Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Ostale lige širom sveta

Ostale lige širom sveta

Postby Kad ja podjoh » 19 Mar 2011, 20:55

Ovde bismo mogli da komentarisemo dogadjanja u ligama koje nemaju svoju temu...

Za pocetak, da li je neko video ovaj "teren" na kome se igra Hrvatski derbi :shock:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Kad ja podjoh
 
Posts: 33
Joined: 17 Mar 2011, 16:35

Re: Ostale Lige

Postby CRNO BELI SVET » 20 Mar 2011, 02:39

Kad ja podjoh wrote:Ovde bismo mogli da komentarisemo dogadjanja u ligama koje nemaju svoju temu...

Za pocetak, da li je neko video ovaj "teren" na kome se igra Hrvatski derbi :shock:

:lol:
U prvom momentu sam se zaprepastio.
Posle par sekundi, osmotrivši malo bolje, učinilo mi se da je neki umetnik dekorisao teren u vidu ornamenata, pošto su ti zemljani delovi bili čudno oblikovani, sa sve umetnički zaobljenim krajevima. Treća opcija, i nada da je to u stvari odlično drenažiran teren u Maksimiru je bila da su Bed Bojsi pre početka umesto klasične "rolna" koreografije, sa tribina bacili gomilu prezle... :?
San koji sanjaš sam je samo san. San koji sanjamo zajedno je stvarnost.
User avatar
CRNO BELI SVET
 
Posts: 796
Joined: 15 Mar 2011, 16:26
Location: Novi Sad

Re: Ostale Lige

Postby Fića » 20 Mar 2011, 11:33

Cukin teren je u boljem stanju od onog... Ono je uzasno. Zemlja, cista zemlja, sem onih ornamentalnih delova, k'o sto rece CBS :)
User avatar
Fića
 
Posts: 673
Joined: 18 Mar 2011, 11:05

Re: Ostale Lige

Postby Torshavn » 24 Mar 2011, 17:10

Evo malo i o Grckoj ligi:

http://en.wikipedia.org/wiki/Popularity_of_Greek_teams

Popularnost klubova u Grckoj.
Vojvodina jedna jedina, pola bela pola crvena ...

Nasa istorija je jebala kevu Ajnstajnu mnogo pre neutrina. U Srbiji je proslost neizvesnija od buducnosti, ali to nije razlog da svaku izmisljotinu proglasavamo za istinu. OFK nije BSK.
User avatar
Torshavn
 
Posts: 643
Joined: 17 Mar 2011, 21:29

Re: Ostale Lige

Postby 71:70 » 24 Mar 2011, 18:35

Pre par meseci , gostujuci u (mislim) zoni pres, tomasevic je rekao da je odnos broja navijaca u grckoj 8:4:2 (oly:paok:pao) sto me je zaprepastilo.
Ovo mi deluje mnogo realnije!
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Ostale Lige

Postby Tumbas » 24 Mar 2011, 19:08

Mislim da nije Tomaseviceva izjava daleko od istine. Nerealne su mi ove cifre sa wikipedia. Ceo Sever Grcke mrzi sve sto ima veze sa Atinom, a uglavnom daju podrsku PAOK-u. Odnos Solunskih klubova je sledeci 75% PAOK, 25% Aris, 5% Iraklis. Olimpijakos ima najvecu podrsku u Grckoj, kompletan jug zemlje, ostrva, sama Atina... PAO i AEK ne mogu da se porede po broju navijaca u odnosu na Oly i PAOK.
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Ostale Lige

Postby Burke » 24 Mar 2011, 19:15

Tumbas wrote:Mislim da nije Tomaseviceva izjava daleko od istine. Nerealne su mi ove cifre sa wikipedia. Ceo Sever Grcke mrzi sve sto ima veze sa Atinom, a uglavnom daju podrsku PAOK-u. Odnos Solunskih klubova je sledeci 75% PAOK, 25% Aris, 5% Iraklis. Olimpijakos ima najvecu podrsku u Grckoj, kompletan jug zemlje, ostrva, sama Atina... PAO i AEK ne mogu da se porede po broju navijaca u odnosu na Oly i PAOK.


У Солуну има 105% навијача :D :D :D Или 5% навија за два клуба :mrgreen:
Burke
 
Posts: 7024
Joined: 18 Mar 2011, 22:06
Location: Na zadatku

Re: Ostale Lige

Postby Tumbas » 24 Mar 2011, 19:21

Burke wrote:
Tumbas wrote:Mislim da nije Tomaseviceva izjava daleko od istine. Nerealne su mi ove cifre sa wikipedia. Ceo Sever Grcke mrzi sve sto ima veze sa Atinom, a uglavnom daju podrsku PAOK-u. Odnos Solunskih klubova je sledeci 75% PAOK, 25% Aris, 5% Iraklis. Olimpijakos ima najvecu podrsku u Grckoj, kompletan jug zemlje, ostrva, sama Atina... PAO i AEK ne mogu da se porede po broju navijaca u odnosu na Oly i PAOK.


