Board index Forum Avangarda.in

Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby ОГИ » 22 May 2014, 23:22

Moja imovina nije ostecena, te stoga smatram da nema potrebe da novac ide ka meni. Treba vidjeti ko je od forumasa ugrozen i njima pomoci.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby VMJunior » 22 May 2014, 23:30

Ma nemojte se baviti glupostima, da li ce anonimno, da li ce ovako ili onako, da li cemo za sav novac da kupimo sapune i pastu za zube ili cemo uplatiti na racune. Samo i samo i jedino je vazno da se sto vise ljudi odazove, da se sto vise sredstva prikupi i pomoc ce otici u prave ruke i nekom kome je potrebna. Ko koliko ima, toliko ce dati i kraj price.
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby ОГИ » 22 May 2014, 23:33

Neko je napisao kako bi racun trebao biti otvoren na nesto duzi period. Pa da se uplati recimo sada 1000, pa kasnije jos 1000. Shodno mogucnostima u datom trenutku.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby AirBall » 22 May 2014, 23:43

Ma kakve sifre...

Jednostavno to su nase interne uplate i ne treba se previse opterecivati s tim... Ovaj posao treba olaksati, a ne otezati... Sto pre sakupiti novac, a u isto vreme da se u svakom trenutku zna gde se nalazi svaki dinar koji je uplacen...

Sigurno da ne mogu svi da uplate jednako, ovde je dosta studenata i nezaposlenih i njihovih 500 dinara je vece od 100 evra nekoga ko realno ima tako da se ne treba ni baviti takvim trivijalnostima...

Bitno je da pomazemo iz srca, nije bitno koliko je ko uplatio...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby Raoul Duke » 22 May 2014, 23:48

Технички, ја за неке уплате могу сам да видим уплатиоца, а за неке не. Тако да ће анонимност бити ваш избор.

Али је то најмање битно у целој причи.


Сутра ћете добити број рачуна, а на крају сваког дана и извештаје о стању на истом и свакој појединачној уплати.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby Diktator » 22 May 2014, 23:49

Raoul Duke wrote:Технички, ја за неке уплате могу сам да видим уплатиоца, а за неке не. Тако да ће анонимност бити ваш избор.

Али је то најмање битно у целој причи.


Сутра ћете добити број рачуна, а на крају сваког дана и извештаје о стању на истом и свакој појединачној уплати.



ma jok,2x nedeljno je dovoljno..
edit:mada,ako mene pitate..ne treba ni toliko :laugh:
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby AirBall » 22 May 2014, 23:51

Raoul Duke wrote:Сутра ћете добити број рачуна, а на крају сваког дана и извештаје о стању на истом и свакој појединачној уплати.


Pusti ti Aleksu, idemo svako vece, svakoga treba ispostovati... :D
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby Raoul Duke » 22 May 2014, 23:52

Дај Боже да сваког дана имамо уплате, најмањи проблем је да ја ажурирам стање :biggrin:
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby Dare » 22 May 2014, 23:56

Houdini wrote:
AirBall wrote:2) Dogovoriti se za konkretne akcije, to jest gde ce novac biti usmeravan... U ovome ucestvujemo svi i konsenzusom, ili ubedljivom vecinom glasova cemo dogovarati gde ce novac ici

ja mislim da pare treba da idu forumasima koji su pogodjeni direktno ovim. sve ostalo nema previse smisla, jer svi i inace pomazu vec generalno ljude. tako da po meni jedino ima smisla ako pomazemo direktno. Feli je rekao da mu je radionica potopljena, Nole, Skeva, Ogi.. Dare je rekao da njemu nista nije bilo, a on je ne znam da li sam vam rekao alkoholicar, pa mu se ne isplati davati pare.

jos jedna stvar, ja bih da ovo bude potpuno anonimno, znaci ni ko je dao, ni koliko. drugo su patike drugo je ovo.

treca stvar je da bi racun trebao da se otvori i stoji duze vreme, jer ce neko ovaj mesec imati lupam 1000 dinara, a sledeci 3000, pa onda 2000 da uplati. ne zurimo nigde.

moja neka razmisljanja.


Ja sam pijanac , alkoholičari idu na sastanke. :D

Bravo za ideju. :okk:
https://youtu.be/LI4u63mvQ-Q
User avatar
Dare
 
Posts: 13822
Joined: 21 Dec 2012, 14:23

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby Nikola » 23 May 2014, 00:04

Znamo li tacno koliko je forumasa koji su pretrpeli neku materijalnu ili bilo kakvu drugu stetu?
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8894
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby Unexpected » 23 May 2014, 00:06

Već sam predložio da pomoć ide forumašima, da se ne ponavljam...

Što se tiče uplate, mene su kao idiota gledali za patike kada sam napisao posle imena unexpected :biggrin: , tako da sam aleksi javio koji sam...
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby Zappa » 23 May 2014, 00:11

AirBall wrote:Staljin je imao jednu lepu izreku koja kaze Кадры решают все , sto u prevodu znaci da sposobni resavaju sve tako da sam ja ekspresno nasao coveka koji ce da nam otvori racune i da ih kontrolise... :D

To je nas Raoul Duke tako da ce nas on svakodnevno informisati o uplatama i o stanju na racunima...


:respect:

Sto se pomoci tice to cemo se dogovoriti kako cemo je usmeravati, vecina donatora ce da odluci koji su prioriteti... Nemam nista protiv da se Feliu sredi radionica, Nolinju terasa i Skevurini odzak npr, ali topik i postoji da bi utanacili sve detalje...


Da li će novce forumaši dobiti na ruke ili ?
Treba to videti sa forumašima koji su pretrpeli štetu šta im je neophodno ,da li je to tehnika ili kao što si ti napisao odzak ,terasa ,radionica.

Znamo li tacno koliko je forumasa koji su pretrpeli neku materijalnu ili bilo kakvu drugu stetu?
Zappa
 
Posts: 7529
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby zoxx » 23 May 2014, 01:02

jedan predlog.

1. kao neko ko rece da ne zna da li ce ucetvovati, a do kraja akcije vecina ce tako preci u ne, jak podsticaj za ucestvovanje bi mi bio, tacna identifikacija:

kome ( naravno sa foruma, ostalo cemo drugacije ),

za sta ( konkretan cilj akcije ),

aproximativan iznos sredstava potreban.

ubedjen sam i garantujem, da ako se ove 3 crte jasno i odmah definisu, odziv ce biti veliki i cilj ce biti ostvaren ( cak i znacajan ). recimo, meni, takve odrednice su od presudnog znacaja, ako ih ne bude bilo, jednostavno ce mi paznju odvuci neke akcije gde ih bude: neko dete, neka kuca, nesto gde tacno znam za sta doprinosim.

2. shvatajuci apsolutno airovu zelju za transparetnosti, kod donacija to nije najbolje resenje. ja bih predlozio spisak sa tacnim iznosom pojedinacnih suma uplacenih, cisto da neko zna da je proslo, da je evidentirano. neku sifru, ili sl. ko hoce pod nickom/imenom o.k.

3. naravno, ako je nekome potrebna pomoc u rukama, objaviti, to je mozda i najplemenitiji doprinos, pa ko moze.

nadam se da ce se resenja izbistriti.
diretktno sa dna kace
zoxx
 
Posts: 2290
Joined: 10 Dec 2013, 00:12

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby bhc_comp » 23 May 2014, 09:50

Ma ljudi, daj da ga ne komplikujemo, nego sve transparentnotm pa ko koliko ima neka uplati i gotova stvar. Lako cemo kasnije da se dogovorimo kome ce kinta da ode...u sustini, meni je motiv humanost, pa mi je samim tim bitno da se pomogne nekome...naravno da su ljudi sa foruma primarni, ali bih doprineo u svakom slucaju, i da nisu oni u pitanju.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15656
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby Raoul Duke » 23 May 2014, 11:44

Instrukcija za uplatu u dinarima:

Broj računa: 160-5100102181630-29

Banca Intesa


Ukoliko uplaćujete u gotovom, u Intezi nemate proviziju za uplatu. Biće dovoljno samo da na šalteru date broj računa.

Ukoliko plaćate preko drugih banaka ili Pošte, potrebno je da popunite obrazac Nalog za uplatu, gde ćete u polje primalac napisati: Humanitarna akcija Avangarde. Isto važi i za on-line uplate, ili virmanske uplate ukoliko ima firmi koje hoće da doniraju novac.


Sve uplatioce molim da mi jave odmah nakon uplate u privatnoj poruci: ime i prezime ili nadimak sa foruma, iznos, datum i mesto uplate. I da navedu ako žele da budu anonimni donatori, mada ja mislim da stvarno nema razloga za to, jer niko ovo ne radi zbog publiciteta.



Svakodnevno ću vas izveštavati o stanju računa i svim pojedinačnim uplatama.

Ukoliko neko želi iz inostranstva da uplati novac, neka se javi pa ću za tu namenu otvoriti i devizni račun.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

PreviousNext

Return to Avangarda.in

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 75 guests