Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Hrvatska nogometna liga

Re: Hrvatska nogometna liga

Postby DM 12 » 25 Jul 2020, 22:21

ИлићКапитен22 wrote:Колико се квалитетнији фудбал игра у Хрватској него код нас.

Kad ljudi nisu sugavi na strance kao mi, svaki klub ih ima minimum 3, 4.

Dok ovi naši zatucani klubovi nema šanse, oni će pre da vrte u krug Veseljka Trivunovica, Vuka Mitosevica i ostale nego da za iste pare pokupe nekog Afrikanca ili Južno Amerikanca.

Evo ima u Gorici Cherif Ndiaye, tvrdim da bi bio bolji napadač od svih naših domaćih u ovim timovima koji su druga polovina tabele, ali kakav crni Serif, daj mi proverenu tarabu Andriju Kaludjerovica da dovedemo.
User avatar
DM 12
 
Posts: 6631
Joined: 09 Sep 2013, 19:37

Re: Hrvatska nogometna liga

Postby Baxter Stockman » 25 Jul 2020, 22:21

Rijeka bi svakako imala više šansi jer Lokomotivi par igrača ide u Dinamo da konkuriše za prvi tim.

Koliko su pljuvali Mamića svojevremeno što je uveo ligu desetke...

Da je pameti i da se kod nas to uradi jednom :pop:

Edit: Njima je savez dao novce da svi timovi prve lige saniraju terene ako ima potrebe, pooštrili su i kriterijume stadiona. Ako se ne varam i VAR su uveli.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Hrvatska nogometna liga

Postby S73F4N » 25 Jul 2020, 22:51

Nasi vrte iste igrace jer su nesposobni da nadju nekoga.Sve im se svodi na to da pozovu nekog menadzera.Dovlace i nasi strance,ali vecinim igrace koji su prijavili azil u Srbiji.Hrvati bznaju da skoknu i na Kosovo i da pokupe klince,na kojima ce kasnije zaraditi.Takodje verujem da je prvenstvo dosta regularnije i da nema sklanjalica kao kod nas.
Sto se tice infrastrukture o tome ne treba diskutovati.Skoro mi iskace u predlozima njihov baraz za 2 ligu,neki Heroj ili kako se vec zove klub,ljudi igraju 3 ligu imaju bolji teren nego pola nasih superligasa.VAR od ove godine,taj kriterijum o stadionima i reflektorima doneli 5 godina pre nas.Jedna Istra ima vise gledaoca na utakmici nego Vosa,da ne pricamo za Osijek,Rijeku koji su u gornjem delu tabele.
Mislim izlisno je uporedjivati ove lige,dovoljno videti koji su oni na rang listi i koje kvalifikacije igraju.Mada malo ce ih zeznuti Lokomotiva,siguran sam da bi dosta vise uradio i Osijek i RIjeka u evro takmicenjima.
User avatar
S73F4N
 
Posts: 4116
Joined: 30 Jun 2016, 21:36

Re: Hrvatska nogometna liga

Postby Pit Bull » 25 Jul 2020, 22:54

S73F4N wrote:Nasi vrte iste igrace jer su nesposobni da nadju nekoga.Sve im se svodi na to da pozovu nekog menadzera.Dovlace i nasi strance,ali vecinim igrace koji su prijavili azil u Srbiji.Hrvati bznaju da skoknu i na Kosovo i da pokupe klince,na kojima ce kasnije zaraditi.Takodje verujem da je prvenstvo dosta regularnije i da nema sklanjalica kao kod nas.
Sto se tice infrastrukture o tome ne treba diskutovati.Skoro mi iskace u predlozima njihov baraz za 2 ligu,neki Heroj ili kako se vec zove klub,ljudi igraju 3 ligu imaju bolji teren nego pola nasih superligasa.VAR od ove godine,taj kriterijum o stadionima i reflektorima doneli 5 godina pre nas.Jedna Istra ima vise gledaoca na utakmici nego Vosa,da ne pricamo za Osijek,Rijeku koji su u gornjem delu tabele.
Mislim izlisno je uporedjivati ove lige,dovoljno videti koji su oni na rang listi i koje kvalifikacije igraju.Mada malo ce ih zeznuti Lokomotiva,siguran sam da bi dosta vise uradio i Osijek i RIjeka u evro takmicenjima.


Ovo i nije neko merilo jer je Srbija ispred Hrvatske na listi na startu naredne sezone (za mesec dana).

Lokomotiva treba da prodje samo Q2 LS i igraju grupe u Evropi. Naravno to "samo" nije lagan zadatak, ali igra se bez publike, pa ko zna... Sve je moguce.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58102
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Hrvatska nogometna liga

Postby markovl12 » 26 Jul 2020, 00:51

Baxter Stockman wrote:Rijeka bi svakako imala više šansi jer Lokomotivi par igrača ide u Dinamo da konkuriše za prvi tim.

Koliko su pljuvali Mamića svojevremeno što je uveo ligu desetke...

Da je pameti i da se kod nas to uradi jednom :pop:


Edit: Njima je savez dao novce da svi timovi prve lige saniraju terene ako ima potrebe, pooštrili su i kriterijume stadiona. Ako se ne varam i VAR su uveli.


Ovo bi bukvalno bio spas za srpski fudbal. Ovo sto cemo mi imati ove sezone je cirkus. Nisam siguran da imamo i 10 dovoljno kvalitetnih ekipa za prvu ligu, a ne 20...
OSTOJA, OSTOJA, .... ..... OSTOJA
User avatar
markovl12
 
Posts: 7366
Joined: 11 Jul 2016, 20:28

Re: Hrvatska nogometna liga

Postby DM 12 » 26 Jul 2020, 00:52

S73F4N wrote:Nasi vrte iste igrace jer su nesposobni da nadju nekoga.Sve im se svodi na to da pozovu nekog menadzera.Dovlace i nasi strance,ali vecinim igrace koji su prijavili azil u Srbiji.Hrvati bznaju da skoknu i na Kosovo i da pokupe klince,na kojima ce kasnije zaraditi.Takodje verujem da je prvenstvo dosta regularnije i da nema sklanjalica kao kod nas.
Sto se tice infrastrukture o tome ne treba diskutovati.Skoro mi iskace u predlozima njihov baraz za 2 ligu,neki Heroj ili kako se vec zove klub,ljudi igraju 3 ligu imaju bolji teren nego pola nasih superligasa.VAR od ove godine,taj kriterijum o stadionima i reflektorima doneli 5 godina pre nas.Jedna Istra ima vise gledaoca na utakmici nego Vosa,da ne pricamo za Osijek,Rijeku koji su u gornjem delu tabele.
Mislim izlisno je uporedjivati ove lige,dovoljno videti koji su oni na rang listi i koje kvalifikacije igraju.Mada malo ce ih zeznuti Lokomotiva,siguran sam da bi dosta vise uradio i Osijek i RIjeka u evro takmicenjima.

Ma brate gde naši dovode strance, dovedu jednog do dva godišnje i ni ne daju mu šansu.

Pa Spartak doveo onog Portugalaca, čovek jedno vreme bio standardan igrač tamo i onda u Spartaku jebenom prvo uopšte ne igra, pa na kraju dobijao šansu na kasicicu.

Pa na primer onaj Sirak i tako neki slični timovi su slabiji od pola naše lige, ali dovedu par Afrikanca u napadu i namuce nas.

Pa onaj Frajdej što je bio u Mladosti je bomba od igrača bio za njih, onaj iz Vose kako se beše zvao Meri ili tako nešto otišao zato što nije igrao, ej dve utakmice odigrao čovek samo i ide u Sloveniju u Rudar tamo 49 utakmica i 27 golova, zatim ode u drugu ligu Kine 43 utakmice i 36 golova i na kraju je sad završio za 4 miliona u prvoj ligi Kine.

A da podsetim u Vojvodini je odigrao dve utakmice i stručnjaci su procenili da su im bolji domaći balvani napadači.
User avatar
DM 12
 
Posts: 6631
Joined: 09 Sep 2013, 19:37

Re: Hrvatska nogometna liga

Postby S73F4N » 26 Jul 2020, 01:09

Pit Bull wrote:
S73F4N wrote:Nasi vrte iste igrace jer su nesposobni da nadju nekoga.Sve im se svodi na to da pozovu nekog menadzera.Dovlace i nasi strance,ali vecinim igrace koji su prijavili azil u Srbiji.Hrvati bznaju da skoknu i na Kosovo i da pokupe klince,na kojima ce kasnije zaraditi.Takodje verujem da je prvenstvo dosta regularnije i da nema sklanjalica kao kod nas.
Sto se tice infrastrukture o tome ne treba diskutovati.Skoro mi iskace u predlozima njihov baraz za 2 ligu,neki Heroj ili kako se vec zove klub,ljudi igraju 3 ligu imaju bolji teren nego pola nasih superligasa.VAR od ove godine,taj kriterijum o stadionima i reflektorima doneli 5 godina pre nas.Jedna Istra ima vise gledaoca na utakmici nego Vosa,da ne pricamo za Osijek,Rijeku koji su u gornjem delu tabele.
Mislim izlisno je uporedjivati ove lige,dovoljno videti koji su oni na rang listi i koje kvalifikacije igraju.Mada malo ce ih zeznuti Lokomotiva,siguran sam da bi dosta vise uradio i Osijek i RIjeka u evro takmicenjima.


Ovo i nije neko merilo jer je Srbija ispred Hrvatske na listi na startu naredne sezone (za mesec dana).

Lokomotiva treba da prodje samo Q2 LS i igraju grupe u Evropi. Naravno to "samo" nije lagan zadatak, ali igra se bez publike, pa ko zna... Sve je moguce.


Mozda sto ti kazes da nije merodavno jer ce biti losije plasirani od nas,ali opet 2 predstavnika u kvalifikacijama u LS je za svaku pohvalu.Kod njih je najgora stvar sto sem Dinamo slabo ko osvaja bodove,jeste da je Rijeka imala jedan izlet,i par puta isto dolazila na korak grupne faze kao i Osijek.


@DM 12 Pa dovedu jednog godisnje kao sto ti kazes.Cini mi se da je i Radnik imao i Mladost sad.Zato kazem vecina budu kao da su imigranti,samo eto sto su crnog tena i sto kao mogu da trce.Sve u svemu losa nam je ta skauting mreza(ne znam kako se izrazim,jer ni Partizan ni Zvezda je nemaju)ali nismo aktivni na Africkom kontinentu.Ne znam koliko hrvatski klubovi trose na pojacanja(mrsko mi da ulazim na transfermarkt)ali za nase smo videli,i ono je bilo porazavajuce.
Au taj Frajdej je bio top napadac za pola lige,ali za njega je valjda stigla dobra ponuda.Za tog iz Vose znam da je bio par utakmica i da su ga se odrekli,ali nisam imao pojma da je toliko daleko dogurao.Jedini klub koji je imao solidnih stranaca je Napredak i koji su bili glavni igraci u timu.Pre je i Vosa znala da ubode stranca,pa i Javor i OFK,mada je sve to vec daleko i ima 10 godina.Da li se sad nema toliko para ili sta vec,ali bi mogli da izbunare igrace kao sto to rade mnogo slabije lige od nase.
User avatar
S73F4N
 
Posts: 4116
Joined: 30 Jun 2016, 21:36

Re: Hrvatska nogometna liga

Postby DM 12 » 26 Jul 2020, 01:29

Pa slažem se, ali stvarno sumnjam da recimo Varazdin ili Gorica imaju mnogo više para od Radničkog iz Nisa, Tsca, Mladosti..

Ne očekujem ja da Indjija izbunari nekog novog Falcaa iz Kolumbije, ali dovedi nekog Kolumbijca od 20 godina kao zadnjeg veznog ili napadača koji je željan dokazivanja u Evropi i daj mu šansu da se prilagodi i ima da preore ove naše livade.

Upravo taj Varazdin u napadu ima igrača iz Irana i Kolumbije koji su 97. godište i igrača iz Gane 99.
User avatar
DM 12
 
Posts: 6631
Joined: 09 Sep 2013, 19:37

Re: Hrvatska nogometna liga

Postby Rodni Troter » 26 Jul 2020, 10:53

Šta se sve napisalo za ligu gde je filijala koja je do pre koju godinu koristila Dinamo sajt jer svoj nije imala završila kao druga. U suštini jedina prednost Hrvata je ranija privatizacija i manje klubova, plus što ne igraju jajarski fudbal na 0:0, ali to je ogledalo i reprezentacije, kako kod nas tako i njih.
Priča se o publici,pa je.ote prošle sezone su oborili rekord sa 23 gledaoca na utakmici!!! Što ih ima to je Hajduk klasika, Osijek trenutno na krilima dobrih rezultata kao Rijeka pre koju godinu kada su se privatizovali.
Rodni Troter
 
Posts: 282
Joined: 10 Nov 2019, 10:16

Re: Hrvatska nogometna liga

Postby Hajzenberg » 26 Jul 2020, 12:21

Možda i pomalo paradoksalna situacija da u trenutku kada Hrvatska prvi a možda i poslednji put za duže vremena ima 5 timova u Evropi a od toga 2 u kval.za LŠ tu zemlju ne predstavljaju ni Hajduk ni Rijeka ni Osijek kao drugi tim u QCL nego neka tamo ''malena'' Lokomotiva. Ali sasvim zasluženo, bilo bi glupo da je završeno sinoć nerešeno u Osijeku i da su oba tima tako ispušila za drugo mesto, doduše Rijeka je sjajno finiširala, 12 bodova u 4 kola uz pobede protiv Dinama i Hajduka.

Sad sve zavisi koliko će od tih 5 timova uopšte doći do grupne faze mada je za sezonu 21/22 kasno da ostvare neki rezultat, tu su im zacementirana 4 mesta u Evropi kao i u verovatno kasnijim sezonama, ali lepo je imati bar jedne sezone toliko klubova u kvalifikacijama i još pride 2 u QCL.

Za koji dan finale kupa Rijeka-Lokomotiva, eto još jedne šanse da Zagrepčani upotpune istorijsku sezonu.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Hrvatska nogometna liga

Postby bezvezarije » 26 Jul 2020, 17:41

I Hrvatska liga je padu otkad su šutnuli Mamića u Bosnu. Kakvi igrači sa Kosova i gluposti. Dinamo je danas slabiji nego ikada.
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1867
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

Re: Hrvatska nogometna liga

Postby Gerzovo » 27 Jul 2020, 09:04

Pa slabiji je otkad su Bjelicu šutnuli, pa Zoran Mamić vodi ekipu, očigledno ga većina igrača sabotira, klinci im većinom igraju. Sreća Bjelica odavno titulu obezbjedio.

Biće bolnih finansijskih rastanaka po Dinamo ovo ljeto.
User avatar
Gerzovo
 
Posts: 916
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

Re: Hrvatska nogometna liga

Postby brandelton » 07 Aug 2020, 19:03

Rodni Troter wrote:Šta se sve napisalo za ligu gde je filijala koja je do pre koju godinu koristila Dinamo sajt jer svoj nije imala završila kao druga. U suštini jedina prednost Hrvata je ranija privatizacija i manje klubova, plus što ne igraju jajarski fudbal na 0:0, ali to je ogledalo i reprezentacije, kako kod nas tako i njih.
Priča se o publici,pa je.ote prošle sezone su oborili rekord sa 23 gledaoca na utakmici!!! Što ih ima to je Hajduk klasika, Osijek trenutno na krilima dobrih rezultata kao Rijeka pre koju godinu kada su se privatizovali.


Bolji su od Srbije, to sigurno! Jedina liga na kontinentu gde samo dva kluba mogu da se smenjuju na 1. i 2. mestu! :lollol: Nista nece faliti Rijeki ni Osijeku jer ionako ne bi imali sanse da pobede nekog tamo u kvalifikacijama. Mogu da udju u grupe Lige Evrope i to treba da im je cilj. :okk: Dok se kod nas postavlja tekst kako je nikad vaznije prvenstvo i u nastavku, nikad vaznija trka Zvezde i Partizana, ma idi begaj. :laugh:
1972/73. :hatman:
User avatar
brandelton
 
Posts: 1334
Joined: 08 Jan 2016, 17:19

Re: Hrvatska nogometna liga

Postby Rodni Troter » 15 Aug 2020, 07:16

brandelton wrote:
Rodni Troter wrote:Šta se sve napisalo za ligu gde je filijala koja je do pre koju godinu koristila Dinamo sajt jer svoj nije imala završila kao druga. U suštini jedina prednost Hrvata je ranija privatizacija i manje klubova, plus što ne igraju jajarski fudbal na 0:0, ali to je ogledalo i reprezentacije, kako kod nas tako i njih.
Priča se o publici,pa je.ote prošle sezone su oborili rekord sa 23 gledaoca na utakmici!!! Što ih ima to je Hajduk klasika, Osijek trenutno na krilima dobrih rezultata kao Rijeka pre koju godinu kada su se privatizovali.


Bolji su od Srbije, to sigurno! Jedina liga na kontinentu gde samo dva kluba mogu da se smenjuju na 1. i 2. mestu! :lollol: Nista nece faliti Rijeki ni Osijeku jer ionako ne bi imali sanse da pobede nekog tamo u kvalifikacijama. Mogu da udju u grupe Lige Evrope i to treba da im je cilj. :okk: Dok se kod nas postavlja tekst kako je nikad vaznije prvenstvo i u nastavku, nikad vaznija trka Zvezde i Partizana, ma idi begaj. :laugh:

To koliko klubova konkuriše za titulu nije merilo kvaliteta, na kraju krajeva Dinamo je večiti šampion lige. Ja se slažem da je naša liga katastrofa, ali ne uzdižem hrvatsku, naravno da imaju neke pozitivne strane, napisao sam ih u prethodnom komentaru, ali nikako ne smatram da su neki svetionik na koji se trebamo ugledati.
Rodni Troter
 
Posts: 282
Joined: 10 Nov 2019, 10:16

Re: Hrvatska nogometna liga

Postby Mainland » 20 Aug 2020, 21:10

Image

:srb:
Clavus clavo extruditur
User avatar
Mainland
 
Posts: 2554
Joined: 16 Mar 2020, 12:48

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests