FK Partizan 2019/20. - Ogrejaće, obasjaće!

Šta očekujete od FKP u Evropi u sezoni 2019/20?

Ispadanje u 2. kolu kvalifikacija
13
10%
Ispadanje u 3. kolu kvalifikacija
19
15%
Ispadanje u 4. kolu kvalifikacija
15
12%
Grupna faza LE
36
28%
Proleće u Evropi
45
35%

Total votes : 128

FK Partizan 2019/20. - Ogrejaće, obasjaće!

Postby Max Manus » 29 May 2019, 22:49

Image

Pitan sam da otvorim novu temu,pa iako ima boljih pisaca a sigurno i zaslužnijih prihvatio sam zadatak...

Sezona iza nas verovatno jedna od najlošijih koju većina nas pamti po mnogo kriterijuma,a sam plasman izgleda mnogo bolje nego opšti utisak navijača o sezoni.

Pisati neku rezultatsku rekapitulaciju ne znam koliko ima smisla.Promena 3 trenera + Lazetićev kratki mandat dovoljno govore.Đukić je počeo ovu sezonu iako je utisak većine simpatizera da nije zaslužio novi mandat dobio je šansu može se reći i zasluženo iz ugla proleća u Evropi i osvojenog kupa.Ali apatija među igračima se nastavila ,blede partije protiv Trakaija i loš start u prvenstvu su ga koštali trenerske pozicije.

Image

Stigao je Bata Mirković ,ljubimac navijača,hrabar ,beskompromisan.Iako bez nekog ozbiljnijeg trenerskog iskustva očekivalo se da zategne ekipu,prenese deo svog karaktera na ekipu.I počelo je dobro vezale su se neke pobede delovali smo dosta borbenije na terenu.Stigao je i derbi i borbena utakmica Partizana od starta ,ređali su se dobri napadi i šanse a onda i gubitak tona u Dnevniku.

Ipak izostala su 3 boda,a osvojen je samo bod zahvaljujući VAR tehnologiji koja je prvi put upotrebljena u Srbiji.

Do kraja proleća utisak je više smo igrali nerešeno nego što smo pobedili.

Kao i svaki prelazni rok očekivali smo mnogo a dobili malo,Janković je otišao,a zamena mu je bio mitsko biće Musa Njie o kome nismo znali mnogo ali smo iščekivali svi da ga vidimo u akciji.Do toga nije došlo do samog kraja prvenstva navodno zbog povrede.Kakva je njegova sudbina saznaće se uskoro.
Posle poraza na krovu od Voždovca otišao je i Bata,gospodin kao i uvek iako sigurno ne najveći krivac,smatrao je iz ugla čoveka koji voli i oseća klub da nam treba neka nova energija.
Navijači su rekli svoje :
Image
Glavni odgovorni po mišljenju mnogih Ivica Iliev i sam podnosi ostavku posle vezanih poraza,protiv Radničkog,Voždovca."Tresla se gora rodio se miš" kao opis većeg dela njegovog mandata,uz neka sjajna pojačanja ipak utisak ostavljaju oni koji su najavljivani kao bombe i golgeteri a na terenu ipak delovali jako skromno ili uopšte nisu izlazili na isti...
Ipak prolećni deo donosi i neke lepe stvari,u prvi tim ulazi Strahinja Pavlović i snalazi se odlično,bez straha kao da ima iza sebe već sezona i sezona.Odigrao je i svoj prvi derbi jako zrelo.
Posle kratkog mandata vršioca dužnosti Žarka Lazetića koga će obeležiti verovatno ono izbacivanje Nikolića sa utakmice i pokušaj dokazivanja nekome zarad ostanka klupi,ipak je došlo do promene.

Image

Stigao je Savo Milošević,za koga je 99% Partizanovaca bilo skeptično od starta ,a i dalje je.Dosta negativnih stvari se veže za njega ,od političkog aktivizma do sukoba sa navijačima,ali jedno je sigurno čovek voli Partizan i sigurno zna šta se traži od trenera Partizana.Okupio je kvalitetan stručni štab i neki pomaci su se već videli pre svega u skautingu protivnika i fizičkoj spremi.

Lično mislim da je odigrao taktički odličan dvomeč protiv Radničkog u kupu ,i pokvario planove mnogima za očekivano finale.Kruna svega je osvajanje kupa protiv najvećeg rivala i jedna od najboljih utakmica sezone bez dileme.Liverpulov dželat je delovano nemoćno protiv Šćekića,Zdjelara i ostalih momaka.A junak meča simbolično čovek koji je bio nepoželjan u klubu Bojan Ostojić,zasluženo kao i svaki minut koji je odigrao u klubu.Na Savi je da odradi prelazni rok po svom ukusu,iako skromnih finansijskih mogućnosti uz dobru analizu moguće je napraviti dobru ekipu,ima šansu da uradi nešto za Partizan,njegove reči mi ulivaju optimizam,ostaje samo da ostvari izrečeno.Naše je da podržimo.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

EKIPA

Momcima se nema šta mnogo zameriti,zadesili su se u momentu ostvarivanja bolesnih dečačkih snova određenih ljudi,sami na terenu bez ikakvih leđa i podrške osim standardnih 1369 ljudi na JNA.Sigurno da mnogima po igračkim kvalitetima nije mesto u Partizanu,ali su dali sve od sebe u nehumanim uslovima.
Za sledeću sezonu već imaju određeni planovi,očekuje nas veliki remont .Ovom Partizanu trebaju defanzivac,vezni igrač,i verovatno jedna ofanzivni vezni,krilo i napadač.

Rikardo je viđen kao prodat već,sigurno uz sve nedoumice najbolji igrač ekipe ove sezone.Strahinja Pavlović nadamo se i uz prodaju bar još godinu dana u klubu.Uz najavljen ostanak Zdjelara potreban je parnjak nalik Evertonu.Sudbine Pantića ,Zakarića,još uvek nisu rešene pa ćemo u skladu sa tim verovatno i njihove zamene tražiti.
Svakako Partizanu trebaju konkurentniji igrači,a možda rešenje leži kao nekad u našoj kući sa našom decom.Lazar Pavlović se ozbiljno nametnuo,Kokir je na ulaznim vratima,letnje pripreme će nam pokazati ko je još od klinaca spreman za velika dela.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

UPRAVA

Negde mislim da bi Grobari kao celina trebali svi da nosimo majice "Uprava napolje" ko god sedeo u loži i kako god radio.Zanese nas jedna dupla kruna,jedna dobra sezona i zaboravimo na sve nuspojave i loše stvari,ovi to koriste da obezbede svoje fotelje na duže staze.

Ovi su odavno zreli za odlazak,doveli su Partizan na jako niske grane,obesmislili omladinsku školu,loše finansije su samo produkt toga.
Da li će otići? Ko umesto njih? Da li ima iko spreman da uđe umesto njih? Da li taj neko želi da radi samo u interesu kluba i bez uplitanja države? Da li može to? Da li je spreman na to ? Mnogo pitanja malo odgovora.Osveženje nam treba u vidu Partizanovih ljudi na svim pozicijama,ne pušača tompusa ,ispijača viskija,nego ljudi koji su spremni da zasuku rukave i rade.

Za kraj sigurno najlepši i najtužniji momenat sezone u isto vreme.Odlazak kapitena u penziju.Sećam se kao juče ćale je imao na kaseti utakmicu protiv Borca iz 1996. koju smo pobedili 10:0,i meni tada kao klincu je bilo fascinantno da je Partizan dao 10 golova nekome i gledao sam je maltene jednom nedeljno.Ispostaviće se kasnije da je upravo na toj utakmici debitovao Sale ispostaviće se jedna od najvećih ličnosti u istoriji Partizana.Posle par godina sam se slikao sa njim,što je za mene u tom momentu bilo ostvarenje snova ,ej slika sa Sašom ilićem koji je tad još uvek bio na početku karijere ali nekako odmah ušao u srca svih navijača svojom skromnošću van i lucidnošću na terenu.

Jedna od najvećih radosti protiv najvećeg rivala koju pamtim,tada sam bio na jugu (takođe podeljenom) sa 12 godina,padali su posle ovog gola ljudi jedni preko drugih.Nestvarna scena uzimanje kupa protiv najvećeg rivala na stadionu najvećeg rivala.Nedugo posle toga ide veliki post u derbijima i jako težak period odrastanja moje generacije :biggrin: ,gde nismo mogli gol da postignemo a kamoli pobedimo nekoliko godina. Zato je ovaj meč poseban.

Stariji su imali Mocu,Mancea koje većina nas zna iz priče.Mi smo imali Saleta,biće čudno posle svih godina da nema igrača koji dobija ovacije kad uđe sa klupe ,da ima svoju pesmu ,koji sa 40 godina menja tok utakmice na čist talenat.Oproštaj simbolično propraćen strašnim nevremenom i kišom nije sprečio mnoge,i stare i mlade generacije,svi su stajali na onom pljusku da bi poslednji put videli idola.Ne pamtim kad sam poslednji put bio na ivici suza kao tad.

Faliće nam,ali nadam se da nas nije ostavio nego je samo napravio pauzu dok se ne vrati na nekoj drugoj poziciji odakle će braniti čast Partizan.
A nama ostaje da sačekamo nekog novog idola publike i čoveka koji će ostaviti trag u klubu.

Image
Naravno neću pokretati neke navijačke teme,slika je ista kao i ranije podeljeni smo izdeljeni smo na svim frontovima.
Više kao poziv svima da dođu na stadion,kupujte godišnje,napunite jug,istok,zapad podržite momke koji su dole na terenu imajte na umu da su najmanje krivi za celu situaciju.Oni nemaju nikog osim nas,ne dozvolimo da i bez toga ostanu.Sa praznim stadionom nemamo čemu da se nadamo.Neka ono "Nije uvek lako ali je uvek lepo" ne bude samo neki fejsbuk status za lajkove nego realno stanje stvari.Potreban si klubu koji voliš,TI!
Image

Ogrejaće, obasjaće,
sunce iznad Humske ulice,
za pobede,
za miran san,
za titule, za Partizan!
Max Manus

Re: FK Partizan 2019/20. - Ogrejaće,obasjaće!

Postby Tommen » 29 May 2019, 22:54

Bravo Max, ajmo mi! Bice bolje jer gore ne moze :biggrin:
Last edited by Tommen on 29 May 2019, 23:29, edited 1 time in total.
Tommen

Postby Withnail » 29 May 2019, 23:20

Ajd pa da bude bolje.

Koliko je tesko slusati ova dva ljigavca Pantica i Ilieva gde se hvale.
Withnail

Postby Radonjaa » 29 May 2019, 23:36

Biće bolje, jer gore ne može :hatman:
bwa wrote:Micko Talijan

Domingoo wrote:Treba stati malo u zonu i provocirati im sut pritisak ce biti na njima , time cemo malo da neutralisemo njihov ofanzivni skok i pnr igru Coviva i Cirbesa ..

CapitalismSlave wrote:Svako ko pljuje Sadika je ili zlonameran ili ne razume bas fudbal.
Radonjaa

Postby Bolkonski » 30 May 2019, 00:02

Vi stvarno mislite da gore ne moze :biggrin: ?
Evo, za pocetak, prelazni rok vode Vazura, Vucela Junior i Savo. To je gore od Ivice :beyond:
Bolkonski

Postby CikaZika » 30 May 2019, 00:14

Bravo, Maxe, cudo ti pisa. :D

Vreme je za povratak, vreme je i da nas sreca pogleda u Evropi, ostalo nije ni toliko vazno.
“Није увек лако, али је увек лепо навијати за Партизан.”

Podrska braci Vesely.24, Peskiru, Tajleru i vaterpolisti!
CikaZika

Postby Tegi » 30 May 2019, 00:22

Withnail wrote:Koliko je tesko slusati ova dva ljigavca Pantica i Ilieva gde se hvale.

Ništa lepše nego slušati Žeksove Vesnike nakon lepih pobeda i trofeja.
Ako Bog da, biće toga još u predstojećim mesecima. Samo nas talični Savo Otporaš može spasiti.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
Tegi

Re: FK Partizan 2019/20. - Ogrejaće, obasjaće!

Postby dacolik » 30 May 2019, 01:31

Max, bravo za uvod.
Nadajmo se gledljivijoj sezoni...
Who we are?We are the champions!
dacolik

Postby Џејси Керол » 30 May 2019, 05:49

Svaka cast Manus, ti si jedan od retkih koji nije bacio nikakav hejt tokom cele sezone, nadam se da ces biti talija :D
NAPRED PARTIZAN!
Џејси Керол

Postby Pit Bull » 30 May 2019, 06:35

Tommen wrote:Bravo Max, ajmo mi! Bice bolje jer gore ne moze :biggrin:

Uvek moze gore.

Videti pod Panatinaikos.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

"Evroliga dođe i prođe, a Partizan ostaje... U mojoj glavi ja sam kapiten najvećeg kluba" - NOVICA VELIČKOVIĆ

ABA Superkup :copa1:
Kup Radivoja Koraća
ABA liga
Evrokup
Košarkaška liga Srbije
Pit Bull

Postby kizami88 » 30 May 2019, 07:40

Max Manus wrote:

Pitan sam da otvorim novu temu,pa iako ima boljih pisaca a sigurno i zaslužnijih prihvatio sam zadatak...

Dobio si ovu cast preko veze, sta se pravis lud :laugh:
kizami88

Postby Fratelo » 30 May 2019, 08:39

Ogrejace naravno kad ovaj prelazni rok odrade Iliev koji je podneo ostavku, Vazura i Savo :laugh:

Konkurencija im Nedic, koji se pokazao u KK i VK :truce:

Ispadamo u drugom kolu kvalifikacija, dok je titula misaona imenica.

Kup vise nikome nije interesantan.
ГРЗВ
Fratelo

Postby stihl » 30 May 2019, 09:02

И до сада су ПР водили Вазура, Вучела јуниор и Иглица, шта се снебивате?
Међутим, кажу да је Саво доставио списак одлазака и долазака, те дао рок о испуњењу истих.
stihl

Postby 2KA » 30 May 2019, 09:23

Milosevic moze da odradi prelazni rok pametno samo ako posluje kao stecajni koji navija da se Partizan ne ugasi. Ako pristane na bilo koje kombinacije najebace pre vremena.
Ruke dalje od Teleoptika !
2KA

Postby JNA » 30 May 2019, 09:58

Bravo Max, odličan uvod i naravno zapale su mi ove dve stvari za oko :)

Max Manus wrote:Ipak izostala su 3 boda,a osvojen je samo bod zahvaljujući VAR tehnologiji koja je prvi put upotrebljena u Srbiji.

Momcima se nema šta mnogo zameriti,zadesili su se u momentu ostvarivanja bolesnih dečačkih snova određenih ljudi,sami na terenu bez ikakvih leđa i podrške osim standardnih 1369 ljudi na JNA

Srećno u novoj sezoni i da dočekamo Arsenal na jesen za početak...
JNA

Next

Return to Domaći fudbal