Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Liga šampiona

Re: Liga šampiona

Postby Radonjaa » 15 Mar 2018, 01:56

Bolkonski wrote:Nema potrebe za sarkazmom, ovo bi bio normalan i tacan post bez sarkazma, koji ga je upropastio.
Ronaldo je igrac koji je nezavistan od sistema. Covek osvojao zlatne lopte i trofeje u dve totalno razlicite lige, u dva totalno razlicita sistema. Na sve to, dodao je i zlatno na EP.
Mesija niko nije video van sistema Barselone, a sistem Barselone je potpuno specifican za igrace koji dolaze iz njene skole ( Pedro u Barseloni, Pedro u Celsiju ), a Mesi dolazi iz Barsine skole.
U Argentini je za klasu slabiji igrac. Ima duplo bolje saigrace od Ronalda, a nikada nije uzeo ni Kopa Ameriku.


Ali je zato Ronaldo ODVEO SVOJU REPREZENTACIJU DO TITULE NA EURU :D :D :D Nepristrasno, nema šta.
Toliko o Mesiju i Englezima.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13424
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Liga šampiona

Postby Bolkonski » 15 Mar 2018, 02:26

A ko je odveo ? Kada su bili na rubu ispadanja, valjda od Madjara, on je dao dva komada i dobio mec.
U polufinalu, protiv Velsana, takodje dao dva komada i resio utakmicu.
Protiv Hrvatske, nakon njegove akcije i suta, Kvarezma dao gol.
Odvratni Paje ga namerno udario u finalu.
Sve u svemu, bez tih njegovih golova ne bi videli finale.

Ne kapiras poentu. Nisam ja rekao da Mesi kao igrac Barselone ne moze da reseta Engleze, naprotiv, on ih reseta, kao i sve druge jer mu sistem Barselone savrseno odgovara, izmedju ostalog i zato sto je pitomac njihove skole, a poznata je specificna veza izmedju La Masije i prvog tima. Opet pominjem Pedra, kakav je bio u Barsi, kakav u Celsiju.
Dakle, postavljam pitanje: da li bi Mesi bio isti ovakav da igra, recimo, za Celsi ? Npr. u sistemu Argentine, on ne moze da se istakne protov Cilea. Neka odigra sa Barselonom utakmicu protiv Cilea, resice je.
Ne znam da li me razumes ?
Ne tvrdim da Mesi ne bi bio ovako dobar i da igra za Celsi ili Junajted, ali on to nije dokazao, a opet utakmice za reprezentaciju pokazuju da se ne snalazi isto u drgacijim sistemima.
Sa druge strane, stavi Ronalda u tim Hueske, on ce biti najbolji i davace golove.
Slicno objasnjenje je dao i Ferguson.

https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti. ... id=1132876
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Liga šampiona

Postby fabricio » 15 Mar 2018, 02:34

Voleo bih u petak da se upare Sevilja i Roma pa da jedna ekipa igra polu finale :okk:

Mada, ocekujem Liverpul Sevilja, imaju neke nerasciscene poslove :okk:
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Liga šampiona

Postby Radonjaa » 15 Mar 2018, 03:48

Bolkonski wrote:A ko je odveo ? Kada su bili na rubu ispadanja, valjda od Madjara, on je dao dva komada i dobio mec.
U polufinalu, protiv Velsana, takodje dao dva komada i resio utakmicu.
Protiv Hrvatske, nakon njegove akcije i suta, Kvarezma dao gol.
Odvratni Paje ga namerno udario u finalu.
Sve u svemu, bez tih njegovih golova ne bi videli finale.

Ne kapiras poentu. Nisam ja rekao da Mesi kao igrac Barselone ne moze da reseta Engleze, naprotiv, on ih reseta, kao i sve druge jer mu sistem Barselone savrseno odgovara, izmedju ostalog i zato sto je pitomac njihove skole, a poznata je specificna veza izmedju La Masije i prvog tima. Opet pominjem Pedra, kakav je bio u Barsi, kakav u Celsiju.
Dakle, postavljam pitanje: da li bi Mesi bio isti ovakav da igra, recimo, za Celsi ? Npr. u sistemu Argentine, on ne moze da se istakne protov Cilea. Neka odigra sa Barselonom utakmicu protiv Cilea, resice je.
Ne znam da li me razumes ?
Ne tvrdim da Mesi ne bi bio ovako dobar i da igra za Celsi ili Junajted, ali on to nije dokazao, a opet utakmice za reprezentaciju pokazuju da se ne snalazi isto u drgacijim sistemima.
Sa druge strane, stavi Ronalda u tim Hueske, on ce biti najbolji i davace golove.
Slicno objasnjenje je dao i Ferguson.

https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti. ... id=1132876


Nije mi baš najjasnije šta oćeš da kažeš. Mislim jasno mi je šta znači ovo šta si napisao, ali nisam siguran da kapiram. Oćeš da kažeš da je najbolji igrač Svetskog prvenstva, dakle, takmičenja za reprezentacije, loše uklopljen u reprezentaciju? Sem toga, odveo ih je do finala SP, na Kopa Americi ga je blesavi Iguain koštao jedne, ako ne i 2 titule.
Argentina bez Mesija bi tek bila raspad, vidjeli smo svi kampanju kad se na kratko povukao, i koliki se strah uvukao u Argentince, jasno im je da im je on 80% tima... Sa druge strane, Portugal je bez Ronalda u finalu EP savladao Francusku u sred Pariza.
Mesi u 123 meča u reprezentaciji ima 61 gol i 37 asistencija, Ronaldo u 147 utakmica za Portugal ima 79 golova i 27 asistencija. Ne znam šta od ovoga ti je pokazatelj da se ne snalazi, Mesi je maestralan u reprezentaciji već godinama, samo što se na to manje obraća pažnja, jer koliko god on bio veliki, ljude mnogo više zanimaju partije u Barsi, nego u reprezentaciji.
Da dodam, mene iskreno ne zanima kako bi se on snašao u drugom sistemu. Možda je to što se našao u sistemu Barse bila puka sreća, možda i nije. Znam da kad bi otišao negdje, taj klub bi sigurno promijenio stil tako da odgovara Mesiju, baš kao što bi i za Ronalda to svako uradio. Niko ne bi doveo Mesija i rekao kao E JEBIGA, MI IMAMO SISTEM, TI MESI RADI ZA EKIPU I VRAĆAJ SE DA POMAŽEŠ BEKU, A LUKAKU ĆE DA DAJE GOLOVE... Zato mislim da je malo besmisleno pričati o drugačijem sistemu. Može se pričati o drugačijim ili manje kvalitetnim saigračima, ali to je već druga tema... Na kraju je samo bitno da se Mesi našao u ovom sistemu i da igra ovako kako igra, a te ,,da baba ima muda...'' priče su uvijek nezgodne u sportu, jer mi, kao laici, teško možemo da procijenimo.
U svakom slučaju, hvala na obrazloženju, odličan ti je post, iako se ne slažem, cijenim mišljenje.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13424
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Liga šampiona

Postby Admiral » 16 Mar 2018, 08:49

4 od 8 ekipa su fakticki obezbedili titulu + Real koji Primeru igra da zavrsi, tako da ce prioritet biti LS...

Roma najpozeljniji protivnik.
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Liga šampiona

Postby fabricio » 16 Mar 2018, 10:06

Barsi i Realu je i Sevilja. Suvise dobro ih poznaju i sigurno ne bi dozvolili kiks na ovom nivou takmicenja.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Liga šampiona

Postby Disident™ » 16 Mar 2018, 12:08

Real Madrid - Barselona
Juventus - Mančester Siti
Liverpul - Sevilja
Bajern - Roma
Mogao si da vidiš i da procitaš da ti pastiri nisu gubili ovce, da srpski narod sa njima nije bio stado ovaca sto blejeći ide na klanje. Da su pred njima uzmicali i lavovi.
User avatar
Disident™
 
Posts: 14394
Joined: 08 Aug 2014, 21:13

Re: Liga šampiona

Postby Sezione » 16 Mar 2018, 12:11

REAL ROMA
BARSA LIVERPUL
SITI JUVE
BAJERN SEVILJA
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13830
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Liga šampiona

Postby fontaneros » 16 Mar 2018, 12:13

kako sere ovu barsu

jebi real bre!!!!!!
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44371
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Liga šampiona

Postby fabricio » 16 Mar 2018, 12:14

Bezveze parovi
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Liga šampiona

Postby Baxter Stockman » 16 Mar 2018, 12:15

Barsa, tačno da je junajted prošao stavio bih ruku u vatru da bi izvukli romu... Pfff žreb baš.

Grofe, spremi bulju :biggrin:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34256
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Liga šampiona

Postby fabricio » 16 Mar 2018, 12:16

Bar ce u polufinalu biti dobar fudbal

Siti Barsa Real Bajern
:blue:
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Liga šampiona

Postby Disident™ » 16 Mar 2018, 12:17

Juve prolazi Real.
Barsa ima da obori onaj Mančesterov rekord od 7:1.
Mogao si da vidiš i da procitaš da ti pastiri nisu gubili ovce, da srpski narod sa njima nije bio stado ovaca sto blejeći ide na klanje. Da su pred njima uzmicali i lavovi.
User avatar
Disident™
 
Posts: 14394
Joined: 08 Aug 2014, 21:13

Re: Liga šampiona

Postby fontaneros » 16 Mar 2018, 12:17

Vracamo s kamatom za proslogodisnji poraz!! :okk:
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44371
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Liga šampiona

Postby Sezione » 16 Mar 2018, 12:18

Dvomeci su ovo, svasta moze da bude.
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13830
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 66 guests