Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Hrvatska nogometna liga

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby B.B.B » 28 Jul 2011, 23:46

Kate je iznenadio Jola: "Fulham ide sretan iz Dugopolja!"

Image

0:0 REZULTAT je koji bi Ivan Katalinić protiv Fulhama objeručke prihvatio. No, nakon utakmice s ekipom koja je lani igrala finale Europa lige, na kraju je žalio za pobjedom. Do jučer mu je bila bitna utakmica s Belupom, "pa je to čak i utjecalo na sastav za Engleze", no večeras je to sasvim druga priča...

>>> Prije utakmice remi bi prihvatili svi, ali... Split je propustio posramiti Fulham!

Da je Duje Čop u 84. minuti imao više prisebnosti i pucao bilo gdje osim u ruke Marka Schwarzera "crveni" bi slavili i više no zasluženi trijumf. Fulham u Dugopolju, pred tri tisuće gledatelja, nije pokazao ništa, a o "napadačkom" nogometu dovoljno govori podatak da su prvi puta na gol zapucali u 30. minuti.

Fulham je prestiž najstarijeg londonskog kluba ostavio kod kuće, a iako Katalinić ima deset puta "tanju" momčad, bio je ne samo ravnopravan, već i uvjerljivo bolji protivnik! Borbenim pristupom, držanjem i što je vrlo zanimljivo - trkom, Splićani su iznenadili Martina Jola, iskoristivši sve mane njegove postave, ponajprije statičnu sredinu.

Riise samo projurio kraj novinara

Nakon utakmice, optimizam se slijevao svlačionicom Splita, a igrači Fulhama (barem oni koji poput Sanderosa i ostalih rezervi nisu morali trčati dodatne krugove) pored novinara su prošli pognute glave. Riise je čak i protrčao, nakon što mu je netko od "crvenih" uspio zgrabiti dres za uspomenu.

"Pokazali smo da na domaćem terenu možemo igrati protiv svakoga, nedostajalo nam je malo sreće i čini mi se da Fulham ide sretan odavde", zadovoljan je bio Duje Čop, iako je propustio šansu da matira Fulham šest minuta prije kraja.

"Teren je bio malo sklizak, žao mi je zbog toga, ali na kraju sam ipak sretan. Hoću li u uzvratu zaigrati od prve minute? To će odlučiti trener"

Katalinić: Nismo zabili ovdje, idemo tamo!

A trener je za uzvrat najavio - pogodak.

"Evo, malo iznenađenje, mislim da smo dobro primili Fulhamovu igru, iako ih nismo gledali uživo. Možemo čak biti i nesretni, ali rasterećeni idemo na uzvrat. Nismo zabili ovdje, ali pokušat ćemo tamo. Najvažnije je da su moji igrači shvatili da se može igrati protiv svakoga. Čestitam im na igri", rekao je nakon susreta Katalinić.

Je li trebao ranije mijenjati?

"Imao sam na klupi mlade igrače koji puno griješe što je i normalno. Neki od njih nisu spremni, Čop nije ni prošao ni pripreme za Splitom. Bitna mi je i utakmica s Belupom u nedjelju, na to sam mislio", kaže Katalinić koji je uspio iznenaditi nizozemskog stručnjaka Martina Jola.

Jol: Nismo učinili dovoljno

Trener Fulhama bio je ekspresan u razgovoru s novinarima.

"Split je imao tri -četiri šanse, zadovoljan sam rezultatom, jer igrali su je s tri braniča i dva bočna i bilo ih je teško probiti. Nisam sretan, ali sam zadovoljan."

Priznao je da nije očekivao ovakvu postavu Splita.

"Znali smo da su dobri, nije me iznenadio tijek utakmice, ali njihov trener je malo promijenio sastav. Nismo učinili dovoljno, nismo se dobro postavljali i očekujem više inicijative u uzvratu. I naravno, pogodak."



Hocu li zvucati prepotentno ako kazem da nisam zadovoljan rezultatom? Vjerovatno hocu..jer radi se o Engleskom Fulhamu..ali danas na terenu je postojao samo Split, odlicno su kontrolirali utakmicu a vec u 6 minuti imali su zicer nad zicerima, no upravo Europsko neiskustvo je ucinilo svoje. Jos jedan zicer je bio u 84 minuti i zbilja treba zaliti za pobjedom. Trener Katalinic je mudro postavio igru sa tri obrambena u zadnjoj liniji i 2 na bocnim stranama, a Baraban i Vitaic su nosili vezni red i uposljavali napadace, bilo je tu jos poluprilika i zbilja ostaje ogromna zal sto nismo pobijedili, no veliki rezultat, kako za Split tako i za Hrvatski nogomet.

U uzvratu idu rastereceni, svjesni da nemaju sto izgubiti i dok ima nade..ima nade. Osobno iako u meni tinja nada..mislim da ipak nemaju sansu u uzvratu jer ce Fulham nesumljivo nametnuti svoj stil igre, no ako izdrzimo prvo poluvrijeme..sve je moguce. Ni ovome se bas nitko nije nadao. Bod ko kuca, vidit cemo da li je Split spreman za senzaciju.

Varaždinci nastavljaju europski san, odigrali 2:2 protiv Dinama iz Bukurešta

Image

VARAŽDIN nastavlja s odličnim rezultatima u Europi. Na gostovanju kod Dinama iz Bukurešta, Varaždinci su odigrali 2:2, te tako drastično povećali šanse za prolaz u 4. pretkolo Europske lige.

Utakmica s puno preokreta, dinamike i požrtvovnosti, započela je katastrofalno za Varaždince. Nakon samo šest minuta utakmice igrači su se vraćali na centar. Dinamovci su krenuli agresivno u utakmicu što im se odmah isplatilo. Alexov ubačaj s desne strane, pogađa u kaznenom prostoru Adama Sučeca koji, nespretno, posprema loptu u vlastiti gol za vodstvo Dinama 1:0.

Da stvari budu još gore po Varaždinu, Samir Toplak je poslije primljenog gola morao raditi zamjenu, pošto se u duelu sa Alexeom ozlijedio Karlo Šimek. No, ovdje nije bio kraj patnji Varaždinaca. Već u 15. minuti prekrasnim škaricama, Cosmin Moti, povećava vodstvo Dinama na 2:0.

Rumunji su u tom trenutku bili puno bolji. Stisli su Varaždince unutar 20 metara i nisu dopustili gostima da pređu centar. Nakon što su se junački obranili, Varaždinci su u jednoj mini akciji postigli pogodak. Pokretač akcije bio je Vugrinec, koji već godinama proživljava drugu nogometnu mladost. On je dodao loptu za Golubara, koji pronalazi usamljenog Sačera, a isti izbija pred gol Dinama i smanjuje vodstvo domaćih na 2:1.


Golom Sačera, Rumunji su ostali šokirani. Varaždinci su odahnuli, i odmah naplatili promašaje Dinamovih napadača. Isti igrač koji je povećao vodstvo Rumunja, Moti, pred kraj prvog poluvremena ruši Glavinu, na 20 metara od gola Balgradeana. Slobodni udarac je izveo kapetan, Davor Vugrinec, koji je silovitim i preciznim udarcem pogodio mrežu Dinama za izjednačenje, te je sa izjednačenjem odveo svoju momčad na zasluženi predah. Nogometaše Dinama su navijači "počastili" salvom zvižduka, dok su s nevjericom odlazili u svlačionicu.

Nakon predaha, Dinamovci su nastavili opsadu pred Krklecovim vratima. Domaći su imali čak tri kornera u prvih pet minuta drugog poluvremena. Najveću šansu za pogodak je imao Torje, koji je nakon kornera pogodio vratnicu. I onda, u 61. minuti, šok i nevjerica na klupi i među igračima Varaždina. Nakon što je Sušac uklizao Torjeu i izbio mu loptu, Rumunj je pao u kaznenom prostoru, a glavni sudac utakmice Cipranin, Leontios Trattou, pokazao je na bijelu točku.

Jedanaesterac je izveo Danciulescu, no mladi se vratar Varaždina nije dao prevariti. Denis Krklec odličnom je reakcijom obranio jedanaesterac, i tako sačuvao teško stečeni rezultat. Do kraja utakmice Dinamovci su prijetili sa svih strana, ali nesavladivi Krklec i požrtvovna obrana Varaždina odbijali su sve pokušaje nervoznih Rumunja, koje je publika “nagradila“ ranim odlaskom sa stadiona.

Valja istaknuti kako su Varaždinci, koji nisu primili plaću od prošle godine, ovim rezultatom povećali svoje izglede za prolazak u 4. pretkolo Europske lige. Na krilima fantastičnih mladih igrača, Glavine, Krkleca, Sačera, predvođeni kapetanom Davorom Vugrincem, nogometaši Varaždina još uvijek žive svoji europski san. Uzvratna je utakmica u Varaždinu 4. kolovoza, s početkom u 17 sati.

DINAMO BUKUREŠT-VARAŽDIN 2:2

DINAMO BUKUREŠT, SASTAV: Bălgrădean, Diabaté, Koné, Munteanu, Niculae, Alexe, Scarlatache, Torje, Dănciulescu, Rus, Moţi

VARAŽDIN, SASTAV: Krklec, Brlečić, Aganović, Sačer, Šimek, Tkalčić, Glavina, Sušac, Golubar, Gluhak, Vugrinec



Za pocetak... :blue: :blue: :blue: :blue: :blue: i jos 10 puta da esam bilo bi malo :blue:
Vec sam pisao da igraci nisu dobili place od prosle godine, ostali su bez 7 prvotimaca, najbolji igrac Safaric nije mogo igrati zbog kartona, a kao slag na tortu, ostali su pred mec bez dvojice prvotimaca koji igraju za repku. Ali ne samo to, jos jedan prvotimac se ozljedio na susretu pa je zamijenjen, no ova mladost je napravila podvig, pravu senzaciju i otisla sa bodom. Gubili smo u ranoj fazi sa dva razlike, ocekivala se katastrofa, no dali su prvi, onda i drugi gol te je mladi golman obranio jednajsterac. Svaka cast ovoj mladosti i treneru Toplaku, jos jednom :blue: No ipak, Dinamo je i dalje favorit i iskreno, nevjerujem da ce proci dalje Varazdinci, mislim da ce kvaliteta ipak doci do izrazaja u uzvratu. Sjetim se kad je Sibenik dobio Anorthosisa u gostima dva razlike i izgubio kuci 3 -0 ili sjetite se Ofka prosle godine protiv Turaka, slican scenarij ocekujem i u uzvratu..ali kao i u gornjoj utakmici i ovdje tinja nada..a uz Vugrinca koji je i danas pokazao nogometno umijece, sve je moguce.

OPCI UTISAK...Hajduk je malo poremetio ovaj dobar dan za nas nogomet no ima aktivni rezultat. Odusevila me ova mladost Varazdina no ujedno i rastuzila. Jebem ti mater i ovoj nasoj neorganiziranoj ligi i svim nesposobnjakovicima koji su doveli do toga da igraci od prosle godine ne dobijaju placu. Danas bi Varazdin bio mnogo jaci i organiziraniji klub, opcenito sada se vidi da Hrvatski klubovi mogu napraviti dobar rezultet u Europi, kad bi imali normalnu ligu i kad ne bi bilo mafijasa i raznoraznih mutikaca, Hrvatska bi sa pravom mogla ciljati na mnogo vece domete, perspektivu imamo, fale nam sposobni ljudi, koji vole i kuze nogomet i Hrvatska bi procvjetala.

Napisao sam da sta god ucinimo u 3 pretkolu da je bonus posto nismo imali srece u izvlacenju, no nakon prvih tekmi sve je moguce ali vec sad hvale vrijedni rezultati. Zalosti me to sto na kraju moze ispasti da ce sva nasa tri kluba ispasti u ovom 3 pretkolu a tako dobre partije su pruzili, definitivno imamo odlicnu sezonu ali velika zal bi ostala da bar jedan klub ne prodje dalje. Realno veliki su izgledi za tako necim, no pricekajmo sljedeci tjedan i tko zna..mozda nas ugodno iznenade...
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby nolinjo » 28 Jul 2011, 23:54

bravo za golmana varazdina svaka cast za penal i odbranu posle :blue: ...a tek majstorija velikog majstora vugrineca :blue:
torje samo opasan i spiconja dancilevsku ako njih zaustave ima nade ...
ebote zar ovaj moti nije stoper a dade ovakvu golcinu :D

svaka cast za rezultate tako se brani domaci fudbal (a ne ko kod nas retardirana vojvodine ne moze da bije jos retardiraniji vaduz :girlcry: )
Jedaj moj brat
"Because in the end, everything we do, is just everything we've done. "
"Hmm, no, I don't have a gambling problem. I'm winning and winning is not a problem. That's like saying Michael Jordan has a basketball problem..."
User avatar
nolinjo
 
Posts: 17201
Joined: 18 Jun 2011, 23:45

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby B.B.B » 29 Jul 2011, 00:03

nolinjo wrote:bravo za golmana varazdina svaka cast za penal i odbranu posle :blue: ...a tek majstorija velikog majstora vugrineca :blue:
torje samo opasan i spiconja dancilevsku ako njih zaustave ima nade ...
ebote zar ovaj moti nije stoper a dade ovakvu golcinu :D

svaka cast za rezultate tako se brani domaci fudbal (a ne ko kod nas retardirana vojvodine ne moze da bije jos retardiraniji vaduz :girlcry: )

Ma ovim mladicima treba kapu skinuti pa makar izgubili 5 0 u uzvratu, ovo sto oni cine je zbilja za svaku pohvalu, da se malo bolje kod nas ulaze u te mladice, da te perspektivne generacije odigraju koju godinu skupa bili bi rezultati bolji, mnogo bolji, a sve se to moglo samo da nisu mafijasi zagospodarili, vjeruj mi manje bi bio ogorcen da smo izgubili nego kad ovo vidim.

A cuj imali smo i mi svojih Vojvodina, dovoljno je rec Rijeka, Cibalia, Osijek..ove godine nam zbilja dobro ide ali nekako utisak se moze los stec ako sva 3 kluba ispadnu a utisak ove godine je odlican, jedino mi to malo krivo.

A malo nam fali za iskorak i 19 mjesto koje osigurava viceprvaku ligu prvaka, treba nam jedna dobra i luda sezona, nesto poput Rumunja sto su uradili, eto sta se sve moze kad imas lijepu i sredjenu ligu. Jos prije par godina su se igraci u RUmunjskoj placali mesom jbte..a vidi ih sad
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby nolinjo » 29 Jul 2011, 00:17

dinamo ide u ligu prvaka ...a ova 2/3 ce da prodju u narednu kup uefa ...

ko je ispred vas u tom ukupnom koeficijentu ..cenim da Srbija zaostaje bar 5 mesta ...imas li pregled na te koeficijente
Jedaj moj brat
"Because in the end, everything we do, is just everything we've done. "
"Hmm, no, I don't have a gambling problem. I'm winning and winning is not a problem. That's like saying Michael Jordan has a basketball problem..."
User avatar
nolinjo
 
Posts: 17201
Joined: 18 Jun 2011, 23:45

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby Monsieur Poirot » 29 Jul 2011, 00:28

nolinjo wrote:dinamo ide u ligu prvaka ...a ova 2/3 ce da prodju u narednu kup uefa ...

ko je ispred vas u tom ukupnom koeficijentu ..cenim da Srbija zaostaje bar 5 mesta ...imas li pregled na te koeficijente


evo ovde

http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uef ... k2012.html

Dati su nacionalni koeficijenti racunajuci i ovu sezonu; koja bi sluzila kao parametar za sezonu 2013/14

BBB, mislim da nisi u pravu za 19. mesto; mislim da tek 15. pozicija na tabeli nacionalnih koeficijenata daje i drugo mesto u kvalifikacijama za Ligu Sampiona
"If anyone could've drunk the poison cocktail, it could've been me..

H.P. "And there is a possibility even more terrible, mademoiselle.. IT COULD'VE BEEN ME...
User avatar
Monsieur Poirot
 
Posts: 829
Joined: 18 Mar 2011, 15:37
Location: Belgium, not France

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby B.B.B » 29 Jul 2011, 01:18

Monsieur Poirot wrote:
nolinjo wrote:dinamo ide u ligu prvaka ...a ova 2/3 ce da prodju u narednu kup uefa ...

ko je ispred vas u tom ukupnom koeficijentu ..cenim da Srbija zaostaje bar 5 mesta ...imas li pregled na te koeficijente


evo ovde

http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uef ... k2012.html

Dati su nacionalni koeficijenti racunajuci i ovu sezonu; koja bi sluzila kao parametar za sezonu 2013/14

BBB, mislim da nisi u pravu za 19. mesto; mislim da tek 15. pozicija na tabeli nacionalnih koeficijenata daje i drugo mesto u kvalifikacijama za Ligu Sampiona

U pravu si, euforija me drma :jumpall:
Mislim da smo mi trenutno 19 ti pa sam pomijesao
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby Napredpartizan » 29 Jul 2011, 12:54

Al smo mi losi na ovoj tabeli :tap:
User avatar
Napredpartizan
 
Posts: 23638
Joined: 15 Mar 2011, 13:26

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby B.B.B » 29 Jul 2011, 15:31

Neviđeni start: Hrvatski klubovi drugi najuspješniji u Europi ove sezone

HRVATSKI klubovi ove sezone briljiraju u kontinentalnim natjecanjima, a sa sedam pobjeda, četiri remija i jednim porazom u 12 europskih dvoboja, hrvatska liga druga je po uspješnosti u Europi.

