Kutak za stručni trenutak

Re: Kutak za stručni trenutak

Postby Fred Perry » 03 Oct 2019, 19:35

To da li je neko ima talenat ,Piksi je možda bio talentovan kao Maradona ali jebiga ,ko zna koliko ima klinaca koji bi bili novi zuba ili Mesi pa nisu ništa uradili uopšte ili nisu dostigli taj nivo .

Ali jedino merilo su rezultati i ono što su uradili ako pričamo ko je najbolji ,a ne ko je kome omiljeni igrač.
Nemanja i Luka su uradili više nego drugi ,to su činjenice ,meni nisu simpatični ni jedan ni drugi ,ali jbg,najveći su .

Desetine tih naših Maradona nisu uradili ništa sa jednom Jugoslavijom i svim onim vrhunskim timovima a ovaj dečko odvede Hrvatsku do medalje i bude najbolji igrač Evropskog ,uzme zlatnu loptu ,zato mu i niko nije ni blizu .
Sad ko je od njih u kojoj meri u čemu imao bolje predispozicije i šta je tačno mogao da uradi u karijeri za to si morao sa istim tim igračima da igraš i treniraš ,čuj gledali Pera i Mika i Piksija i procenili da mu je realan domet negde između Luke i Maradone :laugh:

Da li je njih 50 moglo ,možda ,ali nisu uradili ni blizu onoga što je Modrić ,jebiga ,da je naš , verovatno bi razglabali da li jedan od najboljih ikada u istoriji fudbala , pogotovo da nam onako donese medalju .

Tek ono za Ronalda je glupost ,Luka gazi i sad ,a čovek ima 35 godina ,sa 33-34 uzeo srebro, mislim na ne postoji igrač na ex yu prostorima koji je sa 33,34,35 igrao na ovom nivou .Nek me isprave stariji .ako je bio neko naš u nekom Ajaksu ,Realu ,Barsi ,Milanu , Mančesteru da je đuskao u tim godinama. Drugo on im je i kad je Ronaldo bio odsutan , povređen dirigovao igrom i bili su odlični ,a od Hrvatske nema veći dokaz koliko je ta priča glupa .
Fred Perry

Postby b@Ta maRe » 03 Oct 2019, 19:39

veljkos161 wrote:To mi je u rangu one da je po Hrvatima Napoleon izjavio " dajte mi milion Hrvata i osvojicu svet" , isto tako, pricu da je to izjavio za njih ponavljaju i Srbi, i to ne samo za Napoleona vec i za Hitlera itd itd...

Pa to što ti ne znaš za te izjave, ne znači da ih nije bilo.
Evo ti Vengerove izjave: http://www.novosti.rs/vesti/sport.72.html:317090-Venger-Piksi-je-moj-naslednik
Jasno i glasno čovek kaže: "Dragan je bio fantastičan igrač, inteligentan, maštovit... A, opet borben, uvek gladan pobeda. Jedan je od najboljih koje sam ikada trenirao. Ako baš moram da ih gradiram, tri najbolja su Žorž Vea, Glen Hodl i, naravno, Piksi Stojković."
Platini je to izjavio '90-ih, kada je došao da ga gleda.

veljkos161 wrote:razumem i to da je starijima uvek bolje ono sto su gledali kad su bili mladji ali nije bas uvek tako...

Poenta je da smo gledali i jednog i drugog, a ti samo jednog, o tome se radi i to ljudi pokušavaju da ti objasne. Niko normalan ovde ne može da kaže da Modrić nije veliki igrač, nego da je Piksi bio još bolji. I što lepo reče jedan kolega, ako to govore Grobari za jednog okorelog Cigana, to valjda ima neku težinu.

A ovo je najveći svetski igrač kog sam ikad gledao :blue:

Gde si brate Srbine, evo brate sendvič

Dr. King Schultz wrote:moze se spomenuti kao nesto tragicno, onaj raspad KKPa sa Bertansom i ekipom, ali neuporedivo veca tuga je raspad Zvezde leta 2017te

bhc_comp wrote:mi s malo više mozga
b@Ta maRe

Postby veljkos161 » 03 Oct 2019, 19:48

A kad Srbin kaze za Hrvata to dakle nema tezinu ? ...to je valjda neka slicna logika, koju ti primenjujes selektivno...a znaci, to sto je Platini izjavio to je izgleda aksiom, svi moramo isto da mislimo :roll:...i sam Piksi je o tom Modricu govorio u superlativu...
"Moraš biti puno hrabriji da ovako izgubiš nego da sa ovom pomoći dobiješ titulu".
veljkos161

Postby ИлићКапитен22 » 03 Oct 2019, 20:16

Шта знам, мени је Зинедин Зидан један од најбољих фудбалера које сам гледао.
Јер ја мрзим Алкатраз нананана
ИлићКапитен22

Postby zeppelin » 03 Oct 2019, 20:36

Bolkonski wrote:Ronaldinja namerno izopstavam iz diskusije, jer je covek svoja galaksija. On mozda nema toliko trofeja (mada je uzeo sve najvažnije - najjacu ligu, LS, Zlatnu loptu), ali je njegov fudbal nesto sto se razlikuje od svih ostalih igraca koje sam gledao, a verovatno i koje nisam.
Bukvalno magija, bez slabe strane. Steta samo za toliko nonsalanciju jer smo mogli da ga gledamo u zenitu bar jos 3 godine duze u odnosu na ono sto je pruzio.
Nestvarno je da neko ljudsko bice ima takav gen ta odredjenu vestinu.

Plus osvojio Svetsko Prvenstvo i Copa America za reprezentacijom (legendarni gol Simanu), osvojio Skudeto s Milanom i Copa Libertadores.

Jednostvano, čovek je postigao apsolutno sve što je u fudbalu moguće. Posle je izgubio motivaciju, zabušavao na treninzima, okrenuo se žurkama, gut'o eksere na karnevalima u Riu, sad ima dve žene. :D

Šteta. Da je imao motiv i želju da traje poput Federera, CR7 ili Havijera Zanetija, mislim da se ne bi postavljalo pitanje ko je najbolji ikad. Genijalan igrač.

Što se Mesija tiče, njemu je ogroman minus to što sa reprezentacijom nije napravio gotovo ništa. Nije on Dvajt Jork, pa da je igrao s nekim indijancima.

Svi fudbaleri koji se pominju u kontekstu najboljeg ikada (Pele, Maradona, Ronaldo, Ronaldinjo, Zidan, drugi Ronaldo) su sa svojim nacionalnim timovima osvajali trofeje.
zeppelin

Postby PERA » 03 Oct 2019, 21:01

ИлићКапитен22 wrote:Шта знам, мени је Зинедин Зидан један од најбољих фудбалера које сам гледао.

Bravo
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
PERA

Postby Bolkonski » 03 Oct 2019, 22:38

veljkos161 wrote:A covek za koga se govori da mu ne moze prici osvojio zlatnu loptu i proglasen za najboljeg igraca turnira, uz to igrao i finale :roll:

E, vidis, to je zbog toga sto se tada igrao svemirski, intergalakticki fudbal izmedju zemljana, Sajanaca, Namekijanaca, a sada se igra neka degradacija i jeftina imitacija tog nekadasnjeg, nama nepoznatog, sporta u kome cak i nekakav Nejmar i Modric mogu da budu medju najboljim fudbalerima sveta.
Da Piksi igra danas, bio bi kapiten Barselone.

Da, da, zaboravio sam Ronaldinjove reprezentativne uspehe. U Japanu i Koreji zlato sa nekih 19 godina, i onaj gol Dejvidu Simanu. Secam se kako sam skakao po sobi :laugh: To mi je prvo takmicenje koje sam gledao, sa nekih 8 godina, i prvi put video takav gol. Verovatno slucajan, ali nesto sto ce za mene ostati prva asocijacija kad se pomene SP. I onaj “ zlatni “ gol Juzne Koreje protiv Italije. Secam se da ga je dao igrac koji je tada igrao za Perudju, Jun Hvan Nan, ili nesto slicno, pa je komentator pricao da nece smeti da se vrati u italiju :biggrin:
Bolkonski

Postby Tegi » 03 Oct 2019, 22:46

An je nakon tog gola zaista oteran iz Peruđe.

Verovatno su Italijani bili revoltirani zbog krađe.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
Tegi

Postby Bolkonski » 03 Oct 2019, 23:46

Znam, znam, zato se i smejem. Stvarno je bilo brutalnog navlacenja za Koreju na tom SP-u. Bila je jos neka utakmica, nisam siguran da li protiv Spanaca, kada je Spancima ponisten cist gol.
Bolkonski

Postby zeppelin » 03 Oct 2019, 23:48

66 komada iz slobodnjaka. Za fudbalske sladokusce. :nargile:

Ovaj 40. protiv Verdera na 4:09... tako bi Tošić trebalo da izvodi slobodnjake, budući da mu prebacivanje živog zida ne polazi baš za rukom nogom. :biggrin:

zeppelin

Postby Bolkonski » 04 Oct 2019, 00:00

Kad pomislim na Carobnjaka, prve asocijacije su mi gol Simanu, onaj gol protiv Celsija iz kolena, gol protiv Celsija nakon prodora kada je odneo Terija, zezanje na Bernabeu u dresu Milana, kad je nosio loptu na glavi i zonglirao i ona rapsodija kad je ostavio Elgeru ukopanog, a ceo Bernabeu ustao i aplaudirao. Nestvarna scena.
Bolkonski

Postby White Mamba » 04 Oct 2019, 00:10

Onaj gol na Stamfordu cista genijalstina
Najbrutalnije u celoj situaciji, Zuba cima, niko ne sme da pridje :D
Najbolji igrac kog sam gledao
Mada sam najvise voleo/cenio Skolsa, i velikog Inijestu
Vucicu seceru !
mudrovsukilo wrote:Djordje Gagic sampionski igrac :okk:

Zagorac>Miroslav
White Mamba

Postby Bolkonski » 04 Oct 2019, 00:31

Bas na to i mislim :biggrin:
Cela odbrana gleda u njega, a niko ne sme da krene, niko ne zeli da ispadne magarac :biggrin:
Bolkonski

Postby Cvele » 05 Oct 2019, 17:24

Kakav gol dade Modrić danas :blue:
Cvele

Postby veljkos161 » 05 Oct 2019, 19:40

Cvele wrote:Kakav gol dade Modrić danas :blue:

Da je u Japanu , pa i da se uvazi...a jos da je sa klupe :laugh: ...
"Moraš biti puno hrabriji da ovako izgubiš nego da sa ovom pomoći dobiješ titulu".
veljkos161

PreviousNext

Return to Domaći fudbal