Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Španska liga

Re: Primera

Postby irriducibili » 30 Apr 2011, 20:06

Pain wrote:Nisu kljucni samo kazem da se josh pre utakmice znalo da oni kao ni Ronaldo nece igrati da bi svezi otisli u Barsu.Znachi da se u ovu utakmica koja i ovako ne znachi nista uslo sa rezervom.

Sve je to tacno, ali sumnjam da su oni iole spremni za mec u Barseloni...Njihove face jos pre pocetka meca, dok su pokazivali repliku pehara iz kupa, su govorile sve...
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Primera

Postby irriducibili » 30 Apr 2011, 20:56

Barselona propustila prvu mec loptu...Real Sosiedad napravio preokret i priustio veliko slavlje svojim navijacima...2-1, losa uvertira i za Katalonce pred mec odluke...
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Primera

Postby Felipao » 02 May 2011, 15:51

Real Madrid verovatno dovodi na leto Nuri Sahina.Navodno postoji klauzula od 6M za koju Dortmund negira da postoji ali spekulishe se da ce Real ponuditi 10M.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Primera

Postby irriducibili » 07 May 2011, 23:01

Posle Valensije, Real protutnjao i kroz Sevilju, strpavsi i njima 6 komada (od toga Ronaldo 4), a ovaj put primivsi 2...

Namece mi se pitanje sta bi se desilo da je Murinjo protiv Barselone nalozio da se igra na gol vise? Doduse, sudije bi opet rekle svoje... :mad2:
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Primera

Postby Felipao » 07 May 2011, 23:02

Sevilja-Real 2:6-4 gola Ronalda.Ako ostane specijalni u Madridu i pojacha kritichne pozicije,pre svega da dovede jednog spica koji ce da sipa ceka nas zanimljiva primera dogodine.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Primera

Postby CRNO BELI SVET » 08 May 2011, 01:05

irriducibili wrote:Posle Valensije, Real protutnjao i kroz Sevilju, strpavsi i njima 6 komada (od toga Ronaldo 4), a ovaj put primivsi 2...

Namece mi se pitanje sta bi se desilo da je Murinjo protiv Barselone nalozio da se igra na gol vise? Doduse, sudije bi opet rekle svoje... :mad2:

Bold-O ovome već danima razmišljam, i ne da mi se da nađem pravi odgovor...Tim koji tako lako protutnja preko Mestaje i Sančez Pishuana ima realne šanse sa takvom postavkom i protiv Barselone. Ali i dalje sam siguran da nije Pepe isključen, 0-0 prvi meč, u revanšu haos...

Ma koliko je teško napraviti odgovarajuću poziciju protiv takve ekipe,Sosijedad je pokazao i da je i tako nešto moguće, gde nam momenat sa ovog snimka od 08:41-08:59 daje neke naznake koji je recept za Barsin brutalni presing---->Još brutalniji presing na njihovu zadnju liniju...6 igrača u plavo belim dresovima napada loptu u Barsinih dvadesetak metara...
San koji sanjaš sam je samo san. San koji sanjamo zajedno je stvarnost.
User avatar
CRNO BELI SVET
 
Posts: 796
Joined: 15 Mar 2011, 16:26
Location: Novi Sad

Re: Primera

Postby mali_buda » 08 May 2011, 08:13

To je i jedan od najboljih odgovora na Barsinu igru. Pritisak na samom zacetku akcije, da se ne dozvoljava da lopta olako dolazi do centra, odnosno veznog reda. Protivnicni ih uglavnom sacekuju na 30-40m od svog gola, pa samim tim se igraci Barse i ne trose previse i zbog toga imaju snage da igraju pakleni presing po celom terenu.

Na pocetku drugog poluvremena prve utakmice, nakon sto je usao Adebajor, videli smo presing Reala na odbranu Barse i videli smo koliko su imali problema da iznesu loptu do sredine i kako su i oni podlozni napadima panike. Mozes biti fudbalski mega-giga car, ali kad te neko organizovano "juri" non-stop, veoma je tesko imati tacan pas. Da li bi Barsa imala onoliko tacnih pasova, da ih protivnici mnogo ranije sacekuju? Znam da je to mac sa dve ostrice i da je za to potrebno da pucas od snage, ali bolje je pokazati zube i zaplasiti ih, nego se povuci u odbranu, jer samim tim igru prebacujes pred svoj 16-erac i kad osvojis loptu, veoma je tesko odatle doci do protivnickog gola.

Nadam se da ce Murinjo i sledece sezone ostati u Madridu i nadam se da ce u prelaznom roku osveziti i promeniti ekipu, jer neki igraci jednostavno nisu za Real i ne uklapaju se u koncept velikog kluba.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Primera

Postby Burke » 09 May 2011, 21:32

Физички је неизводљиво да једна екипа има толико снаге да током свих деведесет минута врши овакав пресинг. Колико год ово што је поставио ЦБС, а што су извели играчи Сосиједада изгледа моћно, толико је то и коцка. Кажем коцка, пошто у овако високом пресингу само један пас, који неретко може бити и насумично испуцана лопта доводи противника у гол шансу. Поготово је тешко ово играти против Барсе, која важи за технички најпоткованију екипу на свету, неки би рекли и икада. Не сумњам да је Мурињо имао и ово у виду приликом анализирања Барсе, али би било сулудо да се одлучио на овакву тактику, поготово што се први меч играо у Мадриду, а знамо шта у модерном фудбалу значи гол у гостима. Гус Хидинк је показао у двобоју са Барсом на који начин се може изаћи са њима на крај, што је касније поновио и Мурињо са Интером, али због недостатка врхунских играча на кључним позицијама у екипи, тај успех није могао да понови и са Реалом. Да је у екипи уместо Ћавија Алонса и Игуаина имао Снајдера и Дрогбу, верујем да би их опет прошао.

Моје скромно мишљење је да се Барса може победити ако имаш врхунска два централна везна играча која могу зауставити осовину Ћави - Инијеста, квалитетног бека који може одиграти фластер на Месију и врхунског нападача којем неће бити потребне две шансе како би постигао гол.
Burke
 
Posts: 7024
Joined: 18 Mar 2011, 22:06
Location: Na zadatku

Re: Primera

Postby VMJunior » 10 May 2011, 22:54

Auu jbt kad se sad nisam slogirao nikad necu :D

Pogledajte statistiku ova dva ludaka..

Lionel Mesi:

2008/2009 51 utakmica 38 golova 18 asistencija
2009/2010 53utakmice 47 golova 11 asistencija
2010/2011 53 utakmice 52 gola 24 asistencije :blue:
----------------------------------------------------------------
157 utakmica 137 golova 53 asistencije :blue: :blue: :blue: :blue: :blue: :blue:

Kristiano Ronaldo:

2009/2010 35 utakmica 33 gola 7 asistencija
2010/2011 51 utakmica 49 golova 13 asistencija
-----------------------------------------------------------
87 utakmica 82 gola 20 asistencija :blue: :blue: :blue: :blue:

Ronaldo danas opet 3 gola dao! :blue:
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Primera

Postby VMJunior » 15 May 2011, 22:51

Ronaldo dao protiv Viljareala jos 2 gola i postao najbolji strelac u jednoj sezoni u istoriji Primere :blue:

Ovo su mu bili 38. i 39.gol u sezoni!

52 utakmice 51 gol :blue:

Ne znam,meni je ovo brutalno,nenadjebivo..Alal mu vera..Jesta prilicno antipatican ali je klasa nad klasama!
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Primera

Postby irriducibili » 15 May 2011, 23:00

VMJunior wrote:Ronaldo dao protiv Viljareala jos 2 gola i postao najbolji strelac u jednoj sezoni u istoriji Primere :blue:

Ovo su mu bili 38. i 39.gol u sezoni!

52 utakmice 51 gol :blue:

Ne znam,meni je ovo brutalno,nenadjebivo..Alal mu vera..Jesta prilicno antipatican ali je klasa nad klasama!

Ali sve to nazalost nije bilo dovoljno... :(
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Primera

Postby CRNO BELI SVET » 16 May 2011, 01:03

VMJunior wrote:Ronaldo dao protiv Viljareala jos 2 gola i postao najbolji strelac u jednoj sezoni u istoriji Primere :blue:

Ovo su mu bili 38. i 39.gol u sezoni!

52 utakmice 51 gol :blue:

Ne znam,meni je ovo brutalno,nenadjebivo..Alal mu vera..Jesta prilicno antipatican ali je klasa nad klasama!



I to dva skoro pa preslikana gola iz slobodnjaka...
San koji sanjaš sam je samo san. San koji sanjamo zajedno je stvarnost.
User avatar
CRNO BELI SVET
 
Posts: 796
Joined: 15 Mar 2011, 16:26
Location: Novi Sad

Re: Primera

Postby CRNO BELI SVET » 16 May 2011, 01:13

Burke wrote:Физички је неизводљиво да једна екипа има толико снаге да током свих деведесет минута врши овакав пресинг. Колико год ово што је поставио ЦБС, а што су извели играчи Сосиједада изгледа моћно, толико је то и коцка. Кажем коцка, пошто у овако високом пресингу само један пас, који неретко може бити и насумично испуцана лопта доводи противника у гол шансу. Поготово је тешко ово играти против Барсе, која важи за технички најпоткованију екипу на свету, неки би рекли и икада. Не сумњам да је Мурињо имао и ово у виду приликом анализирања Барсе, али би било сулудо да се одлучио на овакву тактику, поготово што се први меч играо у Мадриду, а знамо шта у модерном фудбалу значи гол у гостима. Гус Хидинк је показао у двобоју са Барсом на који начин се може изаћи са њима на крај, што је касније поновио и Мурињо са Интером, али због недостатка врхунских играча на кључним позицијама у екипи, тај успех није могао да понови и са Реалом. Да је у екипи уместо Ћавија Алонса и Игуаина имао Снајдера и Дрогбу, верујем да би их опет прошао.

Моје скромно мишљење је да се Барса може победити ако имаш врхунска два централна везна играча која могу зауставити осовину Ћави - Инијеста, квалитетног бека који може одиграти фластер на Месију и врхунског нападача којем неће бити потребне две шансе како би постигао гол.



Sad tek vidim ovo, odličan post!!!

Ja sam taj klip postavio kao primer, i jedno od mogućih rešenja, ali realno je malo ekipa koje mogu da ga kontrolisano sprovode tokom 90 minuta.
Kao što si rekao, vrhunski doterane ekipe na tehničko taktičkom nivou visoki presing razbijaju ne baš sa jednim ili dva pasa, ali 4 do 5 svrsishodnih vezanih dodavanja te protiv takve postavke izbacuju u gol priliku.

Slažem se i sa poslednjim pasusom, i upravo tu i leži snaga Man U, sa odličnom veznom linijom koja može da isparira Barseloni kako fizički, tako i tehnički + osiguranje u vidu sjajne poslednje linije, ali sam mišljenja da Mančester uopšte ne treba da se prilagođava Barseloni kao što je to činio Real, već da sam proba da kontroliše igru i tok meča, jer bez obzira što igra protiv Barselone, profil igrača koji poseduje omogućava Fergiju takav luksuz...
San koji sanjaš sam je samo san. San koji sanjamo zajedno je stvarnost.
User avatar
CRNO BELI SVET
 
Posts: 796
Joined: 15 Mar 2011, 16:26
Location: Novi Sad

Re: Primera

Postby Stoxan » 20 May 2011, 11:25

Danas su neki strani mediji objavili da je Real ponudio Kristijana Ronalda na prodaju. Cena 170 miliona evra :shock:
A kao razlog navodi se sukob sa Murinjem(navodno su se opet sukobili na trenigu). Već se nagađaju moguće destinacije (a s obzirom na cenu nije teško pogoditi). To su Mančester siti, koji najverovatnije ostaje bez Teveza(želi da se vrati u južnu ameriku) i Milan (berluskoni ga želi)
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Primera

Postby irriducibili » 20 May 2011, 12:01

Stoxan wrote:Danas su neki strani mediji objavili da je Real ponudio Kristijana Ronalda na prodaju. Cena 170 miliona evra :shock:
A kao razlog navodi se sukob sa Murinjem(navodno su se opet sukobili na trenigu). Već se nagađaju moguće destinacije (a s obzirom na cenu nije teško pogoditi). To su Mančester siti, koji najverovatnije ostaje bez Teveza(želi da se vrati u južnu ameriku) i Milan (berluskoni ga želi)

Iz MC-a stigao demanti da imaju nameru da dovedu Ronalda
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests