Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Španska liga

Re: Španska liga

Postby fontaneros » 16 Jul 2019, 08:10

MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44246
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Španska liga

Postby fontaneros » 27 Jul 2019, 12:41

Povredise se Luka i Luka...

Nasem otisao zglob, hrvatskom koleno
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44246
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Španska liga

Postby Withnail » 29 Jul 2019, 23:36

Ovo Azar dosao sa ozbiljnim viskom kg?
User avatar
Withnail
 
Posts: 6078
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Španska liga

Postby Фантом » 30 Jul 2019, 10:49

Da, dosao sa 7-8kg viska, izgleda kao prase, vuce se po terenu.
Sustinski trenutno Real ima dva Iska.
дошао да вређа
User avatar
Фантом
 
Posts: 5421
Joined: 12 Oct 2016, 12:43

Re: Španska liga

Postby AirBall » 04 Aug 2019, 14:24

''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Španska liga

Postby fabricio » 07 Aug 2019, 19:30

Prelep gol Azara.


Bliski mediji Realu su danas objavljivali da postoji sansa da dodje Nejmar do kraja prelaznog roka uz Van de Bika...

Azar i Nejmar (ako ga zdravlje posluzi posto je krenuo Robinjo stranputicom) ozbiljan seks u najavi.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Španska liga

Postby Bolkonski » 07 Aug 2019, 19:55

Novinar iz Brazila, blizak Nejmaru, objavio da je informacija netacna.
Sto se Van den Beka tice , stvarno mi nije jasno sta to on donosi sto Real nema, kakav ekstrakvalitet ?
Zidan je preterano bandoglav, osvojio je one Lige Sampiona jer se nasao u pravo vreme na pravom mestu, u jednoj od najboljih generacija u istoriji fudbala predvodjenom najboljim igracem svih vremena koja je u tim sezonama potpuno sazrela i dosla do svoje kulminacije, sa druge strane on je kod igraca izgradio autoritet i dobre odnose jos kao Karletov pomocnik.
Mada, i tada me je nervirao onim rotacijama kada promeni po 6 igraca iz meca u mec.
Iz aviona se vidi da su Modric i Kros prezasiceni igranjem za Real i da su preziveli svoju svrhu, bilo je jasno da Realu treba sveza krv na sredini terena i u napadu, a dosao je samo Azar i gomila igraca za rotaciju ili za neki bljesak u buducnosti.
Tu je i Ramos koji je poceo da grize ekipu svojom narcisoidnoscu, svadjama sa Perezom i tim preteranim samopouzdanjem koje dovodi do kikseva.
Nista nece uraditi ove sezone, nece biti ni drugi u Primeri, ocekujem da Zidan popije otkaz do zime.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Španska liga

Postby fabricio » 07 Aug 2019, 20:06

U bre, pretera ga :biggrin: Zidan jos nista lose nije uradio kao trener. Nema kiks maltene. Osim sto je ovaj prelzni rok uradio uzasno. Ali pricam o terenu.

Van de Bik je nepotreban transfer. Znaci ja koji mrzim tako da komentarisem velike klubove jer sam u fazonu, valjda bolje znaju sta im treba od mene... ali brate... sta ce im ovaj decko je misterija svakog coveka sa 3 grama mozga.

Nejmar,
Standardna prica, sad se javlja i kurta i murta sa informacijama, dakle neceg ima, a istina je uvek na sredini. Gde ce da prevagne...

Prelazni rok,
vec sam pisao. Tiha jeza. Sad ovako ko ne gleda puno fudbal u fazonu je "pa ok, pljunuli 300m, sad idu po sve titule..." , a ljudi doveli jednog prvotimca i sprcali 200m u bunar.

Pogba ne bi doneo nista, Bik ne bi doneo nista,
Pogba+Nejmar je seks,
Pogba+Bik+Nejmar je massive cumshot i napad na sve titule...

Realnost... verovatno samo Bik.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Španska liga

Postby Bolkonski » 07 Aug 2019, 20:33

Evo, ove sezone ce biti slicno rasulo kao sa Lopetegijem i Solarijem :biggrin:

Zaboravio sam Marsela, on je morao da bude prodat i da se dovedu Alex Sandro ili Firpo.

Doneo bi Pogba i sam mnogo Realu. Modric i Kros su ofanzivno postali skroz bezopasni, ajde Modric je omatoreo, ali Krosu se toliko vidi zasicenost da je to strasno, covek bukvalno odradnuje utakmice. Nijedan Realov veznjak se ne krece izmedju linija, ne donosi igraca vise u zavrsnici, ne vezuje protivnicke igrace svojim kretanjem. To je moglo da funkcionise kad si imao Ronalda koji za sebe veze celu odbranu, ostavlja ogroman prostor Benzemi i ostalima, a sposoban je da i sa celom odbranom na ledjima reseta u svakoj utakmici. Takodje, Kros i Modric vise nemaju ni onu energiju u defanzivi, maltene ih mrzi da ulizaju, sve pada na Kazemirova ledja, a kad njega nema duva teska promaja.
Pogba bi doneo fizicki snagu i brzinu u vezni red, doneo bi to kretanje izmedju linija, vezivanje igraca, ubacivanje u zavrsnicu, sut sa distance.
U Realu ne bi glumio starletana jer tu nema Vudvroda da ga tretira kao svetu kravu jer mu prodaje dresove u Aziji.
Vec sa Nejmarom bi to postala bruka ekipa i tada ovi ne bi ni morali da prave visak, nego samo da drze sredinu.
Ako ostane ovako, meni je Atletiko ispred Reala.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Španska liga

Postby fabricio » 07 Aug 2019, 20:40

Doneo bi Pogba osvezenje, ali nista vise. Ne bi dodatno pogurao tim u nijednom takmicenju na svojim ledjima. Jebiga, nije taj tip igraca.
Sa Nejmarom i Azarom u napadu je nestvarna dubina. No, da sacekamo. Ne mogu da se lozim pa razocaravam :roll:
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Španska liga

Postby Bolkonski » 08 Aug 2019, 16:26

Au, Fabrisio, sta ispisa za Murinja na temi transfera ....

Aj prvo da te pitam, posto je nakantavan u CL, kada je Real pre dolaska Murinja igrao polufinale CL-a i kada je poslednji put osvojio titulu pre dolaska Murinja ?
Da ne pominjemo sto je Pepova Barselona u to vreme smatrana najjacim timom svih vremena, a Murinjo uzeo titulu pored nje i to pobedom 1:2 na Kampu, kao i kup, pobedom u finalu.

Dalje, Ronaldo je veca legenda Reala i od Raula, da ne pricam o onom kikseru Kasiljasu.
Pa onda, jos Kasiljas najbolji golman uz Bufona ... Sta cemo sa Didom i, pre svega, Cehom koji su duplo bolji od njega ? Pa Van der Sar igd.
Ovaj zamalo kostao Real LS-a onom kiksetinom protiv Atletika, onda ga nekako isterali u Portom, a on tamo postao poznat onom sramotom kada mu je ispala lopta i Porto primio gol, jos uvek se vrti na SK-u.

Onda ovo i gospodinu Ancelotiju i brdjaninu Murinju.
Sta se desilo gospodinu u Bajernu ? Kako je to cela svlaconica stala protiv njega, igraci isli kod Henesa da traze da ga otera, pa morali da mole Hejkensa da dodje iz penzije i izvadi klub iz rasula u koje ga je Karlo uterao.
Tu su verovatno krivi igraci, a ovamo Murinjo.
Sjedinio igrace i sa Kasiljasiom uzeo LS. Nije on Kasiljasa zato sto je hteo, vec bas zbog toga da bi izbegao da ga ovaj busi i da mu pravi klanove po ekipi.
Ta “ politicka korektnost “ ga je zamalo kostala LS-a jer je ovaj napravio poluamaterski kiks i samo ga je ludacka sreca spasika sa onim Ramosovim golom u poslednjem minutu nadokande.
Inace, jos jedno pitanje: koliko je Primera Anceloti osvojio sa Realom ? Murinjo je uzeo Primeru ispred Pepove Barselone, koja se smatraka najjaci timom svih vremena, Anceloti je izgubio titulu od jednog Atletika koji svetlosnu godinu iza te Pepove Barse.
Vec u narednoj sezoni nije uradio nista i otpusten je iz kluba.

Pa onda ovo da je imao najbolju ekipu u Evropi. Klasican spin.
Ekipa sa mocnim Ozilom, Di Marijom, Benzemom, Kedirom i Ronaldom bolja od ekipe sa Xavijem i Inijestom u punoj formi, Mesijem i ostalima ? Pa Realu desnog beka igrao Albaro Arbeloa, Barseloni Dani Alves. Xavi, Inijesta i Buskec su tri klase iznad Kedire, Ozila i tadasnjeg Modrica koji je u prajm dosao tek jedno 2-3 godine posle Murinja.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Španska liga

Postby fabricio » 08 Aug 2019, 19:42

Aj prvo da te pitam, posto je nakantavan u CL, kada je Real pre dolaska Murinja igrao polufinale CL-a i kada je poslednji put osvojio titulu pre dolaska Murinja ?

Ispasti u 1/8 ili 1/2 svejedno je. Nije dosao da bude bolji od prethodnih trenera (serija kanti, na kraju Pelegrini ok resenje jedino) vec da sa vrlo mocnom ekipom koju ima slobodu da nadogradi, osvoji CL. On to nije uradio.

Da ne pominjemo sto je Pepova Barselona u to vreme smatrana najjacim timom svih vremena, a Murinjo uzeo titulu pored nje i to pobedom 1:2 na Kampu, kao i kup, pobedom u finalu.

Generalno je taj kolektiv Barse jedna od jacih ekipa svih vremena. Sto ne znaci da je nerealno uzeti joj tiulu u ligi gde odigras 40 utakmica.
Cesto si isticao sazrevanje zidanove ekipe. Pa, i ova Murinjova nije daleko od toga, svemocan kolektiv okupljen leta 2009. godine, nadogradjivan pomalo, kliknuo jedne sezone i uzeo titulu.
Vec naredne sezone je Pep otisao na 20 bodova razlike.

Dalje, Ronaldo je veca legenda Reala i od Raula, da ne pricam o onom kikseru Kasiljasu.
Pa onda, jos Kasiljas najbolji golman uz Bufona ... Sta cemo sa Didom i, pre svega, Cehom koji su duplo bolji od njega ? Pa Van der Sar igd.
Ovaj zamalo kostao Real LS-a onom kiksetinom protiv Atletika, onda ga nekako isterali u Portom, a on tamo postao poznat onom sramotom kada mu je ispala lopta i Porto primio gol, jos uvek se vrti na SK-u.


Ronaldo je verovatno najbolji igrac Reala svih vremena i to ga cini legendom. Ali nikako vecom od Raula. Raul je sinonim za Real Madrid. Najdrazi igrac meni uz Nistelroja i jedan od najvecih majstora koje je fudbal dao na poziciji napadaca.

Ubacio sam i Kasiljasa jer je smatran svetom kravom Madrida sve do sukoba sa Murinjom kad je naprasno psihicki pukao. Sam je kriv naravno, ali je Murinjo taj koji mu se "posrao po karijeri". Neocekivano tanka psiha za jednog takvog golmana. Morao je to da prebrodi. A on se raspada do dana danasnjeg.

Umesto Kasiljasa koji je predvidjan za dozivotnu legendu, preotece mu to Ramos verovatno.

Sto se golmanstva tice. Sigurno nisam mislio na taj period kikseva, postMurinjo era, lik je psihicki razoren bio. Neocekivano tanka glava u tim trenucima i sukobu.
Mislio sam na prime time Kasiljasa, pre Murinja, prozvanog san Iker.

U pitanju su finese, estetika, ti tvoji pobrojani su na kraju duze trajali, sto jes jes, ali nisu bolji od Kasiljasa sve ukupno po meni, a svakog sam imao prilike da gledam. To je bas subjektivno, golmani slicnih kvaliteta.
Kasiljas je jedini valjda osvajao nagradu za najboljeg golmana 5 godina za redom. Nestvaran podatak. Pre 10ak godina su postojali samo Bufon i Kasiljas... pa velika praznina da dodjes do Van Der Sara, Dide i slicnih... Cale mi pricao da je Kan bio bas top level, ali cale je i neko ko voli Ostoju Mijailovica, ne mogu da mu verujem previse :biggrin:

Onda ovo i gospodinu Ancelotiju i brdjaninu Murinju.
Sta se desilo gospodinu u Bajernu ? Kako je to cela svlaconica stala protiv njega, igraci isli kod Henesa da traze da ga otera, pa morali da mole Hejkensa da dodje iz penzije i izvadi klub iz rasula u koje ga je Karlo uterao.
Tu su verovatno krivi igraci, a ovamo Murinjo.

Ne znam sta je bilo u Bajernu, nisam pratio. Period kad je stigao u Real, znalo se kakav je gospodin. Poslozio razorenu ekipu i uzeo CL. To je i Murinjo mogao, samo da je manje dzangrizalo.

Pa onda ovo da je imao najbolju ekipu u Evropi. Klasican spin.
Ekipa sa mocnim Ozilom, Di Marijom, Benzemom, Kedirom i Ronaldom bolja od ekipe sa Xavijem i Inijestom u punoj formi, Mesijem i ostalima ? Pa Realu desnog beka igrao Albaro Arbeloa, Barseloni Dani Alves. Xavi, Inijesta i Buskec su tri klase iznad Kedire, Ozila i tadasnjeg Modrica koji je u prajm dosao tek jedno 2-3 godine posle Murinja.

To je bio savrseno poslozen tim. Za mene, u odnosu na Barsu, tek finese ih razlikovale. Svemocan tim u svakom pogledu.
Tadasnji Ozil je bio igrac ranga Cavija i Inijeste posto si ga pomenuo.

_____________________________________________________________________________________________________________

Sve u svemu, kratka rekapitulacija decenijskog pratioca Reala, subjektivni pogled na sve to, jer objektivno i ne moze. :beyond:
Murinjova era u Realu se nece pamtiti po dobrom i to ce ti svaki navijac Reala reci. Izvukla ga je ta titula da ne bude zapamcen kao slucajni prolaznik.

Mogao bih ovo sve i opsirnije, da udjem u dubiozu, ali i do sad mi je ruka otpala od pisnaja, da ne idem dalje :biggrin:

Murinjo je top 10 trenera svih vremena ipak. Vreovatno i sad, ali... svedoci da se sve menja i napreduje. Ne mora da im lize stopala, potrebno je da malo promeni narav i garantujem da sad uzme Real da bi isao do zavrsnice i prilike za titulu. On to nece i doziveo je sudbinu ga u najboljim danima 3 kluba najure naglavacke.

Tuzno. A savremenstvo jede ljude, vise ce ga pamtiti po tome nego po titulama.

Iako nam se misljenje razlikuje, odnosno stavovi, kvalitetna spika. vidi mda si pratio dosta taj period :okk:
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Španska liga

Postby killchrome » 09 Aug 2019, 11:20

Tadasnji Ozil je bio igrac ranga Cavija i Inijeste posto si ga pomenuo.


i to je bio samo i iskljucivo pod murinjom. samo ovo da izdvojim
User avatar
killchrome
 
Posts: 3320
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Španska liga

Postby fabricio » 09 Aug 2019, 11:43

Apsoutno. Belezio je te 3 sezone u Realu po 30 asistencija po sezoni. Nestvaran podatak u najmanju ruku. Magija na terenu.

On sam je imao vise asistencija nego Iniesta i Xavi kombinovano kroz sve 3 sezone dok je bio u Realu. To se malo ljudi seca i zna. Igrao je i blize golu, ali je uticaj na igru bio jednak ovoj dvojici u Barsi. Za mene, cak i bolji individualno od njih tih sezona.
Ali ova dvojica su bili bolji od Ozila i bilo kog njegovog parnjaka.

Utisak je bio da mu mozak radi brze od bilo kogg igraca na terenu.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Španska liga

Postby Ron Swanson » 09 Aug 2019, 11:50

Pričamo o sezoni 2011-2012? Real je tada završio sa 100 bodova, čak 15 ispred Barselone i stvarno je bila šteta što su ispali od Bajerna na penale, ali i Bavarci su u to vreme imali genija na klupi, tako da ne može da se kaže da je Real zaslužio prolaz. Ubeđen sam da bi u finalu razmontirali Čelsi, kao što su uostalom i Nemci uradili, ali nesrećno izgubili.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4729
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 12 guests