Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Hrvatska nogometna liga

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby B.B.B » 15 Jul 2011, 00:04

User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby nolinjo » 15 Jul 2011, 00:39

B.B.B wrote:Prvi pogodak protiv Domzala

http://tvslo.si/predvajaj/domzalcane-ca ... 110536078/

duje opet...bas se zaebo ajduk sto ga je otpustio ...meni je bolji duje nego onaj crnogorac
Jedaj moj brat
"Because in the end, everything we do, is just everything we've done. "
"Hmm, no, I don't have a gambling problem. I'm winning and winning is not a problem. That's like saying Michael Jordan has a basketball problem..."
User avatar
nolinjo
 
Posts: 17201
Joined: 18 Jun 2011, 23:45

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby B.B.B » 15 Jul 2011, 22:18

nolinjo wrote:
B.B.B wrote:Prvi pogodak protiv Domzala

http://tvslo.si/predvajaj/domzalcane-ca ... 110536078/

duje opet...bas se zaebo ajduk sto ga je otpustio ...meni je bolji duje nego onaj crnogorac

Ne znam jel bolji ali lik je sa malom minutazom zabio 13 golova prosle sezone, cak i u Europi je zabijao. Kao sto mozes vidjeti na Hajdukovom topicu od CIrostratusa oni su sretni zbog toga, ja to isto ne mogu bas shvatiti, bice da se tu radi o tome tko mu je menadjer pa se rijesavaju tih igraca, a ostalo je jednostavno da kazem..mentalitet rulje, neko provali kako je ovaj los i dodje na zub tribina i onda svi ko papige ponavljaju kako je ovaj los.

Inace zdrijeb danas je bio katastrofalan, Varazdin je izvukao Dinamo Bukurest i tu nemamo sta pricati, ovo je kraj Varazdinovog puta ako se plasiraju uopce u 3 pretkolo.

Split je izvukao proslogodisnjeg finalista Kup Uefa..

Ja sam razmisljam ovako, ajmo mi prvo potvrditi ulazak u 3 prekolo, vec to ce biti solidan uspjeh i bodovi za koeficijent se moraju skupljati, a onda u 3 prekolo..ma da makar neki bodic uhvatimo barem u domcim tekmama, neki mali reci, nesto...s obzirom na tezinu suparnika i to bi bilo odlicno.
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby nolinjo » 16 Jul 2011, 00:11

ja mislim da hajduk ima sanse za prodju u slucaju da englezi ne igraju sa velikim zarom,ima dosta klubova koji ne cene kup uefa ,a ako ne za prolaz ,onda sigurno za dobru igru na domacem terenu ..sa nekim rezultatom,pobeda ili neresen ...ne znam gde se igra prva al i dalje ponavljam mislim da imaju sanse (i iskustvo iz prosle sezone) ...
split teorije nema ,osim ako Duje opet ne proradi ,samo vise puta :)
ne znam kakav je varazdin ,al mislim da je dinamo siguran u procentima 90%-10 za rumune
Jedaj moj brat
"Because in the end, everything we do, is just everything we've done. "
"Hmm, no, I don't have a gambling problem. I'm winning and winning is not a problem. That's like saying Michael Jordan has a basketball problem..."
User avatar
nolinjo
 
Posts: 17201
Joined: 18 Jun 2011, 23:45

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby B.B.B » 16 Jul 2011, 00:47

nolinjo wrote:ja mislim da hajduk ima sanse za prodju u slucaju da englezi ne igraju sa velikim zarom,ima dosta klubova koji ne cene kup uefa ,a ako ne za prolaz ,onda sigurno za dobru igru na domacem terenu ..sa nekim rezultatom,pobeda ili neresen ...ne znam gde se igra prva al i dalje ponavljam mislim da imaju sanse (i iskustvo iz prosle sezone) ...
split teorije nema ,osim ako Duje opet ne proradi ,samo vise puta :)
ne znam kakav je varazdin ,al mislim da je dinamo siguran u procentima 90%-10 za rumune


Prva se igra kod njih, mislim da u ovom slucaju ne stoji da nece igrati sa zarom, ovo im je prva Euro tekma od mislim 1976 a prva na ovom stadionu. Inace sam dosta pratio Stoke prosle sezone, bili su 13 u prvenstvu i igrali finale FA CUPA, ekipa nema neke ekstra zvijezde i cak nisu ni neki iznimni tehnicari, ali nevjerovatno igraju grubo i jako, ali bas jako su dobro fizicki pripremljeni te klasicna domacinska ekipa, mislim da su tukli i Arsenala i Liverpula kuci. U gostima nisu imali 10 kola pobjedu i tu je sansa, ako se prva dobro odigra mozda bi mogli proci, jedno veliko mozda posto se jos ni mogucnosti Hajduka ne znaju, a po meni kakav god da vam je sadasnji Hajduk, on je slabiji po meni od Hajduka sa pocetka prosle godine, fali jedan fantazista tipa Ibricic koji nas je i uveo u Ligu Uefe, takodjer sad imamo nesto vise stranaca a povijest Hajduka pokazuje da sa strancima nikad nije bilo dobro, uvijek su domaci igraci radili prave rezultate, pa i prosle godine se sjecam da sam nakon ulaksa u Ligu Europe piso na jednom forumu kako ovaj Hajduk ima ogromno potencijala, kako treba cuvati ovu domacu djecu, ogromni potencijal sam vidio u tom Hajduku i po meni ovaj sad Hajduk nije toliko jak kao proslogodisnji, no vidjet cemo sve na terenu.

Sto se tice Copa, dobar je ali ne pretjerujmo..

A Varazdin je u blago katastrofalnom stanju, ovo vise nije Varteks, neznam jesi li znao ali Varteks je sad novi klub, pocinju od zadnje zupanijske lige i predvidjanja su da ce oboriti rekord posjecenosti u zupanijskim ligama, navijaci vise nisu uz ovaj Varazdin, ocekujem podrsku na tribinama ali to vise nije isti klub, igraci mjesecima nisu dobili place tako da su mnogi otisli a skoro se dogodilo da nisu protiv Andoraca ni odigrali jer su jedva skupili igrace za taj mec.
No iznenadjenja su moguca, Dinamo Bukurest koliko citam je vratio 11 igraca sa posudbe a novi trener im je trener koji je prosle godine u 2 ligi osvojio 15 mjesto, znaci i kod njih su neke promjene pa cemo vidjeti, ali sve u svemu zbog promjene formata natjecanja u HNLU predvidjam Varazdinu drugu ligu.
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby nolinjo » 16 Jul 2011, 00:54

pa onaj negde pomenuti rori delap je asistirao kod pobede nad arsenalom ,kad je venger cmizdro ko curica ...ovo treba zabraniti i ostale gluposti ...
gotivan je stoke bio prosle sezone,sve "zivotinje" duel ne gube ...i sve si dobro reko ,neki gol u gostima za nadu u revansu ,sto da ne ...ma to oni tako za navijace istorija ,bla bla ...a u stvari kad krene tekma vidi se da lade ajca ...ko onda bolton posalje rezervni tim predvodjen gari spidom i odvale zvezdu na marakani :D ...tu su sanse 80%-20 % ali tih 20 nije mala stvar,ako prorade burazeri ili pak vukusic na brzinu nesto izmulja bice zanimljiv duel u svakom slucaju
zezao sam se za copa :)
Jedaj moj brat
"Because in the end, everything we do, is just everything we've done. "
"Hmm, no, I don't have a gambling problem. I'm winning and winning is not a problem. That's like saying Michael Jordan has a basketball problem..."
User avatar
nolinjo
 
Posts: 17201
Joined: 18 Jun 2011, 23:45

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby B.B.B » 16 Jul 2011, 12:59

Igrala se prijateljska izmedju Osijeka i Spartaka Subotice, Osijek je pobijedio 2 - o golovima Babica u 33 i Milicevica u 45 minuti susreta.

Evo da vidite i galeriju sa te utakmice http://www.hrsport.net/Galerija.aspx
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby B.B.B » 16 Jul 2011, 13:03

Bila je to utakmica s dva potpuno različita poluvremena. U prvih 45 minuta Osijek je imao potpunu dominaciju koju je okrunio s dva pogotka dok je nastavak donio brige za trenera Vladu Bilića.

Osijek dolazi u vodstvo u 33. minuti kada Tomislav Šorša odličnim centaršutom pronalazi Ivana Miličevića koji pogađa vratnicu, ali na odbijenu loptu natrčava Marko Babić i zabija za 1:0.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Miličević koristi asistenciju Gorana Ljubojevića i povisuje prednost na, kasnije će se pokazati, konačnih 2:0.

"Naravno da sam više zadovoljan sa prvih 45 minuta, ali je očito bilo da su se moji igrači zadovoljili vodstvom od 2:0. U drugom dijelu Spartak je na teren poslao svoju najjaču momčad pa je to bila čvršća utakmica. Mi se moramo držati igre iz prvog dijela i sve će biti u redu," izjavio je nakon utakmice trener Bilić za Radio Osijek.
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby B.B.B » 17 Jul 2011, 21:36

Varaždin pružio odličan otpor i izgubio od Middlesbrougha

Image

U GENERALNOJ probi uoči početka HNL-a nogometaši Varaždina ugostili su slavni Middlesbrough i pružili vrlo dobar otpor. Ipak, poraz nisu uspjeli izbjeći - Englezi su slavili s 3:2.

Prijateljski susret s Englezima organiziran je povodom desete obljetnice smrti bivšeg predsjednika varaždinskog prvoligaša, Anđelka Herjaveca. Za vrijeme legendarnog Đelca, Varteks je 1999. dohvatio i četvrtfinale Kupa kupova, nešto kasnije izbacio i Aston Villu iz Kupa Uefa, a današnja je predstava barem dijelom podsjetila na velike dane, iako u početku nije slutilo na dobro.

Na prvu ozbiljniju šansu čekalo se deset minuta, ali je Denis Krklec uspio obraniti udarac McDonalda, kojeg je odličnom dugom loptom poslužio Rhys Williams. Ipak, dvije minute kasnije Middlesbrough je poveo - opet su akciju organizirali Williams i McDonald, ispred kojeg je Šimek ispucao loptu u vlastitu mrežu.

Gosti su nastavili prijetiti, a Varaždin je izdržao samo do 28. minute. Franks je na desnom krilu izbacio Hoytea koji zavrće u sredinu odakle Lita nije imao težak posao za 0:2.

Nedugo nakon što su krenuli s centra, Varaždinci smanjuju rezultat. Šafarić je dugom loptom pronašao Vugrinca kojeg ruši vratar Coyne, a sudac Slunjski pokazuje na bijelu točku. Domaći kapetan bio je siguran i na odmor Varaždin odlazi sa samo golom zaostatka.

Poraz koji je podigao moral uoči Moldavaca

U nastavku je trener Toplak dao priliku nekolicini igrača iz drugog plana, a već u 53. minuti Varaždinci su izjednačili. Mario Sačer, koji je nedavno došao na posudbu iz Hajduka, pogodio je stativu, ali na pravom mjestu bio je Trojak koji poravnava na oduševljenje više od dvije tisuće gledatelja.

Mladići uglavnom ponikli u Varaždinu hrabro su se držali protiv člana engleskog Championshipa, ali su u završnici utakmice platili danak neiskustvu. U 78. minuti Golubar je poslije prodora odlično tukao, ali lopta je fijuknula iznad grede. U idućem M'Boro je poveo, nakon što je obrana domaćih naivno reagirala Batesu nije bilo teško lobovati Mrmića za konačnih 2:3.

Snage za novi povratak nije bilo, a unatoč porazu, lijepa partija koju su pružili protiv renomiranog suparnika zasigurno će Varaždincima dati dodatnu dozu samopouzdanja uoči uzvrata s moldavskom Iskrom-Stal, u kojem će 1:1 iz Tiraspola pokušati pretvoriti u prolaz u treće pretkolo Europa lige.
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby nolinjo » 21 Jul 2011, 20:51

duje cop again :)
Jedaj moj brat
"Because in the end, everything we do, is just everything we've done. "
"Hmm, no, I don't have a gambling problem. I'm winning and winning is not a problem. That's like saying Michael Jordan has a basketball problem..."
User avatar
nolinjo
 
Posts: 17201
Joined: 18 Jun 2011, 23:45

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby B.B.B » 21 Jul 2011, 21:42

Vuga odveo Varaždince u 3. pretkolo Europske lige gdje ih čeka Dinamo iz Bukuresta

Image

U UZVRATNOJ utakmici 2. pretkola Europske lige Varaždinci su izborili prolaz u 3. pretkolo Europske lige pobjedom nad Iskrom Stal. Utakmica u Varaždinu je ponudila pregršt atraktivnosti, borbenosti i lijepog nogometa, i doista ostaje žal što se ovaj susret nije prenosio na televizijskim ekranima.

Prvo ime utakmice u Varaždinu je bio kapetan Varaždina, Davor Vugrinec, koji je u 14. minuti prvog poluvremena postigao predivan pogodak s više od 30 metara udaljenosti u lijeve rašlje vratara Iskre, Melenciuca. Pogodak je Moldavce u potpunosti dezorijentirao pa su Varaždinci, odmah nakon samo četiri minute od prvog pogotka, natjerali Melenciuca na kapitulaciju. Naime, u 18. minuti nakon najljepše akcije na utakmici, Dean Glavica na asistenciju Maria Sačera postiže pogodak i tako usrećuje oko 3 tisuće navijača koji su došli podržati Varaždince.

