Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Engleska liga

Ko će osvojiti Premier Ligu u sezoni 23/24?

Liverpul
2
6%
Mančester Siti
10
29%
Mančester Junajted
8
24%
Arsenal
8
24%
Čelsi
0
No votes
Totenhem
0
No votes
Njukasl
6
18%
 
Total votes : 34

Re: Engleska liga

Postby Bolkonski » 13 Aug 2018, 23:40

Od zdravog Bajia, po mom misljenju ni jedan nije bolji.
Arsenal je od Sola Kembela i Koloa Turea kriminal u odbrani. Ljudima ce jedan Koscelni ni kriv, ni duzan postati legenda.
Ima u PL nekih korektnih stopera. Npr. Celsi ima 4, za danasnje uslove, upotrebljiva stopera - Luiz, Kejhil, Kirstensen i Ridiger.
Van Dajk je odlican, Siti ima Kompanija, Stounsa, Laporta i Otamendija, 4 dobra stopera.

Ovo sto radi Arsenal je kriminal. Nije mi jasno zasto su sklonili Vengera jer ocigledno nemaju nameru na iskorak, a bolje je da ovu kantu vodi Venger, nego Emeri. Nece me iznenaditi ako se Arsen vrati dogodine.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Engleska liga

Postby Kreanga » 14 Aug 2018, 09:36

Bolkonski wrote:Miki je odlican igrac, ali sto bi rekao Mudrov, nije sampionski :biggrin:
Erera nije los igrac, ali za rotaciju, ovako ne pravi neku preterano razliku.

Mata je David Silva za klasu-dve slabiji. Davno bi ga Murinjo prodao ali se plasi da ce Vudvord da ga ispali i da mu nece dovesti ono sto hoce.

Sa ovim si se diskreditivao za vek vekova :jezik:
Naravno da su bolji.Nikad ne gledas poziciju po poziciju i meris.To je timska,ziva igra u realnom vremenu,nije pes.Neko se snalazi bolje u odredjenom sistemu,neko ne i glavno pitanje je kako ce funkcionisati zajedno.Celsi po meni,nema igrace za ono sto hoce Sari da igra.Totenhem ima kvalitet,ali je bolesno nestabilna ekipa,gde neku konstantnost pruzaju Kejn,Eriksen i Vertongen.Ovi ostali mogu da lice na Ronalda ili Jevtovica,zavisi od raspolozenja,tu pre svega mislim na Alija.
A sto se Liverpula tice,tu je jednostavno objasnjenje,a to je da je Liverpul jednostavno Liverpul :laugh:
Jos kad vidim da se smatra da je Virgil najbolji stoper i da ce sa Dekijem ciniti granitnu odbranu.Zivi bili pa videli,slicna sezona kao prosla.
Zaboravio sam da napisem za stopere Celsija.Luiz vec neko vreme nije na starom nivou i verovatno nikad vise nece ni biti.Ovo ostalo su drva javorova i mislim da ne mogu igrati u Sarijevom sistemu.Ocekujem vise primljenih golova od Liverpula.
User avatar
Kreanga
 
Posts: 7680
Joined: 10 Apr 2015, 08:52

Re: Engleska liga

Postby ilika99basket » 14 Aug 2018, 10:57

od baija je mozda samo bolji van dajk
ilika99basket
 
Posts: 1425
Joined: 10 Aug 2017, 15:54

Re: Engleska liga

Postby AirBall » 14 Aug 2018, 11:31

Liverpool od februara nije primio gol na Anfieldu...

Toliko o Van Dijku...

Citava serija je vezana za njegov dolazak...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Engleska liga

Postby Kreanga » 14 Aug 2018, 11:53

Niko ne spori da je kvalitetan igrac,ali se preteruje u vezi njega.Nije tesko biti bolji od Klavana.Ne ulivaju i dalje poverenje,mozda gresim.
Air
4.februar Liv-Tot 2-2
24.feb Liv-WHU 4-1
Na enfildu su jos igrali
Vs NEW 2-0
Vs Wat 5-0
Vs Bou 3-0
Vs Sto 0-0
Vs Bri 4-0
Realno nisu imali ozbiljne utakmice na enfildu osim Totenhema.U tom periodu od jakih utakmica imali su samo MU i Celsi,obe su izgubili.
User avatar
Kreanga
 
Posts: 7680
Joined: 10 Apr 2015, 08:52

Re: Engleska liga

Postby Bolkonski » 14 Aug 2018, 12:52

Ne mozemo da znamo kako ce ekipe funkcionisati kao tim posle jednog kola. Dok se situacija ne iskristalise mozemo da ih poredimo po igracima koje imaju, a tu su Celsi, Liverpul i Totenhem, po meni, ispred Junajteda. Imaju vise suvog kvaliteta, bolju balansiranost ekipe, igrace kakve Junajted nema.
I mnogo se uzdas u ovo da su oni Liverpul :biggrin: I to jednom mora da se promeni.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Engleska liga

Postby AirBall » 14 Aug 2018, 15:43

Stig'o vam Lerma :laugh: :laugh: :laugh:

''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Engleska liga

Postby Poison and Remedy » 14 Aug 2018, 17:25

Van Dijk je najkvalitetniji CB u Engleskoj. Covek je svojim dolaskom drasticno podigao nivo igre cele poslednje linije Liverpool-a. Uneo sigurnost i sto je jos vaznije podigao samopouzdanje svih ostlih igraca u liniji. Druga stvar, opet cu reci, Liverpool-ova odbrana pocinje od napada. Vecina klubova u PL za tu vrstu fudbala nema odgovor. Isto tako napomenuo sam da Lovren ima odlicnih 6 meseci, sto u PL, sto sa reprezentacijom. Ako je tvoja reprezentacija dosla do finala SP, sa tobom u timu na svim utakmicama...to se mora postovati. Pritom je Liverpool doveo odlicnog golmana, plus jednog od najkvalitetnijih DM-ova na planeti. Gomez je takodje odigrao odlicnu utakmicu protiv WHU i pokazao odredjeni kvalitet. Sad, da li je to dovoljno za titulu, ne znam, ali je sigurno bolje nego sto je bilo proslu i dugi niz sezona pre te. Po meni, kao sto sam vec napisao Man City ima najbolju ekipu i glavni su favoriti za titulu, dok je Liverpool najozbiljniji protivnik ove sezone. Posle njih Chelsea i Man Utd. koji imaju odredjene nazovi probleme. Chelsea novog trenera, nova filozofija, pitanje je da li mogu odmah da se priviknu na sve sto Sari bude zahtevao od njih. Sa druge strane Man Utd. ima problem sto sa Pogbom, sto Martialom, Fred je odlican igrac, ali je psiho, plus bekovi koji ne mogu da sastave sezonu. United-u ce sezona ozbiljno zavisiti i od toga kako bude odigrao Sanchez. Mnogo je to stvari da bi se reklo da je Man Utd. glavni favorit za titulu. Ali svakako imaju svoje sanse i nikako ih ne treba otpisivati.
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: Engleska liga

Postby Bolkonski » 14 Aug 2018, 17:36

Junajted nije favorit za 4. mesto, kamoli za titulu ...
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Engleska liga

Postby Poison and Remedy » 14 Aug 2018, 17:50

Bolkonski wrote:Junajted nije favorit za 4. mesto, kamoli za titulu ...

Sa imenima koji su im u timu ne mozes ih bas otpisati. Ako se sklope kockice...
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: Engleska liga

Postby AirBall » 14 Aug 2018, 18:22

Tottenham se mnogo potcenjuje, mlad tim koji godinama igra zajedno, mogu samo bolji biti...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Engleska liga

Postby White Mamba » 14 Aug 2018, 18:23

Plus Lukas Moura..
Ozbiljan projekat ali mislim da nemaju sirinu..
Navijam za njih da se pobiju ali tesko
I te muke oko stadiona..nemas domaci teren
Deb'o. Sujetan. Oce kadrira. Ne vodi treninge. Oce stan u BGH2O. Dov'o asocijalnog Korija
NECE STEFI DA IGRA ZA NJEGA
Stop hibridnom ratu!!!
User avatar
White Mamba
 
Posts: 43082
Joined: 24 Oct 2015, 00:27

Re: Engleska liga

Postby AirBall » 14 Aug 2018, 18:28

Njihov najveci problem je sto su imali valjda 9 igraca u eliminacionoj fazi SP...

Treba ce im bas dosta vremena za podizanje forme...

Kane i Alli su jos uvek mladi igraci, ogromnu sirinu imaju, po dva bruka dobra beka na svakoj strani, tri strasna stopera, Diera i Dembelea kao zadnje vezne i 6-7 vrsnih srednjaka...

Kad se svemu tome doda ozbiljna hemija samo nebo je plafon....

Njima je najveci plus sto nema nezadovoljnih, niko ne trazi da ode iz kluba...

Pogba je danas opet trazio transfer npr
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Engleska liga

Postby Admiral » 14 Aug 2018, 18:34

Bas iz gore navedenog, čudi me da nikog nisu doveli.

Bar na krilu, gde im je kvalitet izrazen, ali i broj igrača manji od potrebnog....
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Engleska liga

Postby Poison and Remedy » 14 Aug 2018, 18:38

AirBall wrote:Tottenham se mnogo potcenjuje, mlad tim koji godinama igra zajedno, mogu samo bolji biti...


Po meni su oni ove sezone odradili odlicnu stvar sa produzetkom ugovora svih nosioca. Mislim da bi za njih neka prekretnica bila osvajanje bilo kog trofeja ili dva. Kvalitet poseduju, ali mi deluje da isto tako poseduju sindrom malog kluba i da im zbog toga trebaju trofeji(kupovi, mozda sveso napasti i LE), kako bi podigli sopstveno samopouzdanje. Poslednja titula u sezoni 60/61, najsveziji trofej liga kup u sezoni 07/08. Ovaj sastav Tottenham-a jos nije video ni jedan trofej. Po imenima i kvalitetu koji poseduju, a poseduju, to je jako lose. Plus sve sto se desava oko novog stadiona mi deluje da ce oni bar ove sezone preskociti napad na PL. Sledece sa par ozbiljnih pojacanja i sigurno su jedan od favorita.
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests