Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Španska liga

Re: Primera

Postby CRNO BELI SVET » 21 Apr 2011, 12:45

Teško Juniore, Murinjo je jednostavno lčnost koja vapi za novim izazovima, i mislim da je njegov sledeći cilj Man U. ako se Fergi konačno smori na kraju sledeće sezone.

Što se tiče meča, iako sam ga gledao sa par drugara, uz dobro zezanje, pa mi samim tim koncentracija i pogled na isti nije bila stoodstotna, slažem se sa svima, ova pobeda Reala je pre svega zasluga Murinja koji je totalno nadigrao Gvardiolu.
Prvo poluvreme je Real imao totalalnu kontrolu nad mečom, i pravo je čudo da nisu uspeli da povedu, i samim tim okrenu meč za 180 stepeni, pa bi i mi neutralni posmatrači u drugom delu uživali u izobilju šansi i golova.
Real je "betonskom" vezom koju su činili Kedira, Ozil, Alonso sve igrači jaki na lopti, ali još bolji u izvršavanju defanzivnih zadataka, pojačanu Pepeom( :sick: , idiot, ali nenormalno koristan igrač), i Di Mariom koji je zatvarao Dani Alveša, i koja je stajala izrazito visoko, onemogućio protok lopte Barsi, i onda ih brzom transformacijom opasno ugrožavao, sa akcentom na ofanzivne zadatke Pepea, koji je dominantan na bočne lopte, i koji nije imao sreće da postigne gol u poslednjem mnutu prvog dela.

Ipak su se u takvom konstantnom šezdesetominutnom presingu igrači Reala istrošili, pa su fizički dominantni igrači Barse uspeli da dođu do svoje igre, i napravili par lepih prilika.
Mesi je bio totalno van ritma, Alonso i Pepe su uvek bili tu negde blizu, nisu mu davali da diše, a ni Inijesta nije došao do izražaja pored Realovih veznjaka.
Čudi me da Gvardiola nije ništa naučio iz poslednjih 20-ak minuta subotnjeg meča, i nije pokušao da malo modifikuje igru u odnosu na Real. Sem rotacije Maskerano-Buskets(gde je po meni pogrešio, jer bi sa Maskeranom u vezi dobio preko potrebnu agresivnost koja je nedostajala, bukvalno su bili pretučeni, a opet bi Busketsova visina značila kod bočnh lopti Reala), sve ostalo je isto bilo.
Ne verujem da je u pitanju neznanje, već nadmenost i ubeđenost u tehničko-taktičku nadmoć nad rivalom.
Ali Murinjo mu je objasnio da nije baš sve tako...

Poslednjih deset minuta regularnog dela i produžetak su priča za sebe, oprezna igra i jednih i drugih, i onda k'o iz vedra neba gol Ronalda, kada je već bilo kasno da se nešto promeni.

Velika pobeda, ne Murinja(koji zna kako treba da se igra protiv Barse, i onaj poraz od 5-0 je izuzetak, jer ekipa tad još nije bila posložena po njegovim zamislima) već igrača Reala, koja će im uliti samopouzdanje pred dvoboje u ligi šampiona.
San koji sanjaš sam je samo san. San koji sanjamo zajedno je stvarnost.
User avatar
CRNO BELI SVET
 
Posts: 796
Joined: 15 Mar 2011, 16:26
Location: Novi Sad

Re: Primera

Postby mali_buda » 23 Apr 2011, 21:35

Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Primera

Postby mali_buda » 23 Apr 2011, 21:39

Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Primera

Postby VMJunior » 23 Apr 2011, 23:28

El Ninho konacno :blue:

Do kraja gristi!Do titule!
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Primera

Postby irriducibili » 23 Apr 2011, 23:31

VMJunior wrote:El Ninho konacno :blue:

Do kraja gristi!Do titule!

El Ninho davno nije u Primeri... :dunno:
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Primera

Postby Burke » 24 Apr 2011, 09:27

irriducibili wrote:
VMJunior wrote:El Ninho konacno :blue:

Do kraja gristi!Do titule!

El Ninho davno nije u Primeri... :dunno:


:lol: :lol: :lol: :blue: :blue: :blue:
Burke
 
Posts: 7024
Joined: 18 Mar 2011, 22:06
Location: Na zadatku

Re: Primera

Postby Tumbas » 24 Apr 2011, 09:38

irriducibili wrote:
VMJunior wrote:El Ninho konacno :blue:

Do kraja gristi!Do titule!

El Ninho davno nije u Primeri... :dunno:

Oprosti mu! Toliko smo srecni zbog tog gola da ne znamo gde udaramo!!! :bliss:
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Primera

Postby 71:70 » 24 Apr 2011, 15:43

Portugalski Aleksandar Stanojevic nastavlja da dominira.
Ostane li i dogodine u kraljevskom klubu, ubedjen sam da ce se slaviti i titula!
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Primera

Postby mali_buda » 26 Apr 2011, 09:54

71:70 wrote:Portugalski Aleksandar Stanojevic nastavlja da dominira.
Ostane li i dogodine u kraljevskom klubu, ubedjen sam da ce se slaviti i titula!

Kako su opeglali Valensiju :algabacaju:
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Primera

Postby irriducibili » 30 Apr 2011, 19:01

Igraci Reala su izgleda mentalno zavrsili sezonu, u vrlo cudnom mecu su izgubili od Saragose sa 3-2. Upravo pocinje mec u Sosiedadu, koji bi mogao da se pretvori u Barselonino slavlje...
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Primera

Postby Felipao » 30 Apr 2011, 19:07

irriducibili wrote:Igraci Reala su izgleda mentalno zavrsili sezonu, u vrlo cudnom mecu su izgubili od Saragose sa 3-2. Upravo pocinje mec u Sosiedadu, koji bi mogao da se pretvori u Barselonino slavlje...


Pa Murinjo nije izveo 6-7 prvotimaca jer vec razmislja o revansu,cak sam razmisljao da singliram Saragosu ali nisam imao muda...
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Primera

Postby irriducibili » 30 Apr 2011, 19:22

Pain wrote:Pa Murinjo nije izveo 6-7 prvotimaca jer vec razmislja o revansu,cak sam razmisljao da singliram Saragosu ali nisam imao muda...

Pa i nije bas tako, nisu igrali Ronaldo i Adebajor, ali su ostali bili tu...Voleo bih da gresim, ali mi se cini da su igraci psihicki slomljeni, bice jako tesko Murinju da ih pripremi za utorak
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Primera

Postby Felipao » 30 Apr 2011, 19:28

irriducibili wrote:
Pain wrote:Pa Murinjo nije izveo 6-7 prvotimaca jer vec razmislja o revansu,cak sam razmisljao da singliram Saragosu ali nisam imao muda...

Pa i nije bas tako, nisu igrali Ronaldo i Adebajor, ali su ostali bili tu...Voleo bih da gresim, ali mi se cini da su igraci psihicki slomljeni, bice jako tesko Murinju da ih pripremi za utorak


A Las Diara,Arbeloa,Albiol,Xabi Alonso?Marselo,Di Maria i Ozil usli sa klupe a bilo je najavljeno da ni Ramos nece igrati...
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Primera

Postby irriducibili » 30 Apr 2011, 19:36

Pain wrote:
irriducibili wrote:
Pain wrote:Pa Murinjo nije izveo 6-7 prvotimaca jer vec razmislja o revansu,cak sam razmisljao da singliram Saragosu ali nisam imao muda...

Pa i nije bas tako, nisu igrali Ronaldo i Adebajor, ali su ostali bili tu...Voleo bih da gresim, ali mi se cini da su igraci psihicki slomljeni, bice jako tesko Murinju da ih pripremi za utorak


A Las Diara,Arbeloa,Albiol,Xabi Alonso?Marselo,Di Maria i Ozil usli sa klupe a bilo je najavljeno da ni Ramos nece igrati...

Da li su prvoimenovani kljucni igraci, bez kojih Real ne moze? Druga trojica jesu usla sa klupe, ali rotacija igraca nije nista neobicno u najjacim ligama. U normalnim okolnostima ovaj tim Reala bi samleo Saragosu, ali ovo nisu normalne okolnosti...I to je ono sta ja ukazujem...U medjuvremenu, Barselona vodi...
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Primera

Postby Felipao » 30 Apr 2011, 19:53

Nisu kljucni samo kazem da se josh pre utakmice znalo da oni kao ni Ronaldo nece igrati da bi svezi otisli u Barsu.Znachi da se u ovu utakmica koja i ovako ne znachi nista uslo sa rezervom.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: Desetka, Fin mladic and 59 guests