Board index Forum Avangarda.in

10 godina! jebote!!!

Re: 10 godina! jebote!!!

Postby Bolkonski » 16 Mar 2021, 23:24

U vremenu hiperprodukcije svake vrste proizvoda, ogromnog porasta obima informacija i mesta na kojima se može doći do ovakvih i onakvih saznanja ili diskutovati o raznim temama, zadržati kvalitet i masovnost jednog foruma tokom desetogodišnjeg perioda, je za svako poštovanje i nešto što govori i o samom načinu vodjenja veb mesta ovakve vrste.

Desetogodišnji period koordiniranja različitim karakterima, intelektualnim sposobnostima, stavovima, načinima mišljenja i namerama, neminovno mora proizvoditi greške, prenagljenosti i neke loše procene, ali sam period uspešnog postojanja i superiornosti u odnosu na ostale forume dokazuje da su kvalitetne procene, kvalitetno rukovodjenje i zdravo razmišljanje bili dominantni.

Čestitke Airu, ranijim i sadašnjim urednicima i naravno bivšim i sadašnjim članovima koji svojim postovima uredjuju forum.

Sve u svemu, mesto na kome su vodjene, vode se i vodiće se razne ozbiljne i neozbiljne diskusije, gde su pružene mnoge prilike za upoznavanje tudjih, različitih mišljenja, a time i produbljivanje sopstvenog, stečena razna nova interesovanja, zajednička praćenja utakmica, iznošene razne šale, pružena šansa za odbranu nekih poštenih i zdravih fenomena, ali i za napade na različite anomalije, nova poznanstva, razvijena poštovanja prema nekim ljudima sa kojima verovatno nikada ne bismo imali priliku da razmenimo stavove i interesovanja, pa i ukrštanje mačeva sa ljudima nečasnih namera i odbrane onoga na koga ili na šta su im namere bile uperene.

Sve je to neizostavno ostavilo neki trag na naše ličnosti, kod nekoga veći, kod nekoga manji, ali i da je samo kod jednog forumaša iscrtalo jedva vidljivu brazdicu na stablu njegovih mišljenja, ideala i ukupne duhovne i životne vrednosti, već time bi Avangarda imala i ostvarila svoj smisao i svoju vrednost.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: 10 godina! jebote!!!

Postby bhc_comp » 17 Mar 2021, 13:04

Deset godina Avangarde i još malo pa punih osam godina kako sam se registrovao ni u ludilu očekivajući da ću ovde ostati ovoliko dugo. Kao što Avangarda odolova vremenu, tako i ja raznim pritiscima devojke (sada već i žene) da previše vremena provodim na forumu a premalo sa njom (klasika :biggrin:), društva koje me smatra ludim što i dan danas kuckam po forumu (ko to još koristi, jel`te) punom zaluđenika itd... Ovo je jedini forum koji čitam i pratim a kao što reče Bolkonski, Avangarda je ostavila trag na naše ličnosti, verovatno mnogo više nego što smo i sami svesni. Za ovo vreme od kako sam se registrovao sam se oženio, dobio dete, promenio tri posla, dva mesta stanovanja i šta sve ne a i dalje sam tu, svakodnevno čitam o novim dešavanjima uz jutarnju kaficu (hvala Avangardi što ne moram da listam naše poltronske medije nego ovde dobijem sve na tacni i filtrirano), čitam komentare posle utakmica itd.

Ostaje žal što se ekipa poprilično promenila u odnosu na neki period od pre pet, šest godina, ali to je sve normalno i očekivano. Ono što se meni lično ne sviđa je što se više piše o politici a manje o sportu kao temi koja bi morala da preovladava na jednom sportskom forumu, ali je s druge strane sasvim prirodno da teme i diskusije variraju u skladu sa trenutnim dešavanjima i interesovanja ljudi.

U svakom slučaju, čestitke Air-u na utrošenim živcima, vremenu, novcu i trudu da sve ovo održi celu jednu deceniju. Pa da je običan HTML sajt zahtevao bi održavanje, a kamo li živa stvar kakva je jedan sportski forum. Iskreno se nadam da ćemo se čitati, pisati i prepucavati još mnogo godina i decenija. Živi bili!
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: 10 godina! jebote!!!

Postby ИлићКапитен22 » 17 Mar 2021, 13:08

Bolkonski wrote:U vremenu hiperprodukcije svake vrste proizvoda, ogromnog porasta obima informacija i mesta na kojima se može doći do ovakvih i onakvih saznanja ili diskutovati o raznim temama, zadržati kvalitet i masovnost jednog foruma tokom desetogodišnjeg perioda, je za svako poštovanje i nešto što govori i o samom načinu vodjenja veb mesta ovakve vrste.

Desetogodišnji period koordiniranja različitim karakterima, intelektualnim sposobnostima, stavovima, načinima mišljenja i namerama, neminovno mora proizvoditi greške, prenagljenosti i neke loše procene, ali sam period uspešnog postojanja i superiornosti u odnosu na ostale forume dokazuje da su kvalitetne procene, kvalitetno rukovodjenje i zdravo razmišljanje bili dominantni.

Čestitke Airu, ranijim i sadašnjim urednicima i naravno bivšim i sadašnjim članovima koji svojim postovima uredjuju forum.

Sve u svemu, mesto na kome su vodjene, vode se i vodiće se razne ozbiljne i neozbiljne diskusije, gde su pružene mnoge prilike za upoznavanje tudjih, različitih mišljenja, a time i produbljivanje sopstvenog, stečena razna nova interesovanja, zajednička praćenja utakmica, iznošene razne šale, pružena šansa za odbranu nekih poštenih i zdravih fenomena, ali i za napade na različite anomalije, nova poznanstva, razvijena poštovanja prema nekim ljudima sa kojima verovatno nikada ne bismo imali priliku da razmenimo stavove i interesovanja, pa i ukrštanje mačeva sa ljudima nečasnih namera i odbrane onoga na koga ili na šta su im namere bile uperene.

Sve je to neizostavno ostavilo neki trag na naše ličnosti, kod nekoga veći, kod nekoga manji, ali i da je samo kod jednog forumaša iscrtalo jedva vidljivu brazdicu na stablu njegovih mišljenja, ideala i ukupne duhovne i životne vrednosti, već time bi Avangarda imala i ostvarila svoj smisao i svoju vrednost.


+1992

И камен би заплакао...
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23673
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: 10 godina! jebote!!!

Postby Ćoba » 17 Mar 2021, 13:19

bhc_comp wrote:
Ostaje žal što se ekipa poprilično promenila u odnosu na neki period od pre pet, šest godina, ali to je sve normalno i očekivano. Ono što se meni lično ne sviđa je što se više piše o politici a manje o sportu kao temi koja bi morala da preovladava na jednom sportskom forumu, ali je s druge strane sasvim prirodno da teme i diskusije variraju u skladu sa trenutnim dešavanjima i interesovanja ljudi.

Tih godina kad smo se mi učlanili i dok je još stara ekipa bila tu košarka je bila daleko zanimljivija i kvalitenija a i rivalstvo između Zvezde i Partizana je bilo na vrhuncu, a ovo je ipak prvenstveno košarkaški forum. Kako je domaća košarka padala tako je padao i kvalitet pisanja o istoj. Iskreno ja sam izgubio volju da pišem o domaćoj košarci onog trenutka kad više nije bilo zanimljivih madih igrača u Zvezdi i KKP. Da gledam strance ima dosta boljih liga...
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23414
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: 10 godina! jebote!!!

Postby Opticus » 18 Mar 2021, 10:18

cestitke.lep jubilej.
User avatar
Opticus
 
Posts: 3419
Joined: 28 Feb 2014, 12:07

Re: 10 godina! jebote!!!

Postby Dylam Dop » 21 Mar 2021, 15:12

Zlaja wrote:Isti zauzeti gazda


Image

isti neuredni kuvar, par lenjih šankera i konobara zajebanata


Image

ali oni koji su zaslužni za atmosferu su gosti koji odlaze, dolaze i ostaju. Možda nekada nije najbolja muzika, možda klopa par puta zagori, pivo nije uvek hladno, izbije i tuča s vremena na vreme... ali najbitnije je da nije postojala zla namera i da su svi dobrodošli

Image

pa čak i oni koji su više puta izbacivani.


Image

....


Cestitke na malom jubileju (sad jos vidimo kako cemo kroz pubertet..)

10 godina


Image
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: 10 godina! jebote!!!

Postby R'N'B » 21 Mar 2021, 22:36

Čestitke I sa moje strane! Zaista veliki jubilej!
Sada samo mudro kroz tinejdžerski period, punoletstvo I dalje odrastanjeZrelost je već prisutna, tako da nas sve zajedno čeka zlatno doba foruma :biggrin:
Najjači samo ostaju
nikad se ne predaju
User avatar
R'N'B
 
Posts: 2312
Joined: 12 Apr 2012, 15:31
Location: Novi Beograd

Previous

Return to Avangarda.in

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests