Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Španska liga

Re: Španska liga

Postby Cvele » 03 Dec 2021, 00:29

Pa eto ga odmah tu. Ne mora 400, može 40, a verovatno i manje.

Subjektivan si i nemoj da brukaš nas objektivne fanove doktora Vengera i Bergkampa :biggrin:
User avatar
Cvele
 
Posts: 18537
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Španska liga

Postby ИлићКапитен22 » 03 Dec 2021, 00:33

Чек чек...Мијатовић битнији играч у историји Реала од Луке Модрића? Моријентес исто?

Много се потцењује Лука Модрић. Најбољи играч свих времена са ових простора.
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23827
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: Španska liga

Postby DeniBer » 03 Dec 2021, 00:39

@Cvele
Ma pitanje legende kluba je vrlo subjektivno pitanje i mnogo faktora tu igra ulogu. Ovo je čisto razmena mišljenja. Mijatović je odigrao manje utakmica i osvojio manje trofeja, ali čovek im je doneo trofej koji su zaboravili kako izgleda i kraj priče. Modrić je uzeo 4 LŠ ali brate u trenutku kad su osvajali sve. Ako tako gledamo onda su Karvahalj, Isko, Varan i ostala kompanija svi legende.
User avatar
DeniBer
 
Posts: 1753
Joined: 18 Nov 2018, 15:02

Re: Španska liga

Postby Bolkonski » 03 Dec 2021, 00:56

Morijentes :laugh:
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Španska liga

Postby bwa » 03 Dec 2021, 02:51

ИлићКапитен22 wrote:Чек чек...Мијатовић битнији играч у историји Реала од Луке Модрића? Моријентес исто?

Много се потцењује Лука Модрић. Најбољи играч свих времена са ових простора.

Bitniji bogami, najbolji igrac Reala dok je bio tamo ka sto su Ronaldo I Benzema dok je Modric tamo. A prva violina je mnogo vaznija od trece.
I prije ce biti da se Modric precjenjuje a ne obrnuto.
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11376
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Španska liga

Postby ИлићКапитен22 » 03 Dec 2021, 07:07

Добро је да се Пиксета Нагоја не прецењује.
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23827
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: Španska liga

Postby Bolkonski » 03 Dec 2021, 07:37

Aha, znači Eto je važniji za Inter od Zanetija, ili je Rivaldo važniji za Barselonu od Xavija.

Paralela Mijatovic-Modrić, po kojoj je Mijatović značajniji za Real :laugh:

Modrić je za Real odigrao preko tri puta više utakmica, tri puta više sezona, osvojio 16 trofeja, naspram Mijatovićeva četiri (ima Liga šampiona koliko ovaj sve trofeje), Modriću ugovor produžavaju u 36-oj godini, Mijatovića prodali sa 30, Modrić igra na najvišem nivou jedno tri puta duže od Mijatovića.
U kontekstu Reala, Modrićevo društvo je Benzema, a ne igrač sa tri sezone u Realu.

Modrić ostaje upisan kao ideolog igre i jedan od ključnih igrača zlatne generacije Real Madrida, koja je u pet godina osvojila četiri najveća trofeja evropskog fudbala, od čega tri uzastopna.

Na kraju, to koliko je Modrić "precenjen" najbolje potvrdjuju Murinjo, Ančeloti, Benitez, Zidan, s obzirom da je kod svih bio neizostavan i jedan od par ključnih igrača, iako je Real Madrid klub koji je u svakom trenutku mogao da ga skloni i da na njegovo mesto dovede nekog od 90 miliona.
Zanimljivo je kako klub Realove platežne i svake druge moći, bezmalo 10 godina u startnoj postavi drži tog precenjenog igrača.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Španska liga

Postby fabricio » 03 Dec 2021, 07:46

Ja ipak mislim da je opozicija premalo upucena u kvalitete Modrica, tacnije da je premalo gledan, i da nisu svesni uticaja na terenu koji ovaj covek donosi.

Lik je deo najdominantnije ekipe svih vremena i bio je glavni pokretac svega kroz posed koji je Real tih godina znatno povecao. Recnikom brata bwa, nivo koji piksi mnogi mogu samo sanjati.

I kazemiro i kros su bili pred prodajom, samo Modric nikad. A kakve trenerske velicine se izmenjase u Realu.

Najbolji box to box igrac kog sam ja stigao sa 26 godina da pogledam. A neko dodje da ga uporedi sa Varanom i Karvahalom kroz kontekst da i oni imaju te titule :blue: a uticaj isti a?
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Španska liga

Postby bwa » 03 Dec 2021, 09:17

Toliki mu je uticaj da otkako ode CR iz kluba imaju jedan trofej :jezik: .
Ovako nekako vam izgleda argumentacija.
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11376
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Španska liga

Postby fabricio » 03 Dec 2021, 09:24

Da nije bilo Ramosovih herojskih golova u finalima u poslednjim sekundama, iz ofsajda i Benzeminih bravura u polufinalima, Ronaldo bi za 9 godina u Realu ostao na one dve primere i jednu ligu sampiona mozda.

