Board index Forum Avangarda.in

Predlozi, primedbe, pohvale...

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Cuburac » 02 Apr 2021, 15:16

Govoreci samo o uvredama, dovoljno bi bilo da ne napisemo ono sto ne bi rekli svom bratu ili makar ono sto ne bi voleli da napisu vama.
Razumem ja peckanja i sitna podjebavanja, cak i i impuls ,ali kad se iz posta u post vrte iste price, prepune uvreda,koje se protezu po raznim temama, a u kojima ljudi kao da sede u zasedama i cekaju da se istovare. Svima nam se ponekad nesto omakne, ali pojedini to rade konstatno.

Nisam ja nikakav cistunac i moralista koji insistira na sterilnom forumu, malo vatre i zara mora da bude, ali ovo nije u redu, izgorecemo.

Ili otvorite deponiju pa kom je do verbalnog izivljavanja slobodno mu polje.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13979
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Peglica » 02 Apr 2021, 17:59

O vredjanju govore oni koji nisko i perfidno ponizavaju druge.Dovoljno sam dugo na ovom forumu da vidim ko je koliko ljigav u tom smeru.Licno, meni su drazi oni koji jasno kazu ''ti si decko to i to'' nego ovi koji kukaju na vredjanja a prvi su koji vredjaju u zavijenoj formi, sto dovodi do eskalacija u razmeni stavova i misljenja.
Tako namestaju banove ljudima koji padnu na njihove jeftine trikove.
Peglica brate, Peglica, ne Teglica.
User avatar
Peglica
 
Posts: 1324
Joined: 06 Jun 2020, 01:17

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Cuburac » 02 Apr 2021, 18:42

MilijaFarm wrote:O vredjanju govore oni koji nisko i perfidno ponizavaju druge.Dovoljno sam dugo na ovom forumu da vidim ko je koliko ljigav u tom smeru.Licno, meni su drazi oni koji jasno kazu ''ti si decko to i to'' nego ovi koji kukaju na vredjanja a prvi su koji vredjaju u zavijenoj formi, sto dovodi do eskalacija u razmeni stavova i misljenja.
Tako namestaju banove ljudima koji padnu na njihove jeftine trikove.


Vrlo je ocigledno da si komentarisao moj post. Ja se ne secam ,dozvoljavam da je mene,nekada neko uvredio na forumu, ali verovatno bih zapamtio. Mozda su me 2-3 nazvali botom, sto si i ti ucinio ( eto, zapamtih) Naravno, bez ikakvog argumenta, vec samo zato sto imaju drugacije misljenje, sto je problem njihovih razumevanja. Tih uvijenih uvreda bilo je i na moj racun, sto meni nije bilo dramaticno , odgovarao sam na slican nacin, ali bez teskih reci, to je cesto na kraju dovodilo do bar delimicnog razumevanja. Postoji razlika izmedju podjebavanja i vredjanja.

Samim tim, posto me niko nije uvredio, nikoga nisam mogao ni da navucem na ban. Kako se banovi ne obrazlazu, retko kada i budem svestan zasto je neko banovan, vrlo cesto ostanem zacudjen zasto se to dogodilo.

Ja necu da kao argument navodim pravila foruma,niti se na njih pozivam, vec prosto sam pristalica koliko toliko civilizovane diskusije. Mucno je nesto citati iz posta u post. Ako sam u ovome u manjini, znam sta mi je ciniti i u tom slucaju nece mi tesko pasti.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13979
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Peglica » 02 Apr 2021, 23:56

Nisam (samo) na tebe mislio.Ali sam uvek za to da se stvari nazivaju pravim imenom.Stoga, uvek sam ZA otvoreno iskazivanje netrpeljivosti.Ipak je ovo forum gde pisu drzavljani Srbije, Crne Gore, Bosne, Republike Srpske...
Peglica brate, Peglica, ne Teglica.
User avatar
Peglica
 
Posts: 1324
Joined: 06 Jun 2020, 01:17

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Cuburac » 03 Apr 2021, 07:11

MilijaFarm wrote:Nisam (samo) na tebe mislio.Ali sam uvek za to da se stvari nazivaju pravim imenom.Stoga, uvek sam ZA otvoreno iskazivanje netrpeljivosti.Ipak je ovo forum gde pisu drzavljani Srbije, Crne Gore, Bosne, Republike Srpske...


Sta da ti kazem, pogresno si mislio, ali ti to nije razlog da te ponizavam.

Zasto netrpeljivost i sta bi bio uslov za netrpeljivost ? Razlicito misljenje, cak i ako je tvoje vecini besmisleno? Ili uvrede ?
Ako neko nekoga maziva magarcem , ti to nazivas pravim stanjem stvari ?
(Upotrebio sam magarac, jer se ne secam da je neko to izgovorio, ali sam hteo da izbegnem bilo koji pojam iz arsenala upotrebljenih epiteta, da ne bi slucajno prozvao bilo koga sa foruma, jer nije upuceno ni prema kome licno)

Jedan banalan primer.
Ti mozes da kazes da je danas nedelja.

Ja mogu da kazem, prijatelju danas je subota.
Ili da pomalo podjebavam i da kazem pametnjakovicu, danas je subota.
Ili, magarcino, danas je subota.

U prva dva sucaja, diskusija moze da se nastavi o tome da li je danas subota ili nedelja,
U trecem slucaju postaje nebitno koji je danas dan za onoga kome je uvreda upucena, fokus vise nije na temi, vec na uvredi.
Sta da odgovori uvredjeni ?Da ti uzvrati uvredu? To bi bilo pravo stanje stvari?

Mozemo nas desetak da sedimo u kafani (kad otvore) i da vodimo ozbiljnu diskusiju ili da se prepucavamo i podjebavamo. Ako dvoje pocnu da se pickaraju, kome je prijatno ? Nismo se zbog toga okupili
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13979
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Peglica » 05 Apr 2021, 21:55

Slabo ti ides u kafane.
Peglica brate, Peglica, ne Teglica.
User avatar
Peglica
 
Posts: 1324
Joined: 06 Jun 2020, 01:17

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Cuburac » 05 Apr 2021, 22:17

MilijaFarm wrote:Slabo ti ides u kafane.


Ocekivao sam vise.
Kazes meni koji je odrasao u Trandafilovicu, imam slike zadnjeg dana kad je originalni Trandafilovic rusen, provg dana kada je restauriran , kao i zadnjeg dana kada je Vracar prestao da radi. Da sam u kafani ucio, doktorirao bih na 3 fakulteta. Kao student radio po kafanama u DUbrovniku i Beogradu, a imao na moru i svoju deset godina, a pride 10-ak godina dve u sastavu moje kompanije.
Cale nije mogao bez kafana, pa i mene navukao. Ali sam okacio karafindl o klin, to stoji.

Jbga bzv je ovo sto pisem, ali mi drago da se podsetim.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13979
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby vladokv » 05 Apr 2021, 23:17

MilijaFarm wrote:Slabo ti ides u kafane.


da me ne shvatis pogresno, relativno si zelen ovde :) bolje da si se za brzi voz uhvatio.
User avatar
vladokv
 
Posts: 7618
Joined: 07 Aug 2017, 12:30

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Sam » 06 Apr 2021, 11:11

Uputise me ovde, pa aj da probam...

Mogu li da znam zbog cega sam banovan?
Nije bilo ni svadje, ni teskih reci, niti, sto je najvaznije, upozorenja modova.
Sacekao sam sedam dana da vidim da li sam dobio neku poruku u inbox, ali nista ni od toga.
Nisam pisao po kasini i nesportskom, samo u maticnoj temi.
Ako nista drugo, valjalo bi da znam koje sam pravilo prekrsio kako ne bih to ponovio.
Imunitet za Frakija! Nikad ban!
User avatar
Sam
 
Posts: 498
Joined: 14 Nov 2020, 16:08
Location: Neka zabit u Srbiji

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Dimitrije » 07 Apr 2021, 20:14

Shvatam da je "preaktuelna" ali možda ne bi bilo loše da Corona tema ode na pauzu. Da odmore antivaks a i mi od njih
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5637
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Zlaja » 07 Apr 2021, 20:16

Hoćete 2 teme, jedna zvanična, a druga sa istinom među nama?

Imamo 3 mogućnosti, da se nastavi ovako, da se podeli tematika na 2 topika, ili da topik služi samo kao statistika ili obaveštenje bez komentara.

Ja eto nisam pametan šta i kako dalje. Pozivam vas da predložite.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46892
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Cuburac » 07 Apr 2021, 20:26

Zlaja wrote:Hoćete 2 teme, jedna zvanična, a druga sa istinom među nama?

Imamo 3 mogućnosti, da se nastavi ovako, da se podeli tematika na 2 topika, ili da topik služi samo kao statistika ili obaveštenje bez komentara.

Ja eto nisam pametan šta i kako dalje. Pozivam vas da predložite.


Jedna za one koji milse da je korona problem, a druga za one koji to ne misle. To sam hteo da predlozim odavno.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13979
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Hajzenberg » 07 Apr 2021, 20:42

Ona se tema odavno pretvorila u ono što ne treba, najblaže rečeno. ''Otrovaši'' i njima slični rade punom parom, dotle su stvari otišle da čak i da im neko blizak ne daj Bože umre oni bi to pripisali bilo čemu drugom a bez da priznaju da ova pošast svuda oko nas obitava više od godinu dana. Zato mnogi i ne pišu više onde, digli ruke sa razlogom. Nešto morate uraditi, bez zezanja.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby grobar_Zvornik » 07 Apr 2021, 20:45

Једно је сигурно, која год опција да се изабере, дио форумаша ће се љутити и бити у фазону "ето видите, смета им другачији став"...
Друго, бојим се да је то врзино коло...
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31164
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Hajzenberg » 07 Apr 2021, 20:48

Zaključajte onda temu :roll: na neko (ne)određeno vreme možda...jednostavno muka je pogledati tu temu, zagađeno je, a recimo privatne prepiske sa pojedinim članovima foruma na osnovu njihovog ličnog iskustva su bile prepune dragocenih informacija koje da su ''ugledale svetlost dana'' na temi ko zna kako bi bile ocenjene od pojedinaca, ma bile bi ispljuvane.

U principu, stvari mogu da ostanu i kakve jesu, pa ko piše neka piše i obrnuto, a svako ima slobodan izbor da proceni i izabere šta i kako.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

PreviousNext

Return to Avangarda.in

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests