Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Liga šampiona

Re: Liga šampiona

Postby NEDJA » 17 Apr 2024, 22:58

https://youtu.be/I4HeTxyQKDM?si=C_Fph6kY9dj9BJKy

Mrtva trka sa penalom Bernarda Silve
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6124
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

Re: Liga šampiona

Postby Tileoleo » 17 Apr 2024, 23:08

Бернардо брат изгледа игра и даље доста ПЕС 4 и 8 па навикао да му се голман увек баци код пенала.

Геније од играча ал ето и најбољи греше овако. Дешава се и најбољима, јебига. Сећам се оне чувене паненке Нејмара у Сантосу или од скорије паненке Агуера.


Radonjaa wrote:
Kovačić je valjda prije ovoga u karijeri šutnuo samo jedan penal, protiv Rusije 2018. i promašio ga :biggrin: A i Modrić je tad promašio
u produžecima protiv Danske, posle ga je Subašić vadio


Модрић је имао проблема са пеналима у Хрватској, машио је и онда против Турака у четвртфиналу Еура 2008 и тад је исто ваљда пуцао први, наравно и онај пенал против Данске што си поменуо а сећам се да је после узео да шута пенал у серији што су свакако муда али и то је једва погодио, видело се колики му је притисак био док се спремао да шутне. Имао је и још неке промашаје за Хрватску по квалификацијама.


Baxter Stockman wrote:Pa što ovako niste šutirali na SP slepci jedni


:laugh:
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3309
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Liga šampiona

Postby Pit Bull » 17 Apr 2024, 23:08

Real je Real i dzaba.

Siti je imao 210 minuta da im uvalja gol vise, nije uspio, cao zdravo.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58275
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Liga šampiona

Postby Baxter Stockman » 17 Apr 2024, 23:11

Ovime je zlatna lopta spala na tri imena: Džuda, Mbapea i Kejna, kladioničarski verovatno tim redosledom.

Džud ili Mbape bi osvajanjem LŠ zacementirali tu nagradu jer bi imali domaću ligu + LŠ.
Kejnu treba LŠ i verovatno da Mbape ne osvoji EP jer bi tada imao ligu, finale LŠ i EP, u slučaju da uđe u finale.

Da je Siti prošao KDB i Erling bi bili u igri, ovako će Belgijanac ostati uskraćen za tu nagradu koju je ako se uzme cela karijera verovatno zaslužio.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34269
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Liga šampiona

Postby Tileoleo » 17 Apr 2024, 23:20

Ма јебеш лопту, она је изгубила значај још 2010. кад је нису дали Инијести.
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3309
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Liga šampiona

Postby NEDJA » 17 Apr 2024, 23:24

Siti je zasluzio da prodje ali su znacajno slabiji nego prosle sezone zbog znatno losije forme Halanda i dugim odsustvom De Brujnea. Oni ni u Premier ligi nisu nikog dobili u derbijima osim Junajteda
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6124
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

Re: Liga šampiona

Postby Starks » 17 Apr 2024, 23:25

Tileoleo wrote:Ма јебеш лопту, она је изгубила значај још 2010. кад је нису дали Инијести.

:lollol: :lollol: :lollol:

Da je neki italijanski klub ovako izbacio Siti, izbio bi rat. Sramotna partija Reala, da nije bilo penala ne bi znali da odgovore koje boje je Edersonov dres.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7060
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: Liga šampiona

Postby Radonjaa » 17 Apr 2024, 23:44

Tileoleo wrote:Бернардо брат изгледа игра и даље доста ПЕС 4 и 8 па навикао да му се голман увек баци код пенала.

Геније од играча ал ето и најбољи греше овако. Дешава се и најбољима, јебига. Сећам се оне чувене паненке Нејмара у Сантосу или од скорије паненке Агуера.


Модрић је имао проблема са пеналима у Хрватској, машио је и онда против Турака у четвртфиналу Еура 2008 и тад је исто ваљда пуцао први, наравно и онај пенал против Данске што си поменуо а сећам се да је после узео да шута пенал у серији што су свакако муда али и то је једва погодио, видело се колики му је притисак био док се спремао да шутне. Имао је и још неке промашаје за Хрватску по квалификацијама.


Ali ja uopšte nisam siguran da je ovo bila panenka, tj prilično sam siguran da nije. Što reče neko na Areni maloprije, jeste šutnuo malo sporije po sredini, ali se po sredini tako i šutira, da bi golman imao vremena da se baci. Sjećam se da je npr Grujić 2015. protiv Amerike zakucao loptu po sredini što je iz bočne perspektive djelovalo baš sigurno, a onda je kamera sa leđa pokazala da je nedostajalo par centimetara da zakači golmana po nogama i odbije se ko zna gdje, jer je šut bio toliko brz da je golman jedva ,,stigao'' da padne.
Jeste loše izveo penal, ali po meni ništa lošije nego Modrić i Kovačić. Možda najlošije izveden penal je bio Belingemov, ali je Ederson promašio stranu. Mada tu nisam načisto je li Belingem stigao da pročita gdje će se ovaj baciti pa samo poslao laganu loptu u drugu stranu, djelovalo mi je da nije, iako mu je govor tijela posle šuta bio vrlo siguran.
Ali kako je Lukas zakucao loptu nakon onog zaleta, vjerovatno najbolji penal u seriji, a mogao sam da se kladim da će promašiti čitav gol kad sam vidio kako je usitnio :biggrin:
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13432
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Liga šampiona

Postby Tileoleo » 17 Apr 2024, 23:59

Starks wrote:
Tileoleo wrote:Ма јебеш лопту, она је изгубила значај још 2010. кад је нису дали Инијести.

:lollol: :lollol: :lollol:


Добро, очекивано да као Интериста гураш Снајдера мада свакако и он је апсолутно био легитиман избор тада.

Радоња, ма нисам и мислио да је паненка него сам је поредио са тим паненкама Агуера и Нејмара јер ми прво падоше на памет и јер су као и ово Бернардово намерни шутеви ка средини.
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3309
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Liga šampiona

Postby nexus13 » 17 Apr 2024, 23:59

Tileoleo wrote:Ма јебеш лопту, она је изгубила значај још 2010. кад је нису дали Инијести.


Od Papena 91-e dozvolices... :biggrin:
User avatar
nexus13
 
Posts: 7345
Joined: 15 Apr 2012, 15:12

Re: Liga šampiona

Postby Radonjaa » 18 Apr 2024, 00:24

@Tileoleo Shvatih kad sam napisao, izvini

Starks wrote:Da je neki italijanski klub ovako izbacio Siti, izbio bi rat. Sramotna partija Reala, da nije bilo penala ne bi znali da odgovore koje boje je Edersonov dres.


Ne volim ni jedne ni druge, čak sam dugo mislio da se ne može pojaviti ekipa koja mi (timski i stilom igre, ne pojedinačno) može biti antipatičnija nego Real 2013-2018. Ali u jednom momentu mora da im se skine kapa. 4 titule prvaka Evrope u 5 godina, pa smjena generacija, pa titula sa podmlađenom ekipom kroz najteži mogući žrijeb (PSŽ, Čelzi, Siti, Liverpul), pa sad ponovo izbacivanje Sitija. Sem prve titule u tom nizu, nijednom mi se nije dopadao fudbal koji su igrali, činjenica je i da su imali višestruku sudijsku pomoć, ali je nevjerovatan pobjednički karakter koji je izgradila Ronaldova generacija, a koji se izgleda postepeno prenosi i na naslednike.
Na nivou ove utakmice može da se kaže da su bili baš loši, mada mi se čini da su bili mnogo organizovaniji nego prošle i pretprošle godine protiv Sitija, iako su iz nekog razloga djelovali fizički izduvano u odnosu na svoje standarde. Ali u široj slici - 3 godine uzastopno protiv najjače ekipe na svijetu, sve 3 objektivno nadigrani, i 2 puta prođu dalje, tu leži nešto mnogo više od samog fudbala. Navijam da PSŽ osvoji, svakako bih navijao i za Dortmund u finalu protiv Reala/Bajerna, ali Real u ovoj fazi LŠ postaje skoro neobjašnjiv fenomen.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13432
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Liga šampiona

Postby Tileoleo » 18 Apr 2024, 00:29

шта се извињаваш бокте, опуштено :biggrin:
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3309
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Liga šampiona

Postby Pit Bull » 18 Apr 2024, 02:38

Ovim rezultatima veceras je najvise najebao Totenhem, a profitirala Borusija.

Njemacka ukrade peti tim za LS Englezima ovim raspadom Arsenala i Sitija vcrs.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58275
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Liga šampiona

Postby Produzenisamlekom » 18 Apr 2024, 05:51

Radonjaa wrote:.
Na nivou ove utakmice može da se kaže da su bili baš loši, mada mi se čini da su bili mnogo organizovaniji nego prošle i pretprošle godine protiv Sitija, iako su iz nekog razloga djelovali fizički izduvano u odnosu na svoje standarde. Ali u široj slici - 3 godine uzastopno protiv najjače ekipe na svijetu, sve 3 objektivno nadigrani, i 2 puta prođu dalje, tu leži nešto mnogo više od samog fudbala. Navijam da PSŽ osvoji, svakako bih navijao i za Dortmund u finalu protiv Reala/Bajerna, ali Real u ovoj fazi LŠ postaje skoro neobjašnjiv fenomen.

Očigledno je da Real prošle sezone nije imao nikakve šanse protiv Sitija,ali ove je druga priča...
Možda sam subjektivan,ali u ove 2 utakmice,samo sinoć u drugom poluvremenu su bili u podredjenom položaju,ovo ostalo može se reći da su bili u najmanju ruku ravnopravni.
Andrea Trinkijeri
"Evropa ne može da kaže ne klubu koji ima dva miliona navijača. Ali i oni moraju da odluče šta žele da budu"
User avatar
Produzenisamlekom
 
Posts: 12302
Joined: 07 Jun 2020, 19:03

Re: Liga šampiona

Postby Inzaghi » 18 Apr 2024, 06:13

"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17458
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 3 guests