Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Latinoamerički koktel

Latinoamerički koktel

Postby CRNO BELI SVET » 29 Jul 2011, 17:12

Poslednje utočište onog izvornog, čistog fudbala, mesto gde taktika i rezultat jesu važni, ali ne guše tehniku, šmek i sve ono najlepše što fudbal može da ponudi, mesto gde je protivniku najbitnije proturiti loptu kroz noge, prodati mu fenomenalan dribling, postići što atraktivniji gol, poslednje mesto na kugli zemaljskoj gde svi igraju fudbal na gol više, fudbal kako za svoju, tako i za srce i dušu svih navijača.

Brasileiro A i B, Paulista i Karioka, argentinska, čileanska, meksička klausura i apertura, kopa Libertadores, kopa Sudamerikana, i sve ostalo najkvalitetnije što južna i srednja Amerika mogu da ponude.

Pošto ćemo ovde kačiti atraktivne poteze, sjajne driblinge, fenomenalne golove, nekako još sveže, a sve to objedinjeno u desetak sekundi fudbalskog velemajstorstva, ovaj klip zaslužuje da bude početni na ovoj temi:




Takođe, ovde ćemo lepiti i preglede velikih derbija širom kontinenta, na jedan od najvećih svetskih derbija Boka Juniors-River Plate na žalost ćemo morati da čekamo do sledeće sezone, ali zato su tu mnogi gradski derbiji koji možda nisu toliko zastupljeni kod nas, ali za te mečeve navijači tamo žive, ogromna rivalstva u kojim ćemo imati prilike da uživamo, što zbog sjajnog navijačkog repertoara, tako i u prelepom fudbalu i majstorskim potezima:

FLU-FLA, derbi Rio de Žaneira, Fluminense-Flamengo
PAULISTA, derbi Sao Paula, Palmeiras-Korintijans
O ATLE TIBA, derbi Parane, Atletiko Paranense-Koritiba
GRE-NAL, derbi Porto Alegrea, Gremio-Internasional
KLASIKO DE AVELJANIDA, derbi Aveljanide, Rasing-Independiente
KLASIKO DE LA PLATA, derbi La Plate, Estudijantes-Gimnazija
KLASIKO DE UNIVERSITARIO, derbi Santijaga, Universidad Katolika-Universidad de Čile

Ovo su neki od poznatijih gradskih rivalstava u ovim ligama koje smo nabrojali, tu su još i veliki gradski derbiji u Paragvaju, Meksiku, Urugvaju, ali i velika rivalstva timova iz različitih gradova, kao I velika rivalstva timova iz različitih zemalja latinske Amerike, koja oduzimaju dah, donose pregršt uzbuđenja, emocija, radosti i tuge, ali za sve je zajednička jedna stvar, nama koji gledamo te mečeve iz neutralnog ugla omogućavaju da uživamo u istinskim spektaklima i fenomenalnom fudbalu.

Zato se nadam da ćemo u narednom periodu imati puno prilika da ovde kačimo preglede mečeva kao što je bio ovaj pre dve večeri:

San koji sanjaš sam je samo san. San koji sanjamo zajedno je stvarnost.
User avatar
CRNO BELI SVET
 
Posts: 796
Joined: 15 Mar 2011, 16:26
Location: Novi Sad

Re: Latinoamerički koktel

Postby KKP » 29 Jul 2011, 17:29

CRNO BELI SVET :bravo: :blue:

Da se bliže upoznamo sa svim ligama i dešavanjima. Obožavam ovaj forum! :)
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: Latinoamerički koktel

Postby Napredpartizan » 29 Jul 2011, 22:24

Bravo za temu :clap: Ucestvovacu sa zadovoljstvom u pracenju latinoamerickog fudbala !
User avatar
Napredpartizan
 
Posts: 23637
Joined: 15 Mar 2011, 13:26

Re: Latinoamerički koktel

Postby nolinjo » 29 Jul 2011, 23:59

CBS ..mislio sam na ovog :) http://en.wikipedia.org/wiki/Reinaldo_da_Cruz_Oliveira ...al ovaj je mator-a i majstor za partizan :D ...al bi nam lulinja legao kao kec na 10 u partizan ...(ne pratim ja mnogo brazilski fudbal-tacnjie nisam gledo mnogo tekmi -al sad kad nema nba -a a ja navikao da kasno lezem cu da bacam pogled)
Jedaj moj brat
"Because in the end, everything we do, is just everything we've done. "
"Hmm, no, I don't have a gambling problem. I'm winning and winning is not a problem. That's like saying Michael Jordan has a basketball problem..."
User avatar
nolinjo
 
Posts: 17201
Joined: 18 Jun 2011, 23:45

Re: Latinoamerički koktel

Postby CRNO BELI SVET » 30 Jul 2011, 00:04

nolinjo wrote:CBS ..mislio sam na ovog :) http://en.wikipedia.org/wiki/Reinaldo_da_Cruz_Oliveira ...al ovaj je mator-a i majstor za partizan :D ...al bi nam lulinja legao kao kec na 10 u partizan ...(ne pratim ja mnogo brazilski fudbal-tacnjie nisam gledo mnogo tekmi -al sad kad nema nba -a a ja navikao da kasno lezem cu da bacam pogled)


Ok, taman da se konsultujemo, pa ako Stanoje ovo čita, ima će dobar skauting... :biggrin:
San koji sanjaš sam je samo san. San koji sanjamo zajedno je stvarnost.
User avatar
CRNO BELI SVET
 
Posts: 796
Joined: 15 Mar 2011, 16:26
Location: Novi Sad

Re: Latinoamerički koktel

Postby nolinjo » 30 Jul 2011, 00:09

CRNO BELI SVET wrote:
nolinjo wrote:CBS ..mislio sam na ovog :) http://en.wikipedia.org/wiki/Reinaldo_da_Cruz_Oliveira ...al ovaj je mator-a i majstor za partizan :D ...al bi nam lulinja legao kao kec na 10 u partizan ...(ne pratim ja mnogo brazilski fudbal-tacnjie nisam gledo mnogo tekmi -al sad kad nema nba -a a ja navikao da kasno lezem cu da bacam pogled)


Ok, taman da se konsultujemo, pa ako Stanoje ovo čita, ima će dobar skauting... :biggrin:

kad smo kod latinoamerikanaca ..je li stvarno partizan bio zainteresovan za advinculu ?i ako jeste sto ga nisu doveli (skup? hmm vredi kolko god da traze)
Jedaj moj brat
"Because in the end, everything we do, is just everything we've done. "
"Hmm, no, I don't have a gambling problem. I'm winning and winning is not a problem. That's like saying Michael Jordan has a basketball problem..."
User avatar
nolinjo
 
Posts: 17201
Joined: 18 Jun 2011, 23:45

Re: Latinoamerički koktel

Postby Napredpartizan » 30 Jul 2011, 00:25

Chivas Guadalajara-Club America,najveci meksicki derbi,gledao sam ga par puta preko neta,odlicna atmosfera,veliki rivalitet,dobar fudbal :thumbup:
User avatar
Napredpartizan
 
Posts: 23637
Joined: 15 Mar 2011, 13:26

Re: Latinoamerički koktel

Postby CRNO BELI SVET » 30 Jul 2011, 00:34

nolinjo wrote:kad smo kod latinoamerikanaca ..je li stvarno partizan bio zainteresovan za advinculu ?i ako jeste sto ga nisu doveli (skup? hmm vredi kolko god da traze)

Slabo pratim Peruance, tj. sem u Kopama ni nemam priliku da ih gledam, jedini njihov klub koji sam gledao ove sezone u Kopa Libertadores je Leon de Huanuko, a ovog malog nisam nikad gledao tako da ne mogu da sudim o njegovim kvalitetima i manama, mada sam i ja čuo da smo se kao interesovali za njega.

Napredpartizan wrote:Chivas Guadalajara-Club America,najveci meksicki derbi,gledao sam ga par puta preko neta,odlicna atmosfera,veliki rivalitet,dobar fudbal :thumbup:

:goodpost:

Inače, ove godine sam malo pomnije pratio njihovu Aperturu, uvek puni stadioni, Klub Amerika je za područje celokupnog američkog kontinenta verovatno ekvivalent Realu, u bitnijim mečevima Acteka krcata 105000 ljudi.
Takođe i Čivas, U.N.A.M Pumas i Kruz Azul su velikani, a ove sezone ja sam ostao oduševljen atmosferom na mečevima finaliste šampionata Morelia Monarkas.
San koji sanjaš sam je samo san. San koji sanjamo zajedno je stvarnost.
User avatar
CRNO BELI SVET
 
Posts: 796
Joined: 15 Mar 2011, 16:26
Location: Novi Sad

Re: Latinoamerički koktel

Postby Napredpartizan » 30 Jul 2011, 00:40

@Crno beli svet

U Klubu America su igrali i Claudio "Piojo" Lopez i Ivan Zamorano na zalasku karijera. I moj omiljeni igrac iz Meksika Kauktemok Blanco :blue:

Nisu imali neki rezultat u Copa Libertadores u poslednje vreme,secam se samo da je od Meksickih ekipa najvise uspeha imao Cruz Azul kada su u finalu izgubili na penale od Boke...

Ludilo je na svim stadionima sto se atmosfere tice :biggrin:
User avatar
Napredpartizan
 
Posts: 23637
Joined: 15 Mar 2011, 13:26

Re: Latinoamerički koktel

Postby Felipao » 30 Jul 2011, 00:42

Blanko je i proslo leto u JAR sa svojih blizu 4 banke pokazao kako se igra fudbal...Majstor!
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Latinoamerički koktel

Postby nolinjo » 30 Jul 2011, 00:42

moj klub je monterej ...zbog suaza maestra ...kad god imam priliku ja cepam keca u kladionici :D
Jedaj moj brat
"Because in the end, everything we do, is just everything we've done. "
"Hmm, no, I don't have a gambling problem. I'm winning and winning is not a problem. That's like saying Michael Jordan has a basketball problem..."
User avatar
nolinjo
 
Posts: 17201
Joined: 18 Jun 2011, 23:45

Re: Latinoamerički koktel

Postby Felipao » 30 Jul 2011, 00:44

nolinjo wrote:moj klub je monterej ...zbog suaza maestra ...kad god imam priliku ja cepam keca u kladionici :D


Vratio se Chupete iz Saragose? Velemajstor!
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Latinoamerički koktel

Postby CRNO BELI SVET » 30 Jul 2011, 00:46

Napredpartizan wrote:@Crno beli svet

U Klubu America su igrali i Claudio "Piojo" Lopez i Ivan Zamorano na zalasku karijera. I moj omiljeni igrac iz Meksika Kauktemok Blanco :blue:

Nisu imali neki rezultat u Copa Libertadores u poslednje vreme,secam se samo da je od Meksickih ekipa najvise uspeha imao Cruz Azul kada su u finalu izgubili na penale od Boke...

Ludilo je na svim stadionima sto se atmosfere tice :biggrin:



Kvatemok je legenda za sva vremena, mator, mrtav, usporen, a sa loptom od sjajnih driblinga do nenormalno jakog šuta... :blue:

Pa, pre dve sezone su u finalu Kopa Libertadores igrali brazilski Inter i Čivas, mada je Internasional to lagano dobio...


Edit- Bravo Nolinjo, Monterej sam zaboravio, a oni su jedan od najuspešnijih meksičkih klubova u poslednjoj deceniji...
San koji sanjaš sam je samo san. San koji sanjamo zajedno je stvarnost.
User avatar
CRNO BELI SVET
 
Posts: 796
Joined: 15 Mar 2011, 16:26
Location: Novi Sad

Re: Latinoamerički koktel

Postby Napredpartizan » 30 Jul 2011, 00:48

CRNO BELI SVET wrote:
Napredpartizan wrote:@Crno beli svet

U Klubu America su igrali i Claudio "Piojo" Lopez i Ivan Zamorano na zalasku karijera. I moj omiljeni igrac iz Meksika Kauktemok Blanco :blue:

Nisu imali neki rezultat u Copa Libertadores u poslednje vreme,secam se samo da je od Meksickih ekipa najvise uspeha imao Cruz Azul kada su u finalu izgubili na penale od Boke...

Ludilo je na svim stadionima sto se atmosfere tice :biggrin:



Kvatemok je legenda za sva vremena, mator, mrtav usporen, a sa loptom od sjajnih driblinga do nenormalno jakog šuta... :blue:

Pa, pre dve sezone su u finalu Kopa Libertadores igrali brazilski Inter i Čivas, mada je Internasional to lagano dobio...


Da zaboravio sam na civas...

Evo ono sto si pricao,105 hiljada ljudi na finalnoj utakmici,Zamorano donosi titulu 2002.god.
User avatar
Napredpartizan
 
Posts: 23637
Joined: 15 Mar 2011, 13:26

Re: Latinoamerički koktel

Postby CRNO BELI SVET » 30 Jul 2011, 00:52

Inače, ne znam koliko ste svesni koliko je Klub Amerika veliki klub?

Bio sam 2007. u Americi, u Bostonu, a pogotovu u Majamiju sve pršti od Mexikanaca, na polovini kablovskih kanala na španskon jeziku vrte se prenosi mečeva ovog kluba, svi nose žute dresove i piju Koronu(mada ih razumem, mnogo dobro pivo)... :biggrin:
San koji sanjaš sam je samo san. San koji sanjamo zajedno je stvarnost.
User avatar
CRNO BELI SVET
 
Posts: 796
Joined: 15 Mar 2011, 16:26
Location: Novi Sad

Next

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests