Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Španska liga

Re: Španska liga

Postby veljkos161 » 30 Nov 2021, 23:59

Super je ovo,umesto da se sagleda ko je gde kako i koliko dugo igrao,da sve lepo sažmemo u "mene to ne zanima a vi se tripujte da postoji mogucnost da ja nisam u pravu".
Kad covek cuje koliko smo imali igraca koji su bolji od osvajaca zlatne lopte,pravo je cudo kako nemamo 5 boginja ko Brazil.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Španska liga

Postby Bolkonski » 01 Dec 2021, 00:37

Sve je dobro kad se nije potegao argument prstena Darka Miličića.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Španska liga

Postby ИлићКапитен22 » 01 Dec 2021, 08:59

Усташа Лука Модрић је најбољи фудбалер свих времена са ових простора бивше Југославије.

Човек је добио златну лопту и био главни играч своје репрезентације која је играла финале СП. Тачка.

Ово уздизање појединих ликова ми делује као кад цигани уздижу Џајића да је најбољи српски фудбал свих времена а лик вероватно није ни у топ 10.

Конкретно Пиксију свака част, мајстор фудбала је био, али човек није ни у топ 5. Мајстор фудбала је био и Коџо, па је играо у Инђији цео живот.

Мијатовић, Дејо Геније Савићевић, Влада Југовић, Немања Видић, Дејан Станковић, Синиша Михајловић. Сви су они имали дупло боље каријере од Пиксете. Влада Југовић много потцењен играч.

Само без митоманије и жалом за прошла времена.
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23827
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: Španska liga

Postby bwa » 01 Dec 2021, 11:10

Vidjeli smo preksinoc koliko je validna zlatna lopta a to se znalo i od ranije ( samo se sjetite Papenove 91. naprimjer ). I ne sjecam se kad smo to poceli da mjerimo karijere a ne fudbalske kvalitete. Da podsjetim samo da su Piksiju, Pedji, Deju, Jugovicu i Sinisi oduzete najbolje godine reprezentativne karijere zbog sankcija a ta generacija je mogla zaista mnogo toga da uradi na reprezentativnim takmicenjima. Italija 90-te je bila samo najava toga... Vlado Jugovic npr nije nista slabiji igrac od Modrica bio i ako cemo po karijerama da gledamo, a dje je Pedja sa srebrnom loptom i to iz jedne Valensije ( zlatnu je uzeo Ronaldo, po meni najvise zbog hajpa koji je u to vrijeme bio oko njega), dje je Dejo sa Zvezdom pa sa Milanom. Piksi ( koga je ne mogu ocima vidjet iz dobro poznatih razloga ) je jos u Radnickom bio igrac svjetske klase, Zvezda ga je dovela preko jednog Milka Djurovskog koga se odrekla. To sto vi gledate tadasnju jugoslovensku ligu kao neku odskocnu dasku kroz prizmu ovog Linglonga je druga stvar. Ta liga je bila vrhunsko takmicenje sa ogromnim brojem strasnih igraca. To sto Modric ima mentalitet prosjecnog Njemca a ne prosjecnog Balkanca skupa sa ocigledno vrhunskim fizikalijama i naravno mnogo boljom hemijom nego sto su imali gore navedeni mu pomaze da ima vrhunsku produzenu karijeru ali su njegove cisto fudbalske mogucnosti skromnije u odnosu na ove velikane. A dje su jos Suker, Boban itd itd.
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11376
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Španska liga

Postby Cvele » 01 Dec 2021, 11:17

Kaže ćale, koji prvi voli da kuka za prošlim vremenima:

1.Modrić
2.Mijat
3.Jugović
4.Šuker
5.Vidić

Iako su mu po talentu Piksi, Dejo i Robi ispred.

Inače, uz Mijata i Jokana omiljeni mu je Alen Bokšić.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18536
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Španska liga

Postby Bolkonski » 01 Dec 2021, 11:27

Jugović i Modrić tu negde po karijeri.
Ovaj ima bukvalno duplo jaču karijeru.

Bezmalo deceniju noseći igrač najvećeg kluba na svetu :blue:
Niko nije imao karijeru ni upola te veličine.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Španska liga

Postby bwa » 01 Dec 2021, 12:24

Dijego Armando Maradona u zivotu nije odigrao nijednu utakmicu u nekom od top 5 svjetskih klubova pa je i dalje najbolji svih vremena tako da taj argument mozete da okacite macku o rep.
Spoiler: pokaži
Sad kad krenu sa pricom da je CR najveci svih vremena :lollol:
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11376
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Španska liga

Postby fabricio » 01 Dec 2021, 15:37

Bwa,

Zasto niko, nikada, nigde, ne pominje te igrace kao najbolje? Ali zaista niko. I zaista pitam bez kurtoazije, da me ne shvatis pogresno. Mene ta ubedjivanja ne loze ko je u pravu.

Ja jedino sto znam kad je Venger svojevremeno pitan za Piksija i opisao ga kao legendu zvezde jer je Arsenal gostovao zvezdi i to je sve.

Inace prica oko talenta. Tipsarevic je talentovaniji od Djokovica. Ali hajd da razgranicimo talenat i magiju na terenu sa postignutim.

Federer je svetlosnu godinu ispred Djokovica po talentu i umecu, toj magiji na terenu, ali ovaj nas ga ispresavija na skoro svakom Grend Slem mecu poslednjih 10+ godina.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Španska liga

Postby bwa » 01 Dec 2021, 15:52

Da ne mislis da to mozda ima veze sa tim da su ljudi zavrsili karijere, da njihovi saigraci vise nijesu aktuelni u fudbalu ili ljudi koji su ih trenirali? Sta mislis zasto su pitali Vengera za misljenje o Piksiju? Da li mislis da je mala stvar biti legenda one Zvezde? I ja ne pricam o talentu, ono sto je Piksi uradio samo protiv Spanije 90-te je nivo koji Modric ne moze da dostigne nikad. Evo primjer, uporedi Zlatana i Levandovskog, ko je bolji fudbaler a ko ima bolju karijeru?
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11376
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Španska liga

Postby veljkos161 » 01 Dec 2021, 18:50

bwa wrote: ono sto je Piksi uradio samo protiv Spanije 90-te je nivo koji Modric ne moze da dostigne nikad.

:blue: :blue: :blue:
Samo sam cekao kad ces reci da je mec protiv Spanije vise od Modriceve karijere.
Evo docekao sam :biggrin:
bwa wrote:Da li mislis da je mala stvar biti legenda one Zvezde?

Veca od zlatne lopte i statusa legende u Real Madridu :okk:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Španska liga

Postby fontaneros » 01 Dec 2021, 21:34

E moj Karleto, sta ti igras...
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44330
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Španska liga

Postby bwa » 01 Dec 2021, 21:41

veljkos161 wrote:
bwa wrote: ono sto je Piksi uradio samo protiv Spanije 90-te je nivo koji Modric ne moze da dostigne nikad.

:blue: :blue: :blue:
Samo sam cekao kad ces reci da je mec protiv Spanije vise od Modriceve karijere.:

Jos samo da navedes dje sam ja to napisa.
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11376
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Španska liga

Postby Bolkonski » 01 Dec 2021, 22:18

Trajanje nivoa fudbala koji Modrić igra od dolaska u Totenhem do danas, Piksi može samo da sanja.

Zapravo, nikada u karijeri nije bio na nivou na kom je bio Modrić u rasponu od 2012. do 2019. godine.

Još uvodjenje u priču Maradone koji je sam vukao Napoli do dve titule u onoj Seriji A, bio čovek-tim, vukao Argentinu do titule prvaka sveta i bio planetarna legenda.
I Piksijev status legende u amaterskom japanskom fudbalu.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Španska liga

Postby veljkos161 » 01 Dec 2021, 22:42

A nego sta si "napisa"?
Jedna sjajna utakmica je nesto sto Modric moze samo da sanja.
Sve i da je taj nivo nedostizan,to je jedna jebena utakmica.
Modric uopste i nije tip igraca koji ce uzeti loptu i driblati gore 90 minuta.
A opet,uticaj na igru svakog tima u kome je igrao je nemerljiv.
Zato i jeste bez konkurencije na ovim prostorima.
Sta uopste vise i vrtimo,kad poturas argument "Nista ti ne znaci sto je bio legenda one Zvezde" dok si se istovremeno pokenjao po statusu legende u Realu.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Španska liga

Postby bwa » 01 Dec 2021, 23:03

Pa mogao bih da ti ponovim ali bi to bio Sizifov posa, ocigledno a mene niko nije kaznio da ga obavljam a I za to su placali tvoju uciteljicu. Moguce je da se slabo trudila, zbog male plate ali mislim da to nije bio jedini problem.
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11376
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests