Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Premijer liga BiH

Re: Premijer liga BiH

Postby soniko » 22 Jul 2020, 12:34

Telekomunikacioni operater M:tel iz Banja Luke biće novi generalni sponzor BH fudbala u naredne tri godine čime je okončana višemesečna neizvesnost u zapadnom komšiluku oko novog sponzora.

Kompanija u vlasništvu Telekoma Srbije će za trogodišnji ugovor sklopljen sa FS BiH isplatiti skoro 23.000.000 konvertibilnih maraka (sa bonusima) što je u prevodu oko 11.500.000 evra. Reč je o trogodišnjem sponzorskom ugovoru potpisanim sa FS BiH u koji ulaze generalno sponzorstvo Premijer lige BiH (do sada se zvala BH Telekom Premijer liga), sponzorstvo reprezentacije Bosne i Hercegovine i vlasništvo nad TV pravima za prenose Premijer lige BiH i nacionalnog kupa.

Tako je posle osam godina okončano partnerstvo FS BiH sa jednim od tri domaća telekomunikaciona operatera, kompanijom BH Telekom iz Sarajeva. Ugovor BH Telekoma i FS BiH je istekao na kraju ove sezone i napravljen je tender za novog generalnog sponzora na koji su se javile tri kompanije.

Ponuda M:tel-a je bila ubedljivo najbolja i iznosila je blizu 23.000.000 konvertibilnih maraka sa PDV-om uz garantovanu isplatu od oko 15.500.000 maraka (oko 8.000.000 evra) za Premijer ligu i njena prava. Ostatak ugovora čine bonusi od 7.500.000 maraka za učinak reprezentacije Bosne i Hercegovine.
User avatar
soniko
 
Posts: 10383
Joined: 14 Mar 2013, 11:13

Re: Premijer liga BiH

Postby Gerzovo » 29 Jul 2020, 09:22

Zvezda je za nas spejs šatl u boji u svakom smislu, tako je izgledalo sinoć na terenu, što je po mei očekivano.
Sanogo sa lakoćom drži vezni red, a dečko je van forme.
Trebamo mi još pure pojesti da bi mogli igrati ravnopravno sa najjačim ex-yu klubovim, a o nekim jačim evropskim iluzorno je i govoriti. Zvezdi puno sreće u evropi i ligi Srbije.

Borac u subotu startuje sa bh ligom, u 18:00, prenos na areni sport1 BH.
Nadam se pobjedi, kakvoj god i sa bilo kakavom igrom. Ta nesrećna Mladost nas je uvijek mučila.
Treba ekipi pojačanja.
Zadnji vezni, jedan dobar štoper, rezervni desni bek.
Ekipa vapi za mlađom krvi, željnom dokazaivanja.
User avatar
Gerzovo
 
Posts: 922
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

Re: Premijer liga BiH

Postby Baxter Stockman » 29 Jul 2020, 09:42

I vama sa srećom u vašoj ligi :okk:

Prvi put sam vas gledao sinoć i interesantan mi je bio onaj vaš levi bek. Deluje da nije operisan od fudbala. Ne znam koji su mu dometi, ali mislim da ima potencijala za nešto više .
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34258
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Premijer liga BiH

Postby Gerzovo » 30 Jul 2020, 08:08

Pa Subić, igrao je u Partizanu onomad kad ih je Augsburg izbacio, odnosno spriječio da idu u nokatu fazu lige evrope.
I Zakarić je igrao u Partizanu, i to jako korektno.
User avatar
Gerzovo
 
Posts: 922
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

Re: Premijer liga BiH

Postby Baxter Stockman » 30 Jul 2020, 08:23

Onda je levo krilo, guglao sam, Ziljkić :biggrin:

Verovatno sam mislio da je bek jer je stalno bio pozadi...
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34258
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Premijer liga BiH

Postby Џејси Керол » 30 Jul 2020, 08:24

Te godine su bekove igrali Petrovic, Lekovic i Subic.
Subic je po meni bio najbolji, cak je jedno evropsko gostovanje bas pokidao :okk:
I meni je Zakaric bio gotiva kao neka altenrativa sa klupe, debitovao je golom protiv Nordsjelanda i posle asistencija za Rikarda protiv Besiktasa, najveca mana mu je sto je nesto sporiji pa ga je Savo odmah odstranio kad je dosao u klub :D
miris prčevine
User avatar
Џејси Керол
 
Posts: 13079
Joined: 01 Apr 2014, 20:15

Re: Premijer liga BiH

Postby Gerzovo » 01 Aug 2020, 12:53

Ziljkič je iz Pazara.
Ja za njega volim reći da je krava koja dadne puno mlijeka, ali ga prospe.
U principu lako u igri 1-1 napravi višak, ali nikako da dadne neki gol, asistenciju.
Jednostavno kao neki brazilac s plaže, atrakcija, ali ništa korisno.
User avatar
Gerzovo
 
Posts: 922
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

Re: Premijer liga BiH

Postby grobar_Zvornik » 01 Aug 2020, 21:54

Борац очекивано рутинирао Какањце...
Жељезничар убједљив на старту против Вележа 3:0.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31530
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Premijer liga BiH

Postby Gerzovo » 02 Aug 2020, 08:49

Auf jesmo rašili atraktivne kakanjce.

Doduše, totalno su nespremni, a i ekipa im je više lige federacije, ali opet lijepo je vidjeti pobjedu od 6-0.

U petak 20:30 protiv Slobode u BL, gledajte nas na areni 1 :truce:
User avatar
Gerzovo
 
Posts: 922
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

Re: Premijer liga BiH

Postby Gerzovo » 03 Aug 2020, 17:08

Završeno prvo kolo PLBiH, može se reći da je sve prošlo po očekivanjima, pobjedili su svi koji su trebali.
Sarajevo, Željezničar, Borac, Široki, Zrinjski, i možda očekivan remi u Tuzli između Slobode i Radnika.

U petak se već nastavlja liga, Radnik-Željezničar od 17:00 otvaraju kolo, Borac u 19 protiv Slobode. Arena sport diktira satnice zbog prenosa, nakon bh lige prenose ligu šampiona.

On što sam gledao u prvom kolu, uz Borac, Široki je pokazao najbolji fudbal, baš mlada, poprilično brza i potentna ekipa, dole u Širokom će tradionicionalno devetati većinu ekipa, a zbog mladosti će imati problema na strani.

2. kolo...
Tuzla City - Krupa
Olimpic - Široki
Borac-Sloboda
Velež-Zrinjski
Radnik-Željezničar
Mladost-Sarajevo

Ono što je sigurno da će Sarajevo pobjediti jer je Mladost loša, još nije trenirala zbog zaraze nekih igrača covidom. A svakako im je roster pretanak i za opstanak.
Borac bi aropo tradicije trebao dobiti u BL, i to prilično lagano Slobodu, ali neće to biti tako lako, nije Sloboda na papiru loša.
Mostarski derbi, svašta je moguće, jači je Zrinjski, ali derbi je.
U Bijeljini očekujem baš zatvorenu utakmicu, na 1 gol, pa koga dadne i pobjediće.
Tuzla bi trebala dobiti Krupu, dok očekujem da Široki ostane ne poražen protiv Olimpica, mada je to utakmica koja je možda i najteža kladioničarskim žargonom.
User avatar
Gerzovo
 
Posts: 922
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

Re: Premijer liga BiH

Postby ИлићКапитен22 » 07 Aug 2020, 18:43

Какво је правило у БиХ поводом имена на дресовима? Видим Борцу пишу презимена на ћирилици.
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23827
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: Premijer liga BiH

Postby Hypnose » 07 Aug 2020, 21:12

ИлићКапитен22 wrote:Какво је правило у БиХ поводом имена на дресовима? Видим Борцу пишу презимена на ћирилици.


Nema pravila u vezi toga... oba su pisma priznata na nivou citave drzave, a i opcenito moze pisati sta hoce na dresovima dok ne vrijedja nikoga... jedino to nije dozvoljeno...

Inace danas glat pobjeda Zelje na neugodnom gostovanju u Bijeljini i ne bas toliko glat pobjeda Borca kao sto rezultat pokazuje... sloboda je bila dosta korektna do 60 min, mozda cak i bolja ali jednostavno nemaju kvalitet za nesto bolje od ovog poraza... ocekuje se laka pobjeda Sarajeva sutra i neki mozda remi u mostaru...

Naredno kolo derbi na Grbavici... Zeljo je favorit protiv Borca ali to u ovoj ligi nista ne znaci....
Hypnose
 
Posts: 36
Joined: 27 Jun 2020, 15:27

Re: Premijer liga BiH

Postby grobar_Zvornik » 08 Aug 2020, 12:21

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31530
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Premijer liga BiH

Postby Gerzovo » 09 Aug 2020, 08:11

Apsolvirano drugu kolo, najveći kiks napravilo Sarajevo u Kaknju, 2-2 sa Mladosti.
Željezničar dobio u Bijeljini, relativno rutinski 2-0. Radnik ko Radnik, od septembra se pali.
Borac dobio Slobodu 2-0, teže od očekivanog, mada je teško bunker u Bih probiti.
Široki pobjedio Olimpic u Sarajevu.
Velež dobio Zrinjskog u Mostarskom derbiju.
Tuzla kući dobila Krupu, Krupa imala crveni karton.

Sredinom sedmice ide treće kolo, derbi na Grbavici, Željo-Borac.
Sarajevo bi trebalo pobjediti Tuzlu kući.
Sloboda bi trebala dobiti Mladost kući.
Krupa-Olimpic miriše na remi.
Zrinjski bi trebao dobiti Radnika.

Široki - Velež drugi derbi kola, nemam pojma, ovo je teško za prognozu.
User avatar
Gerzovo
 
Posts: 922
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

Re: Premijer liga BiH

Postby Gerzovo » 09 Aug 2020, 21:28

Borac u kvalifikacijama za ligu evrope može dobiti Beitar, Sutjesku Nikšić, Apoel i pobjedika santa Coloma/Iskra Danilovgrad,
Sutra u 13h zaćemo rivala.

Daće Bog ovaj zadnji par što sam napisao.
User avatar
Gerzovo
 
Posts: 922
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 51 guests