Board index Forum Avangarda.in

Predlozi, primedbe, pohvale...

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby 71:70 » 11 Apr 2021, 08:54

Srecom nisam zalazio na temu korone za vreme vax&avax rata.
Tu se nikada ljudi nece sloziti, a kako je stvar jako osetljiva, najbolje je podeliti u dve teme, i svako ko zadje preko plota, odmah na hladjenje.
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Buzz » 11 Apr 2021, 10:47

Najgore od svega sto ja dok sam imao koronu morao sam preko PM-a da pitam ljude za savete koji su taj pakao prosli jer je tema prenatrpana glupostima i umesto da procitas iskustvo nekog kovid bolesnika ili nekog ko se vakcinisao, mi citamo o prekidacu i mocnicima. Jedini nacin da se zaustavi ovo ludilo je da se podeli diskusija u dve teme i mirna Backa...
User avatar
Buzz
 
Posts: 9478
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Bogun » 11 Apr 2021, 10:59

Ako hoćemo Avax i Vax temu, onda mora i neka tema tipa (AV)ax derbi, gde bi najhrabriji sučeljavali mišljenja, argumentovano naravno. :laugh:
User avatar
Bogun
 
Posts: 32834
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby enbidzi » 11 Apr 2021, 11:01

Buzz' Beater wrote:Jedini nacin da se zaustavi ovo ludilo je da se podeli diskusija u dve teme i mirna Backa...


Slažem se
User avatar
enbidzi
 
Posts: 6469
Joined: 25 Oct 2012, 14:32

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Zlaja » 11 Apr 2021, 11:16

Mozemo da imamo zajednicku temu koja je aktuelna vise od godinu dana i da dodamo 2 nove, naucnu i alternativnu ili da otvorimo samo jednu novu koja bi isla u jednom od ova 2 smera.

Pa da probamo nedelju ili dve da vidimo kako ce sve ispasti.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46955
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Hajzenberg » 11 Apr 2021, 11:22

Buzz' Beater wrote:Najgore od svega sto ja dok sam imao koronu morao sam preko PM-a da pitam ljude za savete koji su taj pakao prosli jer je tema prenatrpana glupostima i umesto da procitas iskustvo nekog kovid bolesnika ili nekog ko se vakcinisao, mi citamo o prekidacu i mocnicima. Jedini nacin da se zaustavi ovo ludilo je da se podeli diskusija u dve teme i mirna Backa...



Tako je. Nešto slično sam i ja pisao pre neki dan, samo ne u slučaju same korone jer je nisam imao, nego u pitanju bile neke informacije oko vakcine, odgovor koji dobio preko PM bio ne samo stručan i iscrpan nego i više nego koristan.

Pojedinci nastavljaju ''lov na veštice'' i posle početka pisanja o eventualnoj podeli teme na dva ili više delova, odnosno pitanja moderatora forumašima šta i kako dalje, ne jebu živu silu što bi se reklo. Trojica prednjače od kojih dvojica nemaju zbirno ni hiljadu postova a jedan od njih sa šestogodišnjim očigledno sasvim beskorisnim stažom na forumu haos tamo pravi a da početka pisanja na toj temi nije skupio ni dvestotinak postova ali je sad tamo glavna ''zvezda''. Onu temu su zagadili, upropastili, uneredili i upropastili. Umesto da se relevantne poruke o ovoj pošasti dobijaju na glavnoj temi ovde se pod okriljem noći ili velom tajne, tj. putem pm dobijaju itekako vredne informacije. Zajebite ''demokratiju'' kad vam više ne pišu ljudi koji su imali po par hiljada postova i to ljudi koji su imali informacije o ovoj bolesti iz prve ruke, a raznorazni kenjci kako sami sebe nazivaju fazonom anagrama tamo vedre i oblače i prosipaju i šta treba i šta ne treba a pogotovo ovo drugo.

Dva su rešenja, totalno zaključavanje teme ili konačna podela na dva dela, pa ovi što svojim ponašanjem itekako utiču na ono što se trenutno na temi dešava ako počnu da svoje stavove iznose i na toj temi gde ne treba da rade onda znate šta vam je činiti, a videćete kolika će biti posećenost i pisanje na jednoj a kolika na drugoj temi.

Najlakše je staviti nekoga na ignore, to je barem lako ali nije rešenje, barem trajno. Ovako dve teme i svakom svoje, niko ne kaže sad da će neko od nas slepo poslušati nekoga ko je pisao nešto ovde o bolesti ili vakcinaciji, da će doći do neke zloupotrebe ili nečega sličnog ali ovde su ljudi pisali od a do š sve kako su dobili i preležali bolest, o samom postupku i toku vakcinacije, neretko su ta pisanja bila mnogo sadržajnija nego neka u medijima i šta sad - pored toliko tema na forumu treba da se jure ljudi preko poruka da kažu šta i kako a oni su doduše to i rado činili ali to treba javno da se piše bez da te osobe budu na ''stubu srama'' zbog par sasvim minornih likova koji će podelom diskusije na dva dela doći u situaciju da se obraćaju sami sebi.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7825
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Cuburac » 11 Apr 2021, 11:27

Bogun wrote:Ako hoćemo Avax i Vax temu, onda mora i neka tema tipa (AV)ax derbi, gde bi najhrabriji sučeljavali mišljenja, argumentovano naravno. :laugh:


Svaki klub ima svoju temu, a imamo i jednu zajednicku gde se prepucavamo. U pitanju je sport, gde postoji animozitet izmedju klubova i navijaca.
Kada je zdravlje u pitanju u cemu bi se ogledao taj animozitet ? Zivi vs mrtvi, zdravi vs bolesni ?

Avax vs vax bi se i jos podnelo, da nije skoro aposlutnog negiranja opasnosti od kovida, uprkos slikama svezhi raka po svetu,broju umrlih u Srbiji i okruzenju, iskustava iz sopstvene okoline i pojedinih forumasa, teskih posledica o zdravlje kod nekih koji su kovid prelezali...

POdela teme nije jednoumlje i nepriznavanje tudjih stavova vec nacin da prestanu prepucavanja o nekoj temi koja je daleko bitnija od fudbala. Jednoumlje bi bilo da se zabrane postovi negiranja kovida u bilo kom obliku, protiv cega bih bio u svakom slucaju.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 14181
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Karelia slims » 11 Apr 2021, 11:34

Nije mi jasno ovo "ne mogu da se informišem o Koroni zato što su ..."?

Ne znam u kojoj zemlji živite, ali u zemlji Srbiji se 24 sata dnevno priča o Koroni na televiziji. Takođe, ako hoćete zvanične informacije o Koroni valjda okrenete brojeve telefona koje je ministarstvo odredilo?

Na temi ne sme da bude jednoumlje.
Трофеј Београду!
User avatar
Karelia slims
 
Posts: 15093
Joined: 19 Mar 2016, 12:07

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Bogun » 11 Apr 2021, 11:41

Cuburac wrote:Svaki klub ima svoju temu, a imamo i jednu zajednicku gde se prepucavamo. U pitanju je sport, gde postoji animozitet izmedju klubova i navijaca.
Kada je zdravlje u pitanju u cemu bi se ogledao taj animozitet ? Zivi vs mrtvi, zdravi vs bolesni ?

Avax vs vax bi se i jos podnelo, da nije skoro aposlutnog negiranja opasnosti od kovida, uprkos slikama svezhi raka po svetu,broju umrlih u Srbiji i okruzenju, iskustava iz sopstvene okoline i pojedinih forumasa, teskih posledica o zdravlje kod nekih koji su kovid prelezali...

POdela teme nije jednoumlje i nepriznavanje tudjih stavova vec nacin da prestanu prepucavanja o nekoj temi koja je daleko bitnija od fudbala. Jednoumlje bi bilo da se zabrane postovi negiranja kovida u bilo kom obliku, protiv cega bih bio u svakom slucaju.


Ma zezam se.

Nego tako krenula diskusija ovde.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32834
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Cuburac » 11 Apr 2021, 11:49

Karelia slims wrote:Nije mi jasno ovo "ne mogu da se informišem o Koroni zato što su ..."?

Ne znam u kojoj zemlji živite, ali u zemlji Srbiji se 24 sata dnevno priča o Koroni na televiziji. Takođe, ako hoćete zvanične informacije o Koroni valjda okrenete brojeve telefona koje je ministarstvo odredilo?

Na temi ne sme da bude jednoumlje.

Ne znam nikog koji je tvrdio da ne moze da se informise. A vec je napisano da je na temi bilo informativnijih postova od onih tekstova u medijima koja su cesto obojena politickim stavovima, za razliku od foruma gde bi prvenstveno trebalo da budu zastupljeni ljudski. Niko ovde ne trazi zvanicne informcije, zna se gde moze da ih pronadje, vec pretpostavljam da ga interesuje one licne.

Tema korone postoj zato sto zaraza postoji i sto nije neka minorna pojava. Ako si svestan i prizanjes opasnost od zaraze , rauzmljivo je da se o tome informises iz sto vise izvora, pa i da cujes misljenja drugih koji su neposredno imali ta iskustva.

Ako mislis da je Kovid beznacajna pokava , zasto uopste pises na toj temi, svojim misljenjem one prve sigurno neces razuveriti. Ali uvazavam to negiranje i zato sam i predlozio podelu, da jedni drugima ne kvarimo kontinuitet i izbegnemo besmislena prepucavanja u kojima doduse i sam ucestvujem, izazvan teorijama kojie po meni ne piju vodu.

@Bogun
U svakoj sali pola istine :biggrin:
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 14181
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby ExEr » 11 Apr 2021, 15:30

Vidi ga hajzenberg kako meri i sece izbroja ljidima postove, izmeri tezinu, krvna zrnca...nema zbora, pravednik sa macem u ruci...pa udri po jednoj strani. Sta li je sa tobom batice, kao i sa jos nekim baticama?
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7235
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Dr Arslanagic » 12 Apr 2021, 14:47

Живо ме интересује колико неки имају година кад им је свако пост кукање и пренемагање.
Ја смем да потпишем да нико на форуму ко се залаже да не буде обавезна вакцинација и ко је против ове вакцине, погрешан је назив антиваксер који се потура, не жели да буду две теме.

Не сећам се да је ико вређан или да није добронамерно саслушан ако је имао проблем, или неко из породице, околине.
Какве везе има ко шта пише, као да је овај форум апостол истине па не сме да се пише супрутно од мејнстрима или од већине форума.
Овде на форуму ћеш да скупљаш релевантне информације.
Смешно.

Неки се понашају као деца, као стрине.

Ја сам за то да ова тема остане, а да се присталицама вакцине отвори нова у којој ће читати и писати само оно што им се допада.
Али то их неће спречити да и даље пишу у заједничку тему.

Значи, тема за противнике вакцинације не треба.
Добро је на овој која постоји.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13367
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby balkanski spijun » 15 Apr 2021, 20:40

balkanski spijun wrote:Nisam procitao da je neko vredjao Davidovca,Lojda I ostale.

Branko Lazic zasluzuju ne kritiku vec vredjanje.Svaki iole normalan poznavaoc kosarke I uopste sporta treba da osudi ponasanje u ovom slucaju Lazica(sutra da tako postupi Novica I njega).
Branko Lazic je kapiten tima.Imate na hiljade slucajeva kad igrac napravi namernu,intenzitet faula bude jaci I to je sve u zaru igre,borbe.
Drugo je kad ides da povredis igraca,kao sto je on uradio.To nije prvi put da se desava kroz njegovu karijeru.
Otkud vi znate koji stepen povrede moze da nanase protivnickom igracu.Da li moze da mu ugrozi karijeru?
Pravdacete postupke takvih igraca,sve do onog trenutka kad se tako nesto ne desi.
Da li se neko zapitao kakvu poruku kapiten tima,salje ostalim saigracima.Mozda ne znate sta je kapiten tima.

Lazic zasluzuje kao kapiten tima,najostriju osudu,pa I vredjanje.Pravi ljubitelji,poznavaoci sporta,trebao da se ogradjuju od takvih kao sto je on.

Peetvorili ste kafanu u WC.Zna se ko je redar zaduzen za WC,pa se prosirio I na ostale teme.
Covek koji pojma nema o pravilima igre,ali dodje da se isere po svima.
Covek koji proteruje ljude iz Srbije,zbog suprotnog misljenja.

Bhc jesi li se ogradio kao covek od takvog pisanja.Ne.Vi se nikad neogradjujete od skrabotina,ali zato vam sve smeta.

Ko je brisao postove na vasoj temi,gde nijednom recju nisam vredjao nikoga.Zato vase cuveno,odskakuci I sl.Zasto oni pisu na nasoj maticnoj temi.Gdevto pise da imam zabranu,sem ako nekoga vredjam.Ti si pisao ,zasto ja pisem,a pominjes pravila.Koga sam vredjao.Nije cam idgivaralo sto sam izneo argumente,cinjenice.


Dodje covek (nije prvi),pominje 70 I svesno laze.Treba da glumimo budale na skrabotine.
Tata mu pricao za Ducija(da je hteo da sazna kako je.bilo u to vreme ima Dabina pisanja.Njemu tata pricao kakva je.liga bila,a apsurd ja je igrao.


Kao bivsi kosarkas,neko ko je igrao oni ligu I ko prati ovaj sport od 70ih,Branko Lazic je goli kurac.Znas zasto?.
Zato sto sam bio saigrac nekim momcima koji su zbog kretena kao sto je on morali da napuste sport.
Danas.je to Lazic,kad tako bude postupio neko drugi,istu kvalifikaciju zasluzuje.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13211
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby S73F4N » 04 May 2021, 22:31

Sramota je sta se pojedincima dozvoljava i tolerise pa makar to bile i maticne teme...
User avatar
S73F4N
 
Posts: 4172
Joined: 30 Jun 2016, 21:36

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Angus Young » 04 May 2021, 23:31

Uvek možeš da prijaviš post koji ti se čini neprikladnim.
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19601
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

PreviousNext

Return to Avangarda.in

Who is online

Users browsing this forum: Applebot [Bot] and 8 guests