Board index Forum Avangarda.in

Avangardni kutak

Re: Avangardni kutak

Postby Dr Arslanagic » 07 Nov 2018, 19:21

Cuburac, treba da podjes od toga da nismo svi matori, da ovim mladjima to znaci nesto :biggrin:
A ako njima znaci to je dobro za forum.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13372
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Avangardni kutak

Postby Pit Bull » 07 Nov 2018, 19:21

Ni meni taj plus/minus nije nesto draga opcija.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58253
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Avangardni kutak

Postby -Stefan- » 07 Nov 2018, 19:23

Dr Arslanagic wrote:
Juancho wrote:A što se tiče političke teme siguran sam da znaš na šta mislim, namećeš svoje mišljenje, a kad se neko odluči da odgovori - ban.



Tvrdim da ovo nije tacno.
Uzimam sebe kao primer, uvek napadam radikale, mozda i preko mere, i nikada otkad postoji forum a na njemu sam od prvog dana, nisam bio banovan.

Nemam potrebe da pravdam air-a, samo iznosim istinu.
Svasta sam inace pisao na toj temi, pa nikada nisam bio banovan.
Niti znam koga, niti sam sa nekim dobar.

Mislim da ti ne stoji ta tvrdnja.


Da dodam da mi se dopada ideja reputacije ili taj +- sistem.
Mislim i da vBulletin platforma takodje ima problema sa reputacijom.


vBulletin apsolutno se slazem.

Pa pazi u tome je i poenta, ovaj i ako ti obrazlozi vi na kraju opet necete da se slozite :D mislim verovatno necete :D

To tako ide, tema je da predlozimo nesto oko foruma i koliko vidim dosta njih se slaze i slozice se 90% njih.
Postujem i to tvoje ali ta reputacija donosi mnogo vise nego sto mislite a oduzima mnogo manje, ovaj forum nije FB pa da klinci namerno lupaju minuse i da se vodi takva rasprava. :D
Josephine Skriver
User avatar
-Stefan-
 
Posts: 3332
Joined: 12 Jul 2014, 22:03

Re: Avangardni kutak

Postby vaterpolista » 07 Nov 2018, 19:24

Da se odstrane RSB botovi.
User avatar
vaterpolista
 
Posts: 4023
Joined: 02 Sep 2016, 12:38

Re: Avangardni kutak

Postby AirBall » 07 Nov 2018, 19:26

vaterpolista wrote:Da se odstrane RSB botovi.


Jedno pitanje medju nama...

Da li bi i sebe na odredjeni nacin mogao da okarakterises kao bota?
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106322
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Avangardni kutak

Postby vaterpolista » 07 Nov 2018, 19:28

AirBall wrote:
vaterpolista wrote:Da se odstrane RSB botovi.


Jedno pitanje medju nama...

Da li bi i sebe ma odredjeni nacin mogao da okarakterises kao bota?

Ne.
Ono što pojedinci pišu sa suprotne strane foruma prevazilazi i rsb.
User avatar
vaterpolista
 
Posts: 4023
Joined: 02 Sep 2016, 12:38

Re: Avangardni kutak

Postby Poison and Remedy » 07 Nov 2018, 19:28

1. Mozda da se otvori Patreon nalog kako bi se pomoglo u odrzavanju i modernizaciji sajta.
2. Mobilna aplikacija.
3. Prve dve stavke koje je napisao @ - Stefan -
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: Avangardni kutak

Postby JNA » 07 Nov 2018, 19:29

Cuburac wrote:Nikako nisam za plus i minus, narocito zbog minusa. Ako se neko ne slaze sa onim sto sam napisao, bilo bi normalno da to obrazlozi, ovako to lici na pljuvanje sa terase. Samim tim ni plusevi nisu neophodni, ako se slazes ,a nemas sta da dodas jednostavno precustis. Zabranio bih postove tipa +1389.
Takodje sam protiv brisanja postova, ako ne ugrozavaju sigurnost foruma, znaci propagiranje neprihvatljivih ideja, rasizma, prizemnih uvreda javnih licnosti.

Naravno , postovi koji se brisu bi mogli da se premeste u neki topik, naziva npr. Kanta , pa cak i da se se obrisu posle nekog vremena, ali da svi koje to interesuej mogu da vide sta je to sto je na jedan nacin neprihvatljivo, ali da ipak ostane kao trag trenutka. Tu bi moglo uz kvotovanje postova da se napise i sta je razlog za 'kantovanje', na taj nacin bi i rad moderatora bio transparentniji.


Dragi Cuburac, nema šanse ovo za kantu, jednostavno nema šanse.

Šta sve ljudi napišu kad su vruće glave...

Bravo za topic, i zasita se nadam dobrim predlozima.
User avatar
JNA
 
Posts: 8823
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Avangardni kutak

Postby Juancho » 07 Nov 2018, 19:30

Dr Arslanagic wrote:
Juancho wrote:A što se tiče političke teme siguran sam da znaš na šta mislim, namećeš svoje mišljenje, a kad se neko odluči da odgovori - ban.



Tvrdim da ovo nije tacno.
Uzimam sebe kao primer, uvek napadam radikale, mozda i preko mere, i nikada otkad postoji forum a na njemu sam od prvog dana, nisam bio banovan.

Nemam potrebe da pravdam air-a, samo iznosim istinu.
Svasta sam inace pisao na toj temi, pa nikada nisam bio banovan.
Niti znam koga, niti sam sa nekim dobar.

Mislim da ti ne stoji ta tvrdnja..

Hteo sam da navedem da ima izuzetaka baš pomislivši na tebe, ali nemaju svi taj luksuz da kažu nešto kontra radikala. Ne znam ni sam koliko sam meseci proveo u banu zbog šešelja :roll: Zna Air koliko puta me je banovao zbog tih stvari, pa ako kaže da je većinu puta bilo opravdano neću više napisati ništa dole nikad..
Oligarhstars wrote: Sine sad ti najozbiljnije kazem za ovaj post da te nadjem ne bi ti cela teretana pomogla u koju ides...
User avatar
Juancho
 
Posts: 2054
Joined: 22 Jun 2017, 19:01

Re: Avangardni kutak

Postby AirBall » 07 Nov 2018, 19:31

vaterpolista wrote:Ne.
Ono što pojedinci pišu sa suprotne strane foruma prevazilazi i rsb.


Pa ja bih mogao, a sad cu ti objasniti i zasto...

Koliko sam primetio postoji jedna grupica sto aktivnih, sto bivsih forumasa koja ima uniformisan stav... Dele iste vrednosti, ne nose trunku fleksibilnosti, puni su besa i srdzbe...

Sto je najgore najveci broj njih nije bio takav, do radikalizacije stavova dolazi vremenom...

Za mene iskreno izmedju RSB i takvih ekipa nema nikakve razlike

Dokle god se dele na bratice i slicno...

Svako brani svoje i deo je neke grupe, makar i virtuelne...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106322
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Avangardni kutak

Postby Cuburac » 07 Nov 2018, 19:35

Reputacije ce od foruma napraviti Fejsbuk, ovo bi trebalo da je diskusioni forum, ako nije, ja sam zalutao.
Imam iskustva, dobijes plus 2-3 puta pa jer ed da uzvratis, pa se naprave klanovi ( kao Chicha i Grof), pa ja tebe vojvodo , a ti mene serdaru....
Last edited by Cuburac on 07 Nov 2018, 19:36, edited 1 time in total.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 14223
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Avangardni kutak

Postby grobar_Zvornik » 07 Nov 2018, 19:35

Није се родио ко је народу угодио.
Крећем од себе. Данас си некоме учинио нешто, први пут кад кажеш не, постајеш лош...

Што се тиче модернизације... Па нзм, пета година како сам на форуму и нека промјена дизајна, позадине, фонта или селекције подфорума би ми оно баш била непотребна. Говорим у своје име. Повремено на једном другом форуму гдје пишу навијачи Партизана читам садржаје који су исписани на црној позадини и мени је много угоднија ова авангардина "бијела".

Различитост дијалога је присутна и то је добро, колико год ја био конзервативан и колико год и дефакто био против одређених схватања. Јер шта би било кад би имали сви идентична виђења... досадно и заличило би да пишу два лика међу собом.

Чињеница је да је у многим сегментима форумског бивстовања Авангарда и даље број 1 у региону. (није ми Аир хаковао профил)
Увијек сам заступао тезу да није све у броју чланова, у броју отворених тема и броју постова. У највећем броју случајева већина дискусија (изузев двије чет подјеб теме) има смисла и може се прочитати квалитетан садржај.

Аиру сам путем пп предлагао да се можда форум надопуни ПДФ-ом Суперлиге (гдје би клубови имали засебне теме) јер тај пдф не постоји ни на једном домаћем форуму у том облику, а с циљем евентуалног привлачења неких који не пишу данас на форуму... али не да се претвори у трибину и слично... Ипак, свјестан сам да је то мач са двије оштрице, тим прије јер Авангарда је и даље искључиво форум, а портал... Али и пратећи тренд тема осталих клубова, изузмемо ли два највећа, број постова и прегледа... Ипак, то тешко да је оствариво.

Два приједлога бих имао.

Не патим од смајлија и не придајем им толики значај, али ето можда би се могао тај детаљ надопунити са пар гробарских и делијских смајлија (веома је лако смајлије уврстити у структуру, не заузимају велики простор).

Друга ствар, мислим да не било лоше едитовати наслове појединих тема... Типа вијести, актуелности и слично у одређеном пдфу, додати наслову спорт на који се односи, јер има тих збуњујућих варијација...или типа шпанска лига.... додати онај детаљ шпанска фудбалска лига, кошаркашка и сл.... Чисто ради прегледности.

Видим дио форумаша помиње и ту опцију +-... Не знам колико би то допринијело некаквом суштинском подизању квалитета дискусије, јер мање више онај ко је редован на форуму пише у складу са својим духом тоталитета. Уз то, увијек постоји могућности, има нас свакаквих, да неко направи још пар налога и пуца +, како би био што битнији и што боље оцијењен... :biggrin:
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31512
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Avangardni kutak

Postby Rajs » 07 Nov 2018, 19:38

Cuburac wrote:Reputacije ce od foruma napraviti Fejsbuk, ovo bi trebalo da je diskusioni forum, ako nije, ja sam zalutao.


Slazem se sa ovim.

Sa uvodjenjem +/- bi nastao cirkus na forumu.

Spoiler: pokaži
Mogla bi da se uvede stavka da novi clan moze da bude registrovan ako Rajsu udeli Kijin broj :D
NBA Fantasy Champion (2019)
Premier League H2H Fantasy Champion (2021)

OSTOJA ODLAZI
User avatar
Rajs
 
Posts: 25578
Joined: 10 Dec 2014, 15:15

Re: Avangardni kutak

Postby Jorgovan 2 » 07 Nov 2018, 19:41

Rajs wrote:
Spoiler: pokaži
Mogla bi da se uvede stavka da novi clan moze da bude registrovan ako Rajsu udeli Kijin broj :D


Spoiler: pokaži
to cu ja da ti zavrsim
Spoiler: pokaži
https://www.recepti.com/img/recipe/6031-starinski-dorucakprzenice.jpg
User avatar
Jorgovan 2
 
Posts: 556
Joined: 24 Jun 2018, 15:39

Re: Avangardni kutak

Postby Kreanga » 07 Nov 2018, 19:42

1.Uklanjanje trolova.U redu je nekad nesto napisati iz zajebancije i sam to radim,ali konstantno gubljenje,tripovanje duhovitosti,po meni sve to kvari celokupan utisak.100 puta kvalitetnu diskusiju pokvare trolovi koji po pravilu makar jednog isprovociraju i onda krece haos koji se sece bananama,zakljucavanjem teme,a od diskusije ostanu dugmici.
2.Ni slucajno menjati dizajn foruma,izuzetno je pregledan i lak za koriscenje,uz to je i faktor navike.
User avatar
Kreanga
 
Posts: 7680
Joined: 10 Apr 2015, 08:52

PreviousNext

Return to Avangarda.in

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 95 guests