У Солуну има 105% навијача :D :D :D Или 5% навија за два клуба :mrgreen:

Sezonci, kolega. Sezonci!!! :D
70% je u pitanju!
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Ostale Lige

Postby irriducibili » 24 Mar 2011, 20:07

irriducibili wrote:Posto dobro poznajem situaciju u Grckoj, ukljucujuci i neke navijace svih pomenutih klubova, pokusacu da razjasnim neke nedoumice. Kao prvo, redosled po svim Galupovim istrazivanjima stoji. Kao i kod nas, navijaci se medjusobno prepucavaju. Tako je prisutna stalna polemika ko ima vise navijaca, koja se vodi izmedju izmedju simpatizera dva najveca kluba, a koja je i mene jako zanimala. Nepristrasan zakljucak je da nijanse pretezu u korist Olimpijakosa, pre svega zbog stanovnika ostrva koji listom navjaju za njih. U Pireju su naravno neprikosnoveni, ali je u uzem gradskom jezgru Atine prevaga zelenih velika, pogotovo u elitnim kvartovima. Sto je i razumljivo, ako se ima u vidu da su u momentu nastanka klubova bogati i urbani bili za PAO, a ruralni deo i pomorci uz Oli. Danas nisu tako striktne podele, ali su delovi grada pod dominacijom navijaca jednog kluba, znatno izrazeniji nego kod nas

I tu dolazimo do AEK-a, kluba za koji se kod nas mnogo manje zna, pa se nesvesno potcenjuje. Za njega listom navija citav jedan veliki atinski kvart, u kome zive ljudi poreklom iz Male Azije. A da to nije malo, ukazacu vam time da u Atini zivi pola Grcke, nekih 5 miliona ljudi. A navijaci AEK-a takodje nisu samo u Atini, vec svuda gde su izbeglice odande stigle. Stoga oni jesu treci po brojnosti. Od velikih klubova ostaje samo PAOK, koji je neprikosnoven na severu Grcke. Imaju isto poreklo kao AEK-ovi navijaci, klub su osnovale izbeglice iz danasnje Turske. I kod jednih, i kod drugih, slovo K u imenu oznacava Kostantinopolis. Prilikom suda o brojnosti mora se imati u vidu da u toj regiji zivi znatno manje ljudi, sam Solun ima bar 5 puta manje stanovnika od Atine. Tako da, iako nerado, moram da prihvatim da su tek cetvrti klub u Grckoj po broju navijaca. Ali kvantitet nije isto sto i kvalitet :happy:
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Ostale Lige

Postby Tumbas » 24 Mar 2011, 20:07

irriducibili wrote:Posto dobro poznajem situaciju u Grckoj, ukljucujuci i neke navijace svih pomenutih klubova, pokusacu da razjasnim neke nedoumice. Kao prvo, redosled po svim Galupovim istrazivanjima stoji. Kao i kod nas, navijaci se medjusobno prepucavaju. Tako je prisutna stalna polemika ko ima vise navijaca, koja se vodi izmedju izmedju simpatizera dva najveca kluba, a koja je i mene jako zanimala. Nepristrasan zakljucak je da nijanse pretezu u korist Olimpijakosa, pre svega zbog stanovnika ostrva koji listom navjaju za njih. U Pireju su naravno neprikosnoveni, ali je u uzem gradskom jezgru Atine prevaga zelenih velika, pogotovo u eitnim kvartovima. Sto je i razumljivo, ako se ima u vidu da su u momentu nastanka klubova bogati i urbani bili za PAO, a ruralni deo i pomorci uz Oli. Danas nisu tako striktne podele, ali su delovi grada pod dominacijom navijaca jednog kluba, znatno izrazeniji nego kod nas

I tu dolazimo do AEK-a, kluba za koji se kod nas mnogo manje zna, pa se nesvesno potcenjuje. Za njega listom navija citav jedan veliki atinski kvart, u kome zive ljudi poreklom iz Male Azije. A da to nije malo, ukazacu vam time da u Atini zivi pola Grcke, nekih 5 miliona ljudi. A navijaci AEK-a takodje nisu samo u Atini, vec svuda gde su izbeglice odande stigle. Stoga oni jesu treci po brojnosti. Od velikih klubova ostaje samo PAOK, koji je neprikosnoven na severu Grcke. Ali se mora imati u vidu da tu zivi znatno manje ljudi, sam Solun ima bar 5 puta manje stanovnika od Atine. Tako da, iako nerado, moram da prihvatim da su tek cetvrti klub u Grckoj po broju navijaca. Ali kvantitet nije isto sto i kvalitet :happy:


Znaci ovi moji su pristrasni! Ko bi rekao! :lol: Znam da su AEK i PAOK klubovi slicne istorije, tj oba kluba su osnovale izbeglice sa Istoka. Zato i imaju slican grb, sa crnim dvoglavim orlom, tzv dikefale! PAO i Oly se potenciraju kao najveci, zbog svoje finansijske moci, titula i uticaja. Solun ce videti titulu kad i Novi Sad kod nas! :(
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Ostale Lige

Postby AirBall » 24 Mar 2011, 20:09

Tumbas wrote:
irriducibili wrote:Posto dobro poznajem situaciju u Grckoj, ukljucujuci i neke navijace svih pomenutih klubova, pokusacu da razjasnim neke nedoumice. Kao prvo, redosled po svim Galupovim istrazivanjima stoji. Kao i kod nas, navijaci se medjusobno prepucavaju. Tako je prisutna stalna polemika ko ima vise navijaca, koja se vodi izmedju izmedju simpatizera dva najveca kluba, a koja je i mene jako zanimala. Nepristrasan zakljucak je da nijanse pretezu u korist Olimpijakosa, pre svega zbog stanovnika ostrva koji listom navjaju za njih. U Pireju su naravno neprikosnoveni, ali je u uzem gradskom jezgru Atine prevaga zelenih velika, pogotovo u eitnim kvartovima. Sto je i razumljivo, ako se ima u vidu da su u momentu nastanka klubova bogati i urbani bili za PAO, a ruralni deo i pomorci uz Oli. Danas nisu tako striktne podele, ali su delovi grada pod dominacijom navijaca jednog kluba, znatno izrazeniji nego kod nas

I tu dolazimo do AEK-a, kluba za koji se kod nas mnogo manje zna, pa se nesvesno potcenjuje. Za njega listom navija citav jedan veliki atinski kvart, u kome zive ljudi poreklom iz Male Azije. A da to nije malo, ukazacu vam time da u Atini zivi pola Grcke, nekih 5 miliona ljudi. A navijaci AEK-a takodje nisu samo u Atini, vec svuda gde su izbeglice odande stigle. Stoga oni jesu treci po brojnosti. Od velikih klubova ostaje samo PAOK, koji je neprikosnoven na severu Grcke. Ali se mora imati u vidu da tu zivi znatno manje ljudi, sam Solun ima bar 5 puta manje stanovnika od Atine. Tako da, iako nerado, moram da prihvatim da su tek cetvrti klub u Grckoj po broju navijaca. Ali kvantitet nije isto sto i kvalitet :happy:


Znaci ovi moji su pristrasni! Ko bi rekao! :lol: Znam da su AEK i PAOK klubovi slicne istorije, tj oba kluba su osnovale izbeglice sa Istoka. Zato i imaju slican grb, sa crnim dvoglavim orlom, tzv dikefale! PAO i Oly se potenciraju kao najveci, zbog svoje finansijske moci, titula i uticaja. Solun ce videti titulu kad i Novi Sad kod nas! :(


Mislim da ovo nije precizna formulacija... Klubove nisu osnovale izbeglice, vec su klubovi nastali u danasnjoj Turskoj pre nego sto su grci sa tih prostora proterani...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Ostale Lige

Postby Burke » 24 Mar 2011, 20:11

irriducibili wrote:Posto dobro poznajem situaciju u Grckoj, ukljucujuci i neke navijace svih pomenutih klubova, pokusacu da razjasnim neke nedoumice. Kao prvo, redosled po svim Galupovim istrazivanjima stoji. Kao i kod nas, navijaci se medjusobno prepucavaju. Tako je prisutna stalna polemika ko ima vise navijaca, koja se vodi izmedju izmedju simpatizera dva najveca kluba, a koja je i mene jako zanimala. Nepristrasan zakljucak je da nijanse pretezu u korist Olimpijakosa, pre svega zbog stanovnika ostrva koji listom navjaju za njih. U Pireju su naravno neprikosnoveni, ali je u uzem gradskom jezgru Atine prevaga zelenih velika, pogotovo u eitnim kvartovima. Sto je i razumljivo, ako se ima u vidu da su u momentu nastanka klubova bogati i urbani bili za PAO, a ruralni deo i pomorci uz Oli. Danas nisu tako striktne podele, ali su delovi grada pod dominacijom navijaca jednog kluba, znatno izrazeniji nego kod nas

I tu dolazimo do AEK-a, kluba za koji se kod nas mnogo manje zna, pa se nesvesno potcenjuje. Za njega listom navija citav jedan veliki atinski kvart, u kome zive ljudi poreklom iz Male Azije. A da to nije malo, ukazacu vam time da u Atini zivi pola Grcke, nekih 5 miliona ljudi. A navijaci AEK-a takodje nisu samo u Atini, vec svuda gde su izbeglice odande stigle. Stoga oni jesu treci po brojnosti. Od velikih klubova ostaje samo PAOK, koji je neprikosnoven na severu Grcke. Ali se mora imati u vidu da tu zivi znatno manje ljudi, sam Solun ima bar 5 puta manje stanovnika od Atine. Tako da, iako nerado, moram da prihvatim da su tek cetvrti klub u Grckoj po broju navijaca. Ali kvantitet nije isto sto i kvalitet :happy:


:D :D :D :D

Burke
 
Posts: 7024
Joined: 18 Mar 2011, 22:06
Location: Na zadatku

Re: Ostale Lige

Postby irriducibili » 24 Mar 2011, 20:30

@ tumbas

Ima tu jos jedan zanimljiv detalj, iako im je zajednicko poreklo, navijaci AEK-a i PAOK-a se uopste ne vole. Manje je poznato, da su grobari prvobitno bili u sjajnim relacijama upravo sa AEK-ovim navijacima. Kad je AEK igrao EL, grupica navijaca je bila u Pioniru pevajuci sve vreme pesme podrske za oba kluba. Doslo je do glupog incidenta kada su se nase dve neupucene grupe navijaca, slucajno srele negde na proputovanju i bezrazlozno sukobile. Od tada su odnosi zahladneli. Jako nam je zamereno sa njihove strane potonje bratstvo sa PAOK-om, oznaceni smo cak kao izdajnici

Inace, zarad potpunijeg razumevanja situacije, moram da napomenem da je sva moc, i politicka i ekonomska, skoncentrisana u Atini. Tako da si donekle u pravu. Kazem donekle, jer je veca sansa da Vojvodina ovde uzme titulu, nego autsajder poput PAOK-a tamo. Jos je drasticnija razlika u, pre svega, budzetima klubova
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Ostale Lige

Postby irriducibili » 24 Mar 2011, 20:35

@ Air ball

U pravu si, nepreciznost...

Kad sam napiso osnovali, fakticki sam mislio reosnovali. Posto se, iz razumljivih razloga, neko vreme nisu nigde takmicili
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Ostale Lige

Postby Tumbas » 24 Mar 2011, 20:40

irriducibili wrote:@ tumbas

Ima tu jos jedan zanimljiv detalj, iako im je zajednicko poreklo, navijaci AEK-a i PAOK-a se uopste ne vole. Manje je poznato, da su grobari prvobitno bili u sjajnim relacijama upravo sa AEK-ovim navijacima. Kad je AEK igrao EL, grupica navijaca je bila u Pioniru pevajuci sve vreme pesme podrske za oba kluba. Doslo je do glupog incidenta kada su se nase dve neupucene grupe navijaca, slucajno srele negde na proputovanju i bezrazlozno sukobile. Od tada su odnosi zahladneli. Jako nam je zamereno sa njihove strane potonje bratstvo sa PAOK-om, oznaceni smo cak kao izdajnici

Inace, zarad potpunijeg razumevanja situacije, moram da napomenem da je sva moc, i politicka i ekonomska, skoncentrisana u Atini. Tako da si donekle u pravu. Kazem donekle, jer je veca sansa da Vojvodina ovde uzme titulu, nego autsajder poput PAOK-a tamo. Jos je drasticnija razlika u, pre svega, budzetima klubova

Vidis, za ovo boldovano nisam znao. Ono sto znam je da su odnosi zahladneli kada su se njihovi original 21 pojavili sa Marsejovim (sa kojima su inace u nekim dobrim odnosima) na utakmici LS protiv Partizana. E sad, da li je to bio uzrok ili posledica, to ne znam. Ja vec dugo idem u Solun na PAOK, znam da su odnosi izmedju njih i aekovih vise nego neprijateljski, mozda cak i najvise sukoba prethodnih godina je bilo sa aekovim navijacima. E sad, Atinjani su najavili neke navijace na rukometu u Subotu, Paokare verovatno dolaze... Nada se da nece biti vecih problema.
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Next

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests