Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Liga Republike Srpske

Liga Republike Srpske

Postby grobar_Zvornik » 22 Jan 2014, 10:49

Image

Ја сам упитао за отварање ове теме и добио дозволу једног од модератора, надам се да и осталима не смета тема, као што се надам да има још људи који колико толико прате најјаче фудбалско такмичење на нивоу Републике Српске.

Ово су резултати последњег кола у јесењем дијелу:

Модрича "Maxima" - Рудар (Угљевик) 1:0
Дрина ХЕ (Вишеград) - Слобода (Мркоњић Град) 1:2
Пролетер (Теслић) - Напредак (Доњи Шепак) 2:1
Козара (Градишка) - Младост (Гацко) 4:0
Слобода (Нови Град) - Слога (Добој) 3:0
Дрина (Зворник) - Сутјеска (Фоча) 1:1
Подриње (Јања) - Борац (Шамац) 2:0

Табела:

1. Дрина (Зворник) 13 8 4 1 23 7 28
2. Слобода (Мркоњић Град) 13 7 4 2 29 18 25
3. Подриње (Јања) 13 7 2 4 30 16 23
4. Дрина ХЕ (Вишеград) 13 7 2 4 27 18 23
5. Младост (Гацко) 13 5 5 3 17 15 20
6. Сутјеска (Фоча) 13 5 5 3 13 14 20
7. Козара (Градишка) 13 4 6 3 16 15 18
8. Напредак (Доњи Шепак) 13 5 2 6 13 14 17
9. Слобода (Нови Град) 13 5 2 6 16 18 17
10. Пролетер (Теслић) 13 4 4 5 16 18 16
11. Борац (Шамац) 13 3 4 6 18 19 13
12. Слога (Добој) 13 3 4 6 9 16 13
13. Модрича "Maxima" 13 2 3 8 8 18 9
14. Рудар (Угљевик) 13 2 1 10 9 38 7

Најбољи стријелци за сада:

13 - Владимир Каралић (Слобода МГ)
10 - Мухамед Сајтановић (Подриње)
9 - Владимир Ивановић (Дрина ЗВ)
7 - Славиша Тодоровић (Напредак), Дејан Гаврић (Пролетер)

Неки општи утисак као и претходних пар сезона је да је првенство поприлично изједначено, са једним Рударом који има најнеквалитетнију екипу. Реално главни фаворити су за освајање лиге Дрина ЗВ и Слобода МГ, иако многи спомињу да ће Подрињу стићи финансијска ињекција из дијаспоре и да ће они ући у ПЛ, ипак није реално да Бијељина има три премијерлигаша, барем на прву.

Дрина из Зворника има најквалитетнији тим то је евидентно барем за сада, плус су се појачали са повратником Александром Николићем (прије двије године најбољим младим играчем Републике Српске) који је био и у Жељезеничару један период. На прагу повратка је и Един Рустемовић, момак који није имао среће са повредама, отишао у Вошу, а затим потписао уговор са ОФК Београдом, одиграо пар мечева,ипак судбина је хтјела да је близу повратка у Дрину.

Све ће зависити од финансија односно помоћи локалних заједница и њихових буџета. Дрина је до последња два кола имала 6 бодова предности, али је у задња два кола освојила само бод и због тога ова изједначеност на врху.

Оно што је горка рана јесте посјета. Првих посљератних година и првих година 21. вијека ( што је дјелимично и разумљиво,јер није било заједничког такмичења на нивоу БиХ) посјете на стадионима Републике Српске су заиста биле одличне, знало се сакупити и 10-ак хиљада људи у Бањалуци (што Борац нема ни данас) а на осталим теренима бројке су биле изражене у хиљадама. Данас нажалост стадиони широм РС-а са пар изузетака су поприлично празни, додуше и квалитет је пуно мањи него прије 10-ак година.

Просјек лидера првенства кад је посјета у питању је неких 500 људи, што само потврђује чињенице.
Услови су такви какви су, Сутјеска и Модрича имају рефлекторе тако да могу играти и ноћне утакмице. Рудар, Слобода МГ, Козара имају пристојне услове, сви остали знатно слабије.

Када је ријеч о навијачким покретима који су активни у лиги РС-а ове сезоне, истичу се двије навијачке групе - Војводе, навијачи добојске Слободе и Лидерси навијачи Пролетера из Теслића.
Има ту још група, додуше неконстантних, Купус Армијевци су навијачи Подриња присутни на домаћим, пар гостујућих. Џукеле су навијачи Борца из Шамца, одрађују понеку домаћу. Угљевичани су такође у неким почецима, повремено дођу навијати, док је Геноцид или Вукови како год из Зворника тренутно неактиван, Фочаци имају у кошарци навијаче Хавере, али исти не бодре и ФК.

Ето толико за почетак надам се да ће бити још људи који прате лигу РС-а и уопште фудбал у РС, те да ће и тема заживјети.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Прва лига Републике Српске

Postby ОГИ » 22 Jan 2014, 12:12

Je li Karalic ostao u Slobodi? Dosta se pisalo o njemu ove polusezone.

Sto se plasmana u Premijer ligu tice, mislim da najvece sanse, prije svega zbog kvaliteta tima imaju komsije iz Zvornika.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Прва лига Републике Српске

Postby grobar_Zvornik » 22 Jan 2014, 12:46

Колико имам информације још увијек је у Мркоњић граду, али чека расплет цијеле ситуације, није немогуће да напусти тим, све ће зависити како од понуда тако и од циљева клуба.
Што се Дрине тиче, без јаког спонзора или већих улагања у смислу исплата играчима, титула је далеко. Иако Дрина за сада има најквалитетнији тим у ПЛРС.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Прва лига Републике Српске

Postby ОГИ » 22 Jan 2014, 14:19

Ma vi ste i prosli mandat u Premijer ligi mogli produziti da ste imali para. Cuo sam da je uprava na polusezoni, kada je vidjela koliki su troskovi, ekspresno odlucili da istu napuste.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Прва лига Републике Српске

Postby grobar_Zvornik » 22 Jan 2014, 14:37

Тачно тако Оги.

Добили су момци Будућност из Бановића у првом прољећном колу и после тога због трошкова се практично поклањају бодови ко год дође у Зворник, свима су поклањани осим најљућем ривалу - Славији. :colera:

Иако тада, те године кад је Дрина постала шампион РС-а није имала тако доминантну екипу какву има данас у односу на ривале (тад је првенство било јаче),али кажем изостала је већа помоћ кључних привредних субјеката, из буџета општине је дато подоста,али...

Зато и рекох, уколико клуб добије гарант Витинке,Фагума, Зворникпутева и општине Дрина ће сигурно узети титулу, уколико не, слиједи пуштање утакмица.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Прва лига Републике Српске

Postby ОГИ » 22 Jan 2014, 14:47

Po tvom misljenju, je li jaca ova ekipa od one kada ste izborili plasman u Premijer ligu? Nisam gledao ni jedan mec ove sezone jer je Radnik u Premijer ligi.

Inace, Drinu oduvijek simpatisem i volio bih da bas ona naredne sezone igra u elitnom rangu.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Прва лига Републике Српске

Postby grobar_Zvornik » 22 Jan 2014, 14:52

По мом мишљењу јесте. Наравно остали ривали су нешто слабији, изузмемо ли поменуту мркоњићку Младост.
Дрина има релативно млад и перспективан кадар, барем за РС. Јасно неки резултати у ПЛ би се остварили само појачањима, искусним који су играли јаче рангове такмичења од лиге РС.

2010. Дрина је у два рока довела близу 20 играча, то је такође утицало како на резултате, тако и на дугове, није се плански радило. Најбоље појачање те сезоне био је странац, бразилац Карваљо Кауе, који је играо и за ОФК Београд, штопер.
Ове године ако се уђе, мора се радити професионалније, на вријеме и са јасним средствима. Понављам ако се уђе. ;)
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Прва лига Републике Српске

Postby ОГИ » 22 Jan 2014, 15:14

Znam da ste do skora bili u velikim problemima pa su jedno vrijeme nosioci igre bili juniori ako se ne varam.

Ne znam koliko ce vam pojacanje biti Aleksandar Nikolic. U Radniku i Obarskoj se nije pokazao kao Bog zna kakav igrac.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Прва лига Републике Српске

Postby grobar_Zvornik » 22 Jan 2014, 15:20

Видјећемо што се Аце тиче, он се најбоље зналази у безену од терена. :) Реално далеко је од стартрних 11, али као џокер са клупе.Рустемовићев повратак би пуно више значио. Спомињу се и неки искусни штопери из Србије, видјећемо тек је јануар. Екипа ће се појачати уколико до краја јануара буде икакав конкретан одговор финансијера.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Прва лига Републике Српске

Postby DIFovac » 22 Jan 2014, 21:58

Svaka cast za temu.
Ja slabo pratim ovu ligu, eto samo zbog Kozare jer sam iz Gradiske. Sto se tice Kozare, ostali su u istom sastavu kao i u prvoj polusezoni samo je dosao povratnik u redove Kozare Ognjen Petrovic kao pozajmica iz Borca. Citav pripremni ciklus igraci Kozare ce odraditi u Gradisci uz nekoliko pripremnih utakmica.

Video prilog Info+ kanala
"Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da im ga damo? Ako je njihovo, zasto ga otimaju? A ako vec mogu da ga otmu, ne znam zasto se toliko ustrucavaju?" "
User avatar
DIFovac
 
Posts: 5347
Joined: 22 Jun 2013, 20:26

Re: Прва лига Републике Српске

Postby grobar_Zvornik » 22 Jan 2014, 23:17

Odmoru je došao kraj i za fudbalere Sutjeske. Nakon dvomjesečne pauze, danas je na Gradskom stadionu obavljena prozivka i krenule su pripreme za proljetni dio sezone, od koga se u klubu dosta očekuje.



Ono što sve najviše zanima jesu izmjene u igračkom kadru. Ko je u zimskom prelaznom roku napustio klub,a ko je pojačao redove polufinaliste Kupa RS? Za sada je izvjesno da je novi-stari član Sutjeske igrač koji je i ponikao kraj Ćehotine, veznjak koji je nastupao za OFK Beograd i Sinđelić, Mladen Đoković. Papiri će biti potpisani u toku ove sedmice, kada se popularni „Maksa“ sa potrebnom dokumentacijom vrati iz Beograda. Vladimiru Radoviću je ove zime istekao ugovor, preuzeo je papire i definitivno neće nositi dres Sutjeske na proljeće.

Na današnjoj prozivci nisu se pojavili ni Boško Radović, zbog obaveza na fakultetu, kao i Neđo Šuka koji se trenutno nalazi na probi u Donjem Sremu. Narednih dana biće poznato da li će Šuka ostati u Pećincima ili će se vratiti u Foču. U zavisnosti od toga da li će naš klub moći i dalje da računa na ovog vrsnog napadača, do kraja sedmice će se tačno znati ko bi još mogao pojačati redove Sutjeske.

Prema informacijama kojima raspolažemo, klub je u pregovorima sa dvojicom iskusnih igrača koji bi pojačali vezni red, koji je u prvom dijelu sezone bio i najslabija karika našeg tima. A šta će od svega toga biti – ostaje da se strpimo još samo par dana.

Do tada, ekipa će pod dirigentskom palicom trenera Duška Raševića trenirati dva puta dnevno – teretana i stadion, kako bi što spremnije dočekali nastavak prvenstva koje startuje 1. marta.


спортбал
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Прва лига Републике Српске

Postby Dare » 23 Jan 2014, 00:37

Ouuuvaj , kao što sam već napisao , pa mi je DIF greškom izbrisao post , ako Bog da od jeseni aktuelnije na ovoj temi. Tekstilac u Prvu ligu , let's go :D

Vidjeću sutra koji se to igrači Leotara spominju kao moguća pojačanja , ali ovaj Lazar Zečević je valjda jedan od njih , tako mi rekoše "neki ljudi". :biggrin:
https://youtu.be/LI4u63mvQ-Q
User avatar
Dare
 
Posts: 13735
Joined: 21 Dec 2012, 14:23

Re: Прва лига Републике Српске

Postby DIFovac » 23 Jan 2014, 00:44

Dare wrote:Ouuuvaj , kao što sam već napisao , pa mi je DIF greškom izbrisao post , ako Bog da od jeseni aktuelnije na ovoj temi. Tekstilac u Prvu ligu , let's go :D

Vidjeću sutra koji se to igrači Leotara spominju kao moguća pojačanja , ali ovaj Lazar Zečević je valjda jedan od njih , tako mi rekoše "neki ljudi". :biggrin:

Pitao si kako stoji navijacka grupa Zabari.
Pa ovako, nakon dugo godina su se ponovo aktivirali ali nisu nazalost puno trajali. Tokom jedne utakmice navijac Kozare je uletio u teren i sutnuo loptu, te su priveli njega i vodju navijaca. Nakon sto su dobili velike kazne, taj vodja je odlucio da ne bude vise vodja. U narednim utakmicama su neki drugi vodili tu navijacku grupu, ali im nije polazilo za rukom.

Igrali smo protiv Tekstilca sad jesenas(posto sam fudbaler Jedinstva) u Zeravici, jedna stvarno prava muska utakmica u kojoj je Jedinstvo uzelo sva tri boda. Tekstilac je ekipa koja dosta odskace od ostatka ekipa iz 2. lige RS i igracaki i infrastrukturno, pa cak i od nekih iz 1. lige, te ulazak u visi rang ne bi trebao doci u pitanje iako vam Krupa dise za vratom.
"Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da im ga damo? Ako je njihovo, zasto ga otimaju? A ako vec mogu da ga otmu, ne znam zasto se toliko ustrucavaju?" "
User avatar
DIFovac
 
Posts: 5347
Joined: 22 Jun 2013, 20:26

Re: Прва лига Републике Српске

Postby Dare » 23 Jan 2014, 00:52

Odraćemo tu Krupu , nemaju šanse protiv nas. :D

Slažem se sa ovim drugim dijelom tvog posta , konačno da se nešto dobro izdešavalo po pitanju Tekstilca , nakon dosta loših godina. Ne sumnjam ako uđemo u 1.ligu da će doći još dobrih pojačanja. :smile:
https://youtu.be/LI4u63mvQ-Q
User avatar
Dare
 
Posts: 13735
Joined: 21 Dec 2012, 14:23

Re: Прва лига Републике Српске

Postby grobar_Zvornik » 23 Jan 2014, 11:07

ŠAMAC – U Šamcu, pitomoj posavskoj varošici, svi imaju svoje ljubavi. Borac je i najveća. Počele su pripreme za nastavak sezone u kojoj bi „crno-beli“ hteli izboriti opstanak u Prvoj ligi Republike Srpske.

Fudbalere i trenere prvog tima pozdravio je Nenad Lukić, prvi čovek Borca.

-Imaćemo sve neophodne uslove za kvalitetne pripreme. Od velikog je značaja da Šamac ima prvoligaša i mislim da smo blizu ostvarenja svog cilja. Brojni su razlozi zašto danas nemamo bolji plasman na tabeli, ali propušteno ćemo da nadoknadimo na proleće. Borac ima ugled, bogatu istoriju. Svi koji smo u tom kolektivu moramo imati čast zbog te činjenice. I dalje će se na ovim prostorima igrati lep fudbal. Igrači su u prvom planu i bićemo na njihovom fonu,rekao je Lukić.


http://sportbal.net/index.php/fudbal/bi ... u-opstanak

Заиста се надам да ће Борац из Шамца опстати у лиги. Занимљив клуб, господски. Била би штета да лигу напусте и Угљевик и Шамац.
Надају се појачањима која би им помогла, видјећемо кога ће на крају довести, морају пуно боље одиграти да би опстали, без губљења бодова кући.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Next

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests