Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Premijer liga BiH

Re: Premijer liga BiH 2012/2013

Postby ОГИ » 21 Nov 2012, 23:16

Evo pregleda 14. kola BH Telecom Premijer Lige,

http://www.dailymotion.com/video/xv8u7f ... 2013_sport

Tabela:

Image

Vidim da je neaktivna tema, pa se prosto zapitam vrijedi li nekad i postavljati ove informacije, zanima li koga. :=)

Malo nas je preko Drine ovde.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Premijer liga BiH 2012/2013

Postby mali_buda » 21 Nov 2012, 23:44

Zanima mene :okk:

Koliko ekipa ispada iz lige? Nadam se da ce Radnik zadrzati status prvoligasa :copa1:
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Premijer liga BiH 2012/2013

Postby ОГИ » 21 Nov 2012, 23:50

Dvije ekipe ispadaju. Radnik se nekako drži, dokle će gurati vidjećemo sada na pauzi.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Premijer liga BiH 2012/2013

Postby mali_buda » 24 Nov 2012, 23:17

Radnik pobedio Sarajevo :hatman:
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Premijer liga BiH 2012/2013

Postby ОГИ » 25 Nov 2012, 12:08

mali_buda wrote:Radnik pobedio Sarajevo :hatman:



Bio sam na stadionu i ispratio zasluženu pobjedu Radnika. Vršili smo pritisak po cijelom terenu tokom čitavih 90 minuta i to se isplatilo. Oduzeli smo jesenju titulu Sarajevu, a mi sebi izborili veoma povoljnu poziciju.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Premijer liga BiH 2012/2013

Postby mali_buda » 25 Nov 2012, 12:56

U borbi za opstanak ovakve pobede su zlata vredne! Nisam gledao raspored i nisam znao da dolazi Sarajevo, inace bih mozda i dosao do BN da gledam.

Dogovoricemo se na prolece da ispratimo jedan mec Radnika :okk:
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Premijer liga BiH 2012/2013

Postby ОГИ » 25 Nov 2012, 14:04

Može, biće zanimljivih susreta, jer većina ovih kažimo kvalitetnijih ekipa dolazi kod nas. Primjera radi Željo, pa će to biti zanimljivo ispratiti.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Premijer liga BiH 2012/2013

Postby mali_buda » 25 Nov 2012, 16:05

Dogovoreno :okk:
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Premijer liga BiH 2012/2013

Postby ОГИ » 12 Dec 2012, 17:36

Fudbaleri Radnika iz Bijeljine porpilično uspješno okončali su jesenji dio BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Radnik je prošle godine kao prvak Prve lige RS izborio nastup u Premijer ligi i nije dobro kotirao kada je u pitanju opstanak u elitnom društvu. Međutim, tim iz Bijeljine, iako se nalazio u raznoraznim problemima, kao i dobar dio bh. klubova, uspio je skupiti 15 bodova u 15 jesenjih kola.

U viši rang uveo nas je Darko Nestorović, kome je Uprava dala povjerenje i u Premijer ligi, no nije dugo Nestorović ostao na klupi. Krajem avgusta, nakon čega je Radnik skupio svega dva boda, Nestorović je podnio ostavku zbog neslaganja sa sportskim direktorom Borom Đokićem.

Jovica Lukić preuzeo je kormilo pred teško gostovanje Borcu u Banjoj Luci gdje smo poraženi minimalnim rezultatom 0:1, ali je nedugo nakon toga Srđan Bajić imenovan za novog šefa stručnog štaba. Njegov debi protekao je dosta neuspješno, jer je iz Bijeljine Zvijezda odnijela bod.

Nakon prvih sedam kola Radnik nije znao za pobjedu, ali uspjeli su otkinuti bod na praznoj Grbavici protiv Želje u sedmom kolu. Zanimljivo, do kraja polusezone Radnik nema poraza pred domaćom publikom, a samo Željo, Slavija, Široki i Sarajevo uz nas nisu izgubili kod kuće.

U osmom kolu Radnik dolazi do pobjede nad Slavijom, ali uslijedio je poraz na gostovanju u Mostaru kod Zrinjskog, pa osvojen bod u Gabeli protiv GOŠK-a, a novo prosipanje bodova pred domaćom publikom dogodilo se u 11. kolu. Čelik je umalo stigao do sva tri, na kraju ipak osvojio tek bod na Gradskom stadionu u Bijeljini.

Tek u zadnjih nekoliko kola Radnik upisuje nove dvije pobjede i s njima bježi iz opasne zone. Poraženi su u Prijedoru od Rudara i na Otoci od Olimpica, ali su bodove nadonadili protiv Gradine kod kuće i, možda najvažnija pobjeda za njih, u posljednjem kolu prvog dijela sezone, gdje sam i linčno prisustvovao, protiv Sarajeva (2:1).

Mogu slobodno reći da je Radnik ispunio svoj cilj uoči proljetnog dijela šampionata, a njihov daljni plasman sigurno će dosta zavisiti od zimskih transfera. Ukoliko Radnik sačuva svoje ključne igrače, onda je na dobrom putu da opstane u Premijer ligi BH.

Posebno bi istakao Marka Basaru koji je postigao 5 golova. On je definitivno bio najbolji pojedinac. Od ključnih igrača tu su još golman Mladen Lučić, Danijel Ćulum, Stanko Ostojić, kapiten Jovo Kojić i ponajbolji uz Basaru, Zoran Nikić i Armin Kapetan.

Nadamo se kvalitetnijem i dosta bržim reakcijama što se prelaznog roka tiče, da se ne desi situacija od početka sezone kada su pojačanja dovođena pred prvo kolo, a pripreme kasnile, pa odrađivane sa 9 igrača.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Premijer liga BiH 2012/2013

Postby ОГИ » 27 Dec 2012, 16:22

Husejinović je bio danas u Sofiji gdje je obavio pregovore sa čelnicima kluba. Igrač Sarajeva je odbio dati izjavu za tamošnje medije i u Audiju se uputio u nepoiznatom smjeru. Predpostavlja se da je Husejinović stigao na tajne pregovore i da je dogovorio samo lične uslove, a očekuje se da pregovori CSKA i Sarajeva budu nastavljeni početkom januara.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Premijer liga BiH 2012/2013

Postby ОГИ » 18 Jan 2013, 15:41

Igrač Sarajeva Ivan Sesar je danas potpisao ugovor sa Elazigsporom i do ljeta će biti član turskog kluba. Tako su završena višesedmična nagađanja o tome gdje će Sesar igrati.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Premijer liga BiH 2012/2013

Postby Hezonja » 22 Jan 2013, 01:35

"Imao sam dva dobra transfera"
Bekrić: Ne želim po svaku cijenu da odem iz Želje

Na adresu FK Željezničar stigle su dvije ponude (Poljska i Kina) za veznjaka Samira Bekrića, ali njegova želja je da se osvoji dupla kruna na Grbavici.

"Istina. Zvanična ponuda je došla u klub. Šef će odlučiti o tome. Imam ponude iz Kinje i Poljske. Želja mi je da sam tu, da ispunim neki svoj cilj. Ali, nisam ja taj koji odlučujem. Neću ići ako ni ja ni klub ne budemo zadovoljni", kazao je Bekrić za SportSport.ba, dodavši:

"Svako se bori da negdje ode, ali ja sam već imao dobra dva transfera i nije mi pod svaku cijenu da napustim Grbavicu. Ugovorom sam vezan još pola godine za Željezničar i, ponavljam, prvo bih da nešto dobro zajedno napravimo, ali vidjet ćemo."

Ranije je Grbavicu napustio Zajko Zeba, koji je otišao u Split, Mirsad Bešlija se oprostio od nogometa, Eldin Adilović je na pragu Njemačke, a upitno je hoće li ostati i Muamer Svraka.

"Što se tiče ove polusezone, može se izgurati. Imamo dobru ekipu. Za svakog igrača ima zamjena. Sada se treba dobro pripremiti. Mislim da ćemo moći, bez obzira ko na kraju ostao u klubu, ispuniti svoje ciljeve, a to je dupla kruna na kraju sezone", ističe Bekrić na kraju našeg razgovora.



http://sportsport.ba/bh_fudbal/bekric-n ... elje/96711
Hezonja
 
Posts: 15238
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Premijer liga BiH 2012/2013

Postby ОГИ » 22 Jan 2013, 16:16

Image
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Premijer liga BiH 2012/2013

Postby ОГИ » 27 Jan 2013, 15:53

Dok fudbaleri Radnika pod dirigentskom palicom Srđana Bajića odrađuju prvu fazu priprema, klupsko rukovodstvo krenulo je u potragu za pojačanjima kako bi prije početka prelaznog roka obezbijedili dovoljan fond kvalitetnih fudbalera.

Čelnici Bijeljinaca zainteresovani su za usluge mladog reprezentativca Srbije Danila Kuzmanovića (20) iz Rada, kao i za Marka Zečevića (28) iz Sente, te Matiju Kataneca (23), koji nastupa za Gradinu iz Srebrenika.

- Radi kvalitetnije igre Radnika, a sve u skladu sa našim finansijskim mogućnostima, kontaktirali smo sa Kuzmanovićem, Zečevićem i Katanecom, a o daljem toku njihovog angažmana odlučiće trener Srđan Bajić i Upravni odbor kluba. Radi se o kvalitetnim fudbalerima, koji su stekli iskustvo igrajući za brojne klubove i siguran sam da bi bili od velike pomoći u našoj daljoj borbi za opstanak. Uvjeren sam da će stručni štab, sa Srđanom Bajićem, dobro procijeniti igrački kadar i nama u operativi sugerisati sa kim da potpišemo ugovor. U svakom slučaju, očekujem da će Radnik na proljeće biti znatno jači nego u jesenjem dijelu šampionata - optimista je direktor Radnika Živorad Miražić.

Poslije odlaska Miroslava Rikanovića, Stevana Jovanovića, Mladena Zeljkovića i Stanka Ostojića, uprava Bijeljinaca je ipak dogovorila nastavak saradnje sa igračem sredine terena Igorom Mirkovićem.

BAJIĆ
U klupskim prostorijama Radnika boravio je nekadašnji prvotimac ovog kluba, mostarskog Veleža i sarajevskog Željezničara Delimir Bajić, koji se poslije angažmana u inostranstvu vratio kući.

- U pregovorima sam sa Radnikom i Mladošću iz Velike Obarske. Sljedećih dana razgovaraću sa ljudima iz oba kluba, poslije čega će biti poznato za koga ću zaigrati - rekao je Bajić, koji je posljednje tri godine nosio dres iranskog Nasaji Mazandarana, kiparskog Olimpijakosa iz Nikozije, te grčkog Olimpijakosa iz Volosa.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Premijer liga BiH 2012/2013

Postby ОГИ » 28 Jan 2013, 16:05

Fudbalski klub Sarajevo je održao konferenciju za štampu povodom potpisivanja ugovora sa bivšim kapitenom Muhamedom Džakmićem, koji se vratio na Koševo, te je ujedno predstavljen program priprema koje će igrači Sarajeva provesti u Međugorju.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests