Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Teorije zavere u evropskom i svetskom fudbalu

Re: Teorije zavere u evropskom i svetskom fudbalu

Postby domingo » 07 May 2018, 14:25

fabricio wrote:Tema se zove teorije zavere i vec je okaceno 4 snimka Dejana Andjusa, a ni prva strana nije zavrsena :blue: :blue: A "prodavanje" utakmice veze sa namestanjem nema. Ako je Lester obezbedio opstanak, zasto klub ne bi u drzavama treceg sveta roknuo par miliona uplatu protiv sebe i tako obezbedio pare klubu :question: rezultat im nije potreban.


Zato sto novac u vrhunskom fudbalu ima isto poreklo kapitala kao i kladionice..Njima je cilj da se novac uzme od obicnih ljudi ,a ne od njih samih .. sve kladionice su u vlasnistvu multinacionalnih kompanija koji piramidalno imaju isti izvor finansiranja...

To ti je prica kao sa prehrambenim prozivodima jedan isti izvor kapitala dzri 10 kladiona sa razlicitim imenima da bi prividno postojalo trzisno takmicenje a zapravo je sve monopolisano ..

Takva piramidalna organizacija mnogo lakse omogucava kontrolu kapitala i opet ponavljam cilj kapitala nije da privredni sujbjekti ostecuju privredne subjekte vec da se manipulacijom ljudi dobrovoljno uzima novac ..

Novac u fudbalu dolazi od velikih multinacionalnih kompanija koje sponzorisu klubove ,a te kompanije su finansijski povezane ka istim izvorima ..
Imas kladionice koje imaju isto poreklo kapitala,multinacionalne kompanije koje sve vise kupuju klubove po evropi .. u takvom interesnom sistemu gde je novac jedino merilo prospekta lako se namesta..

Pored toga fudbal sluzi i za pranje nelegalno stecenog kapitala uz odredjenu nadoknadu onom ko je voljan da vam opere novac pa tako recimo .
Ja sam stekao nelegalno 10 miliona evra od nekog sverca , te pare ne mogu da pustim u legalne tokove ,ali mogu da kupim Fc Cukaricki za 100 000 evra i da zamolim predsednika Fiorentine da mi opere pare tako sto ce nekog mog igraca platiti 9 000 000 evra a za ucinjenu uslugu ce ispod zita dobiti onih 900 000 koje su mi ostale .

Ne postoji sud koji ce da utvrdi da taj igrac ne vredi 9 miliona to je moja cena a on je navodno voljan da je plati zato je fudbal idealan za pranje novca.. On placa taj novac i ja imam oprane pare koji odjednom imaju svoje poreklo on igraca salje na pozajmicu u crotone i posle godinu dana raskida ugovor sa njim jer je on bio samo instrument za pranje novca ..

Zato klubovi poput Celsija ,Napolija,Rome itd imaju gomilu i gomilu igraca na pozajmicama po razno raznim nizim ligama ,uglavnom su to igraci koje su placali 2-3-5 miliona evra ... Jednostavno ne postoji limit u dovodjenju igraca niti limit koliko igraca mozes da posaljes na pozajmicu ..Neki igraci Chealsea su od Stamford Brudza videli samo ulaz na stadion ispred kojeg su se slikali sa dresom ...

Roman Abramovic je Jevrejin(to sae ne krije) koji je jedini oligarh Rusije koji nikada nije imao probleme sa Vladimirom Putinom..ali da ne sirim temu u politicke vode mada je to sve povezano jer kapital kontrolise i politiku.
Last edited by domingo on 07 May 2018, 14:39, edited 1 time in total.
domingo
 
Posts: 1427
Joined: 15 Apr 2015, 10:05

Re: Teorije zavere u evropskom i svetskom fudbalu

Postby Bolkonski » 07 May 2018, 14:37

Normalno da su kaceni snimci Dejana Andjusa. Ozbiljnost ove teme i ovoga sto se pise, ovih paralela i izvlacenja nekih " dokaza " je otprilike na nivou Andjusovih analogija i Bardovih pomeranja mica.

Nego, kazite vi meni, da li ja mogu da ulozim pare na Liverpul, posto vec znamo da ce oni osvojiti LS, ili je ta teorija zavere ipak jos uvek nepotkovana i nesigurna ?
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43


Re: Teorije zavere u evropskom i svetskom fudbalu

Postby Bolkonski » 07 May 2018, 16:39

Nisi mi odgovorio da li ce Liverpul uzeti LS i sta cemo ako ne uzme ?
A i da li cemo ako je zasluzi na terenu reci da ih je Real pustio ?
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Teorije zavere u evropskom i svetskom fudbalu

Postby Poison and Remedy » 07 May 2018, 17:01

Kakva tema :wacko: Koji razlog za gledanje utakmica vi imate ako je sve namesteno?
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: Teorije zavere u evropskom i svetskom fudbalu

Postby Sezione » 07 May 2018, 17:46

@bolkonski i fabricio

Kacenje andjusovih snimaka je cista zajebancija. To sto se vi primate(jer ste napaljeni kraljevici) je sasvim druga stvar.

@disident
Ja sam autor posta i slazem se potpuno. I to je svake godine sve bahatije i sve neizvesnije jer su ljudi postali zavisnici od neizvesnosti. Zato su i kladionice pune.

@bolkonski
Sto je neko duzan tebi da se pravda? Svako ima pravo da misli da je namesteno. Mozda na terenu deluje da je x tim zasluzio i da je stvarno bio bolji, a mozda je i od pocetka dogovoreno da to tako izgleda?

Caskamo, pricamo, komentarisemo pojave i sablone jer je dobro poznato da se bacaju dimne bombe vec godinama.
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13807
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Teorije zavere u evropskom i svetskom fudbalu

Postby fabricio » 07 May 2018, 17:47

Nek si mi reko
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Teorije zavere u evropskom i svetskom fudbalu

Postby Tegi » 07 May 2018, 18:16

Najbolja stranica i po u istoriji foruma.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20799
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Teorije zavere u evropskom i svetskom fudbalu

Postby Angus Young » 07 May 2018, 18:22

Uzivam :D
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19611
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Teorije zavere u evropskom i svetskom fudbalu

Postby Bolkonski » 07 May 2018, 20:11

Sezione wrote:@bolkonski i fabricio

Kacenje andjusovih snimaka je cista zajebancija. To sto se vi primate(jer ste napaljeni kraljevici) je sasvim druga stvar.

@disident
Ja sam autor posta i slazem se potpuno. I to je svake godine sve bahatije i sve neizvesnije jer su ljudi postali zavisnici od neizvesnosti. Zato su i kladionice pune.

@bolkonski
Sto je neko duzan tebi da se pravda? Svako ima pravo da misli da je namesteno. Mozda na terenu deluje da je x tim zasluzio i da je stvarno bio bolji, a mozda je i od pocetka dogovoreno da to tako izgleda?

Caskamo, pricamo, komentarisemo pojave i sablone jer je dobro poznato da se bacaju dimne bombe vec godinama.


Bas zato sto je cista zajebancija u neraskidivoj je vezi sa ovom temom koja je takodje cista zajebancija,

Ko kaze da neko meni treba da se pravda ? Ja sam samo postavio pitanje o teoriji zavere iza finala LS-a, na koje nisam dobio odgovor.

Ne znam zbog cega onda gledaju fudbalu, simpatisu nekog itd. ako znaju da je sve unapred namesteno. Takodje, pitam se kako nisu milioneri. Evo, npr. ako se znalo da ce Lester da pusta utakmice, to je bila prilika da se uzmu debele pare.
Ako se znalo da Lester mora da bude sampion, i to je bila prilika da dignu velike pare jer sigurno nije bila mala kvota da ce da uzmu PL.
Cenim da je Domingo vec kaparisao vilu na Sejselima.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Teorije zavere u evropskom i svetskom fudbalu

Postby Гроф Тинторето » 07 May 2018, 20:19

Tema o sudjenju je dobila konkurenciju :biggrin:
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31905
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Teorije zavere u evropskom i svetskom fudbalu

Postby fabricio » 07 May 2018, 20:33

Ovo je nesportski za siromasne :biggrin:
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Teorije zavere u evropskom i svetskom fudbalu

Postby Admiral » 07 May 2018, 22:31

Vise se namesta na ligamama/sportovima gde ima manje novca, gde je manji glamur, i gde pojedinac (ili par njih) direktno kreira rezultat zarad nekakvog intresa.

Ako se to izuzme, namesteno finale LS je realna pojava :laugh:
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Teorije zavere u evropskom i svetskom fudbalu

Postby Sezione » 07 May 2018, 23:15

Bolkonski wrote:
Bas zato sto je cista zajebancija u neraskidivoj je vezi sa ovom temom koja je takodje cista zajebancija,

Ko kaze da neko meni treba da se pravda ? Ja sam samo postavio pitanje o teoriji zavere iza finala LS-a, na koje nisam dobio odgovor.

Ne znam zbog cega onda gledaju fudbalu, simpatisu nekog itd. ako znaju da je sve unapred namesteno. Takodje, pitam se kako nisu milioneri. Evo, npr. ako se znalo da ce Lester da pusta utakmice, to je bila prilika da se uzmu debele pare.
Ako se znalo da Lester mora da bude sampion, i to je bila prilika da dignu velike pare jer sigurno nije bila mala kvota da ce da uzmu PL.
Cenim da je Domingo vec kaparisao vilu na Sejselima.

Finale LS sudi Milorad Mazic, covek od zadatka prvo Fss, a zatim i Uefe. Pametnom dovoljno. To se samo nas narod lozi kao svaka cast Mazicu za samo dve do tri godine... A u realnosti kad ga pogleda neki Tomas iz Nemacke reci ce, vidi ladno finale sudi korumpirani lik iz random zemlje istocne evrope. Skomina, Mazic, Kasai i Cakir. Sam krem evropskih sudija. Dobar vic.

Pa nije SVE unapred namesteno, nemoj sad da ubacujes teze to jest da, sto forumasi vole da kazu, spinujes. Poenta je da se dosta namesta.

Nije se ZNALO da ce Lester da namesta, ali sada se vidi odredjeno ponasanje i tendencija npr.

Ovo sto sudije rade, pogotovo ove sezone, stvarno nema smisla. Onaj penal za Romu na kraju revansa je nesto najsmesnije vidjeno u skorije vreme.

Ne mozemo mi da otkrijemo namestaljku pre nego sto se dogodi, to je valjda logicno?
Seli Roman, Glejzer i Esli i izdogovarali se i sad ce da jave tebi i meni sigurno.
U skladu sa time se i prave timovi i dovode i odvode treneri, nekad namerno slabe sopstvene ekipe odredjenim potezima.
Mnogo se velika lova tu okrece.

Olimpijakos na pocetku sezone od svih mogucih trenera dovodi jednoh od najgorih, besnika hasija, coveka od zadatka, i sta je epilog? Gubitak titule posle toliko godina.Primera ima milion, mozemo da krenemo i od Montevidea.
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13807
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Teorije zavere u evropskom i svetskom fudbalu

Postby Bolkonski » 07 May 2018, 23:24

Vrhunac teorije zavere: namesta se finale najglamuroznijeg, najpracenijeg, najprestiznijeg i najjaceg sportskog takmicenja u Evropi, a jos se poveruje da bi se, sve i da je namesteno, tako ozbiljnoj organizaciji kao sto je UEFA podvukla takva neozbiljnost i glupost da o tome putem sajta obaveste ceo svet :laugh:

Znaci i to sto Mazic sudi je znak da je finale namesteno ?
Po cemu su to Mazic, Skomina, Cakir, Kasai slabije sudije od Majkla Olivera, Etkinsona, Marinera, Rokija, Taljaventa ... ?

Covek je pisao o tome kako je WBA namestao prosle sezone kada je izborio opstanak, pisao je i da zna ko stoji iza Lestera, pa racunam da je i sada znao da ce Lester da “ namesta “. Takodje, o tituli Lestera je pisao na nacin kao da je unapred znao, pa racunam da je vec kupljena vila na Sejselima.

Normalno je da ima namestanja, ali se sigurno nece namestiti pobednik LS-a, LE, Premijer lige, Primere, Bundes lige itd.
Juventus je namestao ali to nije bila sprega vise cinioca, nego je Modji potplacivao sudije i zatvarao odredjene utakmice.

To sto je Oly doveo Hasija za trenera je znak da je namerno hteo da ostane bez titule? Au ...
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: Kreanga and 46 guests