Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Premijer liga BiH

Re: Premijer liga BiH

Postby soniko » 29 May 2018, 15:46

U moru diletantskih uprava koje su prosle kroz Borac ova zadnja je slag na tortu i potpuno je logicno da se sve zavrsi sa ovom upravom jer ko iole poznaje prilike u gradu je znao do cega ce dovesti ova bulumenta koja je sjela na pozicije u klubu.

Kakva fuzija sa Krupom, obe ruke dizem da se ide na amaterski nivo u cetvrti rang pa polako, jer samo na taj nacin, kada ta pozicija rukovodioca ne bude atraktivna mozemo ocekivati u klubu ljude koji vole Borac i koji tu nisu zbog sitnih finansijskih interesa.
User avatar
soniko
 
Posts: 10181
Joined: 14 Mar 2013, 11:13

Re: Premijer liga BiH

Postby Pit Bull » 29 May 2018, 15:51

soniko wrote:U moru diletantskih uprava koje su prosle kroz Borac ova zadnja je slag na tortu i potpuno je logicno da se sve zavrsi sa ovom upravom jer ko iole poznaje prilike u gradu je znao do cega ce dovesti ova bulumenta koja je sjela na pozicije u klubu.

Kakva fuzija sa Krupom, obe ruke dizem da se ide na amaterski nivo u cetvrti rang pa polako, jer samo na taj nacin, kada ta pozicija rukovodioca ne bude atraktivna mozemo ocekivati u klubu ljude koji vole Borac i koji tu nisu zbog sitnih finansijskih interesa.


Ovo je samo prica za najvece naivcine. Pa imao si identicnu situaciju u KK Borac gde Bozic dosao kada niko nije hteo, radio bez plate maltene koliko godina i onda kad je iole neki sitan novac usao u klub, video si sta se desilo jer su hteli doticni ljudi sa tim sitnim novcem sve da se pitaju i odredjuju.

Tako bi ti bilo i u fudbalu, neko bi sa entuzijazmom usao, doveo klub na ivicu ulaska u PL BiH i onda bi dosao neko sa vrecom novca i sam diktirao i sve u krug. Tako to ide.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58107
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Premijer liga BiH

Postby soniko » 29 May 2018, 17:06

Ma jasno, nemam ja iluzije da se neko nece utrpati kad se dodje do plasmana u premijer ligu, ja govorim o sezoni u cetvrtoj ili trecoj ligi, ides na utakmice, navijas za juniore, ne gledas one odvratne njuske u lozi, milina.
User avatar
soniko
 
Posts: 10181
Joined: 14 Mar 2013, 11:13

Re: Premijer liga BiH

Postby Pit Bull » 29 May 2018, 17:08

U svakom slucaju Celik i Tekstilac su kandidati za mesto.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58107
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Premijer liga BiH

Postby Pit Bull » 29 Jul 2018, 21:29

2. kolo

Zvijezda Stanisici - Sloboda 1:1
Krupa - Siroki 2:2
Tuzla Siti - Radnik 0:0
Zrinjski - Gosk 3:1
Sarajevo - Mladost 4:0
Celik - Zeljeznicar 1:0

Zrinjski 6
Krupa 4
Siroki 4
Radnik 4
Sarajevo 3
Zeljeznicar 3
--------------------
Celik 3
Zvijezda 2
Sloboda 1
Tuzla Siti 1
Mladost 1
Gosk 0


Po vidjenom na startu, bice neizvesno za titulu. Zrinjski ima najbolji sastav, ali je Ante Mise velika prevara od trenera... Ako ga sklone na vreme, mozda uzmu titulu. Zeljo jos nesrecniji jer su uzeli Krcmarevica o kojem se dosta zna :D Bice borba za top4. Mislim da je red da se Siroki ukljuci u neku borbu gore jer su vec godinama na marginali oko pozicije koja vodi u Evropu. Sarajevo sa Husrefom definitivno ekipa sa najozbiljnijim trenerom i na njih bih se kladio da uzimaju ove sezone. Kao i prosle sezone, Krupa i Radnik glavni favoriti da popune ligu za prvaka.

Dole su sigurno Gosk, Celik i Sloboda. Ne zna se ko ima gore finansije... Gosk verovatno najbolje stoji od njih tri. Novi prvoligas Tuzla ima bruku para, ali za ovu sezonu je cilj opstanak. Trener im je Starcevic koji je bio u Krupi poslednje 3-4 godine i odlican je trener. Sarajevo se dva puta interesovalo za njega. Zvali su Amara Osima i nudili mu da bude najplaceniji u ligi ali je odbio posle pregovora. Starcevic je najbolji RS trener trenutno.