Prva je gruzijska liga s koeficijentom 2.375, čiji su klubovi odigrali pak 15 utakmica. Drugo mjesto dijele hrvatska i mađarska liga s koeficijentom 2.250, međutim važno je napomenuti kako je Mađarima ostao samo još jedan predstavnik europskim natjecanjima, dok se nijedan hrvatski klub još nije oprostio od Europe. Na trećem mjestu po ovosezonskom koeficijentu je Izrael s 2.2250, a slijede Engleska, Švedska i Norveška. Ako se možda pitate čemu ovaj koeficijent služi, onda valja reći kako je hrvatska lige prije početka ove sezone bila na 22. ,a sezonu ranije na 27. mjestu Europe, slijedom čega je dala jednog predstavnika u Ligu prvaka i tri u Europa ligu.

15. mjesto donosi dva predstavnika u Ligi prvaka

Bodovima iz do sada odigranih susreta, sa spomenutih 2.250, HNL se popeo na 19. mjesto s koeficijentom 17.374. Iako je tek početak sezone i rasplet europskih natjecanja je tek pred nama, može se teoretizirati kako nas od 15. mjesta dijeli nešto više od tri i pol boda. A 15. mjesto donosi dva predstavnika u Ligi prvaka. Ukoliko Dinamo uđe kojim slučajem u Ligu prvaka, a Hajduk iznenadi Stoke na Poljudu i eventualno se plasira opet u natjecanje po skupinama Europa lige, ili pak Split, Hrvatska bi mogla za nekoliko godina imati i dva predstavnika u Ligi prvaka.

Prošle sezone hrvatski su klubovi iz 28 utakmica skupili ukupno 16.5 bodova, koji, podijeljeni na četiri, zbog istog broja hrvatskih predstavnika, iznosi 4.1. Ove sezone u samo 12 dvoboja, četrdesetak posto prošlogodišnjih, hrvatski klubovi već su na devet bodova. Ovim tempom HNL bi na kraju sezone mogao imati 21 bod, odnosno koeficijent 5.25, kakav nismo imali već desetak godina. Ne treba ni govoriti kako bi nas takav koeficijent snažno pogurnuo prema vrhu europskog nogometa, pogotovo kada bi ovosezonski start ponovili i u budućnosti. Sve čestitke, samo tako dalje...

User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby B.B.B » 29 Jul 2011, 16:41

Malo varazdinske mladosti



User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby nolinjo » 29 Jul 2011, 20:05

Jedaj moj brat
"Because in the end, everything we do, is just everything we've done. "
"Hmm, no, I don't have a gambling problem. I'm winning and winning is not a problem. That's like saying Michael Jordan has a basketball problem..."
User avatar
nolinjo
 
Posts: 17201
Joined: 18 Jun 2011, 23:45

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby B.B.B » 29 Jul 2011, 22:18

2 KOLO

Dvobojima u Zagrebu i Zaprešiću otvoreno je drugo kolo MaxTV Prve lige. Pjesnici su uvjeljivo (3:0) svladali karlovčane, dok su Inter i Lokomotiva (1:1) podijelili bodove


ZAGREB - KARLOVAC 3:0 (1:0)
Strijelci: Frljužec 29, Celiščak 73, Štrok 82

Pjesnici su nakon poraza u Koprivnici zacrtali osvajanje punog plijena i plan ispunili. Mrežu gostiju načeli su nakon pola sata igre, a oko 1.000 gledatelja zadovoljno je odahnulo nakon promašenog zicera gostiju sredinom nastavka. Poklon su zagrebaši objeručke prihvatili i sa dva gola u desetak minuta osigurali pun pline na premijeri na svom stadionu. Pred obje momčadi bi mogla biti grčevita borba za ostanak.


INTER - LOKOMOTIVA 1:1 (1:0)
Strijelci: Šarić 44 / Antolić 69

Dvoboj u Zaprešiću kvalitetom nije bio na visokoj razini, a takmaci su podijelili bodove nakon utakmice s dosta tempa i malo prilika. Domaćini su poveli nakon što je kapetanu Tomislavu Šariću Mitrović obranio penal, ali je Šarić pogodio nakon odbijanca, a konačan rezultat postavio je Domagoj Antolić iz vrlo malog kuta.

Lokomotiva je s dva gostovanja (u prvom kolu su slavili u Varaždinu) donijela čak četiri boda i na dobrom su putu da odjedre iz ove sezone vrlo široke 'zone za ostanak'.
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby nolinjo » 30 Jul 2011, 01:45

b.b.b http://en.wikipedia.org/wiki/Guillermo_Su%C3%A1rez el ti poznat ovaj ? meni ne :nisamodavle:
Jedaj moj brat
"Because in the end, everything we do, is just everything we've done. "
"Hmm, no, I don't have a gambling problem. I'm winning and winning is not a problem. That's like saying Michael Jordan has a basketball problem..."
User avatar
nolinjo
 
Posts: 17201
Joined: 18 Jun 2011, 23:45

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby B.B.B » 30 Jul 2011, 21:15

nolinjo wrote:b.b.b http://en.wikipedia.org/wiki/Guillermo_Su%C3%A1rez el ti poznat ovaj ? meni ne :nisamodavle:

Da, pokazao se kao potpuni promasaj, mislim da je dosao u paketu sa omalenim Brazilcem Juniorom prije par godina no obojica nisu nista pokazala, mislim da je taj Suarez bio negdje i na posudbi, no zbilja se ne sjecam, moro bi malo guglati, mislim da je i Guela tad doveden, no stvarno se nemogu sjetiti kad je to tocno bilo.
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby B.B.B » 30 Jul 2011, 21:40

2 KOLO

Rijeka – Lučko 1:0

Po prvi puta su se u prvoligaškom društvu susreli Rijeka i Lučko, a njihov sraz pripao je domaćinu koji je na Kantridi teškom mukom slomio novog člana MAXtv Prve lige. Trenutak odluke dogodio se je već u ranoj fazi utakmice. U devetoj minuti Kreilach je nakon kornera glavom svladao nemoćnog Kovačića.


Istra 1961 – Osijek 0:1

Istra 1961 je upisala drugi prvenstveni poraz. Osijek ne leži Puljanima, jer je to bila osma pobjeda momčadi iz Gradskog vrta u njihovih 14 utakmica (dvije pobjede Istre). Imao je i domaćin svoje prilike, ali niti jedan udarac nije završio u osječkoj mreži. S druge strane gol vrijedan bodova za Osijek je postigao Miličević u 37. minuti kada je prizemnim udarcem probio Rocea.
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: 1HNL - Hrvatska nogometna liga, sezona 2011/2012

Postby B.B.B » 31 Jul 2011, 22:50

2 KOLO

Split - Slaven Belupo 1-1

Slaven Belupo je nakon dva prošlosezonska poraza od Splita stigao do prvog boda u okršajima sa 'crvenima'. Pred oko tisuću gledatelja u Parku mladeži domaćin je imao terensku inicijativu, ali ne i pravih prilika s kojima bi slomio otpor gostujućeg sastava.

Odmah na početku nastavka najaktivniji Splićanin Obilinović je nakon Rašićevog ubacivanja glavom smjestio loptu u mrežu. I nakon gola probuđeni Split je bio bolji, no nekoliko odličnih udaraca Obilinovića, Golubovića i Ercega zaustavio je prvi Slavenov junak Rodić.

Drugi junak 'farmaceuta' bio je Benko. On se u 76. minuti najbolje snašao u šesnaestercu 'crvenih' te je prizemnim udarcem svladao nemoćnog Vukovića. Imao je Split od 86. minute i igrača više, jer je zbog odugovlačenja drugi žuti karton dobio Pilipovića, ali rezultat se nije mijenjao.

Slaven nakon dva kola ima četiri boda, dok je Splitu sada na jednom.



Evo i video

Split - Slaven B. sazetak (2kolo)

ŠIBENIK – VARAŽDIN 1:0

Šibenik je stigao do prvih bodova u sezoni, dok je Varaždin i nakon Šubićevca na 'nuli'. Trenutak odluke dogodio se je u 24. minuti. Domaćin je izveo korner, a nakon udarca Brečevića lopta se od gostujućeg braniča Sušaca prvo odbila u gredu, a zatim u mrežu. Šibenčani su u prvom dijelu bili nadmoćan protivnik, ali su se u nastavku probudili i gosti te ponajviše preko Vugrineca nekoliko puta opasno zaprijetili. Ipak, domaćin je izdržao te upisao prvu pobjedu u MAXtv prvoj ligi.
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 51 guests