Board index Forum Avangarda.in

Novi clanovi

Re: Novi clanovi

Postby AirBall » 16 Aug 2014, 12:02

Cesto desava da ljudi zaborave password, da ne mogu da se uloguju i najveci broj njih nas kontaktira preko twittera i facebooka i zamoli da se problem resi... Bas smo Dodi sinoc menjali password...

Ne vidim u cemu je problem da neko ko zeli da se registruje nas kontaktira na taj nacin i kaze, moj nick je taj i taj, zelim da ucestvujem u radu foruma i account ce mu biti aktiviran za minut...

Uz duzno postovanje izuzecima vec mesecima se na forum ne registruju ljudi koji nam podizu kvalitet... Na jedan kvalitetan post imamo 10 prepucavanja...

Mora to nekako da se resi...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Novi clanovi

Postby Tufi » 16 Aug 2014, 12:06

Razumijem ja vas da zelite da podignete kvalitet, ali ne znam kako cete znati da je neko ozbiljan ako vas kontaktira preko fb ili tvitera.

Sve u svemu puno srece vam zelim i ne bih se mijenjao sa vama :biggrin: Od dva zla moracete izabrati jedno
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

Re: Novi clanovi

Postby Tegi » 16 Aug 2014, 18:18

Podrzavam odluku u potpunosti! Ali isto tako se forumski velikani moraju postovati, a ne da se olako dopusta njihov odlazak sa foruma. Da se vrate harper i unex, da Dzoni ne bude 7 dana na slobodi, pa mesec u banani i sto se mene tice-moze i da se zabrani dolazak novih forumasa, osim na neku dobru preporuku.
Air, priznaj da ti je ono pravilo u PL o strancu koji mora da odigra 70% tekmi za svoju repku bilo uzor. :laugh:
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20799
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Novi clanovi

Postby Pefi » 16 Aug 2014, 19:09

nisam citao prethodne komentare tako da ne znam da li je ovo neko spomenuo.
prvi put vidim da se na nekom forumu zabradnjuje registracija. verovatno to ne postoji nigde na svetu. ako neko spamuje ili nesto slicno, banujte ga sa foruma. ja sam se reg pre nekoliko dana, a par meseci citam sa ovog foruma.
Pefi
 
Posts: 39
Joined: 13 Aug 2014, 22:54

Re: Novi clanovi

Postby Pit Bull » 16 Aug 2014, 19:14

Pefi wrote:nisam citao prethodne komentare tako da ne znam da li je ovo neko spomenuo.
prvi put vidim da se na nekom forumu zabradnjuje registracija. verovatno to ne postoji nigde na svetu. ako neko spamuje ili nesto slicno, banujte ga sa foruma. ja sam se reg pre nekoliko dana, a par meseci citam sa ovog foruma.


Mnogo foruma ima na koje se mozes registrovati samo sa preporukom...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58248
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Novi clanovi

Postby kocha popovich » 16 Aug 2014, 20:31

Komplikovana procedura prijavljivanja ce odbiti i one ozbiljne potencijalne clanove. Cak mozda pre njih jer posebno medju starijom generacijom ima dosta nas koji ne koristimo ni fb ni twitter.

Meni se dopada predlog da se neki topici zakljucaju za clanove sa manje od 100 postova koji nemaju preporuku nekog od starih clanova (a i tu bi mogla da se uvede neka granica, recimo da preporuku moze da da samo clan sa vise od 100 postova). Mozda cak i citava domaca kosarka da se zakljuca za novopridosle (koliko vidim samo tu postoji problem moderacije).

Visok prag za broj postova je, cini mi se, neophodan. Inace dodje klinja, napise desetak onlinera i eto ga unutra.

Ovako, ako se neko potrudi i napise 100 postova znaci da zaista ima nesto da kaze ili makar da moze bolje da se proceni da li je normalan covek ili ne.

Drugo, to bi ozivelo i druge potforume koji su manje citani.

Trece, novi clanovi bi i dalje mogli da posalju pm nekom od starijih i da objasne ko su i sta su i da zamole za preporuku iako se licno ne poznaju. Recimo, uclani se Dule Vujosevic i posalje Teglici pm: "imam inside vesti, znam sigurno koga KKP dovodi. daj preporuku, ne budi sisa. sifra: jebala-te-vise-ona-stanarina". Steta bi bilo odreci se nekoga ko stvarno nesto vise zna i zeli da podeli sa nama.
KP: Ja sam protiv svakog nacionalizma, jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti.
User avatar
kocha popovich
 
Posts: 3150
Joined: 13 Jun 2013, 21:46

Re: Novi clanovi

Postby sofronije007 » 16 Aug 2014, 22:09

kocha popovich wrote:Recimo, uclani se Dule Vujosevic i posalje Teglici pm: "imam inside vesti, znam sigurno koga KKP dovodi. daj preporuku, ne budi sisa. sifra: jebala-te-vise-ona-stanarina".

:lollol: :lollol: :lollol: :lollol:
▒▓█ K █ K █ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
sofronije007
 
Posts: 1178
Joined: 19 Jul 2014, 21:17

Re: Novi clanovi

Postby AirBall » 16 Aug 2014, 22:30

Posto je veliki broj onih koji su i za i protiv ovog predloga najbolja je opcija da narednih mesec dana bude test period pa cemo za to vreme videti sta smo dobili, a sta izgubili...

Nakon toga cemo doneti trajnu odluku...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Novi clanovi

Postby Pefi » 16 Aug 2014, 22:31

Pit Bull wrote:Mnogo foruma ima na koje se mozes registrovati samo sa preporukom...


a koliko je takvih u odnosu na one na kojima to nije potrebno? statisticka greska...
Pefi
 
Posts: 39
Joined: 13 Aug 2014, 22:54

Re: Novi clanovi

Postby AirBall » 16 Aug 2014, 22:33

Ovaj forum je i pravljen da bi bio statisticka greska...

Kad procitas nesto da znas da je to to i da ne moras da proveravas na drugom mestu...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Novi clanovi

Postby djordjecvarkov » 16 Aug 2014, 23:00

Pa sad ne bih bas rekao. Dozvolili ste da se Marcus Williams i 250000 (bilo cega) stavlja u istu recenicu. Mislim http://www.fiba.com/downloads/v3_expe/f ... ion%29.PDF alo 250000 za MW :puke: To ne da ne treba da proveravam na drugom mestu nego...
Drugo bas ste nasli da zavodite red kad sam se uclanio :laugh: .
Bez sale mislim da ce tesko ici neka vojnicka disciplina obzirom da je ovo forum kako kazete neistomisljenika. Svako stezanje obruca i pokusaj "dovodjenja foruma u red" gde ucestvuju grobari i cigani pada u vodu sem ako vam nije cilj da dodje do konverzacije na nivou ja tebi vojvodo ti meni serdare.
Sto se tice clanarine to ste trebali da uradite odavno tj. malo kasnite :roll: Napravite transfer period od nekih mesec dana godisnje kada je moguce postati clan bez preporuke sve ostalo na preporuku i cao.
Dao sam sebi za pravo da ovako "zelen" pisem ovde :jezik:
djordjecvarkov
 
Posts: 9
Joined: 23 Jul 2014, 22:40

Re: Novi clanovi

Postby Pefi » 16 Aug 2014, 23:11

AirBall wrote:Ovaj forum je i pravljen da bi bio statisticka greska...

Kad procitas nesto da znas da je to to i da ne moras da proveravas na drugom mestu...


pa jel ovo MUP ili forum za ljubitelje sporta?
Pefi
 
Posts: 39
Joined: 13 Aug 2014, 22:54

Re: Novi clanovi

Postby AirBall » 16 Aug 2014, 23:32

Lepo si napisao, ljubitelja sporta, ali sa takvima nikad nije postojao problem... Restrikcije se prave zbog kvazi insajdera, trolova, spamera, botova itd
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Novi clanovi

Postby jabukamen » 17 Aug 2014, 08:55

kocha popovich wrote:Komplikovana procedura prijavljivanja ce odbiti i one ozbiljne potencijalne clanove. Cak mozda pre njih jer posebno medju starijom generacijom ima dosta nas koji ne koristimo ni fb ni twitter.


Mene kad na vratima kafane pitaju da li imam rezervisano napravim nalevo krug i odem tamo gde me primaju bez cimanja.

Zastavnik wrote:Ograničite broj postova novih članova na, recimo, 3-5 dnevno i da to ograničenje važi određeni vremenski priod. Mesec, dva...
Ukoliko su neke gluposti, proći će neopaženo u moru postova.
Ako se radi o kvalitetnim upisima, uvek im se može ukinuti ograničenje.


+1
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Novi clanovi

Postby AirBall » 17 Aug 2014, 09:18

Problem je sto ne moze programski da se odradi da se neko limitira na 3-5 postova dnevno...

Pogledajte samo koliko je puta banovan Civor jer ne zna da se zaustavi...

Vrlo jednostavno pitanje za sve...

Da li zelite da se kvalitetni postovi zatrpavaju glupostima, ili zelite da na forumu bude manje ljudi, ali da se svako slovo ispostuje...

Nemoguca je moderacija sa 5-10 novih clanova dnevno od kojih 90% nema elementarno forumsko znanje, zatrpava topike glupostima, ne cita sta je napisano itd...

Nismo u mogucnosti da napravimo moderatorski tim koji bi to ispostovao, treba nam bar 20 ljudi da cisti smece...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

PreviousNext

Return to Avangarda.in

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 73 guests