Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Liga šampiona

Re: Liga šampiona

Postby Ron Swanson » 05 May 2018, 16:50

Kako ne bi o tome na forumu kad si juče hteo temu o teorijama zavere? :laugh:
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4729
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Liga šampiona

Postby bwa » 06 May 2018, 15:05

Brate Domingo, otvaraj temu I pisi, ne obracaj paznju na suflere...
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11375
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Liga šampiona

Postby Bolkonski » 06 May 2018, 15:46

domingo wrote:


Nije to samo teorija zavere ,zna se ko drzi Engleski fudbal i zbog cega je Lester osvojio titulu.


Da li je realno da se pise o ovakvim mitovima i legendama bez ikakvih dokaza ?
“ Zna se zasto je Lester osvojio PL. “ Gde se to zna, kako se zna, odakle ti to znas ? Sam istices da je to sve dobro prikriveno, da se sve resava na najvisim mestima itd. a onda to znas ti u Srbiji. Osim ako na forumu nemamo nekog na visokoj funkciji u fudbalskom savezu Engleske ili Premijer lige.
Sve su to klasicne babustine i zelja za nekim senzacionalizmom, pa i mistikom.
Slicno kao sto je namesteno da Federer mora da se vrati na prvo mesto i da uzme 20 GS-a.
Isto vazi i za ovu nebulozu da je namesteno da LFC osvoji Ligu sampiona. Da li stvarno mislite, da je stvarno dogovoreno da Liverpul osvoji, da bi se tako ozbiljnoj organizaciji podvukla takva neozbilja greska da o tome obaveste svet ?
Srbija - omiljeno staniste teorija zavera.
Last edited by Bolkonski on 06 May 2018, 16:30, edited 1 time in total.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Liga šampiona

Postby bwa » 06 May 2018, 16:26

Ja kapiram da je tebi krivo sto su odlucili da prvi bude Liverpul a ne Real Ali moras priznati da su I Realu dosta puta do sad poklonili titulu :biggrin:
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11375
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Liga šampiona

Postby Bolkonski » 06 May 2018, 16:31

Meni se cini da ce pokloniti Realu i ovu LS :biggrin:
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Liga šampiona

Postby domingo » 06 May 2018, 16:40

Sto se tice tenisa ne pratim ,ne znam i iskreno ne zanima me ..

Pogledaj koliko je bodova Lester uzeo u poslednjih 4 meca , ljudi obezbedili opstanak i dele sakom i kapom .,ali niko to ne dovodi u pitanje je Englezi kao igraju posteno,oni kad nameste nema sudijske kradje ,pompe ,saopstenja jednostavno izgleda kao da svako avakog moze da pobedi ,a zapravo nije uvek tako .

Istorija namestanja stelovanja je bogata i seze jos od samih pocetaka fudbalske igre pre se to radilo ocigledno i nasilno pocev od onog Frankovog Reala ,danas se to radi suptilnije pogotovo u Engleskoj koju drze zna se ko . Odtatak evrope je jos divalj po toj prirodi i namestaju tako da je celom svetu ocigledno sta rade primer utakmice Juventus-Inter..

Ali ajde da ne skrecem sa teme otvoricu temu Fudbal i zavere pa cu nastaviti pisanje
domingo
 
Posts: 1427
Joined: 15 Apr 2015, 10:05

Re: Liga šampiona

Postby bwa » 06 May 2018, 16:46

Englezi I njihov fer-plej :laugh: . Samo gledajte kako ce Reala u finale da pokradu. Nije slucajno izaslo ono na sajtu, sto nije izasla Borusija iz Dortmunda npr? A, cutimo?
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11375
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Liga šampiona

Postby domingo » 06 May 2018, 20:07

Pa zna se kako su osvojili prvenstvo 1966 tu titulu je morala da osvoji Engleska pa je Nemackoj kompenzovana titula 1974 takodje domacinska ..
domingo
 
Posts: 1427
Joined: 15 Apr 2015, 10:05

Re: Liga šampiona

Postby bwa » 06 May 2018, 20:44

domingo wrote:Pa zna se kako su osvojili prvenstvo 1966 tu titulu je morala da osvoji Engleska pa je Nemackoj kompenzovana titula 1974 takodje domacinska ..

Sve se zna, samo neki namjerno nece da vide.
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11375
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Liga šampiona

Postby Sezione » 06 May 2018, 23:05

domingo wrote:Pa zna se kako su osvojili prvenstvo 1966 tu titulu je morala da osvoji Engleska pa je Nemackoj kompenzovana titula 1974 takodje domacinska ..

Otvaraj temu burazeru
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13805
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Liga šampiona

Postby Angus Young » 06 May 2018, 23:13

Ne bih da vam unosim nemir u te teorije, ali..

1958. osvojio real,
1968. mancester,
1978. liverpul.

1998. uzeo real
2008. uzeo mancester
2018. ....

:D
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19606
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Liga šampiona

Postby Pit Bull » 06 May 2018, 23:13

Rutinski Real uzima...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58243
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Liga šampiona

Postby grobar_Zvornik » 06 May 2018, 23:52

Кад већ правите паралеле о лигама петице, да и ја аматерски дам допринос.

ПЛ - највише пара. Далеко највише. Фудбал је тамо религија, једини озбиљан тимски спорт. Тв права најскупља. Клуб који уђе у ПЛ добије кеша више него 6-та екипа у Шпанији, четврта у Бундеслиги. Доводе искључиво странце који су наступали за А репрезентацију (изузев ЕУ играча). Дакле, да би дошао тамо мораш обући дрес репрезентације више од два пута (а притоме ако играш за Малту, Сан Марино или Луксембург џабе ти и 50 наступа) Далеко највише квалитетних странаца је у том такмичењу. Тим који је тек ушао у ПЛ себи може приуштити играча од 10+ милиона као појачање. Пет тим шпанског првенства то не може. Трећи њемачког, француског... А опет их је то коштало да годинама нису створили енглеског суперстара. Зато ништа на репре нивоу нису направили. Истина у задње 2-3 године неколико талената су избацили и освојили пар омладинских првенстава. И ако ме питате, док се Нотингем Форест и Дерби Каунти не укључе у борбу за Европу, нема њима репре успјеха. Едит: Имају и арапе који Бога оца плаћају...више него игдје друго.

Примера - У њој играју два највећа тима 21-ог вијека.
Два најбоља играча задњих 10 година на свијету. Мана Примере је (са изузетком Атлетика задњих пар сезона, те наравно Валенсије и Ла Коруње на почетку вијека) што нема четврти тим који би се озбиљно укључио у борбу за трофеј. Генерално, далеко мање пара имају "осредњи тимови", све мање успјевају довести провјереног странца. Фокусирају се на латиносе... уз обавезну паролу дај што мање пара и направи играча. Прије сам више пратио (па можда и немам право на поређења) али ме баш занима шта то у овом тренутку у свом саставу од озбиљног страног материјала има 7-8 тим лиге? Некада је једна Селта на примјер имала Карпина и Мостовоја, Лопеза и могла тући и Реала и Барсу... Или Виљареал са Форланом, Кавечијем....
У односу на Енглезе, Шпанци стварају властите играче, њихове младе репрезентације су у врху...сваке године избаце 3-5 озбиљних фудбалера...

Серија А - Далеко су од оног што су били у вријеме правог Роналда, Ђанлуке Паљуке, Сињорија, Дарија Хубнера, Деметрија Албертинија, Луке Маркеђанија, покојног Адриана, Пинтуричио на почетку... нема ту више ни неких олд скул тимова... све мање је и публике, инфрастуктурно скроз танко у односу на прве поменуте... додамо ли томе Калчополи... тежњу да се и највећи клубови домогну фри трансфера. Може неко симпатисати Фиорентину, Дориу, Наполи, али без јаког Милана нема ни јаке Серије А. Наравно, паре су такође проблем за 3/4 тимова. Код Азура су одступања баш велика између највећих и осталих по питању наплате права... Још један детаљ није за изоставити... струка је назадовала... нема толико квалитетног рада у омладинским селекцијама... они који су били познати по стварању дефанзиваца и голмана су тотално подбацили на том плану у задњој деценији... (изузеци Донарума и увијек му заборавим презиме име је Матија) Још једна ствар, у Италији се све чешће може чути мишљење да је 20 клубова превише...

Бундеслига - Као неко ко даље од локалног клуба није могао... мислим да заправо се у швапским клубовима највише ужива. Пуни нови стадиони, пиве на све стране... великих грудних кошева дискретних швабица на све стране... на крају крајева традиција. Ипак, бројни великани се годинама боре да опстану. (ХСВ број један)
Неки таворе у двојци, неки у тројци. Лично ни најмање ми се не свиђа што су Нијемци уствари преузели израелски кошаркашки систем стварања националног клуба који ће увијек имати привилегију за најбољим и највећим - Бајерн. Крајње безобразно ми је то фаворизовање. Лично највише симпатишем Вердер из Бремена. Ону њихову сезону са Аилтоном, Листешом, Фрингсом никад нећу заборавити (последња титула)... па каква је то рођаци била игра, потези, голови, вјероватно најчистија титула икада.
Читао сам раније неке њемачке медије у фазону зашто Берлин никако не може бити ни близу Минхену, Дортмунду... углавном колико сам схватио, берлинска привреда не види смисао подршке Херти на начин на које то раде покрајине (или републике).
Исто тако, муљаже (наравно свугдје) итекако има у Бундески. То је један од разлога што се често опстанак тражи у задњем колу. По правилу ( у највећем броју случајева ) опстају "имена" или барем завршавају на трећем од позади да се кроз бараж спашавају. То је тренд који вјероватно додатно штети самом квалитету. Фазон ХСВ-а опстанак по сваку цијену, петарде од највећих стално.

Лига Француске - Лионова доминација дојадила је и Богу и народу. Али је била плод система. Поклопиле су им се неке ствари. Максимално су их искористили али је пад био неминован. Иако је Марсеј и у тим временима титула имао бољи тим него данас (Насри, Дрогба, Нианг... ), ниси једноставно имао трећи јак тим. Данас су ствари нешто другачије. Знамо причу око ПСЖ-а. Недодирљиви су. Французи тек нису у могућности ( сем ПСЖ-а) довести играча свјетске класе. Због пореских ограничења, нису у могућности довести ни квалитетне репрезентативне играче из Европе. Свело се на колоније, африканере, по неког Италијана који је постао вишак у Про Сесту и Тернани. И наравно латиносе који су пропали у Премијер лиги или у најбољем случају одиграли три супер сезоне у Копа Либертадоресу. Назнака да ће неко улагати у некадашње великане СентЕтјен,Ленс, Ремс (који се враћа у прву лигу) и нема. Бордо, Рен, Нант не успјевају више да одраде добре прелазне рокове и буду (као некад) конкуренти главним кандидати за титулу. Све то утиче на квалитет такмичења, резултат у Европи...
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31493
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Liga šampiona

Postby domingo » 07 May 2018, 00:34

http://www.pressonline.rs/sport/fudbal/40032/avelanz-englezi-i-nemci-namestili-sp-1966-i-1974-godine.html

Meni je inace Francuska liga jedna od najzanimljivijih liga za gledanje , uz Spance imaju sigurno najvecu bazu dobrih fudbalera u evropi igra se fudbal sa dosta trcanja i poprilicno direktan .. ekipe su dosta izjednacene (sem onih par na vrhu ) .

Inace ubedljivo najruzniji fudbal mi je Turski bukvalno besumucno trcanje igraci stoje daleko od lopte disciplina u igri nula , kretanje bez lopte nista .

Nemacki fudbal mi je odbojan nije da nema kvaliteta jesu stadioni puni sve je to ok ali ja jednostavno ne uzivam u njemu ,mada iskreno ne volim nista sto ima veze sa tom drzavom odbojni su mi kao nacija..
domingo
 
Posts: 1427
Joined: 15 Apr 2015, 10:05

Re: Liga šampiona

Postby Disident™ » 07 May 2018, 11:13

:jupi:

The UEFA Referees Committee has announced that Serbian official Milorad Mažić will referee the 2018 UEFA Champions League final between Real Madrid and Liverpool on Saturday 26 May. The games will take place at NSC Olimpiyskiy Stadium in Kyiv.''
Mogao si da vidiš i da procitaš da ti pastiri nisu gubili ovce, da srpski narod sa njima nije bio stado ovaca sto blejeći ide na klanje. Da su pred njima uzmicali i lavovi.
User avatar
Disident™
 
Posts: 14394
Joined: 08 Aug 2014, 21:13

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests