Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Engleska liga

Ko će osvojiti Premier Ligu u sezoni 23/24?

Liverpul
2
6%
Mančester Siti
10
29%
Mančester Junajted
8
24%
Arsenal
8
24%
Čelsi
0
No votes
Totenhem
0
No votes
Njukasl
6
18%
 
Total votes : 34

Re: Engleska liga

Postby Čekicar » 17 Dec 2017, 19:34

Гроф Тинторето wrote:Svaka korna muke Tantalove.
Neko je pominjao da ce Junajted dominirati kod prekida.


Kada si se vec ovako osilio morao bi znati da je WBA vec godinama unazad najdominantnija ekipa u vazduhu i kada je C Brunt na terenu svaki prekid je pola gola....Jos im imaju problema sa povredama 2 defanzivca,Mekkoli i Dovson koji svake sezone postignu po par golova..

Bornmaut je za svako postovanje a ne za omalovazavanje...
I FEEL DEVOTION
User avatar
Čekicar
 
Posts: 8112
Joined: 18 Jan 2017, 12:17

Re: Engleska liga

Postby Гроф Тинторето » 17 Dec 2017, 19:52

Klasican kiks je ovaj gol, a ja sam vec rekao da se takvi golovi dogadjaju svima i da niko nije izuzet. Pa ni Junajted. Zbog toga 1-0 nije siguran rezultat, ali dobro, nekome je 0-0 < 1-3.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31606
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Engleska liga

Postby Bolkonski » 18 Dec 2017, 00:27

Nemoj da se zajebavamo sa poredjenjem De Brujnea i Lea Mesija.
De Brujne ne moze da mu cisti kopacke, niti ce ikada moci, kao ni bilo koji fudbaler PL-a.

Ne moze se za trenera koji je pre tri sezone uzeo PL govoriti kao o nekome koga je pregazilo vreme. Sigurno se fudbal nestvarno promenio za tri sezone.
Sada je ponovo drugi sa Junajtedom. Kada je Junajted poslednji put bio vicesampion ? Prosle sezone uzeo LE i kup, i pregazilo ga vreme ?
Ove sezone su jednostavno Siti i Pep bili bolji i zasluzeno uzeli titulu. Problem je samo sto je Zoze postavio toliko visoke standarde da kada vrati UTD u ligu sampiona, osvoji kup, LE, bude vicesampion nakon sto su se Mojes i LVG brukali, to se tumaci kao da ga je vreme pregazilo.

Bilo je i objektivnih stvari koje su uticali na ta UTD ne uzme titulu: trazio Moratu doveli mu Romelua, nisu mu doveli Perisica, nisu mu doveli Lemara kao b opciju, u kljucnu utakmicu sezone usao bez najboljeg igraca, Pogbe i bez najboljeg stopera, Bajia, imao maler sa Romeluom i njegovim negativnim koeficijentom inteligencije u kljucnoj utakmici, gde je Siti oba gola postigao ne iz neke velelepne akcije, tecnog protoka lopte i sta ti je znam, vec na dve debilnosti Lukakua, koji je uz to promasio i zicer za 2:2.

Sve u svemu, ipak cestitke Pepu.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Engleska liga

Postby fabricio » 18 Dec 2017, 00:38

Ako kazem da ga je pregazilo vreme ,to ne znaci da ce svi da brisu patos sa njim. Ali Pep brise,a obrisace i Real,Barca,PSG...ko god im zapadne.

Ako kazem da je KDB najbolji igrac na lopti posle Mesija,ne mislim da je najbolji veznjak. To je samo jedan od desetine segmenata igre.

Preuvelicavate citav dan tudje recenice jer se ne slazete sa necim.al ajd...
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Engleska liga

Postby Kreanga » 18 Dec 2017, 00:52

Bolkonski wrote:
Bilo je i objektivnih stvari koje su uticali na ta UTD ne uzme titulu: trazio Moratu doveli mu Romelua, nisu mu doveli Perisica, nisu mu doveli Lemara kao b opciju,.

Nije trazio Moratu,trazio je Lukakua.Moratu je ispalio kad je Lukaku iskrsao zato sto pregovori sa Celsijem nisu tekli glatko.Lemar nije ni bio opcija.Jedini fail je uprava imala sa Perisicem.Ja licno,nikad nisam bio za njega.
User avatar
Kreanga
 
Posts: 7609
Joined: 10 Apr 2015, 08:52

Re: Engleska liga

Postby Bolkonski » 18 Dec 2017, 00:56

Fabricio, nisam mislio na tebe kada sam pisao o De Brujneu i Leu, vec na Cekicara i njegovu recenicu: “ Kakav Mesi ...... i Mesi ne moze da mu primirise kada je pas igra u pitanju ... “
Neko je lepo naveo onaj pas koji je Mesi dao za Albu protiv Valensije. Poezija fudbala. De Brujne prvo ne bi mogao da stvori u glavi viziju tog pasa, a ne da ga posalje. Nekada nije sve ni u cistoj tehnici, vec u viziji. Leo je unapred video celu akciju, gledaoci sa tribina nisu mogli da vide ono sto je on tada zamislio. Jednostavno trenutak genija.

Sto se drugog dela posta tice, prosle sezone je mislim skor izmedju Murinja i Pepa bio 1:1 i jedna neresena. Pep nije osvojio nista, Murinjo jeste dva trofeja. Tako da, polako sa brisanjem patosa.
Takodje, mozemo da se vratimo koju sezonu unazad i na deklasiranje Pepa od strane Karleta sa 5:0 u dvomecu, 4:0 na Alijanc Areni, pa zatim i od strane Luisa Enrikea i Cola Simeonea. Da li je to razlog da se kaze da ga je pregazilo vreme ? Jednostavno, svaki trener ima pobede i poraze, blistave i slabije periode u karijeri, ali ako neko izgubi jedan derbi ne znaci da ga je pregazilo vreme.

Kreanga, Morata je bio prva opcija. Cak se pisalo i o svadji Murinja sa izvrsnim direktorom zbog toga sto nije doveden igrac koga je on trazio.
Za Lemara su pisalo ozbiljni svetski mediji kao o alternativi za Perisica. E, sada, ako da li je bila istina ili ne, ne znam.
Last edited by Bolkonski on 18 Dec 2017, 01:26, edited 1 time in total.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Engleska liga

Postby Kreanga » 18 Dec 2017, 01:07

Bolkonski wrote:
Kreanga, Morata je bio prva opcija. Cak se pisalo i o svadji Murinja sa izvrsnim direktorom zbog toga sto nije doveden igrac koga je on trazio.
Za Lemara su pisalo ozbiljni svetski mediji kao o alternativi za Perisica. E, sada, ako da li je bila istina ili ne, ne znam.

Pa vidi brate,cista logika.Mesec dana je ostrvo brujalo o cenkanju Reala i MU za Moratu,licni uslovi dogovoreni.Sl dan placa se vece obestecenje za Lukakua i otima se Celsiju ispred nosa.Nije tesko priznati da se Zoze zajebao :okk:
Lemar je na ostrvu mogao da zavrsi samo u Arsenalu.To i ako su negde ubacili MU kao zainteresovanu stranu,to je bilo klasicno nabijanje cene.
Za ostatak posta oko Mesija i KDB se slazem.
User avatar
Kreanga
 
Posts: 7609
Joined: 10 Apr 2015, 08:52

Re: Engleska liga

Postby Bolkonski » 18 Dec 2017, 01:15

Ma meni je stvarno najmanji problem da priznam da se Murinjo zajebao. Ne bi mu bilo prvi put, kao bilo kom trener. Npr. Lindelof, cist fejl. Onaj njegov kiks nije ni manjak iskustva, ni trema, ni bilo sta slicno, vec nesto daleko ozbiljnije.
Ali, pisalo se na Ostrvu da je Morata bio izricita Zozeova zelja, a Lukakua je protiv Murinjove volje doveo onaj, kako se zvase, Vudvord, da zato vlada i neki hladni rat izmedju njih dvojice. Moguce da nista od toga nije tacno i da si ti u pravu.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Engleska liga

Postby White Mamba » 18 Dec 2017, 21:51

Jaoj kad bi ujurili Denija Staridza..
Ne mogu vise da gledam ovu bedu u napadu..
Sad ce i Cekicevi da nas nasamaraju za vikend..
Deb'o. Sujetan. Oce kadrira. Ne vodi treninge. Oce stan u BGH2O. Dov'o asocijalnog Korija
NECE STEFI DA IGRA ZA NJEGA
Stop hibridnom ratu!!!
User avatar
White Mamba
 
Posts: 42765
Joined: 24 Oct 2015, 00:27

Re: Engleska liga

Postby AirBall » 18 Dec 2017, 23:22

Odlican posao radi Big Sam...

Karamele ne samo sto su u dobroj seriji vec promovisu i mlade engleske igrace...

Imaju jedno 5 dvadesetogodisnjaka u i oko startne postave...

Milione ce zaraditi na njima...

Sjajno izgleda Everton trenutno..
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Engleska liga

Postby Čekicar » 19 Dec 2017, 16:52

Bolkonski wrote:Nemoj da se zajebavamo sa poredjenjem De Brujnea i Lea Mesija.
De Brujne ne moze da mu cisti kopacke, niti ce ikada moci, kao ni bilo koji fudbaler PL-a.

.


Niko ne poredi Mesija i KDB-a jer nisu za poredjenje....Poredi se njihova pas igra,dakle jedan segmenat fudbalske igre i sasvim je jasno da je situacija sledeca KDB>>>Leo

Ne moze se porediti Mesijev pas na 5m i Kevinov na 50m....KDB-ove lopte imaju oci,sa 50m gadja u trepavicu....Opet kazem da se takmice u gadjanju precke recimo sa penala,sa 25m,sa pola....KDB bi bio uspesniji budi siguran....

Tvoja poslednja recenica opet navodi na polemiku PL vs Primera :biggrin:
I FEEL DEVOTION
User avatar
Čekicar
 
Posts: 8112
Joined: 18 Jan 2017, 12:17

Re: Engleska liga

Postby Фантом » 19 Dec 2017, 17:01

KDB mozda ima bolji 40m pas od Mesija, ali sve krace od toga Mesi tata.

Ono sto Kevina odvaja od ostalih je odlicno kretanje, razume fudbal.
дошао да вређа
User avatar
Фантом
 
Posts: 5421
Joined: 12 Oct 2016, 12:43

Re: Engleska liga

Postby Radonjaa » 19 Dec 2017, 17:06

Za mene je Mesi najbolji asistent u istoriji fudbala, šta god govorile statistike :beyond: Ti pasovi koje on može da provuče, i vizija koju on ima čak i pod pritiskom, i dok trči u punoj brzini, nikad nije viđena u fudbalu. Čak ni od Ćavija i Inijeste, kamoli De Brujnea (svaka njemu čast, četvrti fudbaler planete)
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13229
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Engleska liga

Postby Čekicar » 19 Dec 2017, 17:07

Фантом wrote:KDB mozda ima bolji 40m pas od Mesija, ali sve krace od toga Mesi tata.

Ono sto Kevina odvaja od ostalih je odlicno kretanje, razume fudbal.


Kevinova igra je pas igra dok Mesijeva nije i u tom segmentu je KDB bolji..kao sto je Mesi prodorniji recimo..Messi ne zivi bez igraca tipa KDB...Xavi,Iniesta...

Tako sada imamo onanisanje na CR7 recimo a zanemaruje se uticaj Krosa i Modrica....To su igraci od kojih sve krece,polazi...majstori ove igre...I ne mogu Ce i Messi imati bolji pas od nabrojanih nikako i nikada...sto naravno ne znaci da su celokupno gledano losiji igraci..
I FEEL DEVOTION
User avatar
Čekicar
 
Posts: 8112
Joined: 18 Jan 2017, 12:17

Re: Engleska liga

Postby Bolkonski » 19 Dec 2017, 17:13

De Brujne moze da masta da uopste zamisli da posalje pas kao Mesi Albi protiv Valensije.
Mesi je tata pasova u prostor, De Brujne dva nivoa ispod.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests