Board index Fudbal Reprezentativna takmičenja

Fudbalska Reprezentacija Srbije

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Milutinov Tata » 04 Mar 2021, 02:27

#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29713
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 04 Mar 2021, 09:35

Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34246
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby medjutim » 04 Mar 2021, 11:22

Kako je Krstajić epski prolupao..

Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i legendi Partizana
User avatar
medjutim
 
Posts: 13566
Joined: 16 Jun 2011, 00:21
Location: La Tour-de-Peilz, Suisse / Paraćin, Srbija

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Lester Bo » 04 Mar 2021, 11:28

Malo je pomešao EURO 2000 i SP 1998.
User avatar
Lester Bo
 
Posts: 15058
Joined: 16 Dec 2016, 21:06

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 04 Mar 2021, 12:13

Da, govori o 2 takmičenja kao da su jedno. Bunjevčević i Nađ su iz 00, a Stević iz 98 (ušao umesto Želja Petrovića na 2-1 protiv Nemačke).

Za EP je potpuno u pravu. Na 4 utakmice levog beka su igrali redom Nađ, Đorović, Jovan Stanković i Đukić. Protiv Španije se u 20. minutu povređuje Đorović, izlapeli Boškov se okreće ka klupi i pita- ko je ovde levonog, na šta se javlja Jovan Stanković i prvi put u karijeri ulazi na bekovsku poziciju. Sam je priznao da nije znao kako se pravi ofsajd zamka.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20797
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby medjutim » 04 Mar 2021, 12:18

Ni Bunjevčević ni Stević nisu igrali levog beka, i nisu mogli da mu budu konkurencija za poziciju nu pod razno.

Nađ jeste, prinudno, ali je '98 odbio da bude levi bek i zato nije otišao na SP.

A izlapeli Boškov bi i tako dobio Španiju da se na kraju nije umešao gospodin Vesje..
Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i legendi Partizana
User avatar
medjutim
 
Posts: 13566
Joined: 16 Jun 2011, 00:21
Location: La Tour-de-Peilz, Suisse / Paraćin, Srbija

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 04 Mar 2021, 13:43

medjutim wrote:Ni Bunjevčević ni Stević nisu igrali levog beka, i nisu mogli da mu budu konkurencija za poziciju nu pod razno.

Nađ jeste, prinudno, ali je '98 odbio da bude levi bek i zato nije otišao na SP.

A izlapeli Boškov bi i tako dobio Španiju da se na kraju nije umešao gospodin Vesje..


Nisi poveo igrača koji igra levog beka/levog halfa, a poveo si libera koji nije odigrao ni minut na prvenstvu, pri čemu na prvenstvo ideš bez levog beka.

Poslednji red je tačan, što ne menja činjenicu da smo tamo otišli neozbiljniji nego u Rusiju 2018., a Boškov u tim godinama je bio idealno rešenje- zanatski odličan, ali potpuno gluv na mešetaranja i nevoljan da se zamera veteranima u igračkom kadru.

Sve u svemu, super rezultat posebno ako uzmemo u obzir sve što je doneo 21. vek, ali ne možeš reći da je reprezentacija koja je primila 13 golova na 4 utakmice bila defanzivno našpanovana, uz vrtešku na svim pozicijama u odbrani.

Stević je protiv Nemačke igrao levog beka, baš zato što osim Petrovića nismo imali nijednog.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20797
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 04 Mar 2021, 13:51

Šta je bilo bilo je, da pogledamo u blisku budućnost. Koja nova imena ima Piksi na umu, videli smo po medijima imena igrača koji navodno neće biti više deo tima, da li treba da igramo sa dva špica, ne uvek ali bar protiv rivala slabijih na papiru ?

Ugovor je potpisao na 3 godine, znači uračunata i LN 2022 i kval.za EURO koje se igraju tokom 2023 g. Neće biti baš smak sveta ako ne odemo na SP, smak sveta je što preko mrtve Škotske nismo otišli na EP. Svakako da imamo tim za drugo mesto u grupi, do prvog baaaš teško, gotovo nemoguće, Portugalci su prava takmičarska ekipa, često smo znali sa njima da odigramo nerešeno ali kiksamo pre i posle tih mečeva sa njima.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby stihl » 04 Mar 2021, 14:12

Пикси би требао пружити шансу Влаховићу и Ђурђевићу.
User avatar
stihl
 
Posts: 9012
Joined: 17 May 2011, 20:42

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 04 Mar 2021, 14:18

Teško mi je da zamislim da će u utakmicama u kojima se rešava odlazak na SP da gurne njih dvojicu.

Da ima nekih prijateljskih do tad pa i da razumem, ovako, nema šanse.

Edit: cenim da će Gajić biti na spisku
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34246
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby fontaneros » 04 Mar 2021, 14:30

Dolazi Portugal kao stena jak...

Da nisu zamenili mesto odigravanja, igraci iz PL ne bi igrali ni protiv Azera ni protiv nas jer timovi ne bi pustili njihove igrace (englezi drze portugaliju na crvenoj listi zbog korone)



Niz restrikcija vezanih za Portugaliju kao destinaciju, zbog pandemije Kovida 19, primorao je Fudbalski savez da potraži alternativna rešenja za pripreme reprezentacije za početak kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

- Posle proučenih zabrana i analizom raznih solucija, obaveštavamo sve da će državni tim pripreme i prvu utakmicu protiv Azerbejdžana odraditi na stadionu Juventusa u Torinu - piše u saopštenju Portugalaca.
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44288
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby stihl » 04 Mar 2021, 14:40

Baxter Stockman wrote:Teško mi je da zamislim da će u utakmicama u kojima se rešava odlazak na SP da gurne njih dvojicu.

Da ima nekih prijateljskih do tad pa i da razumem, ovako, nema šanse.

Edit: cenim da će Gajić biti na spisku

Треба да играју тренутно најбољи а њих двојица то јесу
User avatar
stihl
 
Posts: 9012
Joined: 17 May 2011, 20:42

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Sir Oliver » 04 Mar 2021, 18:04

Sta mogu biti iznenadjenja?
Od povratnika: Andrija Zivkovic, Nastasic (mada se eno povredio...), ne verujem da ce to biti Matic...
Od novih igraca: Djurdjevic, Racic...Gajic?...

Vec smo culi da ce igru graditi oko SMS-a.

Po igrama u reprezentaciji u proteklom periodu, mislim da je Mladenovic zacementirao mesto na levom beku, Milenkovic kao stoper a Gudelj kao defanzivni vezni. Tadic je takodje siguran, samo je pitanje na kojoj poziciji: iza spica, po boku, ili mozda ovo sto cesto igra u Ajaksu, "laznog" spica...narocito protiv Portugalaca to moze da ima smisla...

Po igrama u klubu, Kostic se namece. Na kojoj poziciji, zavisice od formacije...

Dakle, pretpostavljam da su Rajkovic, MIlenkovic, Mladenovic, Gudelj, SMS, i Tadic prilicno sigurni da pocnu protiv Irske. Verovatno i Kostic.

Desni bek = ?
Lazovic je dobar u varijanti sa 3 stopera. Ne svidja mi se defanzivno u varijanti sa 2. Nemam pojma ko bi to mogao da igra. Gajic mi je fudbalski pretanak...

Drugi stoper = ?
Meni se Spajic dopada, ali, da je Nastasic zdrav, ne bih imao nista protiv da ga vrati. Mozda ga muka natera da zadrzi Maksimovica, sto je prilican rizik...

Drugi DM/CM =?
Mi jednostavno nemamo pravo resenje na ovoj poziciji. Ni Maksimovic, ni Lukic u ovom trenutku nemaju onu energiju koja je potrebna za ovu poziciju. Grujic? Zdjelar? Sve je to tanko...

Spic = ?
Mitrovic uvek gine i odradi svasta, ali predugo ne igra u klubu. Lukic je veliki talenat ali se ni on nije nesto naigrao. Vlahovic igra, daje golove, ali je neiskusan. Djurdjevic je em u formi em strasno puno radi na terenu...ko zna...

Bas me zanima kako ce Piksi da resi ove pozicije...
"SPORT POSTOJI DA BI PRAVDA POBEDJIVALA"
User avatar
Sir Oliver
 
Posts: 4659
Joined: 20 Sep 2013, 10:16

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 04 Mar 2021, 18:17

Mediji pišu da Đurđević sigurno dobija poziv kao i Despotović koji je jako dobar u Rusiji, 5 napadača na spisku, a ko će biti starter(i) to ćemo videti.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 05 Mar 2021, 12:54

GOLMANI
Predrag Rajković (Rems)
Marko Dmitrović (Eibar)
Đorđe Nikolić (Bazel)

ODBRANA
Nikola Milenković (Fiorentina)
Stefan Mitrović (Strazbur)
Uroš Spajić (Fajenord)
Marko Petković (TSC)
Filip Mladenović (Legija)
Miloš Veljković (Verder)
Milan Gajić (Crvena zvezda)
Strahinja Pavlović (Serkl Briž)
Mihailo Ristić (Monpelje)

VEZNI RED
Nemanja Gudelj (Sevilja)
Nemanja Maksimović (Hetafe)
Saša Lukić (Torino)
Sergej Milinković Savić (Lacio)
Marko Grujić (Porto)
Darko Lazović (Verona)
Filip Kostić (Ajntraht Frankfurt)
Filip Đuričić (Sasuolo)
Nemanja Radonjić (Herta)
Uroš Račić (Valensija)
Ivan Ilić (Verona)
Nenad Krstičić (AEL)
Andrija Živković (PAOK)
Dušan Tadić (Ajaks)

NAPAD
Aleksandar Mitrović (Fulam)
Luka Jović (Ajntraht Frankfurt)
Dušan Vlahović (Fiorentina)
Đorđe Despotović (Rubin)

Marko jebeni Petković :blue: :blue: :blue:
Nema Đurđevića :krsti:

Edit: kao što je i najavljeno nema Kolarova, Milivojevića i Maksimovića. Neko će reći hrabro, neko ludo.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34246
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

PreviousNext

Return to Reprezentativna takmičenja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests