Board index Forum Avangarda.in

Dobrodosli na forum avangarda

Re: Dobrodosli na forum avangarda

Postby Southern Comfort » 01 Jun 2011, 21:07

Ne mirišem Dinamo i Purgeraj još iz perioda SFRJ (uvek me je Torcida sa svojim raspadom i spontanošću više podsećala na Grobare), ali dobro nam ti došao i puno pametnih postova napisao.
"FK Partizan je dobrovoljna, nevladina, nepolitična i neprofitna sportska organizacija, osnovana radi organizovanog bavljenja fudbalom."
User avatar
Southern Comfort
 
Posts: 1253
Joined: 08 Apr 2011, 17:31
Location: Jugoslovensko sportsko društvo

Re: Dobrodosli na forum avangarda

Postby B.B.B » 01 Jun 2011, 21:37

AirBall wrote:Dobrodosao na forum.... Ono sto ti ispred uredistva foruma mogu obecati je da nece biti tolerisano vredjanje ni na licnoj ni na nacionalnoj osnovi...

Ovo je sportski forum i nas samo prica o sportu zanima...

Toliko je puno mesta na internetu gde se raspravlja o politici pa ko voli nek ide tamo... :D


Zahvaljujem. Mada vjerujte mi ne trazim nikakav poseban tretman..tj zelim reci nemojte biti prestrogi prema forumasima ako mi netko nesto zeli reci...davno sam prevazisao te stvari i shvatio..iako smo tako blizu, ideoloski smo jako daleko..i ja se zbilja ne ljutim na takve, vrlo radu cu i sa takvim pokusati civilizirano razgovarati jer shvacam i takve, ali slazem se da politici ne bi trebalo biti mjesta u sportu, mada je ponekad i neizbjezno..svjedoci smo raznih uvreda na tribinama, transparenata..svega..kako meni nije drago kad grobari recimo stave trans. dogodine u kninu, tako ni vama nije drago kad se kod nas vicu razne ruzne stvari. Ali ljudi smo i nisamo svi isti, smatram da svatko moze izraziti svoj stav ali i da mozemo civilizirano razgovarati.
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: Dobrodosli na forum avangarda

Postby B.B.B » 01 Jun 2011, 21:40

Southern Comfort wrote:Ne mirišem Dinamo i Purgeraj još iz perioda SFRJ (uvek me je Torcida sa svojim raspadom i spontanošću više podsećala na Grobare), ali dobro nam ti došao i puno pametnih postova napisao.


Pa stoji to da su Torcidasi temperamentniji..ali stash kad srce vuce za Dinamo :algabacaju:
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: Dobrodosli na forum avangarda

Postby VMJunior » 01 Jun 2011, 22:54

Dobrodosao Plavi losi decace :cheers:

Takodje ne mirisem nesto Dinamo ali sam zato veliki simpatizer Hajduka :bleh: Sto kaze SC,nekako me ti navijaci i ta prica oko njih podseca na Partizan,ne znam zasto,posebni su..

Mada sve to nema veze,osecaj se ugodno.. :harmonikas:
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Dobrodosli na forum avangarda

Postby gogo23 » 01 Jun 2011, 23:01

B.B.B wrote:
Pa stoji to da


ćemo vas razbiti u zadnjem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona i vama prepustiti slatko zadovoljstvo igranja u Ligi Europe. :bleh:

Dobrodošao.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Dobrodosli na forum avangarda

Postby B.B.B » 01 Jun 2011, 23:10

VMJunior wrote:Dobrodosao Plavi losi decace :cheers:

Takodje ne mirisem nesto Dinamo ali sam zato veliki simpatizer Hajduka :bleh: Sto kaze SC,nekako me ti navijaci i ta prica oko njih podseca na Partizan,ne znam zasto,posebni su..

Mada sve to nema veze,osecaj se ugodno.. :harmonikas:

Zahvaljujem, i osjecam se ugodno.

Mislim da sam bas na b92 imao temu gdje su velika vecina pisala da vise vole Hajduk..to me prilicno zacudilo, da bas svi vise vole Hajduka
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: Dobrodosli na forum avangarda

Postby B.B.B » 01 Jun 2011, 23:12

gogo23 wrote:
B.B.B wrote:
Pa stoji to da


ćemo vas razbiti u zadnjem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona i vama prepustiti slatko zadovoljstvo igranja u Ligi Europe. :bleh:

Dobrodošao.

Hvala i tebi :blue:

Ma ne bi ja da dodje do toga..ja sam ti veliki navijac svih ex yu klubova i najradje bi ja da smo mi oboje u Ligi prvaka a Hajduk i Zvezda u Ligi Europe. Znam znam, nemoguce...ali eto, masta radi svasta hehe.
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: Dobrodosli na forum avangarda

Postby irriducibili » 01 Jun 2011, 23:19

B.B.B wrote:Mislim da sam bas na b92 imao temu gdje su velika vecina pisala da vise vole Hajduk..to me prilicno zacudilo, da bas svi vise vole Hajduka

To sto si procitao tamotm, uobicajeno nema dodirne tacke sa stvarnoscu. Retki su koji vole Hajduk, a i zasto bi? Sem kao neki recidiv iz bivse drzave, kada je Hajduk stalno radio komsinici ono sto smo mi hteli, a nismo mogli...

Dobrodosao, ali tek si treci Zagrepcanin na forumu... :D
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Dobrodosli na forum avangarda

Postby B.B.B » 01 Jun 2011, 23:22

irriducibili wrote:
B.B.B wrote:Mislim da sam bas na b92 imao temu gdje su velika vecina pisala da vise vole Hajduk..to me prilicno zacudilo, da bas svi vise vole Hajduka

To sto si procitao tamotm, uobicajeno nema dodirne tacke sa stvarnoscu. Retki su koji vole Hajduk, a i zasto bi? Sem kao neki recidiv iz bivse drzave, kada je Hajduk stalno radio komsinici ono sto smo mi hteli, a nismo mogli...

Dobrodosao, ali tek si treci Zagrepcanin na forumu... :D

Ok krivo sam se izrazio..vise simpatiziraju Hajduk od Dinama, drazi im je nekako.

I nisam ja iz Zga, ja sam iz Slavonije :ojha:
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: Dobrodosli na forum avangarda

Postby irriducibili » 01 Jun 2011, 23:39

B.B.B wrote:Ok krivo sam se izrazio..vise simpatiziraju Hajduk od Dinama, drazi im je nekako.

I nisam ja iz Zga, ja sam iz Slavonije :ojha:

Hajduk je svojevremeno, ne znam ni kako, ni zasto, imao navijace u Srbiji, Dinamo nikada. To danas vise nije slucaj, niti su simpatije izrazene, a jos manje brojne. E sad, ako se postavi eksplicitno pitanje, Dinamo ili Hajduk, onda je moguce da bi se doslo do ubedljive vecine za Splicane. Valjda u ocima ljudi vi predstavljate drzavu, a oni su ugrozena provincija. Sto i nije daleko od istine...

Sorry, moja greska, nekako mi bilo logicno i najverovatnije da je B.B.B. iz Zg... :hathello:
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Dobrodosli na forum avangarda

Postby B.B.B » 02 Jun 2011, 08:12

irriducibili wrote:
B.B.B wrote:Ok krivo sam se izrazio..vise simpatiziraju Hajduk od Dinama, drazi im je nekako.

I nisam ja iz Zga, ja sam iz Slavonije :ojha:

Hajduk je svojevremeno, ne znam ni kako, ni zasto, imao navijace u Srbiji, Dinamo nikada. To danas vise nije slucaj, niti su simpatije izrazene, a jos manje brojne. E sad, ako se postavi eksplicitno pitanje, Dinamo ili Hajduk, onda je moguce da bi se doslo do ubedljive vecine za Splicane. Valjda u ocima ljudi vi predstavljate drzavu, a oni su ugrozena provincija. Sto i nije daleko od istine...

Sorry, moja greska, nekako mi bilo logicno i najverovatnije da je B.B.B. iz Zg... :hathello:


Ma ima simpatija kako ne, pretjerujes malo, rat nije unistio bas sve u ljudima. Ali ja i nisam pisao o tome, vec bas o ovome sto spominjes boldano..velika vecina se izjasni za Hajduk.

Shvacam i ovo za predstavljanje drzave..dovoljno je sto je Tudjman bio glavni u klubu, sto se klub zvao Croatia ali to je sve novije povijesti, jos u staroj Jugi je bilo puno vise simpatija za Hajduk sto si i sam napisao.
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: Dobrodosli na forum avangarda

Postby HariHaler » 02 Jun 2011, 09:01

Dobrodosao druze, nadam se da ces se ovde osecati prijatno!
The mind is everything. What you think you become.
User avatar
HariHaler
 
Posts: 1264
Joined: 15 Mar 2011, 01:48

Re: Dobrodosli na forum avangarda

Postby Panta » 02 Jun 2011, 12:58

Dobrodosao BBB.

Hajduk je imao navijace u Beogradu, iz razloga sto su pre MASPOK-a, svi Dalmatinci, (bili Hrvati ili Srbi) navijali za Hajduk, kao klub koji predstavlja Dalmaciju.Cak je u hotelu Jugoslavija organizovano "Bilo vece" sve do kraja 80-ih.

Posto sam relativno mlad, nemam poseban odnos ni prema Dinamu ni prema Hajduku, ali mi je simpaticniji Hajduk i citava Dalmacija, kao i Torcida.

Nego, napisi ti nama nesto na temi o regionalnoj ligi :)
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Dobrodosli na forum avangarda

Postby Monsieur Poirot » 02 Jun 2011, 14:40

Da i ja pozelim dobrodoslicu nasem novom kolegi, siguran sam da ces se ovde osecati odlicno.. Sto se tice odnosa Dinamo vs Hajduk, ranije smo cimer i ja nabrajali za koga bismo sve navijali kad bismo ziveli u datoj zemlji, pa se secam da kad smo se dotakli Hrvatske da je njegov odgovor kao grobara bio isti kao i kod vecine ovdasnjih, dok je moja opcija bila Dinamo, bez nekog prevelikog razloga, mada je moguce da je zbog leta '97. :bleh: , ili zbog toga sto nam hajdukovci nisu "doneli cvece" :banana: ,a i cetvrtinom sam Slavonac, pa moze biti i zbog toga.. :smile:
"If anyone could've drunk the poison cocktail, it could've been me..

H.P. "And there is a possibility even more terrible, mademoiselle.. IT COULD'VE BEEN ME...
User avatar
Monsieur Poirot
 
Posts: 829
Joined: 18 Mar 2011, 15:37
Location: Belgium, not France

Re: Dobrodosli na forum avangarda

Postby Southern Comfort » 02 Jun 2011, 18:50

Ja sam poznavao ljude (Beograđane) koji su simpatisali Hajduk, a da nisu imali ama baš nikakve veze sa Dalmacijom!

Neko je to pokušao da objasni time što je bilo puno partizana na ostrvima i time što je Biće Mladinić kod navijača Partizana imao kultni status. Ovaj njihov današnji identitet sa time naravno veze nema, poseljačila se i Dalmacija, a mislim da su se Tovari jedno vreme dobro upinjali da pariraju Dinamu hrvatštinom.

Bio sam dosta puta na Maksimiru i uvek me je sve u vezi Dinama previše podsećalo na cigane. Razmažena publika koja ne razume fudbal, politizacija navijanja, navijačka grupa koja je sama sebi svrha, megalomanija...
"FK Partizan je dobrovoljna, nevladina, nepolitična i neprofitna sportska organizacija, osnovana radi organizovanog bavljenja fudbalom."
User avatar
Southern Comfort
 
Posts: 1253
Joined: 08 Apr 2011, 17:31
Location: Jugoslovensko sportsko društvo

PreviousNext

Return to Avangarda.in

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 79 guests