Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Fudbalska sećanja

Re: Fudbalska sećanja

Postby Tegi » 02 Apr 2024, 23:46

Rajs wrote:
Al kako nas izvacarise Spanci, da ne kazem sudija, poslase nas na Holandjane, tih godina Holandjani bili u naponu snage, jos na domacem terenu

Vise sansi bi imali protiv Francuza

Gledao sam neke emisije nakon tog Eura, igrači i novinari su bili stava "više neuspeh nego uspeh".

Kakva nerealna slika o sebi i rivalima. Generacija sastavljena gotovo isključivo od igrača starijih od 30 godina što su tada bile veteranske godine, bez jedne jedine sveže snage, sa krpežom od odbrane, crvenim kartonima u svim utakmicama grupne faze i u odlučujućoj utakmici protiv Hrvatske, sa selektorom kog je po svim pričama već tada uhvatio alchajmer, pripremama protiv Kine i Hong Konga na dalekom istoku...

Piksi je prvenstvo počeo kao rezerva, nismo mogli da pređemo pola u prvom poluvremenu protiv Slovenaca, Boškov ga uvodi u 30 i nekom minutu i mi počinjemo polako da igramo. Posle utakmice prilazi mu Boškov i kaže mu "pa ti si, Boga ti, dobar igrač, počinješ sledeću".

Treba reći da je Boškov i na samom zalasku karijere imao neuporedivo bolji sistem igre od naturščik trenera Santrača koji je sa dosta kvalitetnijim timom igrao kukavički sa 4 štopera i 3 zadnja vezna čekajući Mihajlovićeve prekide.

Iza sebe smo u tom ciklusu ostavili Irsku, Hrvatsku, Norvešku i Sloveniju, verovatno bismo i Španiju da se već Slovenija-Norveška nije završilo sa rezultatom koji nam je odgovarao. Najveći uspeh našeg fudbala od raspada SFRJ.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20819
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Fudbalska sećanja

Postby NEDJA » 03 Apr 2024, 00:25

I Savo Milosevic je poceo kao rezerva pa je na kraju zavrsio kao najbolji strelac uz Klajverta i obezbedio transfer karijere u Parmu. Steta za taj mec protiv Spanije, bili smo blizu velikog skalpa ali bi svakako zavrsili takmicenje u 1/4 da smo isli i na Francuze.
To je bio kraj te generacije i pocetak blamiranja pocev od Bata Djore kad je odlucujucu utakmicu u kvalifikacijama za SP 2002. protiv Rusije kad smo jurili rezultat igrao bez spica a kulminiralo Gurbanom Gurbanovim u Podgorici
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6132
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

Re: Fudbalska sećanja

Postby Puta Tapar » 03 Apr 2024, 08:05

Vidić je često kritikovan da se nije zalagao u državnom dresu, ali kako je Mihajlović otaljao to prvenstno i ono malo preko dok se nije oprostio. Vidića bi vešali na Terazijama.
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3143
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Fudbalska sećanja

Postby soniko » 03 Apr 2024, 09:07

Mihajlović je otaljavao dosta utakmica.
Ne sjećam se tačno, čini mi se da su neke kvalifikacije protiv Finske bile kad mi standardno nonšalantno uđemo u utakmicu, ljudi nas pokidaju i onda Mihajlović ulazi u sukob u tridesetom minutu utakmice sa nekim njihovim igračem, Vidić, mlađi od njega ihahaj ga drži, smiruje ali džaba, Miha u svom stilu zaradi crveni karton, i naravno mi tu izgubimo.

Inače, sto se tice utakmice sa Špancima, kakve defanzivne odluke su donosili naši igrači prilikom njihovog preokreta , javila se opravdana sumnja da smo dogovorili puštanje Španaca jer bi oni ispali da su izgubili.
User avatar
soniko
 
Posts: 10410
Joined: 14 Mar 2013, 11:13

Re: Fudbalska sećanja

Postby Tegi » 04 Apr 2024, 14:43

Mala ispravka, ispali bi da nisu pobedili. Na Euru se gleda međusobni, a oni su izgubili od Norvežana. Posle su sa Francuzima odigrali jednu od najboljih utakmica prvenstva.

Treba reći da tadašnja Španija ipak nije spadala u sam vrh svetskog fudbala, umalo da spoje 2 ispadanja u grupi na velikim takmičenjima, a još od Eura 1984. nisu bili u borbi za medalje. Južnoamerikanci i Balkanci su im držali klupski fudbal 90-ih, domaća bazatm im je bila tu i tamo.

Već za Japan i Koreju su prilično osvežili tim, bili jako dobri tamo i počeli da grade šampionsku generaciju.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20819
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Fudbalska sećanja

Postby Cinciripini » 04 Apr 2024, 16:21

soniko wrote:.
Inače, sto se tice utakmice sa Špancima, kakve defanzivne odluke su donosili naši igrači prilikom njihovog preokreta , javila se opravdana sumnja da smo dogovorili puštanje Španaca jer bi oni ispali da su izgubili.

Desio se i sudija kao po običaju protiv Šapnaca, na 3-2 za nas sudac je bukvalno je izmislio penal za Španiju.

https://youtu.be/TvN3atq9Xpg?t=181
User avatar
Cinciripini
 
Posts: 1846
Joined: 23 Jul 2020, 12:46

Re: Fudbalska sećanja

Postby Tileoleo » 04 Apr 2024, 17:36

Судију су гањали наши навијачи на крају, добио је изгледа нешто и у главу, новчић, упаљач, ко зна. Пеп и Саво смиривали ситуацију. :biggrin:

User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3314
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Fudbalska sećanja

Postby Veljkona22 » 04 Apr 2024, 17:45

Savo sa podignutom kragnom. Sipaj mi to u venu.
Mikisha wrote:Helikopter iznad Zr upravo.

pikanterije wrote:Obeliks idi nadji Asteriksa.

pikanterije wrote:Sad ce i Leo bice komplet lepinja na prolece
User avatar
Veljkona22
 
Posts: 7519
Joined: 23 Aug 2021, 02:19

Re: Fudbalska sećanja

Postby Tileoleo » 04 Apr 2024, 18:52

Глумио Кантону у сваком смислу на том ЕП. Крагна, голови и конекција са навијачима.
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3314
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Fudbalska sećanja

Postby Cinciripini » 04 Apr 2024, 19:52

I Siniša je nosio takvu kragnu, sećam se kada je Topalović rekao lopta je prošla tik iznad Mihajlovićeve kragne, kod jednog od golova Holanđana u 1/8 finala protiv nas.
User avatar
Cinciripini
 
Posts: 1846
Joined: 23 Jul 2020, 12:46

Re: Fudbalska sećanja

Postby Veljkona22 » 04 Apr 2024, 20:22

Sinišina kragna je tm.
Mikisha wrote:Helikopter iznad Zr upravo.

pikanterije wrote:Obeliks idi nadji Asteriksa.

pikanterije wrote:Sad ce i Leo bice komplet lepinja na prolece
User avatar
Veljkona22
 
Posts: 7519
Joined: 23 Aug 2021, 02:19

Re: Fudbalska sećanja

Postby Tileoleo » 04 Apr 2024, 20:58

Ма наравно да је и Миха него кажем Кантона јер је иста позиција као и Саво.
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3314
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Fudbalska sećanja

Postby Tegi » 13 Apr 2024, 18:01



Potpuno sam zaboravio da je Italijanima zbog milimetarskog ofsajda poništen gol za prolazak dalje.

Italijani u ovom veku na Svetskim prvenstvima osim titule imaju ukupno dobijene 2 utakmice, protiv Ekvadora 2002. i Engleske 2014.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20819
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Fudbalska sećanja

Postby Tileoleo » 14 Apr 2024, 05:10

Заувек ће ми са овог меча остати упамћен гол Кваљареле и чувена прослава. :blue:

Али овај трећи гол људи приме из аута уз онакву реакцију Канавара.

После Француске (оно је стварно била уметност шта су људи радили и на терену а и ван њега,) свакако највећи крах на том СП у односу на име екипе. Чак и да је било нерешено на крају мислим да би у осмини завршили такмичење јер би ишли на прејаке Холанђане.

Мада добро, сама та група је била екстремно тесна, пале су заједно доста зајебане екипе. Парагвајци су имали једну од најбољих генерација можда и икада која је следеће године играла финале Копа Америке и избацила Бразил, Нови Зеланд (за њега ми је са тог СП увек занимљив податак да је у екипи био Крис Вуд и он је мсм био најмлађи играч на том првенству) је у недостатку већег квалитета играо тврд фудбал и на крају су били једина екипа која није изгубила меч на турниру јер су браћа имала 3 ремија и на крају Словачка која је имала некако и сличан пут ка СП као и ми. Баш ми је пре неколико месеци јутјуб избацио њихове голове и хајлајтсе у тим квалификацијама, почели су без икаквих очекивања а завршили са пуним стадионима код куће и на првом месту испред Словеније и Чешке (која ионако традиционално рекреативно игра те квале за СП па је Словацима ту и било мало лакше ипак :biggrin: ). Само ето они прођоше групу на мундијалу а ми опет подувасмо.

У Италији је са друге стране већ оматорио поприлично тај скуп играча који их је носио 2006., Канаваро је био деда, а и Гатузо, Каморанези, Замброта, Пирло су већ газили тридесете. Па онда кад погледаш многи играчи нису имали јаку сезону пред СП, 2009-10. Јуве који је дао понајвише играча је играо лоше, сећам се да су у ЛШ испали из групе, Бајерн их понизио на Деле Алпију 1-4, после су добили и 4 комада од Фулама у ЛЕ и испали... У лиги исто доста лоше, тада су углавном главну реч водили Рома и Интер. Наравно треба рећи да се Јуве тада још увек проналазио након Калчополија ал опет лоша сезона. У Милану који је исто дао неколико играча слична прича. Па онда имамо и оне потресе пред СП око избора нападача јер Липи није хтео да зове Касана који је играо добро у Сампи, помињао се и Балотели, а Тони је отишао из Бајерна на позајмицу у Рому да диже форму пред СП али на крају није упао на списак. 2 године касније Прандели са Касаном и Балотелијем у нападу постаје вицешампион Европе. Неки нападачи су позвани апсолутно оправдано. Ди Натале је био 2 пута за редом најбољи стрелац лиге, Кваљарела је играо скроз океј у Удинама или Наполију, Ђилардино одлична сезона са Виолом. Једино су ту били чудни Јаквинта и Пацини јер нису имали бог зна какве сезоне али ето. И на све то Буфон због повреде није бранио а у Словачкој је био Хамшик који је већ солидно познавао италијански фудбал и њихвое играче.

Занимљиво је да Интер који је месец дана пред првенство постао шампион Европе и узео триплету није дао ниједног играча за репрезентацију. Мада добро, не зову се џабе Интернационале. Мота је још увек био Бразилац, Матераци матор а ето Балотели премлад. А и Рома која је кидала тих година је имала само Де Росија као представника.

Имали су Италијани стварно чудне наступе на првенствима у овом веку или чудна одсуства. Мислим, дозволиш да те код куће добије F.Y.R.M. у баражу :blue: Па онда оно испадање на пуном Сан Сиру од Швеђана у баражу за Русију, мада Шведи после догураше до четвртине.

2002. ајде кажемо да их је лудак и дилер дроге Морено оштетио за онај пенал над Тотијем.

2004. Тоти пљуне Поулсена, остави екипу на цедилу и поремети атмосферу у екипи толико да су једва добили распале Бугаре у последњем колу. Оно је био шоу каква је завршница групе била. И дан данас се не зна да ли су Данска и Шведска наместиле 2-2 или не.

еп 2008. кад погледаш на папиру помислиш да није страшно јер су прошли групу и испали од будућих шампиона на пенале али заправо је реално био добро прикривен неуспех јер су их Холанђани уништили, Румуни би победили да је Муту био присебнији код оног пенала а Французима преко којих су прошли даље би на том ЕП и Туркменистан правио проблеме.

еп 2012. ренесанса све док их фурија није нашамарала. Мада штрецали су се за пролаз пред последње коло у групи јер су Хрвати и Шпанци могли да договоре реми да би прошли обоје.

сп 2014. су заправо били доста близу проласка, није то било толико лоше ако узмемо у обзир да су били у групи смрти и да је Костарика била онолико курчевита, али су одлучили да бране 0-0 против Уруса у последњем колу и Годин је урадио оно што је Годин радио у то време, дао клач гол главом из корнера за пролаз а месец дана раније је дао исти гол за титулу Атлетика на пуном Камп Ноу. Мунуо је ваљда и гол тада у финалу ЛШ кад је Икер киксао.

2016. на енергију Контеа су одлично гурали, групу су поробили (онај пораз од Ирске је био небитан а и наводно су намерно пустили гол пред крај да се реванширају Шведској за 2004., постоји онај чувени снимак кад се Буфон после тога пораза радује и грли и честита Роју Кину који је био помоћни тренер Ирске) искрено сам мислио да после избацивања Шпаније иду до краја али Немци их тукоше на пенале.

2021. опет ренесанса

Генерално , људи играју топло хладно, али ово у последњих 6 година је лудило шта раде, пропусте два СП а између тога узму Европско :blue:

Мора то стабилније, Жабари.
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3314
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Fudbalska sećanja

Postby Stefanm992 » 14 Apr 2024, 08:58

Moguce da i ukidanje tih poreskih olaksica za strance doprinese da ponovo izgrade domacu bazu koja je jaka

AL kad se setim utakmice protiv tih svedjana i onog selektora ventura valjda ,bio dugo u torinu trener :D upropasti covek sebi karijeru samo tako , koliko ga je bio pojeo pritisak - secam se hoce da uvede de rosija i ovaj skace i pokazuje , valjda na insinjea u fazonu - On ti treba , sta cu ti ja kad vijamo rezultat :D
Stefanm992
 
Posts: 1727
Joined: 13 Nov 2017, 16:07

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest