Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Premijer liga BiH

Re: Premijer liga BiH

Postby Pit Bull » 25 Jul 2016, 18:17

Slavlje Metalegea iz Jajca nakon pobede u Zenici protiv Celika 3:1 u premijernom mecu u BiH ligi za njih. Ovaj u odelu je trener.

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Premijer liga BiH

Postby lazpop » 25 Jul 2016, 18:33

Некидан прођох кроз Јајце и видјех да им је стадион класична њива. Сумњам да ће у догледном времену заиграти кући.
Република Српска воли Партизан
User avatar
lazpop
 
Posts: 2268
Joined: 03 Feb 2015, 16:19

Re: Premijer liga BiH

Postby Pit Bull » 30 Jul 2016, 19:23

Krupa zasela na prvo mesto :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Premijer liga BiH

Postby Nebo se otvorilo... » 14 Aug 2016, 19:26

Jel u BH prvenstvu isti princip takmicenja kao i u SL, ali se ne dijele bodovi?
User avatar
Nebo se otvorilo...
 
Posts: 1248
Joined: 19 May 2016, 11:15

Re: Premijer liga BiH

Postby Pit Bull » 14 Aug 2016, 19:32

S obzirom da je ovo prva sezona sa 12 timova, koliko sam ja shvatio igrace se 22 kola, pa onda sampionski plej-of i plej-aut po 6 timova gde ce se odigrati dodatnih 10 kola(2 puta svako sa svakim) sto ce ukupno biti 32 kola umesto dosadasnjih 30.

Koliko znam, nece se deliti bodovi.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32


Re: Premijer liga BiH

Postby Pit Bull » 24 Aug 2016, 12:33

Slavko Petrovic novi trener Zeljeznicara. Tipujem da uzima titulu na kraju sezone.


I prva izjava igraca :laugh:

Šećerović: Ako Petrović kaže da trčiš 100 metara, bolje trči 101 nego 99, morat ćeš ponovo

"Petrović je prije svega veliki gospodin i trener, pokazao je to tokom svoje karijere. Njegov dolazak je sigurno pravi potez Uprave Željezničara. On je drugačije školovan trener u odnosu na ostale, njegov pristup igračima je drugačiji. On želi disciplinu i korektan odnos. Prošle sezone sam radio s njim, imam iskustva. Ako zakasniš minut, nije dobro, također, ako kaže da trčiš 100 metara, bolje trči 101 nego 99, jer ćeš ponovo trčati tih 100 metara. Disciplina je na nivou, Felix Magath me nikad nije trenirao, ali znam kakav je, čitao sam o njemu. Mnogi kažu da je Petrović bosanski Magath. Sa Slavkom sam osvojio Kup BiH i plasirao se u Evropu, najveće zasluge pripadaju njemu. Siguran sam da će nas on izvesti na pravi put te da ćemo na kraju biti zadovoljni", kazao je Šećerović.



Petrović za Klix.ba: Željezničar je gigant koji je zadrijemao, treba ga probuditi


Nakon što je dobio mjesto na usijanoj klupi tima sa Grbavice, Petrović je istakao da je spreman za rad. Jasno je dao do znanja da namjerava izvući maksimum iz ekipe i od Željezničara napraviti ozbiljan klub.

"Dobio sam poziv iz Željezničara i obavili smo razgovor, a onda je na sastanku Upravnog odbora odlučeno da ja budem novi trener. Motivisalo me je to što dolazim u jedan od najboljih klubova u BiH koji je dobro vođen. Ovaj klub je u posljednjih nekoliko godina napravio iskorak u bh. nogometu, posebno kada je riječ o infrastrukturi. Čovjek sam koji je perfekcionista, koji je gladan rada i uspjeha. Vidio sam da u Željezničaru mogu raditi normalno te da se u klubu radi normalno, da se niko ne miješa u trenerski posao. To mi je veoma bitno. Željezničar je gigant koji je zadrijemao, treba ga probuditi. Vidim šansu da se napravi ozbiljan klub za balkanske uslove. To mi je veliki izazov, upravo sam zbog toga prihvatio poziv", izjavio je Petrović.

On je poznat kao trener koji pomno prati svaki detalj u nogometu. Iako se ekipa Željezničara mnogo promijenila u odnosu na prošlu sezonu, iskusni stručnjak ima dovoljno informacija o igračima kojim raspolaže.

"Sve igrače poznajem u dušu, ne samo igrače Željezničara, nego kompletne lige. Nakon svake utakmice radim analize pa o svakom igraču imam strahovito mnogo podataka. Ekipa Željezničara je kvalitetna kada je riječ o prvih 11, ali i kada se gleda u širinu. Ovaj tim se može boriti za Evropu, tako da sam i Upravi rekao da trenutno ne vidim nijednu poziciju koju bih zahtijevao od kluba. Meni ne treba nijedan novi igrač", rekao je novi trener Željezničara.

Petrović namjerava otkriti uzroke loše igre i rezultata te ih što prije otkloniti.

"Kao što je FK Željezničar zadrijemao, tako su se i neki igrači uspavali pa ne pružaju maksimum. Šta je uzrok tome, to će se ustanoviti u narednih nekoliko dana. Čim dođem u Sarajevo počet ću pojedinačne razgovore s igračima. Želim što prije otkriti sve probleme u klubu i otkloniti ih. U Sarajevo dolazim večeras, jer imam neke obaveze koje moram završiti u Bijeljini", kazao je Petrović.

Dosta je sličnosti kada je riječ o njegovom dolasku u Radnik s kojim je napravio nevjerovatan uspjeh i njegovom dolasku u Željezničar, gdje namjerava bilježiti uspjehe. Sada već bivši klub ostavlja u stabilnom stanju.

"Kako život hoće paralele, tako su se i ovdje dogodile. Radnik sam preuzeo poslije šest odigranih utakmica, a tada je klub imao jedan bod, jedan postignuti gol i bio je na posljednjem mjestu. Paralela je da sada nakon šest kola odlazim, a klub je probuđen iz letargije. Prošle godine je bilo mnogo uspjeha, stvoreni su mladi i A reprezentativci države, prodano je dosta igrača koji popunjavaju kvalitetne bh. klubove. Radnik je sada u sasvim drugoj situaciji, šesti je na tabeli i ima najspremniju ekipu u ligi. Klub je na pravom kolosijeku. U prvim utakmicama smo imali malih problema zbog male pauze od šest dana i nabijenih priprema. Nisam želio da mi ekipa padne nakon nekoliko kola, moja ekipa je tek došla nakon šest kola. Radnik će u budućnosti imati kvalitetnu ekipu za borbu za šesto mjesto. Pet pozicija u vrhu tabele je apsurdno očekivati za bilo koji klub osim za pet velikana. Ovi momci su veoma vaspitani, vodio sam računa da svaki igrač odgovara sportski, ali i ljudski. Ekipa je vrijedna, disciplinovana, dobila je njemački mentalitet. Radnik će i dalje biti ozbiljna ekipa", riječi su našeg sagovornika.

Petrović je bio velika želja navijača Željezničara, ali i fanova rivala Sarajeva. Njegov dogovor s timom s Grbavice uzrokovao je veliko oduševljenje u taboru Plavih, dok su navijači vječitog rivala razočarani. Novi trener Željezničara je pozvao na međusobno poštovanje.

"Rivalstvo na terenu mora postojati. Ja ga poznajem iz vremena kad sam bio u Zvezdi, ali sam i s igračima Partizana imao kontakte. Rivalstvo je jedna stvar, a poštovanje protivnika nešto sasvim drugo. Željezničar i Sarajevo su kategorija Zvezde i Partizana, rivalstvo na terenu mora postojati, ali se nakon utakmice treba pružiti ruka i čestitati boljem. Ne treba imati zle namjere, to je jedna država. Svako voli svoj klub, ali moramo biti džentlmeni. Znam da sam bio velika želja navijača Željezničara i Sarajeva, ali je uprava Željezničara bila konkretna, dok me iz Sarajeva niko nije kontaktirao, tako da nije bilo dileme", završio je Petrović.



Mozda i jedini trener u ExYu ligama, i ja sam cuo od jednog njegovog bivseg igraca da covek neverovatno strucno radi posao i da je 24/7 u onome sto radi.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Premijer liga BiH

Postby Nebo se otvorilo... » 24 Aug 2016, 15:30

Dva kluba iz RS ostase u jednom danu bez trenera. Trener Krupe Starcevic je novi trener Sarajeva.
User avatar
Nebo se otvorilo...
 
Posts: 1248
Joined: 19 May 2016, 11:15

Re: Premijer liga BiH

Postby Pit Bull » 28 Sep 2016, 16:04

Ovo iznad je ipak bila dezinformacija, Starcevic je i dalje trener Krupe koja zauzima visoko cetvrto mesto u ligi.

Nesvakidasnja situacija u PL BiH, trener Ibro Rahimic je preuzeo drugoligasa Velez koji ni tamo ne stoji dobro, u zoni ispadanja su nakon 7-8 kola.
Nista tu cudno ne bi bilo da Rahimic nije sa ogromnim uspehom do sada vodio Mladost Doboj-Kakanj koja je prosle godine usla u PL BiH i bila hit sezone a i ove su nastavili sa vrhunskim igrama pa su nakon 10 kola izgubili samo od Zrinjskog 2:1 u Mostaru u poslednjem kolu ali Zrinjski je trenutno ubedljivo najbolji tim lige.

Rahimic je inace Mostarac i bivsi igrac Veleza, medjutim ovakve stvari se ne desavaju svakodnevno u fudbalu.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Premijer liga BiH

Postby Pit Bull » 01 Oct 2016, 21:35

Zavrsena je prva polovina regularnog dela prvenstva. Nakon 22 kola se igra play-off i play-out, prenose se svi bodovi i igra se 10 kola.

Image

Zrinjski ce izvesno odbraniti naslov ako se ne raspadnu preko zima u sto sumnjam. Vinko Marinovic radi dobar posao, tacnije dobar posao radi komplet klub u poslednjih 5 godina.

Radnik i Krupa su velika iznenadjenja, pogotovo Radnik po meni, nakon odlaska Petrovica se nisu raspali a bili su u zadnja 2-3 na tabeli nakon 4 kola. Sa druge strane Krupa ima novac, slicno kao Igokea u kosarci i oni ce verovatno da se zadrze u samom vrhu do kraja sezone. Vecina tima je tu kao i prosle sezone, Starcevic solidan trener, verujem da ce iz sezone u sezonu biti sve bolji osim ako ne dodje do drasticnih politickih promena u drzavi.

Sarajevski "Vjeciti" i Mladost ce tu da se bore za mesta u Evropi jos. Siroki je finansijski slabiji dosta nego prethodnih godina i to se odrazava, cak i Sloboda tu pada u krizu. Odlaskom Musemica otisao je i Zajko Zeba, kapiten ekipe.

Ostatak lige ce se boriti za jedno mesto koje garantuje opstanak s obzirom da ce Celik izvesno u nizi rang, cudo je da su uopste poceli sezonu.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Premijer liga BiH

Postby grobar_Zvornik » 29 Oct 2016, 14:31

Вјеровали или не. (број прекршаја гостију)

Image
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Premijer liga BiH

Postby Holden » 29 Oct 2016, 14:39

Šta je ovde za vjerovanje ili nevjerovanje?
mudrovsukilo wrote:
ima raznih al ovaj holden najludji
User avatar
Holden
 
Posts: 5759
Joined: 29 Nov 2014, 14:30

Re: Premijer liga BiH

Postby grobar_Zvornik » 29 Oct 2016, 15:42

Јеси ли некада гледао утакмицу ПЛБИХ са мање од 5 прекршаја једног тима за полувријеме? :biggrin:
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Premijer liga BiH

Postby Holden » 29 Oct 2016, 16:09

Ne znam da li sam ikad odgledao čitavo poluvrijeme utakmice PLBiH. :D Preko TV-a, naravno.


Nije me ovo začudilo jer u svjetskom fudbalu je to sasvim normalna stvar. Bajern je prošlo kolo imao 0 prekršaja protiv Menhengladbaha. Danas svaki drugi tim ima 3-6 za poluvrijeme. Zato mi je bilo čudno.

A i kad pogledaš 3 gola pa 9 šuteva, jasno je da su oni dominirali i da nisu imali više prilika da prave prekršaj. :biggrin:
mudrovsukilo wrote:
ima raznih al ovaj holden najludji
User avatar
Holden
 
Posts: 5759
Joined: 29 Nov 2014, 14:30

Re: Premijer liga BiH

Postby Skafi » 14 Mar 2017, 13:42



User avatar
Skafi
 
Posts: 27821
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests