UEFA kalkulacije - koeficijenti, rangiranje, žrebovi

Re: UEFA kalkulacije - koeficijenti, rangiranje, žrebovi

Postby СрбинПодгорица » 19 Jun 2019, 21:11

Лига Европе 2 извор википедија.
Image
СРПСКУ СПАРТУ ВРАТИЋЕМО КАД ТАД НА КАРТУ!
ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ,
КАО НЕКАДА ПРЕ...
СрбинПодгорица

Postby Pit Bull » 21 Jun 2019, 02:37

https://kassiesa.net/uefa/files/2021-24-uefa-access-list.pdf

Evo je access lista. Da pokusam pojasniti sistem takmicenja od 2021-2024: (ako budem spominjao timove po drzavama, to je po trenutnom rankingu)

Liga sampiona

-Izmedju sezone 2021/2022 i 2024/2025 nece biti promena. Znaci do kraja sezone 2024/2025 gledacemo LS u ovom obliku.

-26 tima u GS direktno kao i sada rasporedjena, 6 kroz kvalifikacije (4+2)

Liga Evrope

-32 tima u grupnoj fazi.

-Direktno u grupama: Po 2 Engleza, Spanca, Nemaca, Italijana i Francuza (5. i 6. timovi prve cetiri, 4. i 5. iz Francuske) i 1 Rus (4. tim), kroz top6 liga tj. po uspehu u ligi ce doci 11 timova u grupe.

-Direktno ce jos uci 11 timova. Cetiri koja ispadnu u PO LS za sampione, sest timova koji ispadnu u Q3 LS i PO LS za ne sampione (logicno 2 u PO i 4 u Q3 kao i sada sto ide) i sampion ove Druge Lige Evrope.

-10 timova kroz kvalifikacije. Igrace se dva kola kvalifikacija tj. Q3 i PO.
Q3 ce igrati 13 timova koji ispadnu u Q2 LS (10 sampiona i 3 ne sampiona) i treci timovi Ceske, Holandije i Grcke.
Plej-of ce igrati 8 pobednika Q3 LE, treci timovi Portugala, Belgije, Ukrajine, Austrije, Svajcarske i Turske i 6 timova koji ispadnu u sampionskom Q3.

Znaci, direktno 22 tima upadaju, 10 kroz kvalifikacije.

Liga Evrope 2

-Direktno ulazi 10 timova koji ispadnu u PO za Ligu Evrope.

-Odvojene su sampionske i ne sampionske kvalifikacije. Kroz sampionske kvalifikacije tj. timovi koji budu ispadali u LS i posle LE sampionskim kvalifikacijama ulazi 5 timova na kraju ukupno, igraju se tri kola.

-Kroz ne sampionske kvalifikacije ulazi 17 timova. Nacije ispod top15, svi timovi osim sampiona igraju LE 2. Nacije od 7. do 15. pozicije, igraju 4. i 5. tim. Iz Rusije kao seste drzave 5. i 6. tim. Iz Francuske 6. tim, a iz top4 drzave igra samo 7. tim.

-Znaci LE 2 ce biti kao sadasnja LE, s tim da nece igrati 10 timova iz top5 drzava, po dva iz svake koji nisu u LS. Plus treci tim iz ovih 7. do 15. nacija. I oni timovi koji ispadaju iz LS kvalifikacija idu u LE.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

"Evroliga dođe i prođe, a Partizan ostaje... U mojoj glavi ja sam kapiten najvećeg kluba" - NOVICA VELIČKOVIĆ

ABA Superkup :copa1:
Kup Radivoja Koraća
ABA liga
Evrokup
Košarkaška liga Srbije
Pit Bull

Postby Pit Bull » 21 Jun 2019, 02:55

Da se po ovom sistemu igra ove sezone, to bi izgledalo ovako:

Liga sampiona kao sto rekoh ostaje ista, bez promena.

Liga Evrope, grupna faza:

Direktno kroz domace lige:

Engleska: Arsenal, Mancester Junajted
Spanija: Sevilja, Getafe
Italija: Lacio, Milan
Nemacka: Menhengladbah, Volfsburg
Francuska: Ren, St.Etien
Rusija: CSKA Moskva

Timovi koji ispadnu kroz LS kvalifikacije: (racunam one koje bi ispadale kada bi prolazili povlasceni timovi)

LS sampionski: BATE Borisov, Jang Bojs, Astana, Slavija Prag
LS ne sampionski: Bazel, Olimpijakos, Klub Briz, Krasnodar, Basaksehir, LASK Linc
Plus sampion LE 2

Timovi kroz kvalifikacije:

PO LE bi igrali: Sporting, Oleksandrija, Mehelen, Besiktas, Volfsberger, Lugano, PSV, Plzenj, Sparta Prag, Makabi, Serif, Helsinki, Rozenburg, Dandalk, Ludogorec, Apoel, Paok, Crvena zvezda, Maribor, Karabag.

Znaci ako bi recimo se drzali nekog koeficijenta, prosli bi Sporting, Besiktas, PSV, Plzenj, Sparta Prag, Ludogorec, Apoel, Paok, Maribor, Karabag.

Znaci grupna faza Lige Evrope bi izgledala ovako: (po sesirima) (FKP i FKCZ bi opet bili na granici da udju u 3. sesir)

Arsenal
Mancester Junajted
Sevilja
Besiktas
Sporting
CSKA Moskva
Bazel
Lacio

Olimpijakos
Plzenj
PSV
Krasnodar
Sparta Prag
Astana
Volfsburg
Slavija Prag

Klub Briz
Menhengladbah
BATE Borisov
Jang Bojs
Apoel
Milan
Ludogorec
St.Etien

Paok
Karabag
Getafe
Ren
Basaksehir
Maribor
Lask Linc
sampion LE (nzm. ko ce dobiti ovo mesto u prvoj sezoni)

Manje-vise slicna prica kao sadasnji LE, samo skraceno sa 48 na 32.

"Evroliga dođe i prođe, a Partizan ostaje... U mojoj glavi ja sam kapiten najvećeg kluba" - NOVICA VELIČKOVIĆ

Kup Radivoja Koraća
ABA liga
Evrokup
Košarkaška liga Srbije
Pit Bull

Postby Pit Bull » 21 Jun 2019, 03:19

Sto se tice Lige Evrope 2, ovako bi to izgledalo:

Timovi koji ispadnu u LE PO: Oleksandrija, Mehelen, Volfsberger, Lugano, Makabi, Serif, Helsinki, Rozenburg, Dandalk, Zvezda

Jos 5 koji se proguraju kroz sampionski deo kvalifikacija: Dudelanz, Skendija, TNS, Slovan, Aik Stokolm

17 kroz kvalifikacije:

Da ne prolazim naravno kroz sve lige, ofrlje cu izvuci 34 tima koja bi tu trebala biti, vrv. sa 5-6 razlika gore dole po koeficijentu:

Roma
Legija
Frankfurt
Braga
Steaua
Fejnord
Espanjol
Malme
Partizan
Standard
Vulverhempton
Spartak Moskva
AEK Atina
Midtjiland
Molde
Rijeka
Apolon

Lista timova koji bi bili nepovlasteni u PO za LE 2

Spoiler: pokaži
Strazbur
Arsenal Tula
Gimaraes
Antverpen
Zorja
Mariopolj
Trabzonspor
Malatjaspor
Austrija Bec
Sturm
Luzern
Jablonec
Mlada Boleslav
AZ Alkmar
Utreht
Atromitos
Aris

Znaci sesiri za grupe bi bili ovakvi:

Roma
Legija
Frankfurt
Braga
Steaua
Fejnord
Espanjol
Malme

Partizan
Standard
Crvena zvezda
Vulverhempton
Makabi
Spartak Moskva
AEK Atina
Midtjiland

Molde
Rijeka
Apolon
Rozenburg
Serif
Helsinki
Oleksandrija
Mehelen

Volfsberger
Lugano
Dandalk
Dudelanz
Skendija
TNS
Slovan
Aik

Kup Radivoja Koraća
ABA liga
Evrokup
Košarkaška liga Srbije
Pit Bull

Postby Pit Bull » 21 Jun 2019, 03:27

Kad pogledas ovako na prvu, FKP i FKCZ bi se komotno mogli boriti duboko u ovom takmicenju.

Grupa bi se trebala rutinski proci, s tim da upadaju i timovi koji su treci u LE grupama za nokaut fazu.

Ali ovako na prvu kad vidis, tu imas Romu, Frankfurt, Bragu, Espanjol, Vulvse i Spartak, plus iz LE ko bi dosao u nokaut fazu, bar 3-4 solidne ekipe, ali sve u svemu, tu ce biti 5-6 ozbiljnih u ekipa, ovo sve ostalo ce biti bara-bara.

U sustini, u LE bi igralo 10 timova iz top6 liga, i manje-vise jedno 15-16 onih koji ispadnu iz LS kvalifikacija, plus jos 5-6 ovih treceplasiranih iz Portugala, Belgije, Ukrajine, Turske i slicno.

Sve u svemu, kad se ovako pogleda, ova LE 2 mozda i nije lose takmicenje, interesantnije za igrati od LE 1 u smislu takmicarskih ambicija... Jos ako ostane isto bodovanje koeficijenata, tu ce se klupski koeficijent puno lakse nabudziti nego u EL 1. :lollol: :lollol:

Ako se pridrzavamo strogo koeficijenta, u LE 2 ne bi usla dva tima Ceske, Svajcarske, Holandije, Austrije, Turske, Ukrajine, po jedan iz Francuske, Rusije i Portugala...

Tako da ona prica moja od juce da bi imali 5 timova u grupama ipak ne pije vodu. 4 verovatno, jer sumnjam da bi bas svi nepovlasteni poispadali, ali isto tako bi npr. nasi Radnicki i Cukaricki uz neke solidne rezultate mogli doci u situaciju da budu povlasteni u Q3 LE 2, i onda da se bore za ulazak u grupe.

U sustini, svako ko prodje Q1 LS, maltene upada u evropske grupe... To je jedina neka sustinska razlika. :D

Kup Radivoja Koraća
ABA liga
Evrokup
Košarkaška liga Srbije
Pit Bull

Postby Milutinov Tata » 21 Jun 2019, 05:58

Pite svaka cast :okk:
OI 2016
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
Milutinov Tata

Postby Pit Bull » 21 Jun 2019, 06:14

Mozda ne bi bilo lose otvoriti posebnu temu vezanu za Ligu Evrope 2 i okaciti ovo medju prve postove jer ce sigurno biti dosta pitanja oko ovoga do 2021. godine kada ovo krene, mada nije hitno. Uglavnom, nije ova LE 2 toliko losa koliko se cini na prvi pogled, samo da se koeficijenti boduju isto kao u LE i LS za pobede, to ce onda biti super.

Kup Radivoja Koraća
ABA liga
Evrokup
Košarkaška liga Srbije
Pit Bull

Postby Nowitzki.ct » 21 Jun 2019, 06:19

Milutinov Tata wrote:Pite svaka cast :okk:
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
Nowitzki.ct

Postby СрбинПодгорица » 21 Jun 2019, 15:21

Pit Bull wrote:Mozda ne bi bilo lose otvoriti posebnu temu vezanu za Ligu Evrope 2 i okaciti ovo medju prve postove jer ce sigurno biti dosta pitanja oko ovoga do 2021. godine kada ovo krene, mada nije hitno. Uglavnom, nije ova LE 2 toliko losa koliko se cini na prvi pogled, samo da se koeficijenti boduju isto kao u LE i LS za pobede, to ce onda biti super.

Ово је кључно.
СРПСКУ СПАРТУ ВРАТИЋЕМО КАД ТАД НА КАРТУ!
ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ,
КАО НЕКАДА ПРЕ...
СрбинПодгорица

Postby DelijaMomak » 28 Jun 2019, 11:31

@Pit Bull
Odustao je AC Milan od Lige Evrope, ako još uvek računaš mesta u kvalifikacijama :D
DelijaMomak

Postby Pit Bull » 28 Jun 2019, 15:01

DelijaMomak wrote:@Pit Bull
Odustao je AC Milan od Lige Evrope, ako još uvek računaš mesta u kvalifikacijama :D

Pa da, pisao sam ovde da sam ubedjen da ce se to desiti, sve je sugerisalo na taj scenario. Nista novo, samo su pomerili Vulvse u nosioce sto je dobro za FKP.

Ako Mehelen ostane u kosturu, i Spartak ce se pomeriti u nosioce.

Kup Radivoja Koraća
ABA liga
Evrokup
Košarkaška liga Srbije
Pit Bull

Postby Pit Bull » 29 Jun 2019, 03:17

Image

Iako je u domenu naucne fantastike da dohvatimo 15. mesto ove sezone, cisto da se zabavimo analizom.

Ako bi dosli do nekih 6,000 i usli u igru, to podrazumeva da:

-Zvezda dodje do LS i pri tome u kvalifikacijama skupi nekih 1,500 + 1,000 za ulaz = 2,500

-Partizan dodje makar do plej-ofa LE i ukupno kroz kvalifikacije npr. ima 3 pobede i remi za nekih 0,875

-Cukaricki i Radnicki dobiju oba meca u Q1 i izvuku zbirno dva iksa u Q2, to bi bilo 1,250

U zbiru je sve to 4,625 do kraja kvalifikacija.

Na to bi bilo potrebno da Zvezda u grupama LS dodje do skora 2-1-3 da bi stigli do 6,000. Ili ako ne udju u Ligu sampiona, da u Ligi Evrope prezime sa recimo 3 pobede...

Ako bi Partizan usao u grupe, podrazumeva se da i Zvezda igra grupe u Evropi, mislim da bismo bez narocitih problema dohvatili 6,000+ uz po dve pobede Cukarickog i Radnickog u Q1 i 1,000 bodova od njih.

E sad, kada bi dohvatili tih 6,000 bodova, da vidimo gde su ovi ispred:

-Svajcarci po meni nece imati 5,000+ sezonu ni ove godine, pogotovo ako Lucern i Tun ne dodju do grupa u LE. Lugano je tamo, a sumnjam da im moze doneti puno poena u grupi. Isto vazi i za Jang Bojs ako udju u LS. Da bi dohvatili uopste i 5,000, mislim da im je neophodno da Bazel udje u LE grupe, oni krecu kvalifikacije za LS protiv PSVa, ako to prodju, imaju makar LE grupe, ispadnu li, moraju proci kroz dva kola kvalifikacija u LE, a realno je da ispadnu od Holandjana. Sve u svemu, ako Jang Bojs udje u LS, sumnjam da ce bilo ko osim Bazela teoretski moci da prezimi.

-Sto se Hrvata tice, Hajduk ima dva lagana kola u LE i realno je da izadje na 4-0-0 i donese 1,000. Vec u Q3 nisu povlasteni i tesko mogu preko 1,250 ukupno da izvuku. Osijek krece od Q2 protiv CSKA Sofije i po meni ni tu nisu favoriti za prolaz, tako da je upitno da li ce ista dobiti od njih bodova ove godine. Rijeka je u Q3 povlastena, u PO nije, tako da ako ne udju u LE, ni oni nece vise od 0,500 doneti, tako da je realno da im ova tri tima izvuku oko 2,000 i sve ce svesti na Dinamo. Oni mogu i sami kroz kvalifikacije da im donesu preko 2,000 ako udju u grupe LS ukljucujuci onih dodatnih 1,000 tu. Mada sumnjam da Dinamo moze ponoviti sezonu od lani, tako da ja Hrvate vidim na maksimalno 4,500 - 5,000 ove godine.

-Grci su imali bas losu srecu na zrebu. Atromitos ide na Krakoviju, a Aris na AEL Limasol u Q2. Nece tu biti po dve pobede, upitno da li ce im oba tima i proci. Cak iako prodju, nisu povlasteni u Q3, tako da ja ne vidim vise od 0,750 zbirno od tih timova, ako i toliko. AEK krece od Q3, tamo je povlasten, ali ne i u PO. Tako da ako bi im AEK izvisio za LE... Sve bi ostalo na Paoku i Olimpijakosu. Olimpijakos igra Q2 LS protiv Plzenja, to ako ispadnu, lako mogu na kraju ostati bez LE. Sa druge strane, PAOK krece od Q3 LS i nije povlasten. Tako da njima ni Evropa nije teoretski sigurna ako ispadnu u Q3 LS. Opet, po meni bi mozda bilo idealno da oni udju u LS jer bi kroz kvalifikacije uzeli nekih 1,800, a u grupi vrv. imali 0-1-5, nesto slicno kao AEK lani. Ne bi tu uglavnom bilo mnogo bodova. Eventualno da bi od njih dobili 2,300 sveukupno. Tako da bez Olimpijakosa, ova cetiri tima mogu do nekih 3,000 po meni zajedno. Ako Olimpijakos zasere, mislim da su itekako dostizni teoretski.

-Za kraj Kiprani koje najteze mozemo uhvatiti, beze nam 2,000 bodova. Pocetni problem je sto Larnaka i Apolon igraju od Q1 i imaju lagane rivale gde u startu krecu sa 1,000 bodova. Medjutim u Q2, Apolon ide na Bran, a Larnaka na Levski. Na papiru ce oba tima biti favoriti, ali mogu i ispasti. Limasol vec receno ide na Aris. Generalno gledano, Kiprani ce opet dobiti minimum 2,000 po meni zbirno od ova tri tima, verovatno i vise. Recimo neka bude 2,500. Tako da bi uopste mastali o 15. mestu, neophodno je da Apoel zasere i ne udje u grupe u Evropi kao ni lani. Treba uzeti u obzir da oni idu na Slovan u Q2 LS sto nije nimalo lagan zreb, ako bi nekim cudom ispali, ne bi bili povlasteni u PO LE kao sto nisu bili ni lani nakon ispadanje od Suduve u Q2 LS, pa bi recimo uz neki tezi zreb (ako neki favorit otpadne u Q3 LS jak), mogli da ostanu bez LE i generalno da Kiprani ostanu na ispod 4,000 koeficijentu. Po meni je to naucna fantastika jer Apoel nikada ne veze 2 lose sezone, ali treba videti.

Kad se podvuce crta, mi ako bi doterali do zeljenih 6,000 i trecu sezonu uzastopno, mislim da je izvesno da bi sledecu sezonu startovali ispred Grcke i Hrvatske, a vec sada smo ispred Svajcarske na listi za start sledece jer se brisu koeficijenti iz ove prve levo sezone na tabeli. Sve u svemu, fakat je da bi usli ravnopravno sa ostalim drzavama u trku za 15. poziciju, sa poprilicno slicnim koeficijentom.

Kup Radivoja Koraća
ABA liga
Evrokup
Košarkaška liga Srbije
Pit Bull

Postby Baxter Stockman » 11 Jul 2019, 18:57

Biće ovo jedna izuzetno slaba sezona što se tiče nacionalnog koeficijenta
Baxter Stockman

Postby Radonjaa » 11 Jul 2019, 18:58

Samo Suma Srbiju spasava
bwa wrote:Micko Talijan

Domingoo wrote:Treba stati malo u zonu i provocirati im sut pritisak ce biti na njima , time cemo malo da neutralisemo njihov ofanzivni skok i pnr igru Coviva i Cirbesa ..

CapitalismSlave wrote:Svako ko pljuje Sadika je ili zlonameran ili ne razume bas fudbal.
Radonjaa

Postby Zlaja » 11 Jul 2019, 19:15

Gleda li neko Škote?
Zlaja

PreviousNext

Return to Domaći fudbal