Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Ostale lige širom sveta

Re: Ostale lige širom sveta

Postby Pit Bull » 26 Sep 2018, 19:47

Jang Bojs nastavlja, kakva masina :blue: :blue:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58204
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Ostale lige širom sveta

Postby Rajs » 26 Sep 2018, 20:03

Senjor :blue:
NBA Fantasy Champion (2019)
Premier League H2H Fantasy Champion (2021)

OSTOJA ODLAZI
User avatar
Rajs
 
Posts: 25505
Joined: 10 Dec 2014, 15:15

Re: Ostale lige širom sveta

Postby Bosko » 27 Sep 2018, 22:23

Kako si je Živković uništio karijeru sa jebenom Benficom. Šta ga ne prodaju ako ne računaju na njega.
User avatar
Bosko
 
Posts: 452
Joined: 27 Aug 2017, 14:07

Re: Ostale lige širom sveta

Postby dusan007 » 27 Sep 2018, 22:59

Au kakva golcina iz slobodnjaka za Caves
- Jeste vi videli fiziološki građu Vieire?

- Znate šta, Beograd je mnogo opasan grad za strance.

- On ima krive noge tako, kao da je jah’o burad. Obratite pažnju kad izlazi s terena. On ima krivlje noge nego Džon Vejn i Gari Kuper u “Tačno u podne”
User avatar
dusan007
 
Posts: 5537
Joined: 04 Oct 2014, 14:10

Re: Ostale lige širom sveta

Postby fontaneros » 30 Sep 2018, 20:35

Braca dobila u pireju :hatman: :hatman: :hatman:

strelac je bio reprezentativac

Spoiler: pokaži
jagoš
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44182
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Ostale lige širom sveta

Postby Baxter Stockman » 30 Sep 2018, 20:39


:lollol:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34207
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Ostale lige širom sveta

Postby Admiral » 30 Sep 2018, 20:51

Represtativac.
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Ostale lige širom sveta

Postby dusan007 » 30 Sep 2018, 22:45

Jagos od 200 evra
- Jeste vi videli fiziološki građu Vieire?

- Znate šta, Beograd je mnogo opasan grad za strance.

- On ima krive noge tako, kao da je jah’o burad. Obratite pažnju kad izlazi s terena. On ima krivlje noge nego Džon Vejn i Gari Kuper u “Tačno u podne”
User avatar
dusan007
 
Posts: 5537
Joined: 04 Oct 2014, 14:10

Re: Ostale lige širom sveta

Postby Гроф Тинторето » 01 Oct 2018, 00:00

I sa ovakvim biserima je Slave rutinirao grupu :biggrin:
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31839
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Ostale lige širom sveta

Postby Raoul Duke » 07 Oct 2018, 23:32


Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Ostale lige širom sveta

Postby Raoul Duke » 09 Oct 2018, 17:00

Још приликом планирања пута у Португалију, једна од есенцијалних ствари на листи је била одлазак на утакмицу Бенфике. Када сам потврдио датуме, па погледао распоред њиховог првенства, радост је била још већа. О класико дерби, Бенфика - Порто.

Био сам благо забринут да нећу моћи за разумне новце да набавим карту, али сам уредно у званичној продавници Бенфике у тржном центру преко пута стадиона, сат времена пре меча купио улазнице. Цена за оне најјефтиније, а то је први прстен иза гола, трибина Сагреш ("коп" домаћих) - 31 евро. За чланове клуба ("socios") - 20 евра. За "запад" и "исток" је минимална цена кретала од 65 евра. Наравно, чланови имају и ту добар попуст.

Имајући у виду да Португалија нема баш добар стандард у поређењу са остатком западне Европе (север да не помињем), утисак је да цене нису мале. Али, све ми је било јасно већ два сата пре почетка меча, када сам видео реке људи од 3 до 103 године, мушкараца и жена, деце и родитеља, баба и деда, како сви до једног обучени у официјалне дресове (90 евра у шопу, не треба више да помињем попуст за чланове) хрле ка стадиону. Фудбал је у Португалији стварно религија. Навијање за Бенфику је породична ствар (вероватно и за остале клубове).

Преко пута велелепног стадиона La Luz се налази највећи шопинг мол на Пиринејима - Колумбо. Огроман број навијача прође кроз њега на путу ка трибинама. Прође, али и застане да се окрепи, попије и поједе нешто. Иза себе не оставе ни папирић. Нема дреке, нема ваљања по поду, просутог пива и сл. Прва слика коју сам имао у глави пролазећи кроз масу је слика затворених бензинских пумпи дуж 230 км аутопута од Ниша до Београда 5 сати пре и после утакмица Звезде или Партизана.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Ostale lige širom sveta

Postby Raoul Duke » 09 Oct 2018, 17:01

Оно што ме је забавило је пријатељско упозорење продавца у шопу приликом куповине улазница да је то навијачка трибина, где се често стоји, не поштује се нумерација седишта и дешавају се ситуације да се људи степеницама затрче ка огради повремено :biggrin: Рекох, пријатељу не брини ништа, преузимам пуну одговорност :D

Стадион има нешто преко 65.000 седишта и ако сам добро видео, између 30 и 40 улаза. Сви раде, наравно и нема задржавања на њима. Претрес је темељит на навијачкој трибини, али не одузимају ти метални новац, жваке и слично. Када сам коначно закорачио на трибину, остао сам без даха. Стадион светлости је прелеп! Грандиозан уживо, са трибинама на три нивоа, плус ложе, и импозантном кровном конструкцијом. Првих 15 минута, док се попуњавала трибина, сам потрошио јурећи са краја на крај исте и дивећи се лепотици. Моја трибина је названа Sagres, по једном од два највећа произвођача пива тамо. Други је Super Bock, они су спонзори Порта и боље је пиво. Али и Сагреш ваља :biggrin:

У питању је јужна трибина и ту се као скупљају највернији навијачи. У реалности, то је коп од пар десетина или стотина људи (не знам колико их је на следећа два прстена), окупљају се ка истоку, имају пар застава и повремено певају нешто. Махом клинци. Преко пута њих на трећем прстену севера је било око 5.000 Портових тифоза.

Остатак јужне трибине попуњавају људи буквално узраста од 3 до 103, оба пола и разних боја коже. И луди су за Бенфиком. Јебу кеву судији у свакој (не)згоди, деру се, псују, скандирају и веселе се. Без икакве тензије, онако природно. На шанковима се точи безалкохолно пиво, сокови, кафа, сладолед, сендвичи и сл. Нормалне су цене. Трибина иначе није била испуњена до краја, као ни она прекопута. Запад и исток крцати. Званичан податак гласи 61.567 гледалаца.

Заборавих да кажем, испред стадиона се у мору црвених могао видети и по који плаво-бели дрес. Најопуштеније, без и преког погледа.


Када сам упио атмосферу и средио мало утиске, погледао сам и утакмицу. Аки то није тема овде :biggrin:
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Ostale lige širom sveta

Postby Raoul Duke » 09 Oct 2018, 17:03


Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Ostale lige širom sveta

Postby Raoul Duke » 09 Oct 2018, 18:26


Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Ostale lige širom sveta

Postby Inzaghi » 09 Oct 2018, 18:31

Svaka cast za izvestaj, ovakvih stvari i prica bi bilo lepo sto vise da ima na forumu.

Kako su navijali Portovi s'obzirom da su imali sektor za goste "samo". Kako to zvuci uzivo u jednom od derbija?
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17337
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests