Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Italijanska liga

Re: Italijanska liga

Postby grobar_Zvornik » 02 Jun 2019, 22:47

Било би занимљивије.
Код њих је та тема актуелна од Калчополија.
Колико ме памћење служи био је систем са 18 до 2004, а можда сам и утриповао...

Инфраструктура је њима кључан проблем. А и струка. То се уосталом најбоље види по резултатима репрезентације.
Ако се не деси какво чудо (па неки Арап не купи Милан, Интер или Рому и уложи милијарду) опет ће практично Јуве бити апсолутни фаворит.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31523
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Italijanska liga

Postby Tomasz Rzasa » 02 Jun 2019, 22:54

Pit Bull wrote:Citadela 2:0 protiv Verone u nadoknadi, steta...

Mogla je A biti ludja sl. sezone, sigurno bi Verona tome doprinela, pogotovo posle ispadanja Kijeva.

Ovako mrtva Citadela koja ce biti one&done. Sumnjam i da mogu igrati na svom stadionu koji ima 5-6 hiljada kapacitet.


Bravo Pite legendo :)
So if you walk away
Who is gonna stay
Tomasz Rzasa
 
Posts: 2648
Joined: 19 Dec 2012, 18:59
Location: НБГ

Re: Italijanska liga

Postby Pit Bull » 02 Jun 2019, 22:56

Problem je novac.

Kada je Serija A bila u zenitu, u ligu su dolazili najbolji fudbaleri sveta... Bila je najbolja liga na svetu. Ronaldo igrao u Interu, Milan posle dovede Kaku kao najskuplje pojacanje na svetu ikad, Juventus imao Zidana, Del Piero i Toti tada bili jedni od najboljih fudbalera na svetu, milanski klubovi su imali novac da su mogli da dovedu koga su pozeleli. Isto kao i Juventus, pa pogledas ko je sve igrao u Fiorentini ili Parmi npr...

Cim je nestalo novca, liga je propala, tacnije sa padom milanskih velikana, mada generalno je pad poceo posle Kalcopolija.


Sledece sezone biti moglo biti uzbudljivo, ja nekako slutim da ce Juventus imati slabu tranziciju posle Alegrija, ne znam sto, videcemo... Inter sa Konteom ce sigurno biti opasan, Napoli mora da odradi dobar prelazni rok, videcemo koga ce Roma i Milan uzeti za trenere, to je bitno.

Sampdorija je postala stabilan tim pod Fererom, konstantno top10, Torino isto sa Macarijem i pod Kairom zadnjih godina izgleda kao legitiman top10 tim.

Od Fiorentine se sigurno ocekuje da napreduje, Parma mora biti jos bolja, Bolonja sa Mihajlovicem stabilna... Verovatno i Udineze da ce biti bolji. Bice interesantnija liga sledece sezone.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58254
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Italijanska liga

Postby Sezione » 02 Jun 2019, 23:41

Milan je valjda prodao Kaku i to je bio najskuplji transfer u tom trenutku :biggrin:

Super sto su usla moja braca iz Verone, polomih se da nadjem njihov navijacki butik pre par godina, kakve tamo glave rade vi niste svesni :D
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13829
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Italijanska liga

Postby Pit Bull » 02 Jun 2019, 23:50

Moja greska, ali ne menja izreceno :D


Sve u svemu, jedva cekam narednu sezonu. Valjda Juve ne bude toliko dominantan kao ove.

87-91-91-95-90

Ovo su bodovi koji su pod Alegrijem uzimali.


Ako bi imali neku slabiju sezonu sa oko 85 bodova, verujem da bi i drugi imali sansu. Napoli je pod Sarijem imao 82-86-91. Anceloti je ovu sezonu zavrsio sa 79.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58254
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Italijanska liga

Postby brandelton » 03 Jun 2019, 00:02

Pit Bull wrote:Sjajna stvar za italijanski fudbal, umesto Frozinjonea, Kjeva i Empolija, ulaze Bresa, Lece i Verona.


Osim Sasuola, sve ekipa imaju dugu prvoligasku tradiciju. Maltene nedostaju samo Bari i Vicenca od timova koji imaju 20+ sezona u A.


Frozinone - 2 sezone
Kjevo - 17 sezona
Empoli - 13 sezona
--------------------------------
Bresa - 23 sezone
Lece - 16 sezona
Verona - 29 sezona

Ovde samo Frozinone odskace.

Ne znam sto je bitno sto je neko igrao Seriju A neke 1980. ili 1970.? Kjevo i Empoli su ti vec sezonama tu u 21. veku, ova tri su poslednji put bili negde 2003 ili 2004. Uglavnom, nekoliko puta u ligi u 21. veku.

Ako cete da gledate stalno iste, tu je NBA, nema ispadanja, nema ulazenja. Ja bas volim te nove klubove, od Treviza i Askolija, do Beneventa, da ne pominjem one koji udju i naprave neki trag. U najboljoj ligi na svetu je moguce da Bornmut, Vulvsi, Stoku, Svonsi, Hal udju u ligu i odu u TOP 10, ali i da ispadnu jedan Njukasl, jedan Lids, jedna Aston Vila.

Najbolje da uvek imamo kaste i to:

Kasta 1: Juventus, Milan,Inter, Roma
Kasta 2: Napoli, Lacio, Fiorentina
Kasta 3: Udineze, Sampdorija, Torino
Kasta 4: Palermo, Atalanta, Livorno, dajmo i Perudju
Kasta 5: Verona (zapravo Helas) i svi Borci i Javori Serije A. :biggrin:
1972/73. :hatman:
User avatar
brandelton
 
Posts: 1334
Joined: 08 Jan 2016, 17:19

Re: Italijanska liga

Postby Pit Bull » 03 Jun 2019, 00:16

Promasio si fudbal :D

Prvo, meni su licno Bresa, Lece i Verona dragi klubovi :D

Recimo, Palermo ne mogu smisliti iako imaju 30+ sezona u A... Zao mi je sto je Empoli npr. ispao, a Djenova ostala.


A sto se tice istorija, Verona je nekadasnji sampion Serije A, u tom periodu imala jos nekoliko sjajnih sezona oko top5. Mene licno vezu emocije za period pocetkom 21. veka kada sam se zaljubio u fudbal prateci A... A sigurno da su mi u secanju ostali Badjova Bresa iz tog perioda, Lece sa Sevantonom generalno mi uvek bio simpatican tim...

Sa druge strane, Frozinjone je smesan tim, a Kjeva mi je svakako zao, ali Verona je veci tim u gradu, 80% grada navija za Veronu i sigurno da je bolje za atmosferu i Bentegodi da igra Verona... Sto se tice Empolija, nadam se da ce se vratiti vec one tamo sezone.

Individualno je, ali sigurno da se vise veselim tim nekim timovima zbog kojih me puca nostalgija, nego nekima koji tek ulaze... Vise iz razloga jer vec godinama (osim Sasuola) ti timovi koji ulaze budu one&done i to uglavnom lako ispadaju ili budu na dnu poput Krotonea, Novare, Peskare, Karpija, Cezene i slicno...

Evo ti primer Parme, klub sa istorijom, ne bas nesto narocito kvalitetan tim ove sezone (jedan od najjeftinijih), ali su sa pola gasa maltene opstali u prvoj povratnickoj sezoni i bili u top12 veci deo sezone. Klub sa tradicijom...

Da je sad npr. usla Citadela umesto Verone, smem se kladiti da ne bi 20 bodova uzeli. Oni su u B imali jedan od najmanjih budzeta ove sezone... Sa druge strane, Verona je imala slabasne poslednje dve sezone u A, ali mislim da se to nece ponoviti. Svakako da imaju vece sanse da budu stabilni nego Citadela sto bi imala. Pa i taj Frozinjone naravno koji je dva puta bio one&done.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58254
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Italijanska liga

Postby Sezione » 03 Jun 2019, 00:25

Nisam kacio ovo jos otkad ukinuse temu navijaci, evo malo da bacimo gas pred ovaj kalco

Milan Lazio 82/83
Image

Sampa Genoa 90
Image

Lazio Roma 88/89
Image
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13829
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Italijanska liga

Postby brandelton » 03 Jun 2019, 18:38

Pit Bull wrote:Promasio si fudbal :D

Prvo, meni su licno Bresa, Lece i Verona dragi klubovi :D

Recimo, Palermo ne mogu smisliti iako imaju 30+ sezona u A... Zao mi je sto je Empoli npr. ispao, a Djenova ostala.


A sto se tice istorija, Verona je nekadasnji sampion Serije A, u tom periodu imala jos nekoliko sjajnih sezona oko top5. Mene licno vezu emocije za period pocetkom 21. veka kada sam se zaljubio u fudbal prateci A... A sigurno da su mi u secanju ostali Badjova Bresa iz tog perioda, Lece sa Sevantonom generalno mi uvek bio simpatican tim...

Sa druge strane, Frozinjone je smesan tim, a Kjeva mi je svakako zao, ali Verona je veci tim u gradu, 80% grada navija za Veronu i sigurno da je bolje za atmosferu i Bentegodi da igra Verona... Sto se tice Empolija, nadam se da ce se vratiti vec one tamo sezone.

Individualno je, ali sigurno da se vise veselim tim nekim timovima zbog kojih me puca nostalgija, nego nekima koji tek ulaze... Vise iz razloga jer vec godinama (osim Sasuola) ti timovi koji ulaze budu one&done i to uglavnom lako ispadaju ili budu na dnu poput Krotonea, Novare, Peskare, Karpija, Cezene i slicno...

Evo ti primer Parme, klub sa istorijom, ne bas nesto narocito kvalitetan tim ove sezone (jedan od najjeftinijih), ali su sa pola gasa maltene opstali u prvoj povratnickoj sezoni i bili u top12 veci deo sezone. Klub sa tradicijom...

Da je sad npr. usla Citadela umesto Verone, smem se kladiti da ne bi 20 bodova uzeli. Oni su u B imali jedan od najmanjih budzeta ove sezone... Sa druge strane, Verona je imala slabasne poslednje dve sezone u A, ali mislim da se to nece ponoviti. Svakako da imaju vece sanse da budu stabilni nego Citadela sto bi imala. Pa i taj Frozinjone naravno koji je dva puta bio one&done.


Izgleda da sam te pogresno razumeo. Mislio si da je ukupna zamena 3 za 3 bolja, a ne pojedinacno - tri pozeljna kluba menjaju tri nepozeljna. :okk:

Za bold. I Verona ima tradiciju, osvojila je i titulu pa se u ovom veku nije dugo zadrzavala u eliti. Najbolje je kada bi u ligi bili i oni i Kjevo.
Razumem zasto ti nedostaju pojedini klubovi. :okk: Svakome nedostaju klubovi kada je poceo da prati ligu. I ja bih voleo u ligi da vidim Pjacencu, Vicencu, Perudju, Redjinu, Kaljari ...
Sto se Sasuola tice, to je po meni ok tim, navijao sam za njih u seriji B kada je trebalo prvi put da udju u seriju A, zadrzali su se u ligi, imaju simpaticne boje dresova, igrali su i u Evropi. Zeleno-crna varijanta Empolija. :biggrin:
1972/73. :hatman:
User avatar
brandelton
 
Posts: 1334
Joined: 08 Jan 2016, 17:19

Re: Italijanska liga

Postby Pit Bull » 03 Jun 2019, 18:44

Ali ima vece sanse da se zadrzi. Verona je u prvoj povratnickoj sezoni bila u sredini tabele, igrala bas lep fudbal, Zorginjo i ekipa, cak su i drugu sezonu bili blize sredini tabele i onda raspad u trecoj. U drugoj povratnickoj one&done.

Mislim da sada to nece biti slucaj, ozbiljna baza navijaca, verujem da su naucili na greskama.

Bresa bi morala da bude stabilan prvoligas sada, Celini ima para, vrv. ce biti borba za opstanak u prvoj sezoni, ali verujem da nece biti toliko ugrozeni. Sto se Lecea tice, za njih vec nisam optimista, ali nadam se da mogu izdrzati...


Nekako mi se vec sada Spal izdvaja kao prvi kandidat za ispadanje sledece sezone. Pogotovo ako Semplici ode u Djenovu. Ali sve u svemu, trebala bi biti bas interesantna sezona.

Verujem da ce i gore biti jos veca borba...


Isto tako, vec godinama u A po dve ekipe zavrsavaju sa ispod 30 bodova sezonu. Mislim da ce sad to biti drugacije.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58254
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Italijanska liga

Postby Bolkonski » 03 Jun 2019, 18:53

Bice borbe, dok se Juventus ne odvoji na plus 10.
Napili i Inter ce biti daleko iznad Rome i Milana koji se raspadaju.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Italijanska liga

Postby Radonjaa » 03 Jun 2019, 18:55

Mislim da Juventus dogodine neće osvojiti titulu, a sigurno ne ovako dominantno. Viđećemo Milan, nisam siguran da će se raspadati.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13424
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Italijanska liga

Postby baketa96 » 03 Jun 2019, 19:10

Je li pratio ko rad ovog Giampaola? Ima li se Milan cemu nadati?
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5571
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Italijanska liga

Postby Pit Bull » 03 Jun 2019, 19:14

Milanu je vazniji sastav od trenera, treneri se menjaju svake sezone, ali ekipa nikako ne moze do top4... Sa ovim timom bi tesko bilo ko u 4 usao.

Pogotovo sledece sezone kada imas Juventus, Inter i Napoli kao ozbiljne timove sa ozbiljnim trenerima i rekao bi poprilicno izvesno da ce navedeni klubovi biti u 3.

I opet ce se borbe za jos jedno mesto svesti na Romu, Milan, Lacio i Atalantu.

Videcemo kako ce na Atalantu uticati LS, ali Gasperini je kao jedan od glavnih razloga ostanka naveo da je dobio garancije da ce svi kljucni igraci ostati u klubu i da ce se dodatno pojacati, a ako zaista bude tako, Atalanta moze biti samo jos opasnija.

Inzagi je isto dobio od Lacija garancije da ce unaprediti tim, zato je i produzio ugovor. Roma ce sigurno biti opasna...

Meni tu Milan deluje najmanje ozbiljan od svih kandidata za top4.

Djampaolo je prosecan trener, idealan za neku Sampdoriju gde je i bio. Sumnjam da je kadar da napravi nesto sto nis uspeli Montela ili Mihajlovic.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58254
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Italijanska liga

Postby Radonjaa » 03 Jun 2019, 19:16

@baketa Vidim da ga hvale po Italiji, mada se meni ne sviđa pretjerano. Planira da pređe na 4 - 3 - 1 - 2, i da dovede Prata, kog je trenirao u Sampdoriji. U svakom slučaju, kad je Gatuzo bio na 1 bod od LŠ, mislim da dogodine neće izmaći top 4. Juventus, Inter i Napoli će sigurno odlučivati o prva 3 mjesta, ali su Roma i Lacio u padu, a Atalanta će biti razapeta na 2 fronta, mislim da je 4. mjesto otvoreno.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13424
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: Yandex [Bot] and 59 guests