Nakon "uraganskog" početka utakmice Varaždinci staju i utakmica se smiruje. Iako su pokušali povisiti rezultat preko danas najaktivnijih i najborbenijih igrača Vugrinca, Glavine i Glavice do toga ipak nije došlo. Pred kraj prvog poluvremena, kada su Varaždinci mislili da će mirno otići na odmor, obrana Varaždina radi nevjerovatnu grešku koju Andrej Novicov iskorištava, te golom za 2:1 odvodi utakmicu u neizvjesnost.

Iako su se Varaždinci u prvom poluvremenu nametnuli kao bolja momčad, pogodak Novicova ih je u potpunosti šokirao. Tu dekoncentriranost i šok zamalo su iskoristili najopasniji Iskrini igrači, Novicov i Rudac, koji su se dva puta našli u situaciji "oči u oči" sa Krklecom, koji je izvanredno otklonio prijetnje Moldavaca.

Nakon tih propuštenih prilika, Varaždinci se vraćaju u igru. Odličnim dodavanjem Josipa Golubara, Davor Vugrinec izbacuje obrambenog igrača Iskre, te laganim lobom prebacuje vratara i postiže pogodak za 3:1.

U 79. minuti došlo je ponovno do uzbuđenja kada je Sucha postigao pogodak koje je sudac utakmice Škot Steven McLean ispravno poništio zbog prekršaja Moldavca. Nakon 79. minute utakmica je utihnula, i do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. Ovom pobjedom Varaždinci su ukupnim rezultatom iz dviju utakmica savladali Moldavce 4:2, te tako prošli u 3. pretkolo Europske lige gdje ih čeka rumunjski Dinamo iz Bukurešta.

"Naravno da sam sretan, u dvije utakmice smo bili bolji, stvorila se jedna atmosfera, gdje smo mislili da ćemo lakše do pobjede, naročito nakon početnog vodstva, što su gosti kaznili, no na kraju nismo dopustili iznenađenje. Nedostajao je dosta Šafarić, a u Bukureštu neće biti niti Conjara, Glavice, Punčeca, bit će vrlo teško", izjavio je trener Varaždina, Samir Toplak, a prenosi portal e-varaždin.

VARAŽDIN - ISKRA STAL 3:1

VARAŽDIN SASTAV: Krklec, Brlečić, Punčec, Aganović, Glavica, Sačer, Šimek, Tkalčić, Glavina, Conjar, Vugrinec

ISKRA STAL SASTAV: Melenciuc, Novicov, Kourouma, Porfireanu, Rudac, Gorodeţchi, Vyshnyakov, Shugladze, Leshchuk, Suchu, Uzbek



Kati se umalo osvetila uspavanka: Čop probudio Crvene i odveo Split na noge Fulhammu

Image

RNK SPLIT je jednom kvalitetnom i moćnom partijom u drugom poluvremenu preokrenuo vodstvo Domžala i s ukupnih 5:2 prošao u treće pretkolo Europa lige, gdje ga čeka engleski Fulham. Golove za Splitovce zabili su Čop, Vidić i Milovac, dok je jedini gol gostiju djelo Lukasa Horvata.

No, ne bi Kate bio Kate da nije Domžale pokušao proći dugopoljskom uspavankom. Umalo mu se to osvetilo kada su početkom nastavka Slovenci poveli golom Horvata, srećom pa je Hajduk Crvenima poklonio Duju Čopa, koji je dobar dio drugog poluvremena sam igrao protiv Domžala. Pridružio mu se kasnije i dvostruki asistent Ante Erceg za čije lopte igrači Darka Birjukova nisu imali rješenje.

Split puno slabiji bez Križanca

Katalinić je na dugopoljski travnjak poslao momčad u tradicionalnoj formaciji 4-2-3-1. Na golu je bio kapetan Vuković, u zadnjem redu s lijeva na desno Budiša, Vidić, Milović i Marčić, a dvojac zadnjih veznih Vitaić - Šimić. Na krilima su bili Čop i Baraban, polušpica Erceg, a usamljen u napadu kao uvijek igrao je Bojan Golubović.

Ista je to momčad praktički, izuzev Milovića koji je zamijenio ozlijeđenog Križanca, koja je izborila veliku pobjedu u Sloveniji, njoj danas u prvom poluvremenu nije bilo ni traga. Slovenci su diktirali tempo, imali dvije lijepe prilike za gol, dok su splitski crveni statirali i čekali da prođe i pretposljednjih 45 minuta dvoboja.

Slovenci prekinuli uspavanku, na sreću probudili i Čopa

Uspavanka koju je Kate priželjkivao zaživila je u svom punom smislu, a novinarski notesi zjapili su prazni. Iako su igrači Splita relativno dobro odrađivali defenzivni posao u prvom dijelu, nesigurnost Vidića u odsutnosti Križanca bila je očita i zabrinjavajuća. Nije prošlo ni nekoliko minuta nastavka, a Slovenci su nakon slabe reakcije obrane Splita poveli.

Sva događanja do tada upućivala su na dramatičnih 40 minuta koji slijede, a onda se ukazao Duje Čop. Golubović je lijepo proigrao nekadašnjeg napadača Hajduka na lijevoj strani, a ovaj je sasvim iskosa sjajno pogodio donji kut Vidmarova gola. Ekspresni rezultatski povratak i ekspresno buđenje Katalinićevih pulena.

Od tada pa do kraja susreta igrali su samo Splitovci, koji su redali priliku za prilikom. U glavnoj ulozi bio je Duje Čop koji je desetak minuta izluđivao braniče Domžala, a između ostalog od drugog gola odvojila ga je greda. Dvadeset minuta prije kraja nakon ubačaja Ercega iz kornera sjajno je reagirao Vidić i sa pet metara doveo Split u vodstvo.

Točku na i ove ipak lijepe predstave Crvenih stavio je šest minuta prije kraja Goran Milovića, zgoditkom nakon još jedne asistencije Ante Ercega. Split je tako još jednom pokazao da nije slučajno prošle godine bio treća momčad HNL-a. U dvije utakmice nadigrali su i praktički deklasirali slovenskog viceprvaka te tako zasluženo dobili priliku zaigrati u, do prije koju godinu, nezamislivim dvobojima s premierligašem Fulhamom.

Split - Domžale 3:1

Sastavi:

Split: Vuković - Budiša, Vidić, Šimić, Vitaić, Baraban, Milović, Erceg, Marčić, Golubović, Čop

Domžale: Vidmar - Elsner, Knezović, Apatič, Teinović, Drenovšek, Huninho, Lukas, Vuk, Zec, Krgić


Odlicno :blue: :blue:
Oba nasa dva predstavnika su prosla i sto je najvaznije, sa pobjedama.
Trenutni skor Hrvatskih klubova u Europi je 6 pobjeda i 2 remija bez poraza.
Znaci imat cemo 3 predstavnika u 3 pretkolu, to je najmanje sto se moglo uciniti i sada je to puno lakse, sve sto se dogodi kasnije je jedan veliki Bonus (izuzev Dinama gdje se racuna minimalno Europska Liga)

Mogli smo u tom 3 pretkolu i bolje proci ali sta je tu je, vidit cemo kako ce biti i ja se nadam da ce nas i u 3 prekolu ugodno iznenaditi.

Split nema mnogo sanse, ionako obezglavljen Varteks ce nastupati bez nekoliko bitnih igraca, tesko je ista ocekivati ali vidjet cemo, a najvise se ocekuje od Hajduka.

Uglavnom jedna lijepa vecer Hrvatskog nogometa.
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby B.B.B » 21 Jul 2011, 23:42

Evo golova iz Varazdina, Isuse Boze kako igra ovaj Vugrinec..pogledajte 1 a pogotovo 3 gol..ma majstor je majstor.

User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby CRNO BELI SVET » 22 Jul 2011, 01:06

B.B.B wrote:Evo golova iz Varazdina, Isuse Boze kako igra ovaj Vugrinec..pogledajte 1 a pogotovo 3 gol..ma majstor je majstor.




Brilijantna minijatura Davora kod trećeg gola! :blue:

Volim te fudbalske priče, kada se odličan fudbaler vrati u svoj rodni kraj da završi karijeru...
Koliki ugovor još ima, jel' mu ovo oproštajna sezona?
San koji sanjaš sam je samo san. San koji sanjamo zajedno je stvarnost.
User avatar
CRNO BELI SVET
 
Posts: 796
Joined: 15 Mar 2011, 16:26
Location: Novi Sad

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby B.B.B » 22 Jul 2011, 06:20

Ma i prvi je gol oodlican. Ne znam koliki mu je ugovor ali mislim da mu nije zadnja godina. Eee da je jos Mumlek tu ali on je nazalost svoje zavrsio kad je uhvacen u namjestanju rezultata
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby B.B.B » 22 Jul 2011, 19:44

http://www.justin.tv/fisssss#/w/1509362528

Strim za Osijek Rijeka, dosta los ali jbga
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: Bytespider [Bot] and 46 guests