Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Specijalni vs ostatak sveta

Re: Specijalni vs ostatak sveta

Postby Bolkonski » 18 Nov 2020, 18:16

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/fabregas-osam-godina-ne-govori-sa-gvardiolom-a-sa-murinjom-je-veliki-drug/371109

Sesk o gospodinu Specijalnom.
Sujetni starkelja koga igrači ne podnose i koji buši svlačionice.
Čim sam video kako je odstranio starletana i ovaj počeo da ga buši, znao sam da je veliki čovek.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Specijalni vs ostatak sveta

Postby Baxter Stockman » 19 Nov 2020, 19:14

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/zoze-murinjo-promenio-nadimak-posle-16-godina/371213
„Nazvao bih sebe Iskusnim (The Experienced One), jer imam više iskustva“.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34101
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Specijalni vs ostatak sveta

Postby Baxter Stockman » 23 Nov 2020, 12:02

Journalist to Mourinho:
"City had the ball for 90 min, more than 80 %''

Mourinho:
''They can take the ball home I take the 3 points''

:blue: :blue: :blue:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34101
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Specijalni vs ostatak sveta

Postby Angus Young » 23 Nov 2020, 12:21

Davno jos je receno:

nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19500
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Specijalni vs ostatak sveta

Postby Bolkonski » 23 Nov 2020, 13:39

Šta je Master uradio sa odbranom Totenhema, Dajerom, Ndombeleom, Sisokom, Sonom i Kejnom...
Kakav briljantni trenerski mozak.
Za 13,5 miliona doveo Hojbjerga i od njega napravio generala i trenera na terenu, Regilona uzeo za 25 i čovek je najbolji levi bek lige, uz Robertsona, Doertija isekla korona, Bejla reprezentativna pauza, ali su obojica dali naznaku kakva će pojačanja biti, Vinisijus se još uvek navikava, ali je protiv WBA doneo ono zbog čega je došao, kao i protiv Laska.

Totenhem igra najbolju odbranu u ligi, primili su najmanje golova, uz Vulvse, ceo tim odlično stoji, igrači su shvatili da rade sa najboljim taktičarem u istoriji fudbala i izuzetno poštuju njegov autoritet, spremni su da izginu na terenu i da isprave tudju grešku.
Odbrana počinje od napadačke trojke i sjajno je videti kako se Son, Kejn i Bejl/Bergvajn/Lukas/Lamela spuštaju dole i pomažu veznom redu i odbrani, ne ostavljajući prostor protivniku za kombinovanje i šut.
Hojbjerg sve to odlično predvodi. Drži sredinu terena i tu liniju odbrane ispred poslednje četvorke. Savršeno je fizički spreman, jak kao stena, pokretljiv, agilan, zarazno borben, a sposoban da iz dubibe pošalje odličan pas i otvori napad.
Sisoko i Ndombele mu daju ozbiljnu podršku i mislim da nikada u karijeri nisu bili odgovorniji i posvećeniji.
Prednost je što sva trojica umeju da igraju sa loptom, naravno, pogotovo Ndombele koji je i najbliži napadačima i sposoban da da završni pas ili se pojavi iz drugog plana.
Još jedna prednost je što su sva trojica fizički dominantni igrači.
Ceo tim se defanzivno savršeno sinhronizovano kreće, tačno se zna šta je cilj, gde žele da usmere protivnika i koje delove terena da mu zatvore, ko gde stoji, ko kome pomaže, kako se odvijaju rotacije.
Još malo treba poboljšati odbranu prekida.
Ekipa sa najraznovrsnijim i najjačim napadom u ligi je ostala bez gola, a najbolja šansa je bio onaj poništeni gol :blue:

Master je uzeo Dajera i pomerio ga sa zadnjeg veznog ba štopera. Ovaj je sve bolji i sigurniji i na putu je da od prosečnog zadnjeg veznog napravi vrhunskog štopera.

Od Kejna je stvorio nešto što niko pre Murinja nije video :blue:
Onaj prvi gol protiv Sitija, kako je Kejn tim " novim" kretanjem povukao ka sredini i poziciji desetke, tako je izvukao dva protivnička igrača koja su krenula za njim, a na taj način otvorio rupu i prostor za Sona koji je ovaj odmah prepoznao i napao, odličan pas Ndombelea i rutinska egzekucija.
Čovek je postao najbolji asistent u ligama petice, otvorio je novu dimenziju u svojoj igri, sposoban je da udje u 16 i odigra klasičnu devetku, ali i da se izvuče nazad, povlači defanzivce i otvara prostor za saigrače.
To se vidi i kod kontri, gde on čeka pas na četrdesetak metara i daje završni pas.
Još jedan genijalni potez Žozea Murinja.

Na taj način došlo se do toga da i Soni baš kod Murinja igra najbolji fudbal u karijeri. Baš zato što mu je Master svojom postavkom i taktikom omogućio da radi ono što najbolje zna, a to je napadanje prostora.

Takodje, u pripremi utakmice, Master je pokazao zašto je genije.

Tim ima još prostora za napredak.
Bejl tek sada ulazi u pravu takmičarsku formu i očekujem potpunu eksploziju u narednih mesec-dva.

Šteta je što se Tobi povredio, nadam se da nije ništa ozbiljno, ali verovatno će propustiti Čelsi, što može biti ozbiljan problem.
Biće zanimljivo za koga će se odlučiti - Sančeza, ili možda Rodona.
Zato dosta toga zavisi od toga kakva če biti situacija sa ozbiljnijim povredama.

Šteta što je ispušten Škrinijar...
Verujem da bi sa njim titula bila blizu.

Ono što je najvažnije jeste da je stvorena ekipa od momaka sa šampionskim karakterom i pravim mentalitetom, sposobnih da shvate da imaju čast da rade sa najboljim strategom na svetu, najboljim u pripremi utakmice i najboljim za onesposobljavanje protivnikovih vrlina i napadanju slabosti, kao i korišćenjem kvaliteta svojih igrača, i spremnih da poginu kako bi sproveli u delo zamisli svog trenera.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Specijalni vs ostatak sveta

Postby Pit Bull » 24 Nov 2020, 15:03

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Specijalni vs ostatak sveta

Postby Bolkonski » 24 Nov 2020, 18:38

Korektna hronika.
Mogao si da dodaš sa je sa Interom, pre Barselone, počistio Čelsi i Ančelotija, kao i da je sa Realom uzeo Kup i Superkup protiv Barselone, i da je uzeo Primeru u direktnom duelu na Kampu pobedom od 1:2 golom Ronalda.
I jedna ispravka - u polufinalu LŠ-a sa Realom, nije ispao od Bajerna, nego od Dortmunda, uprkos pobedi od 2:0 u Madridu.
Tada je Barselona ispala od Bajerna.

Mogao si da dodaš i one tvoje tvitove i postove da je zastareo, zreo za penziju, sujetan i da razbija svlačionice :biggrin:
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Specijalni vs ostatak sveta

Postby Kreanga » 24 Nov 2020, 18:44

Pa nije ovo Pit pisao :D
User avatar
Kreanga
 
Posts: 7609
Joined: 10 Apr 2015, 08:52

Re: Specijalni vs ostatak sveta

Postby Bolkonski » 24 Nov 2020, 18:48

Koliko sam shvatio Pit piše članke za Meridian, a i tekst je pisan (i)jekavicom, a Pit je sa tog podneblja :biggrin:

Da dodam i da on prošle godine nije bio tu od početka, kao i da je klub preuzeo na 14. i doveo na 6. mesto.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Specijalni vs ostatak sveta

Postby Pit Bull » 24 Nov 2020, 19:10

Nisam ja pisao tekst. :biggrin:

Ispao od Bajerna u sezoni 2011/2012 (druga Murinjova). Ramos penal. :biggrin: :biggrin:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Specijalni vs ostatak sveta

Postby Baxter Stockman » 24 Nov 2020, 19:11

Bolk stavi Mastera na avatar
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34101
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Specijalni vs ostatak sveta

Postby Bolkonski » 24 Nov 2020, 19:16

Pit Bull wrote:Nisam ja pisao tekst. :biggrin:

Ispao od Bajerna u sezoni 2011/2012 (druga Murinjova). Ramos penal. :biggrin: :biggrin:


Onda sam ja nešto pomešao.
Mislio sam da je u prvoj sezoni ispao od Barselone, kad je sudija izmislio crveni Pepeu na 0:0, a u drugoj utakmici poništen regularan gol Iguaina za 0:1, dok je u drugoj sezoni došlo ispadanje od Borusije kad su prvu izgubili 4:1, a drugu dobili 2:0.
To sa Bajernom sam skroz zaboravio, onda je ovo sa Borusijom bila treća sezona :biggrin:

Razmišljao sam :biggrin:
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Specijalni vs ostatak sveta

Postby ExEr » 27 Nov 2020, 09:57

Kako sam srecan sto sam ovo citao odjendnom, da sve bljuvotine ne citam parcijalno. Keba kraba je legenda, mozda i jedan od 5 najvecih trenera svih vremena. On je od osrednjeg manu stvorio imperiju.
I od sizofrenicara ima samo duplo vise trofeja, i za razliku od sizofrenicara koji je radio u milijarderskim klubovima(doduse zasluzeno) on je klub stvorio. I sizofreni ne moze NIKAD u istu recenicu sa SER letecim skotlandjaninom.
Svi ostali su iza.
A ovaj niski saban lupeta kao i obicno, i to ne za sve pare, vec
bez pare.
Dokle ide ljuCka glupost sa neizostavnim musemama i traktatima.
Taman pomislim nivelisao se
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7229
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Specijalni vs ostatak sveta

Postby Bolkonski » 27 Nov 2020, 12:02

Opet bez razloga tražiš po brnjici :laugh:
Teško da ima većih gluposti od ovih tvojih jedva čitljivih isećaka svesti i jadnih pokušaja dijalekatskog humora.
Bilo je lepo kako je veliki Master polivao Keba Krabu gde god su se sreli.
Prvo izbacivanje sa Portom, pa upada u ligu i odmah mu ruši vladavinu, rutinira ga u Premijer ligi, onda ga i sa Realom šalje kući, sreća Krabina pa se nisu sreli i kad je vodio Inter, i tada bi dobio po tamburi.
Daleko bolji trener i strateg od onog srećnika Kebe Krabe.

Mrzi me da idem u dalje analize jer tvoj način pisanja, komunikacije i razmišljanja nije dostojan ni odgovora u vidu stikera.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Specijalni vs ostatak sveta

Postby ExEr » 28 Nov 2020, 04:58

I nije najveci uspeh Portova LS, iako je veliki bez svake sumnje, iako je Murinjo veliki trener bez svake sumnje. Veci uspeh je LS Ajaxa , sa golobradim timom 94/95, iz cije generqcije je izaslo mnogo kvalitetnih igraca.

Da je vredelo da ostane negde i napravi imperiju vladavine, ostao bi.
Svakako da ovaj topik treba da se zove niski , murinjo, Dule, federer, ronaldo, real, itd vs ostatka univerzuma i svake logike

A to koliko nekima spocitavas da su vrhovna misljenja, toliko si ogranicen ko cance za likovno, da ne vidis oko sebe ni par cm, ko konj sa ularom, pa insistiras da budes vrhovni autoritet u jedno 25 oblasti.
Ne moze batice, em si povrsan , em si nadobudan, precenjujes se uveliko.
Idi gledaj klipove na koje si potrosio 6 godina zivota, bez da ibavljas ikakve aktivnosti
U stvari, nastavi da kenjas ovde kojekakve splacine, dobro je sto su ti otvorili tor ovde, da ne prosipas lelemudanje sirom foruma, ili bar smanjeno.
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7229
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests