Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Španska liga

Re: Španska liga

Postby Гроф Тинторето » 17 Aug 2017, 15:19

Isto tako ce Murinjo da osvoji 2x LS sa Realom.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31594
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Španska liga

Postby Old school » 17 Aug 2017, 15:28

Čekicar wrote:Nikada nisam gotivo Real kao ni Barsu a uvek mi je Barsa za nijansu bila odvratniji klub i sinoc gledam i razmisljam zbog cega je to tako i nemam odgovor...

Volio sam najboljeg igraca u istoriji koji je culao loptu nogom a Barsu sam prezirao....kepeca ne volim,ne volim ni Barsu...dakle nije do igraca....

Real je ubedljivo najodvratniji klub u Spaniji,koji podrzava burzoazija...Za vreme diktature fasite Franka koji je pomoc dobijao od fasisticke italije i nacisticke nemacke Barselona je bila marginalizovana....
Real je fasisticki klub...

Jednom je Fergi izjavio,pa oni su Frankov klub,poznato je da uglavnom dobiju ono sto zele..

A Barsa mi je oduvek bila odvratnija iako sam svestan da to nije tako.....i ne bi trebalo da bude tako....

Najodvratniji derbi na zemaljskoj kugli.....



Potpisujem od reci do reci, mrtva trka. :okk:
Ja bih to skratio na fasisti protiv separatista.

Real svoj lazni sjaj najveceg fudbalskog kluba na planeti moze da zahvali jedino generalu Franku. U tom periodu je uzeo i 6 titula pobednika KeS skoro u nizu.
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7241
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Španska liga

Postby killchrome » 17 Aug 2017, 20:41

fabricio wrote:Kakve to sad veze ima?
Ne komentarisem kvalitet ta dva trenera,vec kako ekipe igraju pod njima. A Zidanov Real je za sad daleko bolja ekipa.


pa ima veze, pravis poredjenja dve ekipe. slazem se da real sada bolje igra, igra potpuno drugaciji fudbal pre svega. i drugi igraci.
User avatar
killchrome
 
Posts: 3310
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Letnja, zimska fudbalska pijaca

Postby Iniesta8 » 18 Aug 2017, 03:23

Tek sam sad video da je ova tema baš živa, pa malo da se i ja uključim...
Šta mislite koliko je pojačanja potrebno Barsi da opet bude moćna kao pre?
Iz ovog dvomeča protiv Reala može se zaključiti da su potrebna barem 4 nova fudbalera. Barsa odavno nije bila ovako inferiorna u odnosu na Real. Odbrana šuplja, Pike je teška prevara od igrača već godinama, Umtiti je igrač za neki Stouk ili tako nešto. Sredina terena spora i mlitava. Ne mogu da verujem da nisu pokupili Serija iz Nice (negde sam pročitao da ga Liverpul dovodi). Inestu su stigle godine, a mnogo je teško naći igrača koji može da ga zameni. Na sredini je potrebno osveženje a oni dovode Paulinja, i na sve to zamena za Nejmara mora da se dovede.
Baš težak posao za upravu Barse, mislim da sa Dembeleom i Kutinjom ne resavaju probleme, čak šta više najveći problem leži u odbrani.
Iniesta8
 
Posts: 162
Joined: 07 May 2015, 22:25

Re: Letnja, zimska fudbalska pijaca

Postby Kreanga » 18 Aug 2017, 08:25

Iniesta8 wrote:Tek sam sad video da je ova tema baš živa, pa malo da se i ja uključim...
Šta mislite koliko je pojačanja potrebno Barsi da opet bude moćna kao pre?
Iz ovog dvomeča protiv Reala može se zaključiti da su potrebna barem 4 nova fudbalera. Barsa odavno nije bila ovako inferiorna u odnosu na Real. Odbrana šuplja, Pike je teška prevara od igrača već godinama, Umtiti je igrač za neki Stouk ili tako nešto. Sredina terena spora i mlitava. Ne mogu da verujem da nisu pokupili Serija iz Nice (negde sam pročitao da ga Liverpul dovodi). Inestu su stigle godine, a mnogo je teško naći igrača koji može da ga zameni. Na sredini je potrebno osveženje a oni dovode Paulinja, i na sve to zamena za Nejmara mora da se dovede.
Baš težak posao za upravu Barse, mislim da sa Dembeleom i Kutinjom ne resavaju probleme, čak šta više najveći problem leži u odbrani.

To ti je post za spansku ligu,neka moderacija prebaci,ja cu ovde odgovoriti.
Po meni,treba im pojacanje u svakoj liniji.Pike nije toliko los stoper,ali treba mu kvalitetan parnjak.Kutinjo je prirodna zamena za Iniestu,po meni jako dobra.Na kraju,ne bi trebalo da jure Dembelea nego Di Mariju ili Aleksisa.Sa tim pojacanjima bi opet bili jaki ko zemlja.
User avatar
Kreanga
 
Posts: 7596
Joined: 10 Apr 2015, 08:52

Re: Letnja, zimska fudbalska pijaca

Postby Poison and Remedy » 18 Aug 2017, 08:36

Iniesta8 wrote:Tek sam sad video da je ova tema baš živa, pa malo da se i ja uključim...
Šta mislite koliko je pojačanja potrebno Barsi da opet bude moćna kao pre?
Iz ovog dvomeča protiv Reala može se zaključiti da su potrebna barem 4 nova fudbalera. Barsa odavno nije bila ovako inferiorna u odnosu na Real. Odbrana šuplja, Pike je teška prevara od igrača već godinama, Umtiti je igrač za neki Stouk ili tako nešto. Sredina terena spora i mlitava. Ne mogu da verujem da nisu pokupili Serija iz Nice (negde sam pročitao da ga Liverpul dovodi). Inestu su stigle godine, a mnogo je teško naći igrača koji može da ga zameni. Na sredini je potrebno osveženje a oni dovode Paulinja, i na sve to zamena za Nejmara mora da se dovede.
Baš težak posao za upravu Barse, mislim da sa Dembeleom i Kutinjom ne resavaju probleme, čak šta više najveći problem leži u odbrani.


Barselonin problem nisu toliko igraci, koliko je cinjenica da je rob sopstvenog sistema(sto se nece promeniti). Sto se tice igraca, Barsa trenutno nema dovoljan kvalitet u La Masia-i, koji bi mogao odmah da upadne u startnih 11. Zato moraju da dovode igrace sa strane, kojima je potreban odredjeni period da se prilagode sistemu. A covek koji je zaduzen za to(dovodjenje igraca), bas i ne radi dobar posao. A pored toga sto su robovi sopstvenog sistem, robovi su i Lea Mesija. Koliko god on bio kvalitetan igrac, ni jedan klub ne sme sebi da dopusti da neki igrac postane veci od samog kluba. Sto je Mesi postao. Za sve se pita, sve podredjeno njemu, svaki pomen transfera izaziva paniku u klubu, a to nikako nije dobro. Po meni najbolja stvar za Barselonu bi bila prodaja Mesija, pa za taj novac dovesti najtalentovanije mlade igraca, koji ce biti podredjeni sistemu, a ne obratno. Ovako imas Mesija koji igra i desnokrilnog napadaca i centralnog veznog i spica i levo krilo..., bukvalno sta hoce, a to unistava sistem. Mesi nije igrao pod Krojfom, pa je Barsa opet bila uspesna. Nije ni u debitantskoj sezoni bio glavni sraf(2004/05), pa je Barsa osvojila titulu. Kao i cinjenica da ce danas-sutra prestati da igra, pa ce Barsa morati da se snadje.
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: Letnja, zimska fudbalska pijaca

Postby fabricio » 18 Aug 2017, 10:43

Pre Mesija je bio Ronaldinjo,zato se nije ni osetilo... Mesi je najbolji fudbaler svih vremena,oko koga da se vrti igra nego oko njega :beyond: .
Problem je sto svaki trener Barse nastavlja da kopira Gvardiolu i njegov sistem rada. Posed pa posed...jebao ih posed lopte.
To je prolazilo dok su Xavi i Iniesta harali,a proslo im je i pre dve godine kad je Suarez igrao u zivotnoj formi,Nejmar takodje,plus Mesi.

