Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Liga šampiona

Re: Liga šampiona

Postby Hajzenberg » 20 Apr 2021, 23:08

Radonjaa wrote:Sviđa mi se i ovo sa svima po jednom, neko kod kuće, neko na strani, po uzoru na kup UEFA. Volio bih da se nekako smanji i važnost gola u gostima, ali da se ne izbaci potpuno. Npr ako su izjednačeni u ukupnom skoru, da se igraju produžeci, pa posle toga da prođe onaj ko je dao više golova u gostima, ako i dalje bude neriješeno.


Ta odluka je već i promenjena ali ne onako kako si ti mislio ili predložio...gol u gostima će i dalje važiti ali samo neće važiti ako dođe do promene u produžecima, kontra onako kako si ti napisao.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 8006
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Liga šampiona

Postby Radonjaa » 20 Apr 2021, 23:33

Hahahahaha, nisam znao, ali više mi se sviđa ova moja verzija, poslaću mejl Čeferinu
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13551
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Liga šampiona

Postby Hajzenberg » 21 Apr 2021, 09:59

I zvanično, objavljeno u svim medijima ali čisto za bolje razumevanje šta i kako.

Novi sistem lige šampiona
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 8006
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Liga šampiona

Postby fontaneros » 21 Apr 2021, 10:14

Au kakvo sranje

U prvom šeširu bi bili šampioni iz prethodnih sezona, dok bi se naredna tri određivala na osnovu UEFA koeficijenta. Timovi iz prvog šešira bi igrali dva meča protiv timova iz prvog šešira, tri protiv timova iz drugog, tri protiv timova iz trećeg i dva protiv timova iz četvrtog,

Prvih osam na tabeli idu dalje, ekipe od 9. do 24. mesta bi igrali dvomeč za prolazak u osminu finala, dok bi poraženi išli u Ligu Evrope. Oni timovi od 25. do 36. mesta ispadaju.
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 45059
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Liga šampiona

Postby Hajzenberg » 21 Apr 2021, 10:50

Pa u principu ne može biti veće sranje od ovoga gde ima samo 6 utakmica i od toga dve da valjaju za te jake klubove a ostala 4 meča samo otaljavaju. Retke su grupe gde sad jesenas bili recimo Inter, Real, Šahtjor i Gladbah i Milanezi bili tek četvrti, uglavnom su grupe gde dva tima dominiraju. Ovako će imati 10 utakmica umesto 6 i od tih 10 jedno 7-8 će biti baš prilično jake. Ovo što piše da timovi od 25-36 mesta ispadaju ne znači da oni ispadaju iz LŠ za narednu sezonu nego da završavaju sa Evropom za tu sezonu.

Negde juče pronađoh ali sad ne mogu sa kime bi igrali po žrebu primera radi Liverpul i MU da se sad igra ta nova LŠ sa deset utakmica, najslabije bi im bile tipa Ren, Šahtjor i Olimpijakos, igrali bi sa Juventusom, Realom, Barsom, Borusijom D., Atalantom, Napolijem i još jednom, ovo naravno kad se gledaju timovi koji su ove sezone igrali LŠ pa je zato i tu Ren iz četvrtog šešira.

Malo li je ovo mečeva i ''slabi'' li su rivali sa kojima bi igrali ? Pa je li bolje od ove i ovakve trenutne LŠ sa ovako bezveznom grupnom fazom gde valjaju samo mečevi između dve najbolje ekipe u grupi a takav sistem ćemo gledati još tri sezone.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 8006
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Liga šampiona

Postby Grande Alessandro » 21 Apr 2021, 12:27

Pa stani, juče si napisao da nema grupa, a opet kada se pogleda format jedan tim igra sa grupom timova, ne sa svim...tako da mu dođe na isto...

Jedino se broj utakmica povećao i to rangiranje...ali je meni svakako bzv promena...

Još se na to sve povećao broj klubova.

Ako zaživi ovaj sistem, onda ništa nisu rešili...neka "nova super liga" će zakucati na vrata kroz par godina opet...živi bili pa videli...
User avatar
Grande Alessandro
 
Posts: 5622
Joined: 17 May 2011, 18:15
Location: crno-beli svet...

Re: Liga šampiona

Postby Hajzenberg » 21 Apr 2021, 12:36

Grande Alessandro wrote:Pa stani, juče si napisao da nema grupa, a opet kada se pogleda format jedan tim igra sa grupom timova, ne sa svim...tako da mu dođe na isto...

Jedino se broj utakmica povećao i to rangiranje...ali je meni svakako bzv promena...

Još se na to sve povećao broj klubova.

Ako zaživi ovaj sistem, onda ništa nisu rešili...neka "nova super liga" će zakucati na vrata kroz par godina opet...živi bili pa videli...


Nisam ja izmislio toplu vodu, pa to da neće biti grupa poznato je već par meseci, jedna tabela od 36 ekipa, svako igra 10 utakmica ali ne sa istim rivalima i to je to. Naravno da je bilo nemoguće da igra svako sa svakim, bilo bi preko 30 kola. Ovo je nešto kao između, nije isto kao u grupama a nije isto kao ni ligaški deo, a sve ovo je inače lično Anjeli osmislio sa ekipom oko njega a Čeferin aminovao.

Možda je bilo najbolje 4 grupe po 8 ali to je čak 14 kola i to je mnogo ili 6 grupa po 6 ekipa, to bi bilo ovih 10 utakmica kao što će biti u ovoj ''ligi'' ali eto oni su izmislili nešto novo i svi su na to pristali i o čemu da pričamo onda. A i to tek za tri godine a dotle još gomila mrcvarenja po sadašnjem sistemu gde recimo Barsa i Juve imaju Kijev i Ferenc u grupi i onda od 12 utakmica u toj grupi samo su dve iole za gledanje.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 8006
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Liga šampiona

Postby Grande Alessandro » 21 Apr 2021, 15:19

Ma ne kažem da si ti izmislio, nego je opet bzv...ko god da je izmislio...
Ista je fora kao da se igraju grupe, samo što se formira jedna zajednička lista.

I onda će neko da juri da napuni neki mali istočni klub, da bi na toj listi bio ispred nekog tima kome je zapao neki prosečni tim iz srednje evrope...glupost...

Mnogo ozbiljnija reforma, od ove predložene, mora da se uradi...i uz to da se ne čeka 2024, već ako ne na jesen, ono naredne sezone...
User avatar
Grande Alessandro
 
Posts: 5622
Joined: 17 May 2011, 18:15
Location: crno-beli svet...

Re: Liga šampiona

Postby boki111 » 21 Apr 2021, 16:40

Po meni nista ne fali sadasnjem sistemu. Pokusavaju samo kao i sva druga takmicenja u danasnje vreme da povecavaju boj utakmica i tu se gubi i draz, i kvalitet (odnosno nacin spremanja za utakmicu) i zaintersovanost navijaca.
Za evroligu u kosarci sam stvarno dao sve od sebe od pocetka da pratim, ali jdnostavno to nije to. Jos kada im stave sreda-petak utakmice, to bas ne lici ni na sta.

Ovim sistemom sada se daje sansa manjim ekipama da se okusaju sa najvecima (najbogatijima), a opet bude tu i neizvesnih grupakao sto je ovegodine bila sa Realom, Mehengladbahom, Sahtjorom i Interom...bilo je jos grupa koje su bilo skroz ok.

A i najboljim timovima odgovara nesto laksi deo u prvom delu sezone zbog domacih prvenstava.

Ali naravno, sto vise utakmica to vise para tako da je neminovnost da ce se menjati u skladu sa tim (i mislim da je buducnost pravih ljubitelja sporta u klubovima kao sto su United of Manchester, jer je previse para uslo u sport i sa time se ne moze izboriti drugacije)

Meni je glupost bila sto su razdvojili kvalifikacije za sampione i nesampione (iako je nasim klubovima laksi put), jer se onako bolje filtriralo pred grupnu fazu, a manji su opet imali svoju sansu u kvalifikacijama.
boki111
 
Posts: 1131
Joined: 23 Mar 2015, 21:30

Re: Liga šampiona

Postby Cuburac » 21 Apr 2021, 17:32

Inspirisa me Boki.
Kolike sam nedelje prepodne proveo na terenima Graficara, Hajduka sa Liona, SIndje ,manje Obilica, osecajuci vise uzbudjenja nego gledajuci danasnje utakmice. Mozda samo derbi izazove neku emociju, ali cak ni to nije kao sto je bilo na malim terenima. Beogradska zona, kraljica fudbala.
Na zalost i to je danas izbledelo, nema strasti.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 14465
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Liga šampiona

Postby Mainland » 21 Apr 2021, 19:22

ECA pritiska UEFA da se sva tri mesta po koeficijentu dodele šampionima zemalja...
Clavus clavo extruditur
User avatar
Mainland
 
Posts: 2705
Joined: 16 Mar 2020, 12:48

Re: Liga šampiona

Postby Hajzenberg » 21 Apr 2021, 19:42

Mainland wrote:ECA pritiska UEFA da se sva tri mesta po koeficijentu dodele šampionima zemalja...


Ček' na šta tačno misliš, na ovo što jedno mesto treba da pripadne prvaku neke zemlje koja nema direktan pristup LŠ a ima najveći koeficijent među takvim timovima, pa umesto tog jednog da budu 3 ?

Nema šanse to da prođe jer onda ovi veliki ostaju bez ta dva dodatna mesta koja im obećana.

I UEFA da se slika ako misli da neki novi sistem čeka još 3 godine, nema šanse posle svega ovoga tako da bude.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 8006
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Liga šampiona

Postby Mainland » 21 Apr 2021, 19:57

Uefa could be forced to alter Champions League plans amid backlash
Two spots due to be awarded on historical success(5 year)
Clubs outside Super League 12 want to remove that cushion
Clavus clavo extruditur
User avatar
Mainland
 
Posts: 2705
Joined: 16 Mar 2020, 12:48

Re: Liga šampiona

Postby Hajzenberg » 23 Apr 2021, 14:52

Po kuloarima se šuška da bi ipak ova nova LŠ, sa ovim promenama sa kojima smo upoznati ipak možda mogla krenuti od sezone 22/23, umesto dve godine kasnije. Ove jeseni nema šanse ali UEFA mora kako zna i ume da taj neki novi sistem ma kakav on bio implementira ranije nego što je mislila.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 8006
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Liga šampiona

Postby Puta Tapar » 24 Apr 2021, 08:53

Sumnjam da će početi u sezoni koja će biti prekinuta Svetskim prvenstvom u Kataru.
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3171
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests