Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Italijanska liga

Re: Italijanska liga

Postby Radonjaa » 10 Nov 2020, 21:24

@Domingo -
Spoiler: pokaži
Mislim da debelo griješiš za Jovića, on je odrastao u selu 20km od Bijeljine i nikako nije imao lak život. Kao dijete je dolazio iz Bijeljine u Beograd da igra dvije utakmice preko vikenda, pa noćio u gepeku auta ispred stadiona, jer za hotel nije imao. Taman negdje kad je prešao u Zvezdu, sestra mu je dobila leukemiju. Od Jovićevog prvog ugovora sa menadžerom su njegovi napravili kuću, mislim da on još nije imao ni 16 godina. Dakle, uprkos toj ličnoj situaciji, nesposobnim trenerima (Grof od Mojkovca mu objašnjavao kako je predebeo :laugh:), sumnjivim menadžerskim ugovorima, sa 22 godine je postao najskuplji srpski fudbaler u istoriji i igrač Reala, a to se ne dešava ako nemaš radnu etiku i posvećenost.

Uostalom, dovoljno ti je da pogledaš u kakvoj je fizičkoj formi Jović (debeo, rekli bi stručnjaci), a u kakvoj su (bili) superstarovi Azar i Isko sa po 10 kila viška, kao da se pripremaju za takmičenje u jedenju palačinki. Jasno je da nije problem njegova radna etika, a ni posvećenost i angažovanje, jer kod Zidana nijedan igrač neće igrati ako ne zadovoljava te kriterijume. I to što je tamo odveo gomilu drugova sa sobom ti dovoljno govori da nije neko ko je poletio i zaboravio odakle je. Sa druge strane, još više govori o njegovom intelektu.

Tačno je da je igrač koji zavisi od sistema i samopouzdanja, ali to nije ništa tragično, npr Murinjo je pričao kako je KDB (koji je tad bio stariji nego Jović sad) došao kod njega u kancelariju i otvoreno rekao da mora da ima garancije da će igrati, jer ne može da bude najbolji ako nema punu podršku trenera, to mu utiče na samopouzdanje i nivo igre. Ovaj mu to nije garantovao, pa je otišao kod onih koji jesu, i eto, napravio vrhunsku karijeru.

Ništa od ovoga mi se ne uklapa u to što si napisao o Joviću, pogotovo poređenje sa Ljajićem, koji je klasičan primjer nezainteresovanosti i nedostatka ambicije, a što je najtužnije, vjerovatno najtalentovaniji srpski fudbaler u 21. vijeku.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13228
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Italijanska liga

Postby Bolkonski » 10 Nov 2020, 21:44

I biće jedan od najvećih promašaja u istoriji Reala.
Problem je ono što sam pisao prošle godine - dečko nema kvalitet za klub ranga Reala.
On je poor man Mauro Ikardi i ništa više od toga.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Italijanska liga

Postby Radonjaa » 10 Nov 2020, 21:52

Ja mislim da nije problem u kvalitetu, ali nije previše bitno, samo sam htio da kažem da ne ide u koš sa Ljajićem i ostalim neradnicima
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13228
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Italijanska liga

Postby fontaneros » 11 Nov 2020, 11:38

Apelacioni sud Fudbalskog saveza Italije potvrdio je odluku Sportskog suda da je utakmica Juventus - Napoli registrovana pobedom od 3:0 u korist "Stare dame", a da je Napolitancima oduzet bod.
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 43944
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Italijanska liga

Postby fontaneros » 14 Nov 2020, 00:32

I Osimen se povredio igrajuci za reprezentaciju
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 43944
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Italijanska liga

Postby Bolkonski » 14 Nov 2020, 14:49

Igrač koga je Napoli platio 70 miliona i koji verovatno ima najjaču platu u klubu, a koji tu platu prima da bi igrao i davao golove za Napoli koji mu obezbeđuje život, povredio se igrajući neku indijansku utakmicu za reprezentaciju, tako da sada neće moći da igra protiv Milana i da radi posao za koji je plaćen i koji je njegova ugovorna obaveza. Ali, Napoli je taj koji će mu davati platu, iako se on povredio igrajući neku indijansku utakmicu za reprezentaciju...
Strašno šta klubovi dopuštaju.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Italijanska liga

Postby Sezione » 15 Nov 2020, 01:01

Svesno su klubovi usli u taj rizik kad su sami resili da zavrte ovolike pare u fudbalu
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13725
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Italijanska liga

Postby Cvele » 15 Nov 2020, 01:07

Sezione wrote:Svesno su klubovi usli u taj rizik kad su sami resili da zavrte ovolike pare u fudbalu

:okk:

Normalno je igrati za reprezentaciju.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18219
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Italijanska liga

Postby ИлићКапитен22 » 15 Nov 2020, 08:17

Репрезентација је светиња. И да играју против Сент Китс и Невиса (ок, нема везе са Африком) мора да игра. То је као да са Наполијем игра куп Италије против Равене и шта, не треба да игра јер може да се повреди против аматера?

Најбоље да се титрају јајца клубовима и да за репрезентације играју играчи из зонских лига (можда за нас и није лоше) да се не би повредила осећања љубитеља модерног фудбала који су од тог спорта направили чист бизнис. Постоји нешто што је страст. А играње за репрезентацију сваког нормалног човека чини поносним и једва чека да обуче дрес са државним грбом. Небитно да ли се игра против Бразила или против Фиџија.

Питајте неког Серхија Рамоса, Суареза, Каванија да ли им је важније да играју за клуб или репрезентацију. И мислите да је случајно што је Кристијано онако плакао кад је Португал освојио ЕП 2016?
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23673
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: Italijanska liga

Postby Malkovic » 16 Nov 2020, 08:24

Nisu morali da ga plate toliko.
Данас пламсаш само од крви најбољих
што су мачу дали своја тела справна;
блештећи у духу и у чистој вољи,
божанствена света земљо Православна
User avatar
Malkovic
 
Posts: 4246
Joined: 20 Feb 2020, 13:46
Location: Šabačka Pocerina

Re: Italijanska liga

Postby Bolkonski » 16 Nov 2020, 12:50

ИлићКапитен22 wrote:Репрезентација је светиња. И да играју против Сент Китс и Невиса (ок, нема везе са Африком) мора да игра. То је као да са Наполијем игра куп Италије против Равене и шта, не треба да игра јер може да се повреди против аматера?

Најбоље да се титрају јајца клубовима и да за репрезентације играју играчи из зонских лига (можда за нас и није лоше) да се не би повредила осећања љубитеља модерног фудбала који су од тог спорта направили чист бизнис. Постоји нешто што је страст. А играње за репрезентацију сваког нормалног човека чини поносним и једва чека да обуче дрес са државним грбом. Небитно да ли се игра против Бразила или против Фиџија.

Питајте неког Серхија Рамоса, Суареза, Каванија да ли им је важније да играју за клуб или репрезентацију. И мислите да је случајно што је Кристијано онако плакао кад је Португал освојио ЕП 2016?


Teška nebuloza.
Za Napoli mora da igra kup protiv Ravene i može da se povredi, jer je taj Napoli firma koja mu daje platu i obezbedjuje egzistenciju, a ne Nigerija.
Isto kao što Ramosu, Suarezu i Kavaniju može da bude draže da igraju za reprezentaciju, ali onda neka im reprezentacija obezbeđuje porodicu.
To je kao da ja radim u Koka Koli i oni mi plaćaju 100,000 mesečno, imam ugovor sa njima, izdržavaju mi porodicu, ali ja mnogo više volim da radim kod brata u firmi, da mu pomažem i da se zajebavamo sa dzabe, i onda mogu da odem s radnog mesta, da ne radim posao za koji imam ugovor, jer mi je ovo draže.
Mislim, njima je draže da igraju za reprezentaciju, reprezentacija je svetinja :lollol:
Kad je tako, onda neka se odreknu plate u vremenu oporavka od povrede zadobijene van radnog mesta, ili neka ih plaća reprezentacija.
Svetinja je ono što obezbeđuje tebe i tvoju porodicu i sa čim imaš ugovor o radu, a to je klub. Zato, ako se igrač povredi protiv Ravene niko ne sme ništa da kaže, jer ae povredio igrajući za klub koji ga izdražava i gde je zaposlen, povredio se radeći SVOJ posao, a ako se povredi na gostovanju Farskim Ostrvima, klub ima pravo da digne pobunu, zato što on daje tom igraču 10 miliona godišnje da bi igrao utakmice za njih, a ne da bi igrao i povredjivao se za reprezentaciju, a onda da mu klub plaća pare iz ugovora koji je potpisao da igra i da se povredjuje za njih.
Uz to, potpuno je nebitno da li je igračeva plata 20 miliona i plaćeno obeštećenje od 120 miliona, ili je doveden za 500,000 i igra za 250 mesečno. I da je tako, to je njegov ugovor, njegov posao i ono od čega živi.
Zato jedva čekam kad će košarkaške reprezentacije da dobiju igrače iz NBA lige da bi igrale smrdljive FIBA prozore.
Ničeg sladjeg nego kad im opale rampu i pokažu ko plaća tog igrača da bi igrao košarku za njih, a ne plaća ga da bi se trošio i povredjivao protiv Finske.
I ako im se poklopi sa Olimpijadom, ni tamo ih neće pustiti. Zašto?
Zato što je neki Antetokoumbo plaćen 30 miliona da igra košarku za Mivoki, da odigra celu sezonu i radi svoj posao, a nije plaćen 30 miliona da igra za Grčku.
E, sad, igrač uvek može da raskine ugovor na svoju štetu, odrekne se para jer odbije da se pojavi na poslu, i ode da igra za svetinju, da ga dres sa državnim grbom čini ponosnim i da zadovolji svoju strast :lollol:
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Italijanska liga

Postby Radonjaa » 16 Nov 2020, 13:22

Stvar je u tome što u fudbalu FIFA/UEFA imaju interes da igrači igraju za reprezentacije, klubovi tu ne mogu ništa. Jedno SP u fudbalu za mjesec dana napravi profit kao čitava sezona PL, o ostalim ligama da ne pričamo. Vjerujem da je i ciklus kvalifikacija relativno unosan, sad će pokušati da popularizuju i Ligu nacija, para nikad dosta.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13228
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Italijanska liga

Postby Bolkonski » 16 Nov 2020, 13:40

To je jasno.
Zato je izmišljeno ovo lažno takmičenje nekakve Lige nacija, da se dobije još neka " takmičarska" borba reprezentacija.
Normalno je da najbolji igrači igraju kvalifikacije, SP, EP, Kopa Ameriku, ali je nebulozno da najbolji i najopterećeniji igrači igraju prijateljske utakmice po Hondurasu i Kazahstanu, kao i ovo izmišljeno " takmičenje", i da se time sprečavaju da izvršavaju obaveze za koje primaju platu od koje žive.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Italijanska liga

Postby Desetka » 16 Nov 2020, 16:17

Bolkonski wrote:Igrač koga je Napoli platio 70 miliona i koji verovatno ima najjaču platu u klubu, a koji tu platu prima da bi igrao i davao golove za Napoli koji mu obezbeđuje život, povredio se igrajući neku indijansku utakmicu za reprezentaciju, tako da sada neće moći da igra protiv Milana i da radi posao za koji je plaćen i koji je njegova ugovorna obaveza. Ali, Napoli je taj koji će mu davati platu, iako se on povredio igrajući neku indijansku utakmicu za reprezentaciju...
Strašno šta klubovi dopuštaju.

Cekaj, pa nije africki kup nacija nastao juce, pa da gazde Napolija nisu znale za sve okolnosti prilikom kupovine. Situacija je takva kakva jeste decenijama, gazdama klubova evidentno nije problem da preuzmu taj rizik jer se ne libe da izdvoje ogromnu lovu na obestecenja i plate igracima, jedino mi ovde treba da ronimo gorke suze nad zlom sudbinom multimilijardera i da se svaka tema troluje jednim te istim postom.
hej Pjano, skoci daj gol glavom

To je juris, to je nalet. Nema milosti, sve ili nista. To je Crvena Zvezda u svom elementu, to je Crvena Zvezda u svom punom sjaju.
User avatar
Desetka
 
Posts: 3065
Joined: 07 Jun 2012, 21:37

Re: Italijanska liga

Postby Desetka » 18 Nov 2020, 00:31

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/konte-hoce-jos-tri-pojacanja-iz-londona-eriksen-u-trampi/371014
Ako je ovo istina covek je potpuni idiot. Dzabe sto Inter evidentno ima gazdu koje zeli da ulozi lovu u svoj klub i da ga vrate na nekadasnji nivo, kad ih vodi Konte sa svojim cudnim zamislima. Svaka idiotska zelja mu se ispunila i ako sad ne osvoji titulu, sa kilavim juventusom, nece je nikad osvojiti.
hej Pjano, skoci daj gol glavom

To je juris, to je nalet. Nema milosti, sve ili nista. To je Crvena Zvezda u svom elementu, to je Crvena Zvezda u svom punom sjaju.
User avatar
Desetka
 
Posts: 3065
Joined: 07 Jun 2012, 21:37

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: DotBot 1.2 and 17 guests