Bojim se da Mesievim odlaskom ima da se raspadnu na par sezona kao Milan sto je prosao u poslednjih nekoliko godina.

Sto se potencijalnih transfera tice:
Njima Dembele apsolutno nista nece doneti. A kosta oko 100+ miliona. Smesno. Kad kazem da im nista nece doneti,mislim pre svega da kad se budu svodili racuni na kraju sezone da nece biti kljucan faktor i igrac koji moze da donese trofej. A da ce im unaprediti igru,sigurno da hoce.

Ako imaju sanse da probaju sa Kutinjom i to je to... Mada i tu sam skeptican.
Njima je vezni red izvetreo,odbrana takodje. I u sredini i u odbrani fali po jedan-dva igraca. Sveza krv sto se kaze.

Prodali Nejmara,doveli Paulinja i Semeda. Ocajan rok za sad,a blizi mu se kraj.
Oni vrlo lako mogu da prospu par bodova na pocetku sezone i da kaskaju za Realom citavu godinu.

Edit: aham,cerajte i ovo na spansku ligu topik.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Letnja, zimska fudbalska pijaca

Postby Čekicar » 18 Aug 2017, 11:45

Iniesta8 wrote:Tek sam sad video da je ova tema baš živa, pa malo da se i ja uključim...
Šta mislite koliko je pojačanja potrebno Barsi da opet bude moćna kao pre?
Iz ovog dvomeča protiv Reala može se zaključiti da su potrebna barem 4 nova fudbalera. Barsa odavno nije bila ovako inferiorna u odnosu na Real. Odbrana šuplja, Pike je teška prevara od igrača već godinama, Umtiti je igrač za neki Stouk ili tako nešto. Sredina terena spora i mlitava. Ne mogu da verujem da nisu pokupili Serija iz Nice (negde sam pročitao da ga Liverpul dovodi). Inestu su stigle godine, a mnogo je teško naći igrača koji može da ga zameni. Na sredini je potrebno osveženje a oni dovode Paulinja, i na sve to zamena za Nejmara mora da se dovede.
Baš težak posao za upravu Barse, mislim da sa Dembeleom i Kutinjom ne resavaju probleme, čak šta više najveći problem leži u odbrani.


Prvo i osnovno Barselona nije uvek bila sila spanskog fudbala,koprcali su se oni i po sredini tabele ne tako davno u vreme kada su Valencia i La Korunja bili jaki timovi,kada su cinili krem spanskog fudbala.....Barselona nije mezimce i jako je tesko pratiti fasisticki,kraljevski klub koji ima sve na svojoj strani...
Barseloni prolazi jedna fantasticna generacije,Xavi-Iniesta je bio tandem koji je pokretao sve...Sve krece iz veznog reda,sada slicno imamo u Realu,Modric-Kroos to je pokretacka snaga Reala...Lako je Ronaldu,Mesiju da dominiraju pored takvih igraca...Vidimo sada kako se Mesi muci,pati....
Barselona se i u tom najboljem periodu nije mogla pohvaliti nekom fantasticnom odbranom ali zato je napad bio kao masina,mleli su sve pred sobom...Svakome mogli staviti po 3,4 komada bez problema...Naravno izuzev Pujola koji je bio fantastican stoper....Dani Alves je takodje nenadoknadiv gubitak kao i sada Neymar to su igraci koji se ne mogu zameniti a nije u pitanju samo 1 nego 4 sto nije malo kada je u pitanju takav kvalitet...

Paulinho ce biti odlicno pojacanje za Barsu,prodrmace,ucvrstice vezni red ali ima vec 29 godina i dugorocno gledano nije resenje...Potreban je neko mladji....Dembele je pakao od igraca i ako uspe Barselona da ga dovede bice top,isto vazi i za Coutinha...Dembele ili neko slican njemu je must have jer ne sme se uci u sezonu sa Delofeuom kao starterom,iako mislim da je odlican igrac....kao rezerva bi bio idealan u timu kakav je Barselona....

Mesi-Coutinho-Dembele
Suarez

potencijalno odlican napad...
I FEEL DEVOTION
User avatar
Čekicar
 
Posts: 8112
Joined: 18 Jan 2017, 12:17

Re: Španska liga

Postby Admiral » 18 Aug 2017, 11:49

Real bi komotno mogao da se oslobodi Bejla, jer ovo sto igraju Asensio i Vaskez je i vise nego dobro da se na njih ozbiljno racuna.
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Španska liga

Postby Nebo se otvorilo... » 18 Aug 2017, 12:06

Nece njima nista dobro donijeti Dembele i Coutinho. Daleko je Coutinho od Neymara, ali i da nije, oni nece moci postici golova koliko ce ovi nazad njih moci primiti. Sistem se mora mjenjati iz korjena, jer ne moze vise tika-taka bez Xavija i Inieste, a takvih igraca na trzistu nema. Miseljnja sam da Paulinho se samo moze uklopiti u ovo sivilo i da nece donijeti nikakav napredak.
User avatar
Nebo se otvorilo...
 
Posts: 1248
Joined: 19 May 2016, 11:15

Re: Španska liga

Postby Фантом » 18 Aug 2017, 12:10

Nejmar je probusio balon, sad nema svrhe prodavati Mesija. Za koliko da ga prodas da mozes da uzmes klince, za 500m.
Ako Mbape kosta 180m, Dembele 100 koja svrha prodati Mesija za 200-250m kad dva talentovana klinca ne mozes da uzmes za te pare.

Oni treba da jure proverene igrace koji nisu skupi, tipa Verati.
Ne znam koliko bi Dortmund trazio za Vajgla, mali je bruka igrac.
Ako dovedu nekog od ovih koji se spominju njima u napadu niko vise ne treba, veza im je problem, oni ni ranije nisu imali neku sjajnu odbranu ali ih je veza drzala u zivotu kad sakrije loptu.
I Realu kad protivnik dodje u poslednju trecinu gol visi u vazduhu, ali se oni trude da sto manje dozvole tako nesto.

@Cekicar

Ajde molim te obrazlozi zasto je kraljevski klub fasisticki?
Da znas nesto, kao sto ne znas, znao bi ko je pravi fasiticki klub, za koga navijaju ekstremni desnicari u Spaniji.
дошао да вређа
User avatar
Фантом
 
Posts: 5420
Joined: 12 Oct 2016, 12:43

Re: Španska liga

Postby Čekicar » 18 Aug 2017, 12:16

Фантом wrote:

@Cekicar

Ajde molim te obrazlozi zasto je kraljevski klub fasisticki?
Da znas nesto, kao sto ne znas, znao bi ko je pravi fasiticki klub, za koga navijaju ekstremni desnicari u Spaniji.


Nisam ti ja kriv sto podrzavas i navijas za fasisticki klub....al neka bude...ja ne znam,ti doktor i sve ok :okk:

Franko je bio jedan dobrica...
I FEEL DEVOTION
User avatar
Čekicar
 
Posts: 8112
Joined: 18 Jan 2017, 12:17

Re: Španska liga

Postby Фантом » 18 Aug 2017, 12:24

Pa ocigledno ne znas, prosipas neke forice i floskule isto kad kad nas podjebavaju da smo Hrvati.
дошао да вређа
User avatar
Фантом
 
Posts: 5420
Joined: 12 Oct 2016, 12:43

Re: Španska liga

Postby Old school » 18 Aug 2017, 16:07

Фантом wrote:Ajde molim te obrazlozi zasto je kraljevski klub fasisticki?
Da znas nesto, kao sto ne znas, znao bi ko je pravi fasiticki klub, za koga navijaju ekstremni desnicari u Spaniji.


Ti se salis, priznaj.
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7241
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Španska liga

Postby Фантом » 18 Aug 2017, 16:20

Evo i tebe da pitam posto si se ti slozio, zasto je fasisticki?
дошао да вређа
User avatar
Фантом
 
Posts: 5420
Joined: 12 Oct 2016, 12:43

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: Applebot [Bot] and 7 guests