Svako od svakog je zavisio u toj generaciji. A Modric nije napadac da bi donosio titule kad ronalda nema, skroz pogresno stanoviste
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Španska liga

Postby bwa » 03 Dec 2021, 09:28

Da nije bilo Ramosovih herojskih golova u finalima u poslednjim sekundama, iz ofsajda i Benzeminih bravura u polufinalima, Ronaldo bi za 9 godina u Realu ostao na one dve primere i jednu ligu sampiona mozda.

Koliko bi ih u tom slucaju imao Modric? Znaci li ovo sto si napisao da su bar tri fudbalera imali veci uticaj u tim trofejima od njega?
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11376
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Španska liga

Postby Desetka » 03 Dec 2021, 09:50

fabricio wrote:Ja ipak mislim da je opozicija premalo upucena u kvalitete Modrica, tacnije da je premalo gledan, i da nisu svesni uticaja na terenu koji ovaj covek donosi.

Lik je deo najdominantnije ekipe svih vremena
i bio je glavni pokretac svega kroz posed koji je Real tih godina znatno povecao. Recnikom brata bwa, nivo koji piksi mnogi mogu samo sanjati.

I kazemiro i kros su bili pred prodajom, samo Modric nikad. A kakve trenerske velicine se izmenjase u Realu.

Najbolji box to box igrac kog sam ja stigao sa 26 godina da pogledam. A neko dodje da ga uporedi sa Varanom i Karvahalom kroz kontekst da i oni imaju te titule :blue: a uticaj isti a?

Ne znam samo kako je to najdominantnija ekipa svih vremena, mozda ako na fudbal gledamo kao da smo zaposleni u zavodu za statistiku, pa da se odusevljavamo sa tri vezane ls, ali cak bi u tom slucaju upadali u oci smesni rezultati u tom periodu u primeri. Meni je rezultat bitan, ali nije jedini bitan, nesto je i do opsteg utiska dok gledas meceve odredjene ekipe i taj Real nije najdomitnaniji u poslednjih dvadesetak godina od kako ja pratim fudbal.
hej Pjano, skoci daj gol glavom

To je juris, to je nalet. Nema milosti, sve ili nista. To je Crvena Zvezda u svom elementu, to je Crvena Zvezda u svom punom sjaju.
User avatar
Desetka
 
Posts: 3082
Joined: 07 Jun 2012, 21:37

Re: Španska liga

Postby rabesandratana » 03 Dec 2021, 09:50

Meni nekako zao ove dece kojima su lazni Ronaldo i Modric jedni od najboljih igraca koje su gledali, da se razumemo odlicni su fudbaleri, ali vec duze vreme vlada prava oseka fudbalskih majstora pa oni deluju kao neki fudbalski vanzemaljci.
Luka Modric mi recimo nije ni medju deset najboljih sa ovih prostora.
Vucicu pederu ne damo ti titulu !

Dacha
Deda
NBG
Cuburac i cerka
Dexi
Angus Young
Don i kum
Jedno ime
Chinaski
User avatar
rabesandratana
 
Posts: 10866
Joined: 27 Nov 2011, 15:43

Re: Španska liga

Postby bwa » 03 Dec 2021, 09:57

Pa ja napisah prije neki dan da nije ni u prvih 5 ali realno mislim da nije ni u prvih deset. Ali ti onda dodju sa pricom kako je Piksi bio u Nagoji, kao da je ona liga u kojoj je postao fudbaler ovaj danasnji Linglong a ta liga je bila u rangu bar Bundes lige, dje si osim najveca cetiri kluba imao bar jos toliko klubova koji nikome nijesu bili lak zalogaj i klubove dje nisi imao sanse da uzmes bod kad igraju kuci itd... Ali, ne vrijedi im pricati...
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11376
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Španska liga

Postby Bolkonski » 03 Dec 2021, 10:04

Da Ronaldo nije vukao cele sezone, ne bi se ni igrala ta finala.
Bez konkurencije vodići i najbolji igrač te ekipe.
Zanimljiva je ta percepcija kako je za Realove titule Ronaldo važan koliko i neko drugi, ali je Barselonine trofeje doneo sam Mesi :laugh:

E, ako tebi nije ni u 10 najboljih, to drastično menja stvari :lollol:
Ubedljivo najveći i najbolji fudbaler bivše SFRJ, izmedju ostalog jer je današnji fudbal zahtevniji od tog kojeg se sa setom sećamo, i u kome su igrači iz Nagoje bolji nego današnji iz Reala.
U tadašnjem fudbalu bi Modrić bio još dominantniji i genijalniji nego danas.
Dok Piksi danas, gde pola ekipa igra presing i trči onako kako se u njegovo vreme smatralo fantastikom ... pa verovatno bi i ranije završio u Nagoji.

Da ne pričamo o "lažnom" Ronaldu koji je u fudbalu uradio nešto što niko nije, a pri tome ga ne igra od juče već nekih 17-18 godina.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: Cinciripini and 54 guests