Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Liga Republike Srpske

Re: Прва лига Републике Српске и ниже

Postby ОГИ » 29 Jan 2014, 17:26

U ponedjeljak, Podrinje iz Janje je zvanično počelo sa pripremama.

Na prozivci koju je obavio šef stručnog štaba Mile Lazarević prisustvovali su: Sinić Salko, Zvorničanin Samir, Jusufović Muhamed, Đokic Aco, Arnautović Mirsad, Velagić Admir, Arnautović Alen, Vujić Filip, Sajtanović Muhamed, Mičić Dalibor, Pavić Cvijetin, Karijašević Huso, Sinanović Adin, Ostojić Pero, Arnautović Davor, Kovač Aleksandar, Karasalihović Adis, Karač Bojan, Redžić Dženan, Bećirević Adis i Blagić Stefan, te novajlije Jovica Klasamović iz Mladosti (Velika Obarska) i Pero Kalajdžić iz Proletera (Dvorova). Klub je napustio samo Dragan Arsenović koji se vratio u matični klub Rađevac (Krupanj).

Zakazano je nekoliko prijateljskih utakmica prije početka prvenstva a prvi rival biće Loznica 8. februara, te Gorica (Pučile) 12. februar, BSK (Beograd) 15. februar, Borac (Jadranska Lešnica) 19. februar i Rađevac (Krupanj) 22. februar.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Прва лига Републике Српске и ниже

Postby ОГИ » 30 Jan 2014, 20:31

Zvijezda Brgule, jesenji prvak u Regionalnoj ligi RS, Istok, 2. februara počeće pripreme za proljetni nastavak i borbu za sačuvanje prvog mjesta.

Jesenji dio sezone Zvijezda Brgule je završila sa 11 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirano Bratstvo iz Bratunca.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Прва лига Републике Српске и ниже

Postby grobar_Zvornik » 30 Jan 2014, 21:26

Одакле је та Звијезда? Из које општине? Дјелује ми као да је из Подриња (јбт јел могуће да нисам чуо) а да је име Бргуле добила по једном дијелу,тј. мјесту из Федерације гдје су некада живјели становници који данас живе у мјесту из ког је Звијезда... :roll:
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31550
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Прва лига Републике Српске и ниже

Postby ОГИ » 30 Jan 2014, 21:45

grobar_Zvornik wrote:Одакле је та Звијезда? Из које општине? Дјелује ми као да је из Подриња (јбт јел могуће да нисам чуо) а да је име Бргуле добила по једном дијелу,тј. мјесту из Федерације гдје су некада живјели становници који данас живе у мјесту из ког је Звијезда... :roll:


Oni ce protutnjati do Druge ili Prve lige samo tako.. sve je stvar njihove zelje.

Klub je iz Bijeljine. Tacnije, nastanjen je u Etno Selu Stanisic (Konoba). Ako si iz Zvornika, moras znati. Osnovani su 2009 i svake godine su isli rang vise i sada su u Trecoj ligi ali su ubjedljivo prvi, ako se ne varam nemaju poraza. Vlasnik je Etno Selo Stanisic i pare nisu problem. Napravili su prosle godine fantastican teren i manju tribinu sa mogucstvom prosirenja. Ove godine ce neke ruske ekipe doci na pripreme ovde jer su uslovi fantasticni. Pisao sam vec o njima..

Kako napreduju, tako i dovode adekvatna pojacanja.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Прва лига Републике Српске и ниже

Postby grobar_Zvornik » 30 Jan 2014, 22:26

Ако вјерујеш нисам чуо за њих.
Хвала на инфу. Јасна је асоцијација зашто Бргуле. ;) Станишић је из тог краја Федерације. Иако сам ја мислио да се ради о неком нижелигашу из Сребренице јер доста људи из тог краја је од 96те у Подрињу.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31550
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Прва лига Републике Српске и ниже

Postby grobar_Zvornik » 01 Feb 2014, 12:16

Neđo Šuka, iskusni ofanzivac, napustio je redove Sutjeske u ovom prelaznom roku i potpisao ugovor sa Donjim Sremom iz Pećinaca.



Čim su dobili konačni Šukin odgovor da se više neće vraćati u Foču, Uprava Sutjeske bacila se na posao. Potraga za špic igračem koji će morati kvalitetom odskakati od ostalih je već krenula, a ko će predvoditi napad Sutjeske na proljeće znaće se narednih dana.

Prema informacijama kojima raspolažemo, četa trenera Duška Raševića ovih dana bi u Sarajevu trebala da odigra prvu trening utakmicu, kada će biti isproban jedan od igrača sa kojim se pregovara.

Do kraja iduće sedmice prelazni rok za Sutjesku bi trebao biti završen. Do tada, momci koji su na raspolaganju treneru Raševiću vrijedno treniraju dva puta dnevno kako bi što spremniji dočekali nastavak prvenstva 1. marta.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31550
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Прва лига Републике Српске и ниже

Postby grobar_Zvornik » 06 Feb 2014, 15:04

Зворничка Дрина поражена од Мачве 4:0 у припремној утакмици.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31550
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Прва лига Републике Српске и ниже

Postby grobar_Zvornik » 15 Feb 2014, 23:41

Fudbaleri Drine su poslije poraza na prvoj kontrolnoj utakmici od Mačve (0:4) savladali Radnički Stobex iz Klubaca sa 1:0 i stigli do prve pobjede u pripremnom periodu. Jedini pogodak za Zvorničane postigao je Radovan Vasić, a na ovom susretu trener Dragan Mićić je pružio šansu svim igračima.

Vezista Aleksandar Kikić vjeruje da će njegova ekipa u narednim pripremnim mečevima pokazati zašto je jesenji šampion Prve lige RS.

- Protiv Mačve smo doživljeli poraz, ali to nas nije ni malo zabrinulo, jer smo dan pred utakmicu imali dva treninga i bili izuzetno umorni. U meču sa Radnički Stobeks smo pokazali da smo fizički spremni. U narednim susretima stvari će doći na svoje mjesto, pa očekujem da svima pokažemo da smo jači u odnosu na jesen i da nismo slučajno proljeće dočekali kao lideri prvenstva. Još uvijek imamo problema sa pas igrom i završnicom, ali ni tereni na kojima smo igrali nisu dozvolili bolji protok lopte. Drina će sigurno na kraju sezone biti šampion – rekao je Kikić.

:okk:
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31550
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Прва лига Републике Српске и ниже

Postby grobar_Zvornik » 08 Mar 2014, 09:59

Данас у Зворнику дерби који би пуно тога већ на почетку могао донијети.

U derbiju prvog kola nastavka prvenstva, u Zvorniku će Drina dočekati ekipu Slobode iz Mrkonjić Grada. Biće ovo susret prvoplasiranog i drugoplasiranog tima na kraju jesenjeg dijela prvenstva. Ova utakmica bi mogla mnogo toga da odluči jer bi Zvorničani u slučaju pobjede umakli najopasnijem protivniku na šest bodova.

- Sloboda je pokazala da nam je najveći rival u borbi za sam vrh tabele. Imaju iskusan i kvalitetan tim, koji se uz to i pojačao. Očekujemo dobru fudbalsku predstavu u kojoj će ljubitelji fudbala vidjeti dva kvalitetna protivnika. Oni imaju svoje motive, vodećeg strijelca lige, Karalića, ali mislim da su naši motivi veći, jer igramo kod kuće. Dobro smo se pripremili, pa očekujemo da zabilježimo pobjedu. Očekujemo da nas podrže i naši vjerni navijači i da dođu u što većem broju na stadion, rekao je Dragan Mićić, trener Drine.

Utakmica između Drine i Slobode igra se u subotu u 14 časova na stadionu Drine.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31550
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Прва лига Републике Српске и ниже

Postby DIFovac » 09 Mar 2014, 03:40

Kozara - Rudar Ugljevik 2:0 (Srndovic 31', Jandric 38')

Jedna losa utakmica, na katastrofalnom terenu. Rudar dosao sa juniorima, nisu mogli nista drugo ni ocekivati sem ovog poraza koji je mogao biti i veci.
"Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da im ga damo? Ako je njihovo, zasto ga otimaju? A ako vec mogu da ga otmu, ne znam zasto se toliko ustrucavaju?" "
User avatar
DIFovac
 
Posts: 5348
Joined: 22 Jun 2013, 20:26

Re: Прва лига Републике Српске и ниже

Postby grobar_Zvornik » 24 Mar 2014, 14:59

За викенд одигране утакмице 16. кола.
Два изненађења су се догодила Дрина ЗВ је кући играла само 1:1 са Слободом (Нови Град) иако је доминирала читаву утакмицу, док је Модрича славила против Слободе из Мркоњић Града са 1:0. У 17. колу Дрина игра локални дерби са Подрињем из Јање, побједом у том дуелу Дрина практично обезбјеђује лагану завршницу до титуле. :biggrin:


РБ Tим М П Н И ДГ ПГ Бд -Бд

1. Дрина (Зворник) 16 10 5 1 28 9 35
2. Дрина ХЕ (Вишеград) 16 9 2 5 30 20 29
3. Слобода (Мркоњић Град) 16 8 4 4 32 21 28
4. Подриње (Јања) 16 8 3 5 32 19 27
5. Сутјеска (Фоча) 16 6 6 4 16 18 24
6. Козара (Градишка) 16 5 8 3 19 16 23
7. Младост (Гацко) 16 6 5 5 18 21 23
8. Напредак (Доњи Шепак) 16 6 4 6 17 15 22
9. Пролетер (Теслић) 16 6 4 6 23 23 22
10. Слобода (Нови Град) 16 6 4 6 20 20 22
11. Слога (Добој) 16 5 4 7 14 17 19
12. Борац (Шамац) 16 3 4 9 20 26 13
13. Модрича "Maxima" 16 3 4 9 10 20 13
14. Рудар (Угљевик) 16 2 1 13 9 43 7
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31550
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Прва лига Републике Српске и ниже

Postby ОГИ » 24 Mar 2014, 15:02

Ukoliko stignem, odgledacu utakmicu u Janji.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Прва лига Републике Српске и ниже

Postby grobar_Zvornik » 24 Mar 2014, 15:06

Термин је незгодан, у пола 3 у сриједу. И ја сам планирао ићи гледати, али дефинитивно нећу моћи.
У сваком случају биће занимљив меч, Дрина је најквалитетнији тим у лиги, али ови су посебно напаљени кад играју у Јањи своје утакмице.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31550
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Прва лига Републике Српске и ниже

Postby ОГИ » 24 Mar 2014, 15:07

Vruce gostovanje za svakoga. Bude pun stadion skoro na svakoj utakmici.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Прва лига Републике Српске и ниже

Postby grobar_Zvornik » 24 Mar 2014, 15:12

Тачно. И на утакмици у Зворнику, било је дошло 60-ак људи из Јање на ону нову трибину су били смјештени, дакле не навијачи, већ симпатизери. :biggrin:

Дрина има 6 бодова вишка у односу на првог пратиоца и побједа у Јањи би вјероватно била први велики корак ка титули, изгледа да постоји жеља и финансијска ињекција за другу титулу првака РС и играње Премијер лиге. Е сад видјећемо да ли ће се по старом добром обичају ситуација преокренути и Дрина пуштати ривалима пред крај.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31550
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: Fin mladic, Produzenisamlekom and 3 guests