Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Ostale lige širom sveta

Re: Ostale Lige

Postby VMJunior » 23 May 2011, 00:03

Felipao wrote:Ovo ce verovatno najvishe interesovati VMJuniora :) Eden Hazard je proglasen igrachem godine u Francuskoj.


E bas ti hvala :cheers:

Ja sam tipovao na Zervinja jos na pocetku sezone ali nisam ni bio daleko jer je Lil uzeo titulu :clap:
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Ostale Lige

Postby Stoxan » 23 May 2011, 00:04

mali_buda wrote:
Je l Fenerbahce prvak ako pobede i oni i Trabzon danas? Fener vec vodi 0-1 posle 15min.


Fenerbahče je prvak. U poslednjem kolu dobili i jedni i drugi. Kakvog li iznenađenja :D
http://www.zurnal.rs/2011/05/22/fener-n ... index.html
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Ostale Lige

Postby CRNO BELI SVET » 23 May 2011, 01:31



Porto očekivano osvojio portugalski kup, pobedom nad Gimaraešom 6-2...

Gledao sam ovaj meč preko neta i imao sam šta da vidim...

Kao što i sam rezultat govori, bio je to meč koji odudara od standardnih utakmica u današnje vreme, ali dodatni ton ovakvoj kvalifikaciji su doneli i nestvarna slika stadiona "Nacional"(mislim bivši Benfikin stadion) bez glavne tribine i mrežama na golu "zategnutim" kao pre dvadesetak godina, i neverovatan sled događaja tokom meča, začinjen velikim promašajima, između ostalog i sa bele tačke, i smehotresnim pogocima uglavnom na loše postavljene zone prilikom prekida...

Jako čudan meč, ali pamti se rezultat, tako da je Porto, iako sa drastično promenjenom postavom bez Falkao-a i Gvarina, na sjajan način zaokružio ovu sezonu, i potvrdio moje nade da je Andre Viljas Boaš trener osvajač! :blue:
San koji sanjaš sam je samo san. San koji sanjamo zajedno je stvarnost.
User avatar
CRNO BELI SVET
 
Posts: 796
Joined: 15 Mar 2011, 16:26
Location: Novi Sad

Re: Ostale Lige

Postby VMJunior » 23 May 2011, 09:02

Da dodam u vezi izbora za najbolje u francuskoj 1.ligi...
Idealna postava francuskog šampionata izgleda ovako: Stiv Mandanda (Olimpik Marsej) - Antoni Reveljer (Olimpik Lion), Adil Rami (Lil), Mamadu Sako (PSŽ), Taje Taivo (Olimpik Marsej) - Jan Mvila (Ren), Žervinjo (Lil), Eden Hazar (Lil), Nene (PSŽ) - Kevin Gameiro (Lorijen), Musa So (Lil


Ocekivano,naravno,najvise igraca iz sampionskog sastava Lila: Rami,Zervinjo :algabacaju: ,Hazar i Musa So.
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Ostale Lige

Postby 71:70 » 23 May 2011, 10:47

U životu nisam video goreg golmana od ovog gimaraeša!
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Ostale Lige

Postby Burke » 23 May 2011, 18:45

У нападу Гимараеша игра некадашње Звездино појачање Егдар. Какво квалитетно дрво, промашио пенал и један на један ситуацију :facepalm:
Burke
 
Posts: 7024
Joined: 18 Mar 2011, 22:06
Location: Na zadatku

Re: Ostale Lige

Postby Kantona » 25 May 2011, 20:21

Izvisi PAOK za Ligu sampiona...
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Ostale Lige

Postby irriducibili » 25 May 2011, 20:27

Kantona wrote:Izvisi PAOK za Ligu sampiona...

Naravno, ko je i ocekivao ista drugo? Bas mi je krivo sto nasi forumski idealisti, nisu gledali mec AEK-PAO, mogli su se uveriti da je danas u Cacku bila takmicarska utakmica u odnosu na ovu u Atini. PAOK je namesten, sve je bilo jasno vec posle sudijske kasapnice protiv zelenih...
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Ostale Lige

Postby bekrinjo » 25 May 2011, 21:50

O pobedniku Kupa CG u mecu izmedju Mogrena i Rudara odlucuju penali,prenos je na RTCG SAT...
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Ostale Lige

Postby Kantona » 25 May 2011, 22:02

Rudar osvojio.
Rudar najtrofejniji klub Crne Gore. :facepalm:
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Ostale Lige

Postby bekrinjo » 25 May 2011, 22:20

Kantona wrote:Rudar osvojio.
Rudar najtrofejniji klub Crne Gore. :facepalm:



Pa jaka je CG liga... :bleh:
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Ostale Lige

Postby Kantona » 25 May 2011, 22:26

Nemoj mi otadzbinu dirat! Tamo je bilo vise razlicitih sampiona za 4 godine nego ovde za 20. :bleh:

Taj Mogren mi je oduvek bio gadan, ali mi je strasno da Buducnost ne moze da postane dominantna u tolickoj ligi, a institucija je epskih razmera za Zetu, Rudar, Mogren...
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Ostale Lige

Postby KKP » 25 May 2011, 22:29

Ne znam gde sam mogao da prokomentarišem, odigrane su tri prijateljske utakmice reprezentacija.

Estonija - Baskija 1:2
Škotska - Vels 3:1
Argentina - Paragvaj 4:2 (Dva gola je dao napadač Rasinga Hauće, a po jedan štoper Sevilje Fasio i vezista Estudijantesa Peres)

Veoma volim i cenim Argentinu i Brazil (reprezentacije) i njihove igrači, pa ih pratim koliko mogu...
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: Ostale Lige

Postby CRNO BELI SVET » 27 May 2011, 02:12

Gledam trenutno veliki derbi čileanskog prvenstva, četvrtfinalni meč plej of-a tamošnje Aperture Kolo Kolo-Univerzidad Katolika, lep meč za gledanje, sjajna atmosfera na tribinama, veliki broj prilika i poluvreme 2-1 za "El popular"(Kolo Kolo)...

Malopre nešto analiziram Pižonov "spisak" :stani:, i nešto se mislim, 'aj' što već godinama nemamo izbrušenog špica svetskog formata, ali neverovatno mi je s' obzirom na naš mentalitet, talenat i ogromnu sportsku inteligenciju, da mi nemamo ama baš nijednu klasnu "desetku"...

Kakve veze imaju ova dva pasusa: Legenda i kapiten Katolike je momak naše gore list, Milovan Mirošević, dete Srbina i Čileanke, koji je rođen u Santjagu, prošao je sve mlađe selekcije, a odigrao je i dvadesetak mečeva za A tim Čilea.
Ovaj tridesetogodišnjak je strašan igrač, poseduje fenomenalan pregled, sjajne varke, odličan paker i izvrstan realizator, sve ovo sam zaključio na osnovu prethodne dve godine "live stream" praćenja utakmica čileanskog prvenstva...


Gledam ga malopre, za 45 minuta meča je spojio svog centarfora Prato-a dvaput sa golom, sam imao jednu šansu nakon što je izlomio kičmu dvojici čuvara, i na posletku je izborio penal nakon sjajnog prodora po desnoj strani, i lagano ga realizovao...

Šteta što za tako kvalitetnog igrača našeg porekla, jako malo ljudi u ovoj zemlji zna, šta više verujem da 95% njih nije nikad ni čulo za njega...
San koji sanjaš sam je samo san. San koji sanjamo zajedno je stvarnost.
User avatar
CRNO BELI SVET
 
Posts: 796
Joined: 15 Mar 2011, 16:26
Location: Novi Sad

Re: Ostale Lige

Postby Felipao » 27 May 2011, 18:42

Bugarin stiže na Poljud

Balakov novi trener splitskog Hajduka

Nekadašnji bugarski fudbalski reprezentativac Krasimir Balakov novi je trener splitskog Hajduka.

Posted Image

Balakov će na klupi hrvatskog kluba zameniti Antu Mišea, koji je pred kraj prvenstva preuzeo tim posle ostavke Gorana Vučevića.

Hajduk je šampionat završio na drugom mestu sa 17 bodova zaostatak u odnosu na najvećeg rivala Dinama iz Zagreba.

Balakov je kao igrač najbolje partije pružao u nemačkom Štutgartu, a najveći uspeh sa reprezentacijom ostvario je je Svetskom prvenstvu 1994. godine u Americi, kada je Bugarska osvojila četvrto mesto.

Kao trener radio je u Černomercu i Grashopersu, ali nije ostvario zapaženije rezultate.


Hrvati se dizu.Rezultati Dinama i Hajduka ove godine su ocigledni pukli ambicije pa su krenula ulaganja.Mislim da ce i ove godine se Hajduk i Dinamo nakupiti poena u LE a vrlo je moguce da se Dinamo ufura u LS.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: Externalhit [Bot] and 2 guests