Mladost je tu na granici 6. mesta uvek, ali kad nisu usli prosle sezone kad su drzali vecim delom top6, nece ni sada kada su slabiji. Zvijezda iz etno sela Stanisici ce biti u grcevitoj borbi za opstanak.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58107
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Premijer liga BiH

Postby Pit Bull » 13 Aug 2018, 08:26

Cetiri kola odigrana u BiH, u sredu je sarajevski derbi koji dosta toga moze odluciti.

Zeljeznicar 9
Siroki 8
Sarajevo 7
Krupa 6
Radnik 6
Zrinjski 6
Celik 6
Sloboda 4
Tuzla 4
Zvijezda 3
Gosk 2
Mladost 2

U proslom postu sam se malo zeznuo. Ne igra se plej-of ove sezone, nego trokruzno (33 kola). Nakon 22 kola ce biti zrebanje za preostalih 11 utakmica, gde ce prvih 6 imati mec viska kuci.

Zeljo je smenom Krcmarevica postao prvi favorit za titulu. Milomir Odovic je preuzeo ekipu, jedan od najboljih trenera u ligi, nekadasnji igrac i veliki navijac Zeljeznicara. Skroman, ali zaista odlican trener kojeg vole svi na Grbavici. Forsira ofanzivniji fudbal i uspeo je brzo da preporodi ekipu. Sa njim na kormilu su ostvarili poslednju veliku pobedu u Evropi, izbacivanje Ferencvarosa pre 3-4 sezone. Covek ima znanje, veliko iskustvo, uz Zrinjski najbolji sastav i jasno je na cemu su.

Kao sto rekoh, Siroki bi mogao zaigrati za titulu ove sezone, ali mislim da nece imati rutinu i kontinuitet za tako nesto. Sarajevo je u rasulu, navijaci su prozivali opet upravu, a ovaj put i Musemica koji ce okoncati peti mandat na klupi Sarajeva ako izgubi derbi u sredu. Dosta lutaju sa ekipom i igrom. Ubacili su neke klince na startu sezone koji su odigrali nesto, pa onda pali u formi, Musemic ih okrivio za kikseve i tu je vec do razdora doslo i unutar tima.

Zrinjski ima najbolji tim u drzavi, ali su debelo promasili sa trenerom. Ante Mise je teska prevara i da li ce biti u borbi za titulu zavisi od toga u kojem ce minusu biti u odnosu na prvog kada smene Misea. A ne bih se iznenadio da to bude brzo. Sad je izgubio u Zenici od najgore ekipe u ligi, bez da su maltene imali suta do poslednjeg minuta.

Po vidjenom, Mladost, Gosk i Zvijezda ce se boriti za opstanak. Tuzla ima kvalitet da opstane, a ocito i Sloboda veci od ostatka. Celik je dobio Zelju i Zrinjskog kuci iako su biti prvi kandidati za ispadanje. Izmedju toga su izgubili 6:0 od Sirokog, tako da sa njima i dalje nije nacisto.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58107
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Premijer liga BiH

Postby soniko » 14 Aug 2018, 07:30

Smijenjen Ante Mise, Sliskovic se vraca u Zrinjski.
User avatar
soniko
 
Posts: 10181
Joined: 14 Mar 2013, 11:13

Re: Premijer liga BiH

Postby Pit Bull » 14 Aug 2018, 07:36

Odlazak Sliskovica im je najveca greska u poslednjih 10 godina. Da je Baka ostao, prosli bi Trnavu, a onda ko zna dokle bi dobacili...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58107
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Premijer liga BiH

Postby Pit Bull » 15 Aug 2018, 21:14

Zeljo i Sarajevo odigrali 2:2 derbi, Sarajevo dva puta vodilo. Citam da je po komentarima najbolji derbi u poslednjih 4-5 godina bio po igri.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58107
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Premijer liga BiH

Postby Pit Bull » 15 Aug 2018, 22:06

Izjave posle derbija:

Odovic

"Utakmica je bila odlična, puna dinamike, preokreta, postignuta su četiri gola. Bilo je kvalitetnih akcija, ali to je uslovljeno izuzetno kvalitetnim terenom. Mislim da je remi najrealniji rezultat, ali nekim stvarima ne mogu biti zadovoljan, ali šta je, tu je. Izuzetno sam kratko s ovom ekipom, pa ćemo vidjeti šta možemo popraviti. Analizirat ćemo utakmicu i izvući korisne stvari", rekao je Odović koji je potom istakao kako se stil igre plavih mora mijenjati, ali da je za to potrebno vrijeme.

"Ima dosta igrača koji gledaju samo svoj interes i ako podrede interes kolektivu, sve će to biti mnogo bolje. Zajmović je postigao dva gola, ali je bio loš u defanzivi, dozvoljavao je igraču da mu se ubacuje iza leđa, tako su i dali gol. Vranješ može i mora mnogo, mnogo bolje. Iz zadnje linije moramo kvalitetnije organizovati napade. Ne može se iz zadnje linije pet puta zaredom nabijati duge lopte, nego obrnuto, pet puta izneseš, pa jedna duga. Treba odvažnosti, treba kvalitete i ja insistiram na tome. Pa i pogriješi, ali daj da se igra. Veselinović je korektno odigrao kad je ušao, ali mi nije jasno da onoliko ofsajda dozvolimo sebi", rekao je Odović koji je dodao da je pred njim i ekipom mnogo rada.

"Nisu to igrači kojima kažeš taktički šta trebaju raditi i oni to urade. Ne mogu, zaborave to. Moram najmanje pola godine raditi na tome sa njima", poručio je Odović.


Musemic
"Kao što sam i rekao, imali smo sve uslove za igru, mislim da smo večeras ponudili jednu dobru utakmicu. Mislim da smo zabili pogodak kod 2:1 da bi riješili utakmicu, ali nismo imali sreće. Sve pohvale mojim igračima, hvala navijačima na podršci", kazao je Musemić, a na pitanje zbog čega je iz igre izvadio Rahmanovića, rekao je:

"Rahmanović je odigrao kvalitetnu utakmicu, tražio je izmjenu kao i Tatar i morao je izaći iz igre. Imamo čim da žalimo, vjerovatno će se negdje vratiti, to je tako u nogometu", dodao je Musemić.

Nakon toga, Musemić je rekao da su igrači i jedne i druge ekipe imali odlične uslove za igru i da nisu kalkulisali.

"Kada imamo uslove, uvijek pokažemo da možemo više. Normalno je da ima grešaka, nijedna ekipa večeras nije kalkulisala i svi koji su gledali mogu biti zadovoljni viđenim. Ovo su najbolji uslovi u kojim smo igrali u posljednje vrijeme", kazao je Musemić.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58107
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Premijer liga BiH

Postby Pit Bull » 28 Aug 2018, 00:43

Nastavljen cirkus u BiH ligi. Siroki je otpustio trenera Borisa Pavica iako imaju najbolji start u poslednje 3-4 sezone. Jedini su neporazen tim u ligi. I Pavic je blago receno ostao zatecen.

Od 12 timova, vec 5 ih je promenilo trenera za nepunih 7 kola. Menjali su Zeljeznicar, Sloboda, Zrinjski, Mladost i evo sad Siroki.

Takodje, treneri Zvijezde i Tuzle su pod velikim pritiskom.

Tabela nakon nepunih 7 kola (Zvijezda i Siroki trebaju odigrati zaostali mec ove sedmice, oni imaju po mec manje):

Sarajevo 14
Zeljeznicar 14
Siroki 13
Sloboda 11
Celik 11
Krupa 10
Radnik 10
Zrinjski 9
Gosk 6
Tuzla 4
Mladost 3
Zvijezda 3
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58107
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Premijer liga BiH

Postby -Lepi- » 01 Sep 2018, 20:03

Ova Zvijezda iz Brgula dobra za napucavanje.Zadnih pet ih napunili samo tako.Jos gladam gde je to Brgule kad ono u federaciji, opcina Vares.Klub je tamo valjda osnovan, ali su se u medjuvremenu preselili u Bijeljinu i tamo igraju a zadrzali su Brgule u nazivu.
User avatar
-Lepi-
 
Posts: 2257
Joined: 17 Dec 2012, 22:04
Location: BGD

Re: Premijer liga BiH

Postby grobar_Zvornik » 01 Sep 2018, 21:38

Станишић ти је из тог мјеста у ФБиХ. :okk:
Клуб нема везе са ФБиХ.
Основан је у Бијељини. У почетку нико није ни планирао да буде у Премијер лиги, већ да буде академија за продају талената...
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Premijer liga BiH

Postby Pit Bull » 02 Sep 2018, 22:12

Zeljo u derbiju deklasirao na gostovanju Siroki 3:0. Inace Goce Sedloski ce biti novi trener Sirokog, preuzece tim ovih dana tj. tokom reprezentativne pauze. Sa Vardarom je lani izbacio Malme i bio dva ili tri puta sampion Makedonije sa njima.

Zrinjski slavio u Krupi 2:1, Baka ocekivano podigao ekipu.

Nakon kompletiranih 8 kola:

Zeljeznicar 17
Sarajevo 15
Zrinjski 15
Siroki 13
Radnik 13
Celik 12
Sloboda 11
Krupa 10
Tuzla 7
Gosk 6
Mladost 6
Zvijezda 3


Cini se da Zvijezda nema kvalitet za ovaj nivo takmicenja i da ce izvesno nazad u RS ligu. Gosk i Mladost bi se trebali boriti za opstanak.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58107
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Premijer liga BiH

Postby Pit Bull » 04 Sep 2018, 08:21

Nevidjeni sou program u BiH ligi se nastavlja.

Izgleda da je pola prvotimaca Zvijezde namestalo utakmice od starta sampionata sto je postalo sumnjivo, pa je vlasnik i predsednik kluba Stanisic prijavio policiji i tuzio svoje igrace :lol2:

Epilog ce biti uskoro poznat. :lollol:

Prvi čovjek nogometnog kluba Zvijezda 09 Boris Stanišić danas je podnio zvaničnu prijavu protiv pojedinih igrača ovog kluba za koje se sumnja da su učestvovali u namještanju rezultata, a kako je rekao u razgovoru za Klix.ba, očekuje maksimalnu moguću kaznu jer su on i njegov klub direktno oštećeni.

Zvijezda se trenutno nalazi na posljednjem mjestu Premijer lige BiH sa svega tri osvojena boda, a u dosadašnjem toku prvenstva nisu zabilježili nijednu pobjedu, već imaju tri remija i to protiv Mladosti, Slobode i GOŠK-a. U posljednjih pet utakmica Zvijezda je zabilježila pet poraza s gol razlikom 17:4, a redom su poraženi od Željezničara, Čelika, Sarajeva, Zrinjskog i Tuzla Cityja.

Nikada nije kasno za prijavu


U razgovoru za Klix.ba, Boris Stanišić kaže kako je danas kompletan slučaj prijavio policiji, kao i Nogometnom savezu BiH.

"Bio sam u policiji i dao sam izjavu na osnovu koje će se saslušati određene osobe, a oni će donijeti konačan sud. U cilju što bolje istrage, ne želim davati previše informacija u javnost, a kada se slučaj bude ispitao, policija će dati najpreciznije informacije o epilogu svega", kazao je Stanišić.

Stanišić je jedan od najboljih sportskih djelatnika posljednjih godina u BiH, a prema njegovim riječima, nije mu bilo jednostavno uraditi ovakav potez. Odlučio je prijaviti vlastite igrače, a smatra da kompletan slučaj nije prekasno otkriven i da Zvijezda 09 još uvijek ima šanse da sačuva status premijerligaša.

"Nije bilo lagano. Ja kažem, žali Bože rezultata koje sam želio i trebao ostvariti, ali nažalost, zbog pojedinaca sam tu gdje jesam. Što se tiče tabele i trenutnog stanja, nadam se da nije kasno da se uz adekvatna pojačanja i zamjene to popravi. Razočaran sam, no opet smatram da nije kasno otkriveno, činjenica je da smo se ranije mogli zapitati, samim tim što smo imali odličnu ekipu i sjajne treninge, dok je na utakmici sve bilo drugačije i kontra. Kako je moguće napraviti rezultat s igračima koji prodaju utakmice? Ja imam sve snimke i situacije na kojima se može vidjeti puno nejasnoća", kazao je Stanišić.

Očekuje maksimalne kazne


Svakako da je ovakav potez prvog čovjeka Zvijezde 09 izazvao puno pažnje bh. ali i regionalne javnosti, na što je Stanišić bio spreman i svjesno je odlučio na ovaj način riješiti jedan od najvećih skandala u bh. nogometu posljednjih godina.

"Želio sam da svi čuju za ovo. Mogao sam šutjeti i riješiti na svoj način, ali to bi bio loš put. Želja mi je da se Nogometni savez BiH uključi u ovo sve, jer sigurno nije jedini slučaj. U suštini, takvih stvari treba biti što manje", smatra Stanišić.

Prema njegovim riječima, on očekuje maksimalnu kaznu za ove igrače, a dodao je kako će pokrenuti i privatnu tužbu protiv igrača za koje se sumnja da su učestvovali u namještanju rezultata.

"Ja sam odmah prijavio Nogometnom savezu BiH i policiji, a danas sam četiri sata davao izjavu. Ukoliko se dokaže krivica, a mislim da tu nema dileme jer imam previše svjedoka i dokaza, očekujem maksimalnu kaznu. Također, ja ću pokrenuti privatnu tužbu protiv tih osoba jer sam kao finanijser direktno oštećen i nanesena mi je ogromna finansijska šteta. S tim igračima nisam i ne želim razgovarati, ne zanima me šta mi imaju reći", rekao je za kraj razgovora Boris Stanišić.

Još uvijek nema zvaničnih informacija protiv kojih igrača je pokrenut postupak, a više informacija svakako bi trebalo biti poznato u što je moguće skorije vrijeme. Boris Stanišić je bez imalo dileme napravio fantastičan potez time što ovakve stvari nije ostavio "ispod tepiha", te je drugim sportskim radnicima u BiH pokazao kako trebaju postupiti ukoliko ikada budu sumnjali u ove, prije svega nesportske, a nakon toga i protuzakonite radnje.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58107
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests