Board index Fudbal Svetski i evropski fudbal

Liga šampiona

Re: Liga šampiona 2016/2017

Postby Otac Makarije » 25 Aug 2016, 18:28

Ali, Seltik koji nije bio konkurentan ni u grupi LE prošle i pretprošle godine , koga je tresao i Molde i Malme, Mitjiland... :D Čemu li se oni nadaju.. A ne vidim da su se puno pojačali..
A kad ode Tole , publika će da se vrati, oživeće srpski fudbal, Grobari su svi Hrvati !
User avatar
Otac Makarije
 
Posts: 17330
Joined: 17 May 2011, 03:26
Location: BG

Re: Liga šampiona 2016/2017

Postby Angus Young » 25 Aug 2016, 18:30

dusan007 wrote:GRUPA A: PSŽ, Arsenal, Bazel, Ludogorec.

GRUPA B: Benfika, Napoli, Dinamo Kijev, Seltik

GRUPA C: Barselona, Mančester siti, Borusija Menhengladbah,

GRUPA D: Bajern Minhen, Atletiko Madrid, PSV Ajndhoven,

GRUPA E: CSKA Moskva, Bajer Leverkuzen, Totenhem, Monako.

GRUPA F: Real Madrid, Borusija Dortmund, Sporting, Legija Varšava.

GRUPA G: Lester siti, Porto, Klub Briž, Kopenhagen.

GRUPA H: Juventus, Sevilja, Olimpik Lion, Dinamo Zagreb


Šta je sa grupom C i D? Ko su 4.tamo?
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19606
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Liga šampiona 2016/2017

Postby Pit Bull » 25 Aug 2016, 18:30

Njih je ukanalio Deila, nesposoban trener, Rodzers je vec poceo da pravi ekipu koja lici na nesto, trebace mu sigurno citava sezona da to dovede u red nakon ovog idiota ali idealna grupa za povratak u LS, nemaju nekih ambicija a 3 vrhunska protivnika, nemam dilemu da ce na Parkheadu nekome otkinuti pobedu :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58243
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Liga šampiona 2016/2017

Postby Angus Young » 25 Aug 2016, 18:37

Juventus ide ove godine u 1/2 finale minimum
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19606
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Liga šampiona 2016/2017

Postby Čekicari » 25 Aug 2016, 18:37

Najjaci su komentari,cemu se oni nadaju ili jedva ce cekati da se zavrsi grupna faza...

Ljudi su usli u LS.....treba da uzivaju u svakoj utakmici i da poginu pa sta se desi....

I Partizan kad je igrao uvek sam bio za sto jacu grupu....U 2 ne mozes koga god da dobijes,daj zverine da se igra....da se uci,da rastes...

Koja je razlika da li ce te Porto rutinirati 0:2 ili cete Bajern opeglati 1:4....
Djordje Pantic najbolji golman FKP u istoriji!!!!
User avatar
Čekicari
 
Posts: 2122
Joined: 26 Jul 2016, 12:09

Re: Liga šampiona 2016/2017

Postby Otac Makarije » 25 Aug 2016, 18:43

NIje Dejla nego Dilajla :laugh: Šta znam , nisu ubedljivi u kvalifikacijama uopšte.. Lično, bio sam iznenađen kada su izbacili Astanu , Šmona je ispala zbog neiskustva.

Sve ove ekipe su dosta kvalitetnije , Menhengladbah ima i iskustvo iz prošle godine kada su igrali prilično dobro.. Možda njih dobiju na Parkhedu, ali to je maksimum.

@Čekićari

Komentariše se žreb i analiziraju šanse ekipa u odnosu na ono što znamo o njima. Kako si uspeo da u sve uvedeš Partizan, ne znam.
A kad ode Tole , publika će da se vrati, oživeće srpski fudbal, Grobari su svi Hrvati !
User avatar
Otac Makarije
 
Posts: 17330
Joined: 17 May 2011, 03:26
Location: BG

Re: Liga šampiona 2016/2017

Postby S73F4N » 25 Aug 2016, 18:49

Angus Young wrote:
dusan007 wrote:GRUPA A: PSŽ, Arsenal, Bazel, Ludogorec.

GRUPA B: Benfika, Napoli, Dinamo Kijev, Seltik

GRUPA C: Barselona, Mančester siti, Borusija Menhengladbah,

GRUPA D: Bajern Minhen, Atletiko Madrid, PSV Ajndhoven,

GRUPA E: CSKA Moskva, Bajer Leverkuzen, Totenhem, Monako.

GRUPA F: Real Madrid, Borusija Dortmund, Sporting, Legija Varšava.

GRUPA G: Lester siti, Porto, Klub Briž, Kopenhagen.

GRUPA H: Juventus, Sevilja, Olimpik Lion, Dinamo Zagreb


Šta je sa grupom C i D? Ko su 4.tamo?


U grupi C je Celitc,a u grupi D Rostov..
User avatar
S73F4N
 
Posts: 4176
Joined: 30 Jun 2016, 21:36

Re: Liga šampiona 2016/2017

Postby Čekicari » 25 Aug 2016, 18:51

Sustina je da su ekipe koje se ovde omalovazavaju svoj cilj u evropi ispunile....

Nema smisla pisati cemu se nadaju i slicno jer ce imati uspesnu sezonu za razliku od brojnih timova...

Jeste Legia krs ekipa,potrefio im se zreb u kvalama...treba da pokusaju sad to da iskoriste....sreca se okrece,neko je iskoristi a neko ne....Njihova buducnost svakako ne zavisi od toga koliko ce golova da prime u grupnoj fazi...Sledeca sezona je bitna.....
Djordje Pantic najbolji golman FKP u istoriji!!!!
User avatar
Čekicari
 
Posts: 2122
Joined: 26 Jul 2016, 12:09

Re: Liga šampiona 2016/2017

Postby Otac Makarije » 25 Aug 2016, 19:01

To su ekipe koje su manje više negde blizu ranga naših. Samim tim je zanimljiv način na koji se suprotstavljaju jačima od sebe , jer nam pružaju uvid u to šta možemo da očekujemo kad se jednom nađemo tamo... Stvarno ne vidim šta je tu problematično i kako je to ponižavajuće za njih... Ali , ajde..
A kad ode Tole , publika će da se vrati, oživeće srpski fudbal, Grobari su svi Hrvati !
User avatar
Otac Makarije
 
Posts: 17330
Joined: 17 May 2011, 03:26
Location: BG

Re: Liga šampiona 2016/2017

Postby Čekicari » 25 Aug 2016, 19:11

Seltik je miljama ispred nasih ekipa...Legia je tu negde....

Slazem se da je zanimljivo videti kako ce se suprotstavljati jacima od sebe...

Ali nema potrebe bilo cemu da se nadaju niti da strahuju od goleade....Ispunili su cilj...

U kasu je legla lova,sledeca sezona je bitna,da se podignes na visi nivo....ovo posebno vazi za Legiju..
Djordje Pantic najbolji golman FKP u istoriji!!!!
User avatar
Čekicari
 
Posts: 2122
Joined: 26 Jul 2016, 12:09

Re: Liga šampiona 2016/2017

Postby Otac Makarije » 25 Aug 2016, 19:26

Seltik je svakako po organizaciji i finansijama potpuno druga dimenzija . Ali, i takvi su prošle dve godine bili prilično tužni u grupama LE.. Nešto kao mi godinama unazad.. Zato mi je zanimljivo koliko mogu sa manje-više sličnim timom u barem za klasu ozbiljnijem takmičenju . Sa Legijom je slično. To je bila suština mojih postova . Nema potrebe da im se učitava neka zluradost koja ne postoji.

Ovim završavam raspravu , jer je poprilično besmislena.. Peace :okk:
A kad ode Tole , publika će da se vrati, oživeće srpski fudbal, Grobari su svi Hrvati !
User avatar
Otac Makarije
 
Posts: 17330
Joined: 17 May 2011, 03:26
Location: BG

Re: Liga šampiona 2016/2017

Postby Dylam Dop » 25 Aug 2016, 20:37

Valjda mogu ovde ostaviti naredni komentar:

LS za zene, Kipranke 'Apolon Limasol' protiv Kosovarki 'KFF Hajvalije' >> ove prve imaju 11 upucenih suteva u okvir gola + 15 pored samog gola i nikako ga zabiti.. jbtzivote :krsti:
..ove druge jedva 2 upucena suta pored gola..

Ko da im je Enver Hodza sazidao bunkere ispred..

zene! :roll:
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7216
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Liga šampiona 2016/2017

Postby Pit Bull » 26 Aug 2016, 07:54

Pit Bull wrote:E sad sto se plej-ofa tice, bice bas intresantno, najsigurniji za prolaz mi je Ludogorec, Plzen se nije pokazao sa Azerima a mislim da Bugari imaju veliki kvalitet i da ce resiti ovo u svoju korist.

Kopenhagen je isto po meni mnogo kvalitetnija ekipa od Apoela i trebali bi proci.

Seltik ce verovatno da prodje Hapoel ali bice tu jos jedan tezak dvomec, mnogo posla predstoji Rodzersu, Deila je uspeo da ukanali ekipu samo tako za dve sezone, od tima koji je u LS dobijao najjace ekipe na svom terenu do ekipe koja ne moze pobediti u Evropi najslabije timove.

Dinamo ZG i Salzburg u direktnom okrsaju za petnaesto mesto na listi liga koje ce osigurati 2 tima u kvalama za LS. Pre svega zbog dodatnih bodova koje donosi LS. Ja mislim da ce Dinamo da prodje, ali jedna tradicija ce da se srusi sigurno. Salzburg nikada nije igrao LS a Dinamo uvek ispadao od Austrijanaca.

Dundalk-Legija cu ispratiti sa posebnom paznjom, navijam za Irce da udju u LS i naprave najvecu senzaciju u istoriji kvalifikacija za LS. I nisu bez sansi, Legija je kurton od ekipe, Besnik Hasi je prevara od trenera, u ligi su isto lose poceli i bice zanimljivo ovde, nema sanse da ce Poljaci imati lagan posao.

Siti bi trebao razbiti Steauu ali treba sacekati, u fudbalu je sve moguce.

Monako je po meni favorit protiv Viljareala, prosle godine su ispali od Valensije, mislim da nece dve godine za redom da ispadnu od Spanaca.

Mens je favorit protiv Jang Bojsa, ali ne treba otpisati Svajcarce, pogotovo nakon eliminacije Sahtjora.

Roma protiv Porta je derbi ali sve mi se cini da ce Portugalci ostati bez LS ove sezone, Nuno je dosta slabiji trener od Spaletija.

I za kraj Rostov-Ajaks, Rusi ce ovo da prodju, najizvesniji ishod nakon duela Siti-Steaua.



Pogodio sam u najavi 9 od 10 timova koji ce proci PO a i manje-vise sam rezultatski pogodio gde ce se kako odvijati. Jedino sam Romu promasio ali tu su realno crveni kartoni presudili. :biggrin:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58243
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Liga šampiona 2016/2017

Postby Pit Bull » 26 Aug 2016, 10:26

UEFA je potvrdila pre sat vremena da ce se od sezone 2018/2019 promeniti pravila. Prica o koeficijentima i borbi Engleske i Italije pada u vodu.

I dalje ce se igrati po sistemu 8 grupa po 4 ekipe...

-4 najjace drzave ce imati 4 predstavnika direktno, njihovi klubovi nece ici u kvalifikacije. = 16 mesta

Uzimajuci u obzir da ce sigurno Portugal i Francuska imati dva direktno, to je 20.

Sad je samo pitanje kako ce se ostalih 12 raspodeliti, cenim da se sistem kvalifikacija sigurno menja i da vise nece postojati podela na sampione i ne-sampione.

Cinjenica je da ce ovo pojacati samo takmicenje, ali generalno stvaraju se uslovi da se napravi zatvorena baza. Stoji cinjenica da i sada ove 4 drzave imaju 14 timova u grupnoj fazi zbirno, ali dodavanje jos 2 znaci automatski da ce neko da ispasta.




edit: Nasao sam sada izjavu Marketija gde ipak nece doci do ukidanja sampionskog dela.

Razlika je samo u tome sto ce 4 tima umesto 5 izboriti plasman kroz sampionski deo. Pretpostavljam da ce ista procedura biti u ne-sampionskom delu.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58243
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Liga šampiona 2016/2017

Postby Old school » 26 Aug 2016, 11:26

Grupa G je na nivo prosečne grupe LE... :beyond:
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7306
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

PreviousNext

Return to Svetski i evropski fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron