Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Liga šampiona

Re: Liga šampiona

Postby Starks » 18 Apr 2024, 13:40

Neđa, gotivio sam Trezegea, iako je bio juventino. U svoje pero među 7-8 najboljih napadača na svijetu.

@Veljkona
Malo si pretjerao :biggrin:

Haland je u suštini Imobile za najveću scenu. Kamara golova, rijetko će fulati ili podbaciti protiv slabijih protivnika, robotska mehanika u šesnaestercu uz nedostatak x faktora za presudne momente.

Siti bi jednako dominirao sa Levandovskim, Kejnom, Embapeom, Benzemom, Salahom, Osimenom, Lautarom, Girasijem, Votkinsom itd.

Prednost za klub ogleda se u srazmjerno niskoj cijeni koju su platili za napadača koji može do kraja decenije trpati 30+ golova po sezoni.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7060
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: Liga šampiona

Postby Tegi » 18 Apr 2024, 14:01

Starks wrote:
NEDJA wrote:Starks, Trezege jeste promasio penal u finalu LS kad su igrali Milan-Juve ali je dao zlatni gol za Francusku protiv Italije na Euro 2000.

Promašio je penal u finalu Svjetskog prvenstva 2006. Pogodio prečku koliko se sjećam.

U Juventusu je vrlo rijetko preuzimao odgovornost baš zbog slabe psihe na velikoj sceni.



Gol za (kasnije oduzetu) titulu u direktnom duelu na San Siru.

Ali jeste bio kukavica, zbog njega su u finalu SP izgubili penal-seriju u kojoj Bufon nije uspeo da pogodi stranu.

Na tvoj spisak igrača bih dodao Van Nistelroja. Uvek brutalna statistika, ali sem onih početnih domaćih titula kod Fergusona - ništa. Na kraju je čak i bilo neprijatno koliko su ih Arsenal i Murinjov Čelzi drndali. U reprezentaciji samo jedna dobijena utakmica u nokaut-fazi velikih takmičenja. U Realu ispadanja u 1/8 finala LŠ, uz dve domaće titule protiv Rajkardove Barselone koja se na kraju potpuno raspala.

Ono što je posebno bolno za njega je što su Junajted i reprezentacija procvetali posle njegovih odlazaka iako im ni budžet ni individualni kvalitet nisu bili veći.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20815
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Liga šampiona

Postby NEDJA » 18 Apr 2024, 14:08

Polako sa Halandom. Ljudi zaboravljaju da su mu tek 23 godine. Trpao je i kao debitant u LS sa Salzburgom
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6128
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

Re: Liga šampiona

Postby Tileoleo » 18 Apr 2024, 15:13

Tegi wrote:

Gol za (kasnije oduzetu) titulu u direktnom duelu na San Siru.


Ова асистенција Дел Пијера је једна од најјачих ствари које сам видео у фудбалу икада. :blue: С времена на време се вратим на овај клип да погледам асист чисто да себи улепшам дан. Јесте било мало на слепо али није имао много избора и знао је да је Трезеге доле око петерца.

Tegi wrote:Ono što je posebno bolno za njega je što su Junajted i reprezentacija procvetali posle njegovih odlazaka iako im ni budžet ni individualni kvalitet nisu bili veći.


То је био један од кључних и завршних потеза Фергусона у изградњи оног новог страшног Манчестера 2006-2014 (посебно перидо 2006-2009). Продајом Руда отворен је простор напред за Рунија а на клупи су имали сјајну замену у виду Сахе који је био страшан фудбалер и заправо те прве сезоне откад је Руд отишао ( 2006-7) чинио тандем са Рунијем неко време и доносио много важне голове. Ту су били и Солскјер који је због хроничне повреде јако мало играо, као и Смит који је исто кубурио са повредама и на крају сезоне напустио клуб. Тај новац од Нистелроја је то лето 2006. искоришћен за куповину Керика (кога су на крају једва купили јер је Леви стално мењао цену) и том куповином су олакшали средину јер је Сколс већ био у годинама. Видић и Евра су стигли пола године раније. А Наредног лета 2007. дошао је и Тевез и пузла је склопљена, све је било спремно за покоравање Европе. Млад, талентован тим са неколико јако добрих и искусних играча.

Додао бих и да је јавна тајна била да се Руд није баш мирисао са Роналдом због стилова игре. Руни је због веће мобилности по терену могао да истрпи себичлук ЦР-а који је посебно био изражен у периоду 2003-2005 што је било сјајно за публику али погубно за екипу. Касније су га преваспитали па је дриблинге рационализовао, поправио тимску игру а очувао лепршавост у игри и на то све поправио статистику. Елем, за разлику од Рунија, Нистелрој је више био поачер који је чекао лопту у 16 да му је неко дотури, центрира и то (океј, знам за тај гол против Фулама ал то је аномалија), Роналдо то често није радио и Руд је пиздео како на тренинзима тако и на текмама, о чему је сведочио и Фердинанд пре неку годину у подкасту где је рекао да је Руд чак хтео и да напусти тренинг једном приликом. Јебига, кад имаш једног Бекама годинама који те храни лоптама сваки меч тешко је да се после тога навикнеш на себичног ЦР-а. Сигурно да је и то био један од разлога што је и Руд хтео да оде јер у том моменту када је отишао, Роналдо још увек није био преваспитан скроз.

Треба ту напоменути да је продаја Руда донекле била и очекивана јер је после оног финала лига купа 2006 против Вигана у којем је преседео на клупи ушао у свађу са Фергусоном што му овај тада није опростио или је то једноставно искористио као разлог да га прода, стари је то лисац, видео је да је време да се тим подмлађује. Истим путем као и Нистелрој је отишао неколико месеци раније и Рој Кин који се исто напичкарао са Фергијем. Занимљиво је да се Руд неколико година касније извинио Фергусону преко СМС поруке, што је изненадило Сер Алекса, тако да су данас вероватно океј.
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3309
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Liga šampiona

Postby Produzenisamlekom » 18 Apr 2024, 19:05

Real Madrid od 2011 godine se samo 2 puta nije plasirao u 1/2 finale LŠ.
Andrea Trinkijeri
"Evropa ne može da kaže ne klubu koji ima dva miliona navijača. Ali i oni moraju da odluče šta žele da budu"
User avatar
Produzenisamlekom
 
Posts: 12307
Joined: 07 Jun 2020, 19:03

Re: Liga šampiona

Postby Starks » 18 Apr 2024, 19:08

Produzenisamlekom wrote:Real Madrid od 2011 godine se samo 2 puta nije plasirao u 1/2 finale LŠ.

Prije Murinja imali su 6-7 uzastopnih ispadanja u osmini finala. On je postavio temelje ekipi koja će pokoriti Evropu i prekinuo vladavinu Barselone 2012. Jedini minus je onih 5:0 u prvom El Klasiku, ali Perez nije imao strpljenja.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7060
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: Liga šampiona

Postby Produzenisamlekom » 18 Apr 2024, 19:57

Pa nije baš da nije imao... 3 godine ,1 titula,0 LŠ ,0 finala.
A to za temelje je tačno,ali je i došao na tim koji je plakao za rekonstrukcijom,a i omogućeno mu je da je izvede u stilu.
Andrea Trinkijeri
"Evropa ne može da kaže ne klubu koji ima dva miliona navijača. Ali i oni moraju da odluče šta žele da budu"
User avatar
Produzenisamlekom
 
Posts: 12307
Joined: 07 Jun 2020, 19:03

Re: Liga šampiona

Postby Tileoleo » 18 Apr 2024, 20:00

Има и куп краља из 2011. кад је цр решио пинта. Мурињо се после хвалио да је на том мечу први пут употребио Роналда као нападача а не крило и да му је он као показао да може да игра ту.

Нмп шта да гледам вечерас, ајде да се проба Марсеј - Бенфика таман да видим и малог Невеша.

Успут можда буду пенали на Вили и Виоли.
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3309
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Liga šampiona

Postby Puta Tapar » 19 Apr 2024, 08:28

Tileoleo wrote:Ма јебеш лопту, она је изгубила значај још 2010. кад је нису дали Инијести.

2010. Snajder
2013. Riberi
2020. Levandovski

Mesi i Ronaldo su marketinški ubili fudbalsku raznolikost u 21. veku.
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3143
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Liga šampiona

Postby Starks » 19 Apr 2024, 12:47

Puta Tapar wrote:
Tileoleo wrote:Ма јебеш лопту, она је изгубила значај још 2010. кад је нису дали Инијести.

2010. Snajder
2013. Riberi
2020. Levandovski

Mesi i Ronaldo su marketinški ubili fudbalsku raznolikost u 21. veku.

+2019. Van Dajk.

Tri poklonjene Mesiju, jedna Kristijanu.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7060
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: Liga šampiona

Postby Tileoleo » 19 Apr 2024, 14:11

2004. Анри

2006. Роналдињо

2010. Па мало је и Андресова, мада добро и Снајдер може лагано. Ту бих ипак напоменуо да су другу половину 2010. Интер и Снајдер одиграли доста лоше и климаво (и у лиги и у ЛШ) што је и био један од разлога да остану без титуле после толико година. Вероватно је била лоша атмосфера са Бенитезом у свлачионици након оне хармоније под Мурињом. Са друге стране Инијеста је до нове године наставио још јаче и после све крунисао у мају 2011. са ЛШ.

Е сад кад је реч о титулама ту је Снајдер испред мада опет Инијеста има богињу. Обојица имају перфектне наступе из Јужне Африке као и из својих лига те сезоне које су освојили с тим што Снајдер има и национални куп а Инијеста не. Ал опет Инијеста има СП а Снајдер не и на све то је дао гол за титулу.

Али ајде ако није добио те 2010. онда је морао 2011. али опет је ту до изражаја дошла Месијева реклама. Јебига. 2012. и поред ЕП и више титула од Месија није имао шансе јер је Меси спаковао она лудачка 92 гола те календарске године. :question:

Лично мислим да је Инијеста најелегантнији играч у овом веку а можда и икада. И да је велика греота да такав фудбалер нема златну лопту. Ал то су сад укуси.
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3309
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Liga šampiona

Postby Starks » 19 Apr 2024, 16:05

Ne postoji sezona u kojoj je Inijesta bio najbolji igrač svog tima (Barselone) ili selekcije, iako je u dresu Španije pokupio neke nagrade. Kako da neko ko je u klubu druga, treća, četvrta ili peta opcija bude proglašen za najboljeg fudbalera svijeta?

Od 8 golova Španije u Južnoj Africi, 5 je dao David Vilja. Bez njega ne bi došli ni do četvrtfinala. Zvanično najbolji fudbaler turnira bio je Forlan.

Čuj dao je gol u finalu... Znači da je Pujol nakon Njemačke u polufinalu zabio i Holandiji u finalu, imao bi presudan argument za zlatnu loptu.

Da je to bio slučaj kao sa Ronaldom 2002. godine, Zidanom četiri ranije, pa i Mesijem u Kataru pa da se konstatuje da je zaslužio.

Ovo je otprilike kao da je u košarci predloženo da MVP finala 2016. bude Kajri Irving jer je pogodio trojku u majstorici, nema veze što je za klasu ili dvije slabiji igrač od Džejmsa.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7060
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: Liga šampiona

Postby Tileoleo » 19 Apr 2024, 16:34

По мени, Инијеста је био најбољи и најзначајнији играч Шпаније на том првенству. И мислим да је ово апсолутно тачно. Човек који је повезивао одбрану са нападом, господарио средином и својом мобилношћу и невероватном контролом лопте лако стварао шансе за голове. Исти случај је био и у Барселони с тим што је све било у сенци Месија јер јебига тако је кад играш са најбољим играчем свих времена, логично је да ће он покупити сву славу.

У Африци је брдо тих голова (а и напада који нису донели голове) потекло управо од Инијесте и његове импровизације. Прво онај гол против Чилеа где је сам повукао акцију и после завршио, онда гол Португалу у осмини где је асистирао Виљи (добро океј Ћави је пипао лопту успут и да и ја мислим тј. сигуран сам да је офсајд али је судији просто немогуће да види онакав контакт Ћавија са оне стране где је стајао), против Парагваја је исто сам измислио гол када је цела екипа била у грчу јер нису успевали да сломе Парагвај који је штавише и био бољи, сјајно је повукао лопту након дуплог паса (који су му били трејдмарк), направио онај његов дриблинг и дао лопту десно ако се не варам Педру који погађа стативу а из одбитке Виља погађа, против Немаца опет мастерклас на средини иако није учествовао у голу Пујола (а могао је лако он бити извођач јер је оно била њихова уиграна акција код корнера из Барсе), и онда финале где знамо како је одиграо а и он је исто уз Педра био зачетник акције тј. она његова пета где се акција наставила је била један од кључних потеза, после је дао из наставка акције и гол.

Да не причам о осталим стварима које је радио на том СП али не само ту него кроз читаву ту 2010. годину, како од јануара до јуна тако и после од августа до децембра. Док је Снајдер са Интером у том другом делу упао у сивило. Ја не памтим да је Андрес некад имао лош меч а да сам гледао Барселону или Шпанију. А на све то као што видимо је био и клач играч да преузме одговорност када екипи не иде.

Једноставно те екипе Барселоне и пре свега Шпаније не би биле исте без њега. БУквално је носио Шпанце до трофеја иако наравно сви виде Виљу јер је покупио славу због голова. Ма свака част Виљи али како да кажем морамо да гледамо и мало дубље.

Али наравно свака част и Веслију на тој години, мајсторски је одиграо и да је узео лопту апсолутно би било заслужено. Она партија против Бразила му је вероватно и круна целе године па можда и каријере.
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3309
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Liga šampiona

Postby Rajs » 22 Apr 2024, 18:48

Kako ce biti seksi LS dogodine sa Vilom, Stutgartom i Bolonjom
NBA Fantasy Champion (2019)
Premier League H2H Fantasy Champion (2021)

OSTOJA ODLAZI
User avatar
Rajs
 
Posts: 25610
Joined: 10 Dec 2014, 15:15

Re: Liga šampiona

Postby fontaneros » 22 Apr 2024, 19:36

I Djironom
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44417
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: Applebot [Bot] and 4 guests