona oficijalna pesma sa tog SP mi bas budi nostalgiju. E, na tom Mondijalu su pokidali Nemci i njihov tandem napadaca Klinsman-Feler. Od tada sem donekle Birhofa nisu imali klasnog napadaca a Klose mi je fenomen kao sto je bio Toto Skilaci na tom Mondijalu. I Lukas Podolski je imao mnogo bolju reprezentativnu karijeru nego klupsku poput Klosea ili naseg Mitrovica
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6325
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

PreviousNext

Return to EP u Fudbalu Nemačka 2024

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests